Dziś jest:
Czwartek, 18 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 32
Wyświetleń: 9681x | Ocen: 36

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 30 cze 2020 07:49   
Autor: FN, źródło: FN, newsweek.pl   

KRZYSZTOF JACKOWSKI NA 5 LAT PRZED 10 KWIETNIA 2010 ZAPOWIADAŁ 'KATASTROFĘ SAMOLOTU, W KTÓREJ ZGINIE CAŁY POLSKI RZĄD'

Na zaskakujący ślad po dawnej wizji Krzysztofa Jackowskiego można natrafić w pracy artystki Agnieszki Kurant z roku 2005, czyli na 5 lat przed katastrofą smoleńską. Poproszony o swój komentarz do przyszłości Krzysztof Jackowski wypowiedział zagadkowe słowa o "wypadku lotniczym, w którym zginie cały polski rząd".

Jasnowidz Krzysztof Jackowski praktycznie codziennie udziela wywiadów dla mediów, portali internetowych, gazet, stacji radiowych itp. Proszony jest o dziesiątki wizji, z których część dotyczy przyszłości. Bardzo często się zdarza, że zapomina o tym, że tego i tego dnia przedstawił dla jakieś osoby wizję przyszłych wydarzeń. I tak dokładnie było w tym przypadku.

To miał być ciekawy happening. Artystka Agnieszka Kurant postanowiła stworzyć fikcyjną gazetę "New York Times" w 2005 roku, która byłaby datowana na 29 czerwca 2020. Jak opisać świat przyszłości za 15 lat? Najlepiej zwrócić się o pomoc do jasnowidza. I tak zadzwoniła do Krzysztofa Jackowskiego. Jego wizja przyszłości znalazła sie w tekście opublikowanym w futurystycznym wydaniu New York Timesa.

Co Krzysztof Jackowski powiedział o przyszłości Polski w roku 2005? Okazuje się, że bardzo ciekawą, choć przerażająco trafną rzecz, która jak najbardziej może dotyczyć katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Oto jego słowa o przyszłości przekazane Agnieszce Kurant w 2005 roku:

"Kojarzy pani ten wypadek gen. Sikorskiego w Giblartarze w 1948 r.? - dojdzie do podobnego wypadku, tyle że tym razem zginie cały rząd".


Opis całego wydarzenia znajduje się w najnowszym tygodniu Newsweek w tekście „Epidemie i Fikcje”.
O tej niezwykłej sytuacji Krzysztof Jackowski opowiedział w swoim najnowszym wideo-blogu w serwisie youtube.com

Komentarze: 32
Wyświetleń: 9681x | Ocen: 36

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 30 cze 2020 07:49   
Autor: FN, źródło: FN, newsweek.pl   


Komentarze (32)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 30 lip 2020 01:29 | ocena: + 2

gregormax | Załogant

Wspaniały jasnowidz, genialnie przewiduje rzeczy po tym gdy już nastąpią, 100% skuteczność! Dajcie spokój, podziwiam gościa, że trzepie kasę na naiwniakach, ale litości.

Czw, 2 lip 2020 11:04 | ocena: -2

Orion_1957 | Załogant

Właśnie dzisiaj na Onecie można przeczytać jak się wykorzystuje kraj służący władzy jako ,,dojna krowa. Ich oświadczenia majątkowe dobrze to pokazują społeczeństwu. Teraz niech się dobrze przypatrzą ich obrońcy po co góra zabiega o nasze głosy. Ciągle im mało a nam proponują tańszą musztardę i pieluchy. Sobie niech ją podłożą.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 2 lip 2020 20:42 | ocena: -1

Ojtam | Załogant

@Orion_1957, pewnie że zabrano. Wielu złodziei poszło siedzieć. To, że nie potrafisz znaleźć na ten temat informacji, bo na tvn nie podali, to świadczy o tobie.

Czw, 2 lip 2020 20:46 | ocena: -3

Ojtam | Załogant

Trzeba być niezłym lemingiem, żeby opierać swoją wiedzę o sytuacji w polsce i na świecie w oparciu o niemiecką gazetę. Nie jest ci wstyd pseudo inteligencie?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 2 lip 2020 21:39 | ocena: -7

Gorki73 | Załogant

@Ojtam, Witaj ! z tego co piszesz to chyba lemingiem jesteś Ty i w dodatku ksenofobem ! Cały czas słyszę, że jak ktoś się nie zgadza z PISem to musi być to podszyte interesami Niemców ! to chyba idiotyczne ? Czy nie uważasz, że z Niemcami, które są najpotężniejszym państwem w Europie, powinniśmy mieć jak najlepsze stosunki gospodarcze i nie tylko ? Oczywiście wg. guru Jarosława najlepiej układać się z idiotą Orbanem, który w rządzie chyba ustawił pół swojej rodziny i zwykli Węgrzy teraz praktycznie nie mają nic do powiedzenia. Tego chcesz w Polsce ? rządów autorytarnych z obrazkami Jarosława w każdej gminie i urzędzie? A co do nazwania naszego Załoganta Oriona pseudo inteligentem świadczy tylko o Tobie, że sam chyba skończyłeś ledwo jakieś szkoły i nie masz szacunku do innych, mało tego z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś człowiekiem zakompleksionym, który musi jeszcze nad sobą popracować i to sporo ! -dajesz się sterować i manipulować, jak większość Polaków. Człowiek, który powie coś takiego o drugim człowieku to musi go najpierw dobrze znać. Wg. mnie ty nie jesteś ani zbyt inteligentny ani nie jesteś inteligentem (wg. wikipedi inteligencja to : warstwa społeczna żyjąca z pracy umysłowej, wykształcona ostatecznie w XIX wieku głównie ze zubożałej szlachty, ale również ze stanu mieszczańskiego, rzadziej bogatego chłopstwa i podupadłej arystokracji. Tradycyjnie inteligencja obejmowała nauczycieli, lekarzy, artystów, inżynierów i czasami też urzędników, obecnie – osoby zajmujące pozycje zawodowe, wymagające wyższego wykształcenia.) Pozdrawiam Cię jako inteligent, ponieważ każdemu rękę podam i podaję.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 3 lip 2020 07:23 | ocena: + 3

Ojtam | Załogant

@Gorki73, 1 - nie jestem wyborcą Pisu, 2 - widząc twoja chorą wręcz nienawiść do Kaczyńskiego śmiem twierdzić, że jesteś już mocno zindoktrynowany przez aktualnie amerykańską telewizję. 3 - do Niemców nie mam żadnego problemu, bardziej do głupich Polaków, którzy plotą durnoty takie jak ty. Niemcy nie zbudowali swojej potęgi uzależniając się gospodarczo od innych państw.... inteligencie czerpiący wiedzę z telewizji i gazet :)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 3 lip 2020 09:51 | ocena: + 5

Orbs222 | Załogant

@Ojtam, Dokładnie tak jak piszesz, ta chora nienawiść do "konkurentów politycznych"- no... nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć, indoktrynacja niebywała rodem z tego największego ścieku w necie jak "sokuzburaka"! -takich wulgaryzmów, lekcji pogardy i nienawiści dla drugiego człowieka jak w "sokuzburaka"nie znalazłem nigdzie indziej... wydaje mi się, że tu jest główna przyczyna tych chorych nienawiści... pozdrawiam

Pt, 3 lip 2020 15:43 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

Ojtam ! Co do Twojej wypowiedzi :

" 2 - widząc twoja chorą wręcz nienawiść do Kaczyńskiego śmiem twierdzić, że jesteś już mocno zindoktrynowany przez aktualnie amerykańską telewizję. "

-odpowiadam Ci, Jarka nie cierpię bo to cham jakich dużo w polskim rządzie. Nie pastwię się nad nim bo to stary schorowany człowiek, który nie bardzo odnajduje się w dzisiejszym Świecie, a to że jest prezesem i ma tylu popleczników to jest, nie powiem dla mnie zagadką. Co do amerykańskiej telewizji to chyba jest ok ? Prezydent Duda i jego ulubieńcy mówią, że jeszcze tak dobrych stosunków z USA nie mieliśmy od początku istnienia :) wiec kogo mam słuchać TVP z największym cynikiem i prezesem Kurskim który takich ludzi jak Ty nazwał "Ciemnym ludem", który wszystko kupi :) -może to wymyśliłem ?
Jeszcze napiszę Ci co "mam" do Kaczyńskiego, czy wg. Ciebie to człowiek godny uwagi i jakiegoś specjalnego traktowania, który krzyczy takie hasła jak : "mordy zdradzieckie" czy "chamska hołota" no i pokazał ostatnio nam wszystkim obywatelom w dobie pandemii w jakim poszanowaniu ma ich uczucia (Kazik w swoim nowym utworze to świetnie ukazał pt. "mój ból jest lepszy niż Twój " :) )
Nie pisz lepiej takich poemów ku chwale pisu i rządu bo się tylko w mojej opinii i wielu trzeźwo myślących Polaków ośmieszasz . Jesteś na straconej pozycji broniąc takich ludzi.
Zobaczymy i pożyjemy kto będzie miał racje. Ja z "rozkoszą" zobaczę Wasze miny jak przyjdzie kryzys i wtedy nawet będę pytał z sarkazmem "a co się stało ?, przecież tak dobrze miało być" Ciekawić mnie będą wasze reakcje.

co do wypowiedzi nr 3 " bardziej do głupich Polaków, którzy plotą durnoty takie jak ty. "

to powiem Ci tylko jedno rozum człowieka, nie zależy od jego woli i tego jestem raczej pewny ! :) Bardzo mi miło, że Ty taki kulturalny i spokojny, pozbawiony mowy nienawiści człowiek, uważasz mnie za głupka i durnia. Twoją ocenę mojej osoby przyjmuję z pokorą, ale nie byłbym sobą, gdybym Ci nie powiedział, że ocena osoby zależy od inteligencji oceniającego i nie ma nic wspólnego z inteligencją ocenianej osoby (czyli mnie), inaczej i bardziej kolokwialnie; głupi mądrego nie zrozumie ale mądry jak najbardziej :) - to działa w tylko w jedną stronę.

Czw, 2 lip 2020 10:38 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Muszę powiedzieć że ten kto dowala załogantom te minusy jest śmierdzącym gnojem. Z tylnego siedzenia jak prezes dorzuca wszystkim. Może cwaniaku się ujawnisz i powiesz co ci się tu nie podoba, chyba że sam piastujesz stanowisko otrzymane od elity. Napisz a nie wal z cichacza. Odpłacę ci tym samym prędzej czy później. Jak ci się nie podoba czyjś komentarz to napisz chociaż ty już chyba o tym pisałeś. Przyjrzę ci się bliżej. Nie pozdrawiam bo nie warto z takimi osobami prowadzić rozmowy.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 2 lip 2020 18:23 | ocena: -4

Gorki73 | Załogant

Zgadzam się z Tobą Orionie, dawanie ocen powinno być co najmniej jawne albo ich wystawiane powinno być możliwe tylko po umieszczeniu komentarza, a tak robi się wojna Polsko-Polska. Zwolennicy pisu nie umieją odpowiedzieć na argumenty bo ich po prostu nie mają co najlepiej świadczy o nich. Podobnie pan prezydent Duda nie umie stanąć do debaty jak mężczyzna, bo boi się że Pan Trzaskowski go zaora ! Pozdrawiam Cię serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 31 lip 2020 12:22 | ocena: + 1

lukaszolej1 | Załogant

Chłopie daj spokój z tą polityką i jedni i drudzy są siebie warci, no chyba że pozjadałeś wszystkie rozumy i twoja racja jest mojsza niż twojsza.. PiS PO jedno zło, w sejmie są sami łajdacy, od lat @Gorki73,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 31 lip 2020 14:27 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witaj @lukaszolej1, tylko politycy nie spadają nam z nieba, MY ich wybieramy ! a to, że większość naszych obywateli nie lubi myśleć i wystarczy im zamiast swojego "pomyślunku" sprytnie spreparowany przekaz TV-PIS, który przyjmują za prawdę jedynie słuszną- to mamy, to co mamy :( Gdyby większość kierowała się nie tylko swoim "ja" tylko dobrem ogółu czy swoich dzieci, to ci pseudo politycy nie mieliby miejsca w sejmie a nam wszystkim żyłoby się mądrzej i lepiej, ale to tylko pobożne życzenia. Co do pisania o polityce to wybacz, ale będę pisał co uważam za stosowne w danej chwili i żadne brednie np. o zamachu Smoleńskim, będę traktował jako zamach na zdrowy rozsądek a ludzi podzielających poglądy pana Macierewicza jako idiotów. To samo dotyczy ludzi, którzy mają wrogi stosunek do odmienności seksualnych w naszym kraju...bo jeśli taka postawa się na dobre rozprzestrzeni w naszym kraju, to zostanie nam tylko mały krok, żeby zadomowił się w nim narodowy socjalizm jak przed wybuchem II wojny Światowej w Niemczech. Pozdrawiam

Czw, 2 lip 2020 22:39 | ocena: + 8

Partenogeneza222 | Załogant

@Orion_1957, Język, wulgaryzmy które używasz są nie do przyjęcia na łamach FN, mam nadzieję że nie świadczą o tobie, tylko o chwilowym złym samopoczuciu. A druga sprawa- komuś podoba się komentarz, to daje "+", a komu nie podoba się to daje "-" , nie rozumiem w czym problem, żeby w tak arogancki sposób obrażać użytkowników serwisu! Pozdr.

Śr, 1 lip 2020 20:19 | ocena: -1

Orion_1957 | Załogant

Każdego dnia słyszymy w mediach na konwencjach jednego z kandydatów na prezydenta że zabrano mafio vatowskim, złodziejom miliony złotych które teraz trafiają do społeczeństwa. Tak to właśnie wygląda kiedy codzienne powtarza się jeden przekaz to on staje się po pewnym czasie prawdą. Mieszkam w centrum stolicy i dobrze się orientuję jak naprawdę z tym jest. Jeżeli to są mafie i złodzieje to chciałbym wiedzieć czy chociaż jedna z osób została zatrzymana w związku z tą sprawą. Niestety nie ma winnych a mówią ludziom że grupy te zostały rozbite. Aktualnie te grupy vatowskie również działają bo zawsze ktoś znajdzie furtkę by wyrwać kasę na boku. Nie da się już tego słuchać każdego dnia bo to wszystko jest kija warte. Skoro premier codziennie to powtarza to co robił wcześniej jak w minionym okresie był doradcą finansowym u D.T. Jeżeli to się ciągnęło od dawna to sam powinien dzisiaj za to również odpowiadać. To nie ja ich będę rozliczał ale przyjdzie w życiu taki dzień że każdy zostanie rozliczony za swoje złe uczynki bo bilans musi wyjść na zero. To że aktualnie żyje się nam lepiej to zasługa dobrej koniunktury w jakiej znalazła się Polska. Jeżeli Ja bym zarobił uczciwie spore pieniądze ze swoją żoną to nigdy bym się z tym nie krył - oczywiście w przypadku gdybym pełnił wysokie stanowisko w rządzie. Ukrywanie więc majątku daje dużo do myślenia. Pamiętajcie wszyscy wierzcie sobie a nie w bzdury które doprowadziły do podziału nas wszystkich. Zobaczcie co się dzieje w naszych rodzinach. Lepiej nie powtarzać i nie pisać bzdur jak to uczynił jeden z załogantów. Szkoda że nie dodał jeszcze że od 1 lipca staniała musztarda i inne duperele. A w portfelu u każdego nadal pusto i nic się nie zmieni prócz tego że zapowiadają olbrzymie zwolnienia ludzi z zakładów z pracy. Kiedy ? Poczekajmy nie miną wybory. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 2 lip 2020 20:40 | ocena: + 2

Ojtam | Załogant

@Orion_1957, pewnie że zabrano. Wielu złodziei poszło siedzieć. To, że nie potrafisz znaleźć na ten temat informacji, bo na tvn nie podali, to świadczy o tobie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 3 lip 2020 04:52 | ocena: -2

Orion_1957 | Załogant

@Ojtam, Szkoda że zatrzymałeś się jedynie na Szkole Podstawowej. Jak to łatwo sprawdzić kto z tylnego siedzenia dowala innym załogantom. Jak to się mówi uderz w stół a nożyce się odezwą. I tak się stało.

Wt, 30 cze 2020 22:38 | ocena: + 1

Orbs222 | Załogant

"John-316"- Co nazywasz rozdawnictwem? To, że wyeliminowano głód i ubóstwo wśród dzieci? a jednocześnie napędzono gospodarkę, która ruszyła z kopyta? Chwała im za to, ze wprowadzili te trudne, społeczne reformy, które przywracają ludziom godność, a jednocześnie stymulują gospodarkę! Dzieci chodziły głodne do szkół! A komu zabrali??? ZŁODZIEJOM! , PRZESTĘPCOM, którzy na potęgę kradli , bogacili się kosztem uczciwie pracujących ludzi! Ja nie potępiam wcale za to PO czy PSL, bo nie zdawali sobie do końca sprawy z powagi sytuacji, na pewno chcieli coś zrobić z tymi "przestępcami w białych kołnierzykach", ale to był układ mafijny i dopiero teraz -obecny rząd rozbił tą grupę przestępczą, skonfiskował majątek pochodzący z przestępstwa itd... , pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 1 lip 2020 17:35 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

Witaj @Orbs222, i posłuchaj : ja już mam dość tej piso-demokracji i tej psowskiej gadaniny jak to teraz za pisu jest dobrze a jak źle było za poprzednich rządów -kraj w ruinie! Wszyscy wiedzą po co były dawane te "pincet" plus , później 300 -ołówkowe, teraz bony na wakacje te 13-te emerytury teraz Duda ogłasza, że do końca kadencji będziemy po 2tys Euro zarabiać...a elektrowni atomowej do 2033 nie umiemy sami zbudować i sfinansować - wiec takie bajki mogą sprzedawać tym co 3 klasy skończyli. Powiem Ci również czego nie lubię "kurwienia się" (i tu nie chodzi mi Kobiety, które wykonują najstarszą profesję na Świecie) a to właśnie wygląda na to - ja Ci dam "piniundź" a Ty mi głosy ! a co do "przestępców w białych kołnierzykach" to mówisz teraz o księżach ? czy o panu Banasiu ? czy bracie ministra Szumowskiego lub o nepotyzmie we władzach największych spółek w Państwie :) . żeby pisać natomiast to "dopiero teraz -obecny rząd rozbił tą grupę przestępczą," to trzeba chyba pracować w ABW czy CBA lub na samej górze Policji/milicji, która również się "kurwi" co widać po ostatnich wydarzeniach choćby pod radiową Trójką :) Zobaczymy co będzie w naszym kraju mlekiem i miodem płynącym :) jak kryzys dotknie wielkie gospodarki Światowe. Wiec nie pisz tu "Bajek Pana Pero" bo prędzej uwierzę, że w Twoim ogródku wylądował pojazd Obcych. Pozdrawiam i życzę dalej takiego dobrego samopoczucia !

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 1 lip 2020 20:56 | ocena: + 4

majomir | Załogant

@Gorki73, propaganda w czystej postaci szkod że po niemiecku wiesz

Czw, 2 lip 2020 08:12 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

@Gorki73, Witam Cię serdecznie. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Łatwo zaobserwować ze społeczeństwo aktualnie biednieje. Coraz mniej możemy kupić a już trudno powiedzieć by jeszcze coś można odłożyć z pensji. Pamiętam jak mój ojciec sam ciężko pracował by utrzymać 4-o osobową rodzinę. Było ciężko ale było to się udało przez długie lata. A obecnie zasuwa cała rodzina i nici. Co z tego że każdy ma samochód ale wystarczy spojrzeć w dowód rejestracyjny na jego rocznik i widzimy czym jeździmy. Same trupy bo nas nie stać na nowe i raczej nam to nie grozi. Praca praca i jeszcze raz praca. To nam zostało by dokonać wszelkich opłat które są naszym obowiązkiem by nie wywalili Cię jeszcze z chałupy. A tu ludziom sprzedaje się kity jaka to władza jest dla nas wspaniała. Najgorsze jest to że ludzie dają się na to nabrać mimo że w życiu im się nie przelewa. I ciągłe gadki że Polska będzie zwijana jak nie zagłosujemy na obecnych. Po prostu chce się rzygać tym wszystkim. Co Ci ludzie wyprawiają. Nie wiem czy się obudzą z tego snu który sprowadza nas jedynie do gorszej biedy. I tylko mowa o Gazoporcie, nowej przeprawie na Pomorzu , o szczawiu i mirabelkach i nowych przystankach PKS. A dobrze wiemy że to ściema. Nie chcę się powtarzać bo załogant Gorki73 zawarł wszystko w komentarzu. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Śr, 1 lip 2020 20:15 | ocena: -1

rorcio | Załogant

@Orbs222,
Odebrali przestępcom i złodziejom powiadasz?
To proszę o informację kim są ci przestępcy i złodzieje oraz w którym więzieniu siedzą.
A potem zastanów się nad zarobkami glonojadów Glapy, pilnującego łąki Horały, tzw. dziennikarzy z tvp, przekrętami Banasia i Szumowskiego.
A jak dalej będziesz śpiewał peany na cześć rządu to uświadom sobie, że sąd uznał premiera tegoż za kłamcę oraz oddalił pozew za stwierdzenie, że pis to organizacja przestępcza o charakterze mafijnym.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 2 lip 2020 07:29 | ocena: -2

Orion_1957 | Załogant

@rorcio, Witam Cię. Też szukam tych mafii vatowskich i tych złodziei którzy okradali nasz kraj. Przecież takie osoby byłyby ujawnione u Nas tego samego dnia a jednak nic się nie dzieje. Może powiedzmy kto do tej pory wyrąbał społeczeństwo z tego co im się należy. Niech powiedzą nasi mądrzy skąd oni to wszystko mają i dlaczego nie chcą ujawnić swoich majątków a co drugi przewala je na swoje żony. A w TK ta sprawa utknęła i oczywiście nie wyjdzie na światło dzienne bo jak to możliwe by drażnić tym wszystkim społeczeństwo właśnie teraz przed drugą turą wyborów.My zwykli ludzie musimy zapitalać całe życie by coś zarobić ale nie odłożyć bo to jest niemożliwe a ta górna półka jak odejdzie od koryta to do ostatnich swoich dni może żyć z procentu i zrobić sobie prywatną plażę pod jednym z mostów w stolicy.Każda władza oszukuje społeczeństwo, każda ma parcie tylko na kasę i tylko kasę. Wy tego nie widzicie . Ja ich widzę prawie każdego dnia w stolicy jak swoimi furami za setki tysięcy złotych suną ulicami miasta. A nam mówią że musztarda, majonez czy podpaski od pierwszego lipca zostały obniżone. Wypada iść do sklepu i tylko brać. To jest coś czego nie jestem w stanie zrozumieć w jaki sposób reaguje nasze społeczeństwo. Co ich tak zaślepiło w tej władzy że oddaliby im ostatnie porki aby tylko oddać korzystny dla nich głos. A przecież oni rąbią wszystkich z każdej strony. To jest prawda. Każdego można kupić - jednego za miliony a drugiego za 13- tkę. Powiem krótko - jak nie zmieni się przywódca to dalej brniemy w stronę Węgier. Orban już wszystko ma w swoich rękach. Władzę sprawuje z całą swoją rodziną i sami teraz możecie sobie odpowiedzieć , kto wygra z taką machiną władzy. Dlatego nasi również dążą do tego wzorca - wzorca którego nikt nie jest w stanie rozbić przez długie lata. Pozdrawiam

Czw, 2 lip 2020 09:32 | ocena: + 1

Mario2571 | Załogant

@rorcio, Odnośnie złodziei podatkowych i Vat-owskich to faktem jest ,że wpływy z podatków w ostatnich pięciu latach znacznie wzrosły a podatki VAT , PIT , CIT nie zostały podniesione . Skądś te znacznie większe wpływy się wzięły , a jeszcze dodam ,że w tym czasie zadłużenie Polski w stosunku do PKB spadło ( piszę o czasie do marca tego roku czyli wybuchu epidemii ) Warto jeszcze dodać , że za poprzedników ( lata 2007-2015 ) wpływy z podatków spadły a zadłużenie wzrosło . Nominalnie co prawda zadłużenie po 2014 r spadło , ale tylko dlatego , że poprzednie rządy przejęły 160 mld zł z OFE. Oczywiście po części ten wzrost wpływów z podatków , oraz spadek zadłużenia ( w stosunku do PKB )to zasługa dobrej koniunktury światowej , niemniej jak się spojrzy na wykres Polskiego PKB w US dolarach to też jakichś większych spadków w okresie rządów poprzedników nie było widać , a więc mówienie , że w latach 2007-2015 wpływy z podatków spadały a zadłużenie rosło bo koniunktura światowa była zła , - wydaje się nieuprawnione. Tym bardziej , że ponoć byliśmy jedyną zieloną wyspą. No tu jeszcze warto dodać , w związku z tym , że napisałeś o PIS-ie jako organizacji przestępczej , - że pod rządami tej ,, organizacji przestępczej ,, polski PKB rósł ( lata 2015- 2019 ) bardzo szybko , prawie najszybciej w całej UE , bezrobocie spadło do najniższego poziomu od 30-u lat i jest jednym z najniższych wśród 28 państw UE . Minimalnie niższe w roku ubiegłym było tylko w Niemczech i Czechach. Do tego zadłużenie do PKB spadało , a odsetki jakie Polska płaci od swojego długu były na rekordowo niskim poziomie. Na początku maja 2015 r Polska płaciła 2,64 proc odsetek ( oprocentowanie obligacji dziesięcioletnich ) , a wczoraj - 1,4 proc . Te 1,24 proc różnicy oznacza , że około 12 mld zł zostanie w Polskim budżecie a nie trafi do rąk nabywców Polskiego długu. No warto też zaznaczyć , że generalnie rządy PIS-u cieszą się rosnącym poparciem społecznym , - czego dowodem były wyniki wyborów do Sejmu w 2019 r , gdy na PIS zagłosowało 8 mln wyborców. A w też zwycięskich dla PIS wyborach w 2015 r to było tylko 5,8 mln wyborców. Na koniec dodam , że na PIS ani na obecnego prezydenta nigdy nie głosowałem , i głosował nie będę , bo od parunastu lat nie chodzę na wybory.

Czw, 2 lip 2020 09:14 | ocena: + 1

Partenogeneza222 | Załogant

@Orbs222, Tak , potwierdzam-ogromne sukcesy obecnej władzy, obecnego Rządu: gospodarcze, społeczne, rozbicie grup przestępczych które jeszcze nie tak dawno kradły hulały sobie na potęgę- szacuje sie że od 300 do 400miliardów złotych przestepcy skradli za czasów poprzedniej władzy. I tak jak "orbs222" nie potępiam ich za to- chcieli coś z tym zrobić, ale nie wiedzieli jak? Dopiero obecna władza rozbiła te grupy przestepcze, skonfoskowała majątki pochodzące z przestepstwa. To wszystko przyczyniło się do tego, że Polska rozkwita, stała się podmiotem z którym liczą się najwieksze potęgi gospodarcze na świecie! Co do programu 500+ , to rzeczywiscie wyeliminował głód, ubóstwo wśród dzieci w 90%, a jednoczesnie napędził gospodarkę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 2 lip 2020 19:15 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Partenogeneza222, Witaj napisałeś " Co do programu 500+ , to rzeczywiście wyeliminował głód, ubóstwo wśród dzieci w 90% "
Czy mógłbyś mi powiedzieć skąd masz te dane? Wiesz ubóstwo u dzieci nie czarujmy się jest spowodowane najczęściej przez patologicznych rodziców czyli takich którzy piją i płodzą dzieci na potęgę....Czy uważasz, że taki "rodzic" który chleje i nie chodzi do pracy jak dostanie 500+ to on to przeznaczy na dzieci ? koń by się uśmiał...przyjedź do mnie wezmę dzień wolny i pojedziemy na dwie dzielnice "cudów"; Bobrek i Lipiny i Ci pokażę "rockefellerów pincet plus" i ich zaniedbane dzieci....

Wt, 30 cze 2020 19:50 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

"postanowiła stworzyć fikcyjną gazetę "New York Times" " XDDDDDD co? NYT istnieje od 18.09.1851

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 1 lip 2020 20:57 | ocena: + 5

majomir | Załogant

@magdakowalska48, fikcyjne wydanie rozumiesz

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 2 lip 2020 18:50 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

@majomir, aaa takie buty

Wt, 30 cze 2020 13:05 | ocena: -2

John-316 | Załogant

Pan Krzysztof powiedział też, że obecny rząd nie dotrwa do końca kadencji i powoli zaczną podawać się do dymisji. Zrozumiałe jest, że ciężko będzie ogarnąć kraj popadający w ruinę, co jest efektem ( między innymi) rozdawnictwa. Dziecko wie, że aby komuś dać, to trzeba komuś zabrać. Gwoździem do trumny jest pandemia i wszelkie jej uboczne skutki. Słowa jasnowidzącego, mogą się sprawdzić już po II turze wyborów.

Wt, 30 cze 2020 09:04 | ocena: + 7

Mario2571 | Załogant

Warto tu jeszcze przypomnieć , że pan Jackowski bezbłędnie przewidział kryzys z 2008r. Przewidział wtedy nie tylko dokładną datę początku kryzysu - ( wrzesień 2008 ) , ale i to że kryzys zacznie się w sektorze bankowym. Pamiętam , że tą przepowiednię opublikowały gazety pod koniec 2007 r , albo na początku 2008r w tzw. przepowiedniach na nowy rok. I co prawda było paru analityków i finansistów którzy też wieszczyli wtedy jakiś kryzys , ale chyba tylko pan Jackowski w skali całej Ziemi tak precyzyjnie i dokładnie podał datę , rozmiar i to skąd kryzys weźmie początek . I choć osobiście nalezę do tych co wszystko muszą sami zobaczyć , zważyć i policzyć to logika oraz statystyka i matematyka wyraźnie podpowiadają ,że pan Jackowski ma dar jasnowidzenia , - a w związku z tym wyciągam wniosek , że jasnowidzenie istnieje. A z kolei to zdanie implikuje kolejne pytania o to jak urządzony jest nasz świat i wszechświat. Bo skoro możliwe jest zobaczenie przyszłości to znaczy , że ta przyszłość już istnieje a teraźniejszość jest tylko jak właśnie oglądany fragment filmu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 30 cze 2020 19:54 | ocena: + 4

magdakowalska48 | Załogant

@Mario2571, przyszlosc juz istnieje ale jest ich nieskonczenie wiele. wystarczy wybrac jak cukierki w sklepie

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.