Dziś jest:
Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Czy kiedyś przybędą nam z pomocą? Absolutnie nie, jeśli nie będziemy gotowi. Jako ludzkość - nie jednostki.
/Jim Maars, amerykański ekspert od zjawiska UFO/

Komentarze: 15
Wyświetleń: 4929x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 25 lis 2020 15:33   
Autor: FN, źródło: East News   

TAJEMNICZY SREBRNY MONOLIT NA PUSTYNI W UTAH (USA)

Patrol powietrzny pracowników Departamentu do spraw Publicznego Bezpieczeństwa w stanie Utah (USA) znalazł na pustyni zagadkowy obiekt. Został on określony jako jako "metalowy monolit", który ma około 3,5 metra wysokości i zdaniem ekspertów bardziej prawdopodobne jest, że został ustawiony celowo, a nie "przypadkowo upuszczony". Zdjęcia i film przedstawiający obiekt natychmiast obiegły media w USA. Władze stanowe nie chcą jednak ujawniać jego dokładnej lokacji w obawie o bezpieczeństwo obywateli.
O sprawie tego dziwnego monolitu dostajemy informacje na skrzynkę FN od samego rana. Oto kilka przykładowych e-maili.

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 8:16 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: monolit w Utah

Szanowni Państwo,

nie wiem, czy informacja o tym monolicie dotarła już do Państwa z innych źródeł,

ale moja fascynacja filmem Stanleya Kubricka nie pozwala mi być obojętnym.

Dlatego też przesyłam ten link:

https://www.o2.pl/informacje/nikt-nie-wie-co-to-jest-zdjecia-z-pustyni-obiegly-swiat-6579109376519008a

Pozdrawiam

[…]
(imię i nazwisko do wiadomości adresata)From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 7:34 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Monolit z Utah

Witam Fundację!
W sieci wrze, bo w Utah w USA znaleziono na pustyni ciekawą rzecz...

https://www.msn.com/en-us/news/us/utah-monolith-helicopter-crew-discovers-mysterious-metal-monolith-deep-in-the-desert/ar-BB1biqrx


Pozdrawiam!
[…]
 

From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 11:59 AM
To: Redakcja FN
Subject: Monolit

Monolit na pustyni Utah!!!
https://tvn24.pl/swiat/usa-utah-metalowy-monolit-na-pustyni-odnaleziony-przez-zaloge-helikoptera-4759446

 

 


From: […]
Sent: Wednesday, November 25, 2020 2:58 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: monolit z Utah...

Jeżeli to nie jest performance artystyczny, to mamy problem...

https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/zdjecie,iId,2987746,iAId,391939

 


 
 Hej FN

Co myślicie o znalezionym przez załogę helikoptera monolicie na pustyni w Utah w Usa.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tajemniczy-monolit-posrodku-niczego-najdziwniejsza-rzecz-jak,nId,4874838

Pozdrawiam

 Oto, co na ten temat piszę serwisy informacyjne.

Według stacji CNN, Grupa biologów z Wydziału Powietrznego Utah Department of Public Safety, w ramach współpracy z Division of Wildlife Resources, instytucją zajmującą się ochroną zwierząt, obserwowała dzikie tereny w południowo-wschodniej części stanu z pokładu śmigłowca.

Nagle, pomiędzy skałami, jeden z nich wypatrzył dziwny, metalowy, foremny słup. Miejsce jest położone na pustyni, do którego jest bardzo trudno dotrzeć.
Pracownicy postanowili wylądować i przyjrzeć się bliżej czemuś, co okazało się 3,5-metrowym srebrnym monolitem. Jest on bardzo stabilnie wbity w ziemię. Wyglądem bardzo przypomina słynny „Czarny monolit” z filmu Odyseja Kosmiczna 2001.

- Ktoś krzyknął: "patrz, patrz, musisz to zobaczyć" - mówi w wywiadzie dla lokalnego serwisu KSL pilot śmigłowca, Bret Hutchings.

- Nie wierzyliśmy własnym oczom. Początkowo żartowaliśmy, że to jakaś fatamorgana i zaraz zniknie, ale wylądowaliśmy i pobiegliśmy do niego jak najszybciej. Wygląda on, jakby został celowo postawiony właśnie tam. Może przez jakiegoś fana filmu "2001: Odyseja Kosmiczna"? – powiedział Hutchings.

Załoga powietrznego patrolu nagrała materiał kamerą wideo, który trafił do sieci i natychmiast obiegł cały świat.
 Utah Department of Public Safety, wraz w władzami stanu, podjęły decyzję o tym, aby nie ujawniać szczegółowej lokalizacji dziwnego monolitu. Pustynne rejony Utah są bowiem niebezpieczne, nie da się dotrzeć tam żadnym lądowym pojazdem, tym bardziej na piechotę. Służby wyraziły obawę o to, że tłumy ciekawskich będą próbowały dotrzeć do monolitu, przez co mogą zrobić sobie krzywdę, zgubić się po drodze i potrzebować pomocy.

Departament wydał także oświadczenie, z którego można dowiedzieć się się, że według prawa stanowego umieszczanie jakichkolwiek struktur bez pozwolenia na publicznej ziemi jest surowo zabronione. "Niezależnie od tego, z jakiej planety" – głosi komunikat departamentu stanu.

Źródło: East News
Autor: Utah Department of Public Safety/Associated Press


Miejsce lokalizacji monolitu jest tajemnicą, ale w sieci pojawiły się możliwe wersje, gdzie może on być. Według jednej z nich stoi on tam od wielu lat, ale ze względu na bardzo trudny dojazd na miejsce nikt nie był w stanie tego zweryfikować.

Sprawa wygląda raczej na artystyczną prowokację, gdyż hipoteza z udziałem obcych istot przybywających na Ziemię w pojazdach UFO jest zbyt nieprawdopodobna. Oni po prostu… z założenia nie zostawiają żadnych, nawet najdrobniejszych przedmiotów, o czym świadczą tysiące relacji o spotkaniach z UFO na całym świecie, w tym zwłaszcza o Bliskich Spotkaniach Trzeciego Stopnia z UFO. Uczestnicy takich spotkań wielokrotnie prosili obcych, aby pozwolili im zabrać jakiś przedmiot jako dowód, ale zawsze dostawali stanowczą odmowę. Trudno sobie wyobrazić, że tym razem zrobiono by wyjątek i to na tak wielka skalę. Monolit przypomina ten z filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.
To zabawne, ale dokładnie ten sam monolit z tego samego filmu był inspiracją do stworzenia przez nas w 2005 roku słynnego „Pomnika UFO” w Emilcinie.Będziemy obserwować wydarzenia związane z tą bardzo ciekawą historią, ale jednak skłaniamy się do wersji, że jest to rodzaj ciekawego eksperymentu naukowego.

Poniżej wyjaśnienie zagadki - była to artystyczna prowokacja.


Podobny obiekt  ktoś postawił w Rumunii.


Tekst jest po kliknięciu na link.

https://www.nautilus.org.pl/news24,798,3-grudnia-2020--tajemniczy-monolit-na-pustyni-utah--zniknal-.html
Na koniec jeszcze ciekawostka z naszej poczty. Jeden z czytelników ze smutkiem zauważył zabawkę, która w sposób dramatyczny pokazuje barbarzyństwo naszej cywilizacji. Ten przykład dobrze pokazuje, że bardzo słusznie Ziemia jest traktowana przez wyżej rozwinięte planety jako świat zły, prymitywny, bezwzględny i głupi, który można obserwować, ale z którym nie można się w żaden sposób komunikować.

From: […]
Sent: Friday, November 20, 2020 1:58 PM
To: Fundacja NAUTILUS […]
Subject: zgłoszenie

Szanowni Państwo,
pominę słowa mojego komentarza na ten temat bo musiałbym użyć wielu niecenzuralnych i drastycznych słów. Żyjemy naprawdę na planecie bólu, smutku i łez. Napiszę Państwu tylko suche informacje.
Otóż moja żona wróciła wczoraj z zakupów w Pepco i przyniosła do domu gazetkę promocyjną. Na jednej ze stron jest do kupienia zabawka. Dla dzieci! Kosmita przykuty kajdankami do stołu ze łzami w oczach, któremu "na żywca" robi się sekcję jamy brzusznej. W czasie sekcji, jeśli zrobimy coś nie tak, kosmita rusza rękoma. Zapewne z bólu, który i tak ma wymalowany na twarzy...
W załączeniu zdjęcia z gazetki.
Poniżej też link do filmu na YouTube pokazującego tą "zabawkę".pozdrawiam
[dane do wiad. FN]

 


Ostatnie dni przyniosły 48 godzinną przerwę w działaniu naszego serwera (w tym poczty).  Za utrudnienia przepraszamy naszych wiernych czytelników, ale musieliśmy przeprowadzić dość istotne poprawki. Wszystkie konieczne zmiany zostały dokonane i teraz machina FN powinna działać bezbłędnie.

Przy okazji okazało się, że są specjalne mechanizmy antyspamowe, które niektóre adresy IP umieszczają w specjalnym rejestrze jako niebezpieczne, co skutkuje tym, że dostęp do stron dla określonych osób jest wyłączony. Był z tym mały problem, bo nie byliśmy świadomi istnienia takiego rozwiązania. Jeśli ktoś ma kłopot z otwieraniem się któregoś z serwisów, prawdopodobnie został automatycznie skierowany na taką listę. Gdyby rzeczywiście tak było dalej – prosimy o kontakt z administracją serwisu. Będziemy działać!

Komentarze: 15
Wyświetleń: 4929x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 25 lis 2020 15:33   
Autor: FN, źródło: East News   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Śr, 9 gru 2020 21:16 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Monolit (zbieżność ze słowem Moonlight jest czysto przypadkowa) miał w zamyśle kreatorów zapewne wyrażać modną, permisywistyczną ideę falliczną, aczkolwiek w tej akurat odsłonie - zakorzenioną w dość nietypowej estetyce kubistycznej. Swym epikurejskim wyrazem nawiązuje to dzieło do hedonistycznych i sybarystycznych przedstawień bożka Priapa, oraz wyuzdanych onego swawoli.
Faun, Satyr, czy Sylfem to właściwie kolejne oblicza tej samej, wielorakiej rozpustnej osobowości. Tak czy inaczej przekaz pozostał czysty jak stal chirurgiczna i woła do nas: Rozmnażajcie się i czyńcie sobie Ziemię poddaną... Jak nam nakazał Pan.

Nie, 6 gru 2020 00:09 | brak oceny

min | Załogant

Od samego początku ten temat miał wiele niejasności. Monolit to coś monolitycznego, pojedynczego, stworzonego z jednej bryły. Tym czasem na zdjęciach widać wyraźnie, że jest to zwykła konstrukcja z blachy, widać łączenia i... nity :-) Czyżby kosmici przywieźli "monolit: na ziemię w częściach i zmontowali na miejscu? :-) Tania sensacja, która się okaże kampanią reklamową.

Czw, 3 gru 2020 09:08 | ocena: + 1

Telefonowy | Załogant

Coś mi to pachnie jak akcja marketingowa

Pon, 30 lis 2020 20:05 | brak oceny

kruszon | Załogant

Pon, 30 lis 2020 18:25 | brak oceny

ZdjecieWsepii | Załogant

Słyszeliście, że monolit zniknął wczoraj, a dziś pojawił się w Rumunii??

Pt, 27 lis 2020 20:25 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Szkoda że nic nie wiemy czy w pobliżu monolitu jak też na nim samym załoga helikoptera ujawniła ślady człowieka który ewentualnie mógł przyczynić się do jego montażu w tym odległym i trudno dostępnym miejscu. Osobiście chciałbym aby ten monolit bym dla świata drogowskazem do gwiazd. Pozdrawiam

Czw, 26 lis 2020 10:29 | ocena: + 1

Denniken77 | Załogant

Wyjaśnienie zagadki "monolitu".
Ten filmik mówi wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=dOt6BUswCpk

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 27 lis 2020 23:19 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Denniken77,
Ten filmik nic nie mówi, aż prosi się żeby wykręcić te blachowkręty i zobaczyć co jest w środku - prawdopodobnie nic, ale wtedy już nie będzie to nikogo obchodziło.

Czw, 26 lis 2020 10:22 | brak oceny

Denniken77 | Załogant

Całe nagranie tego MONOLITU można obejrzeć na kanale "looknotv". W pierwszej części.

Czw, 26 lis 2020 09:24 | brak oceny

Kasprano | Załogant

Ciekawy ten monolit. Bardziej niż on sam, zastanawia trudno dostępne miejsce w którym został postawiony... To nie byle "Pan Wiesiu" sobie zrobił. Na takie coś potrzeba środków, czasu i motywacji... może to miejsce gdzie spotykali/spotykają się jacyś amerykańscy kultyści :o A co do zabawki - ohyda, jaki chory mózg wymyśla takie gadżety? nie dość że humanoidalna istota przypominająca dziecko ma otwarte oczy z których lecą łzy, to jeszcze jest przywiązana i się szarpię (jest w pełni świadoma podczas "operacji") Uwierzcie mi , grałem w różne brutalne gry komputerowe ale to? eh...

Śr, 25 lis 2020 23:17 | brak oceny

MrGreen | Załogant

Dzień dobry,

Troszkę poza tematem, ale zamówiona kilka dni temu książka dojechała wczoraj po południu do moich rąk.

https://indygobook.pl/pl/p/PREMIERA-Misja-MICHEL-DESMARQUET/375

Arcyciekawa pozycja.

Pozdrawiam serdecznie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ciało to jedynie świątynia, a nie jakiś bożek. Nie popełniaj błędu zachodniej cywilizacji! - nowy wpis w Szalupie Ratunkowej. Zapraszamy do lektury! [...] /ikonka  z szalupą na dole strony głównej serwisu po lewej stronie - kliknij na nią, aby przeczytać cały wpis!/.  [....]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 12 sty 2021 05:38 | 29 grudnia 2020 nad Nowym Sączem jeden z naszych czytelników zauważył na niebie bardzo ciekawe zjawisko. Bardzo wysoko na jasnym, bezchmurnym niebie poruszały się dwie białe kule. Oba obiekty były w bliskiej odległości i na kolejnych zdjęciach wykonanych przez świadka obserwacji widać, że poruszają się zachowując taką samą pozycję.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 8 grudnia 2020 | Oglądam z zainteresowaniem, ale i trudno skrywanym rozbawieniem wideo-blog Krzysztofa Jackowskiego. Mój serdeczny wieloletni przyjaciel ma okazję wreszcie posmakować tego, czego chcą ludzie interesujący się szeroko pojmowaną  tematyką zjawisk niewyjaśnionych, czyli czego przede wszystkim sobie życzy upiorny, „ezoteryczny suweren”. To on zamienia media (nie tylko ezoteryczne) w ciągłą pogoń za...

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI W NAJNOWSZYM TELEDYSKU GRUPY KOKON 'WIDZĘ JASNO'

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.