Dziś jest:
Czwartek, 24 września 2020

‘Obcy’ byli na Ziemi od samego jej początku. Ktoś, kto umie patrzeć na dzieła artystów i kronikarzy wie, że ich obecność była dostrzeżona i doceniona w ludzkich dziełach.
/Erich von Däniken/

Komentarze: 8
Wyświetleń: 1877x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 16 maj 2020 15:54   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC   

CNN: WRACA SPRAWA SŁYNNYCH FILMÓW Z UFO POTWIERDZONYCH PRZEZ PENTAGON - TO NIE MÓGŁ BYĆ DRON!

W kwietniu nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) opublikował Pentagon. Portal CNN pisze w czwartek o raportach marynarki wojennej USA, dotyczących szczegółów tych incydentów.
Raport z marca 2014 roku donosi, że nieznany obiekt „był mały, mniej więcej wielkości walizki i miał kolor srebrny”. Minął amerykański samolot F-18 w odległości ok. 300 metrów. Pilot nie był w stanie go zidentyfikować, a obiekt szybko bezpowrotnie zniknął z jego pola widzenia.
Raport opisujący incydent z listopada 2013 roku mówi o małym, białym obiekcie o rozpiętości skrzydeł ok. 1,5 m i bez żadnych charakterystycznych znaków.

W dokumentach, do których dostęp uzyskały amerykańskie media, niezidentyfikowane obiekty nazywane są „bezzałogowymi obiektami lotniczymi” (ang. Unmanned Aerial Systems), co ma oznaczać drona.

Jak głosi jeden z raportów, po odnotowaniu jednego z incydentów wojsko kontaktowało się z właścicielami bezzałogowych dronów. Nie znaleziono nikogo, kto dysponowałby tak zaawansowanych sprzętem.

Portal CNN pisze, że istnieje również możliwość, iż tajemnicze obiekty mogły być obsługiwane przez wojsko Rosji czy Chin w trakcie operacji wywiadowczych na terenie USA.

Marynarka wojenna USA ostrzega, że dla samolotów wojskowych drony mogą „stanowić większe zagrożenie” niż większe obiekty, gdyż „są gorzej widoczne zarówno dla ludzkiego oka, jak i dla radarów”.

W kwietniu Pentagon opublikował trzy nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Świadkowie – wojskowi – podziwiają na nich prędkość, z jaką poruszają się obiekty, i sugerują, że może to być dron.

Marynarka wojenna USA już w ubiegłym roku potwierdziła autentyczność nagrań, które wcześniej były dostępne w sieci.

Pentagon oficjalnie udostępnił materiały w celu „wyjaśnienia wszelkich nieporozumień opinii publicznej” w sprawie tego, czy są one autentyczne i czy pokazują wszystko – tłumaczyła rzeczniczka prasowa amerykańskiego resortu obrony Sue Gough.

Temat ten był poruszany w opublikowanej pod koniec kwietnia rozmowie agencji Reutera z Donaldem Trumpem. – Zastanawiam się, czy jest to prawdziwe. To niezły materiał – powiedział o filmach prezydent USA.

W ubiegłym roku w rozmowie z telewizją ABC News Trump przyznał, że został zapoznany z materiałami o niezidentyfikowanych obiektach latających. – Widziałem, słyszałem, czytałem, odbyłem nawet krótkie spotkanie w tej kwestii. Niektórzy mówią, że widzą UFO. Czy ja w to wierzę? Niezbyt – mówił.

Dostaliśmy także taką wiadomość, ale na razie nie mamy czasu jej przetłumaczyć do serwisu, więc tylko podajemy linka.


From: [...]
Sent: Thursday, May 14, 2020 1:41 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Marynarka Wojenna USA przechwyciła 8 obiektów UFO

Dzień dobry

Informacja pochodzi z raportu który został właśnie odtajniony.

Więcej w linku

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8316921/Navy-fighter-jets-intercepted-eight-UFOs-locked-one-air-air-missiles.html

Pozdrawiam

Komentarze: 8
Wyświetleń: 1877x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 16 maj 2020 15:54   
Autor: FN, źródło: CNN, BBC   


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 17 maj 2020 09:38 | ocena: + 1

Einstein | Załogant

Pojazdy te nie tylko łamały wszelkie prawa fizyki, grawitacje miały za nic, przy tym zachowywały się bardzo inteligentnie- to technologia przekraczająca percepcje pojmowania naszych umysłów, pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 maj 2020 12:41 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Einstein, Witaj Einstein ! .. jakbyś sprecyzował co rozumiesz przez stwierdzenie " łamały wszelkie prawa fizyki" :) ...wiesz prawa w całym Wszechświecie są jednakowe z tego co wiem.. nie można ich zmieniać...a to co Tobie i większości ludzi wydaje się, że jest to niemożliwe to nie oznacza to, że prawa fizyki są łamane, chyba, że masz na myśli takie potoczne...taki przykład mi przyszedł do głowy...jakbyś w 300lat temu pokazał komuś startujący samolot pasażerski o masie 100ton...to ten ktoś by powiedział, że jest to niemożliwe, jak 100 ton może unieść się w powietrze :). Na zakończenie mogę Ci podać opisu pewnego doświadczenia z dziedziny fizyki kwantowej oto one :

" Jako konkretny przykład może posłużyć "para Coopera", powstająca wśród elektronów w sposób naturalny w nadprzewodnikach – materiałach o zerowej lub bliskiej zera oporności elektrycznej. "Pragniemy rozdzielić elektrony w parze Coopera i sprawić, by jeden z nich znalazł się w pobliżu jednego z biegunów (lub elektrod), a drugi w pobliżu drugiego z nich", mówi dr Csonka. By osiągnąć powyższy cel dr Csonka wykorzystuje tranzystory jedno-elektronowe ('single-electron transistor' – SET), zlokalizowane na poszczególnych krańcach nadprzewodnika, które "wyłapują" splątane elektrony. "Mechanizm działania powyższego rozwiązania jest podobny do drzwi obrotowych, przez które ludzie mogą przechodzić wyłącznie pojedynczo", tłumaczy dr Csonka. Tranzystor SET pozwala dodawać elektrony wyłącznie pojedynczo, uwalniając tym samym drugi elektron z pary w nadprzewodniku. "Jednak nadprzewodniki nie lubią pojedynczych elektronów", dodaje dr Csonka, "dlatego wolny elektron natychmiast przemieszcza się na drugi koniec materiału nadprzewodnikowego, gdzie przechodzi przez drugi tranzystor SET, dzięki czemu na każdym końcu nadprzewodnika mamy jeden splątany elektron". Po podłączeniu biegunów do tranzystorów SET, powyższy przyrząd staje się "urządzeniem do splątywania", które pozwala wydajnie tworzyć splątane pary i kontrolować je. "Zanim rozpoczęliśmy swe prace wydajność tego rodzaju urządzeń oscylowała wokół 3 %", mówi dr Csonka, "udało nam się jednak osiągnąć wydajność rzędu 20 %, a obecnie pracujemy nad dalszym zoptymalizowaniem tranzystorów i zwiększeniem wydajności systemu".

Czy wg. Ciebie to jest możliwe, żeby jeden elektron działał "błyskawicznie" na odległość ? Takie splątania o których mowa wyżej, są potwierdzone wieloma doświadczeniami, a na zdrowy rozsądek można by powiedzieć, że jest to niemożliwe lub dochodzi do łamania jak to mówisz " wszelkich praw fizyki"...wiec ostrożnie z takimi stwierdzeniami...my poprostu z naszą nauką o fizyce mniej wiemy o jej naturze niż wiemy...co innego Obcy, Oni wiedzą o wiele więcej...i też ich ograniczają pewne prawa choćby to, że muszą tu przylatywać, czyż nie ? Pozdrawiam serdecznie

Nie, 17 maj 2020 04:21 | ocena: + 2

Sylit | Załogant

Niedowiarkom pluć w oczy a powiedzą że deszcz pada!

Sob, 16 maj 2020 21:39 | brak oceny

kruszon | Załogant

Był czat czy nie? Bo nie mogłem wejść i nawet poczytać.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 maj 2020 08:47 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@kruszon, Livestream odbył się na Youtube...rzeczywiście link ze strony Fundacji nie przekierowywał na stronę YT....tylko na ten sam fundacji...sam się złapałem na tym :( na szczęście Kapitan nie odpowiadał na pytania uczestników Live'a...wiec możesz odsłuchać na YT lub ze strony Fundacji tutaj https://nautilus.org.pl/nautilus-hd,182,livestream-fn-16-maja-2020---swiat-na-krawedzi.html Pozdrawiam

Sob, 16 maj 2020 18:13 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów ! widzę, że wszystkim niedowiarkom na Świecie trzeba tłumaczyć, że to nie był dron...ręce opadają...średnio myślącemu człowiekowi, który widział raz w życiu drona- tego cywilnego i tego wojskowego, chyba nasuwa się jakaś różnica między tymi obiektami, one posiadają napęd w postaci śmigieł lub śmigła ! a tu co mamy- brak jakiegokolwiek napędu, ani smugi, ani termicznego śladu, czysta technika oparta, jak sądzę na antygrawitacji lub zakrzywianiu czaso-przestrzeni...więc chyba nie ma co tłumaczyć takim ludziom tego kolejny raz....bo choćby UFO wylądowało u nich w ogródku...to zapewne upatrywaliby w tym żart lub szukali w kalendarzu czy to przypadkiem nie jest dzisiaj Helloween ! Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którym nie trzeba tłumaczyć po raz kolejny, że nie żyjemy w tym ogromnym Wszechświecie sami !

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 maj 2020 09:55 | ocena: + 1

speedy29 | Załogant

@Gorki73, - pewno znów ogłoszą, że to był "balon meteorologiczny" :>>

Sob, 16 maj 2020 17:48 | ocena: + 1

arturu | Załogant

Żartownisie w USA. Takich "dronów" co to sobie żarty z praw fizyki robią, to nawet za 1000 lat nie będą mieli. ;)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga miłośnicy wpisów w Dzienniku Pokładowym! Jest nowy tekst, który każdy powinien przeczytać - MOJE SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM JACKOWSKIM JAK Z WIZJI JULIUSZA VERNE'A - wpis w Dzienniku Pokładowym 24 września 2020 [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 19:29 | Witam, Dzisiaj (23 września 2020 - przyp. FN) jakąś godzinę temu zaobserwowałem dziwny obiekt który posiadał około 5-6 świecących blisko siebie punktów, po zdjęciach wydaje się być koloru szarego oraz od czasu do czasu minimalnie sie przemieszczał raz w lewo raz w prawo ale ogólnie stał raczej nieruchomo. Obiekt ten początkowo sprawdziłem aplikacja Skymap czy to nie przypadkiem jakiś zbiór gwiazd. W pobliżu tego skupiska był Uran lecz w tym punkcie nie było żadnych odnośników. Następnie przeszedłem...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 24 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

OBECNOŚĆ - dokument z Archiwum FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.