Dziś jest:
Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Czy kiedyś przybędą nam z pomocą? Absolutnie nie, jeśli nie będziemy gotowi. Jako ludzkość - nie jednostki.
/Jim Maars, amerykański ekspert od zjawiska UFO/

Komentarze: 15
Wyświetleń: 3146x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 26 lis 2020 13:08   
Autor: FN, źródło: FN   

PRZELOT DZIWNEGO OBIEKTU UFO ZAREJESTROWANY Z KAMERY DRONA

Obiekt porusza się błyskawicznie i przypomina długi pręt. Czytelnik serwisu FN przysłał film pokazujący przelot Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego, który zarejestrowała kamera jego drona. Miało to miejsce na polu w miejscowości Boże 8 listopada 2020 roku.
Tego typu nagrania pokazywaliśmy wielokrotnie w serwisie FN, a kilka starszych nawet czeka na publikację, ale… dość o tym – spójrzmy na opis do materiału.From: [...]
Sent: Wednesday, November 18, 2020 1:45 AM
To: Fundacja Nautilus
Subject: Przelot


Odzywam się po dłuższej przerwie, ale nareszcie udało mi się zarejestrować coś ciekawego i to za pomocą drona, którego od niedawna jestem właścicielem. Kiedyś napisałem, że czym lepszym sprzętem fotograficznym dysponowałem, tym mniej ciekawych zdjęć udało mi się zrobić. Oczywiście nie były to jakieś spektakularne zdjęcia, ale w Państwa archiwach powinny być. No i dzięki dronowi w niedzielę 8.11.2020 uchwyciłem przelot obiektu, było to w miejscowości Boże kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy.
Załączam dwa zrzuty. Mam film skopiowany z karty pamięci drona, oraz fragment wyostrzony i zwolniony (z tego fragmentu pochodzą zrzuty). Uważam, że nie był to owad;), tym bardziej ptak na pewno nie inny dron. Stałem od miejsca przelotu w odległości ok. 20m. Rzecz jasna, niczego podejrzanego nie widziałem. Uważam też, że nie jest to rods. Zauważyłem, że długość obiektu zmienia się wraz z kątem "patrzenia" kamery,  dowodzi to, że wydłużony kształt powstał podczas rejestracji filmu (50 kl/s), a przelot musiał być dość szybki.

Pozdrawiam Fundację.
[...]

Tak wygląda film, który przesłał nam czytelnik serwisu.Zobaczmy zdjęcia obiektu.

I jeszcze moment jego przelotu zamieniony w animację przez kolegów z projektu FOTO-LAB FN.Trudno się nie zgodzić z autorem nagrania, że nie przypomina to w żaden sposób ptaka czy „szybko przelatującego owada”. Nie jest to chyba także obiekt typu rods (z ang. pałeczki), który posiada pewien element w postaci wypustek. Jak wygląda klasyczne zdjęcie rods? Oto przykład z naszej najnowszej poczty.

From: […]
Sent: Friday, November 20, 2020 12:49 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: UFO Gdańsk

Dzień dobry. Chciałbym podzielić się tym, co znalazłem przeglądając kilka dni temu fotografie w poszukiwaniu pewnego motywu, na pewno nie tego :)
Na głównej fotografii w górnej części po prawej stronie niezidentyfikowany obiekt. Nie jest to na pewno ptak, samolot ani plama na matrycy czy obiektywie. Na satelitę lub drona też to nie wygląda. O ile korpus tego obiektu jest dość mocno materialny, tak jego otoczenie wydaje się być jakby mniejszej gęstości materii. Szkoda że go nie zauważyłem będąc w tym czasie w tym miejscu. Zajmuję się fotografią lotniczą, gdybym go zarejestrował "długim" obiektywem, mielibyśmy go na tacy. Od dziś będę zwracał uwagę na takie niespodzianki :)
W razie wątpliwości posiadam oryginalny plik RAW.
Zdarzenie miało miejsce w Gdańsku 28.08.2017. godz. 17:57.


Pozdrawiam serdecznie […] (imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji)

/zdjęcia poniżej/Na pokładzie Nautilusa zostały zakończone prace konserwacyjne przed okresem zimowym. Dotyczy to zarówna bazy FN, jak i oskryptowania serwisów. Efektem było kilka dni, kiedy trudno było wejść na wirtualny pokład okrętu. Przy okazji zimowych porządków został przetestowany także nasz najnowszy dron, który z Bazy FN został umieszczony na wysokości 106 metrów i tam spędził ponad 15 minut. Nagrany materiał pod kątem ewentualnych przelotów dziwnych obiektów zostanie dopiero przeanalizowany. Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas tego testu.Każda nawet najbardziej krótka przerwa w działaniu machiny FN powoduje od razu górę zaległości. Tak było także tym razem, ale na szczęście udało nam się wszystko już nadrobić i wszystko jest on-line!
Poniżej jeszcze kilka spraw z poczty. Powoli dobiega końca praca nad modelem z projektu Kontakt, który w stopniu możliwie największym będzie wierny oryginałowi ze zdjęć i filmów z projektu… dopiero ten schemat pokazuje, że wykonanie czegoś tak precyzyjnego przez „rodzinę ze wsi pod Poznaniem” jest po prostu… niemożliwe.


From: […]
Sent: Thursday, November 19, 2020 1:05 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Odp: RE: RE: RE: RE:

Dzień dobry
Model drona parokrotnie poprawiałem także i plan co zabrało mi sporo czasu. Fotografia po obróbce ukazała wiele szczegółów, które przeanalizowałem  i uwzględniłem w nowym planie. Model mam na ukończeniu a na razie przesyłam plan ostateczny po poprawkach, które wynikły również podczas budowy. W następnym tygodniu przyślę fotografie modelu.
Pozdrawiam serdecznie
[…] 


Jeśli chodzi o Projekt KONTAKT, to warto zaprezentować jeszcze jeden e-mail.

From: […]
Sent: Tuesday, November 17, 2020 6:57 PM
To: Redakcja FN
Subject: Projekt Kontakt- dwa Diamenty

Witam,

Sądzę, że mamy następny przełom, wysyłam na We transfer fragment programu o dość znanym incydencie w Chile. Nowe badania wykazały, że ten pojazd miał na bokach "dwa diamenty", przypadek??, nie sądzę. Najlepsze jest to ,że są geoglify w chile pokazujące ten "rodzaj "obiektów i coś mi się wydaje, że ta technologia to klucz do poznania prawdy.

[…]

Poniżej fragment filmu przesłany przez czytelnika serwisu.
Kilka tygodni temu był opublikowany w serwisie FN artykuł o dziwnej manifestacji w 1951 roku, kiedy na niebie pojawił się Księżyc ze znakiem plus. Poniżej link do tej publikacji.

UFO JAKO ‘KSIĘŻYC Z PLUSEM’? NIEZWYKŁA MANIFESTACJA NA NIEBIE W 1951 ROKU

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3998,ufo-jako-ksiezyc-z-plusem-niezwykla-manifestacja-na-niebie-w.html

Autorka relacji na naszą prośbę sporządziła najbardziej precyzyjny rysunek tej dziwnej manifestacji, który właśnie dotarł na pocztę FN (skr. 221, 00-950 Warszawa 1). Poniżej skan rysunku wraz z adnotacją autorki.I na koniec jeszcze ciekawostka związana z przesłaniem Lecha Chacińskiego, który w 2003 roku miał kontakt z UFO w Szczecinku.Lech Chaciński próbował skontaktować się z Greta Thunberg ze Szwecj (nastolatka walcząca o powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi), której chciał powiedzieć o przesłaniu, które przekazali mu obcy do ludzkości. Dziś w czasach światowej zapaści te słowa brzmią bardzo przejmująco:SZANUJCIE  ZIEMIĘ, POWIETRZE I WODĘ
BO GROZI WAM ZAGŁADA LUB KATASTROFA.

 

 W tej sprawie na pokład okrętu Nautilus przyszła ciekawa wiadomość.

-----Original Message-----
From: […]
Sent: Tuesday, November 17, 2020 2:26 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: greta i chacinski

witam fundacje,

w zał przesyłam grafikę, która dla Was wykonałem po wysłuchaniu rozmowy Roberta z P. Chacińskim.
Jak wykorzystacie podpiszcie tak jak ostatnio. Simon Zach. Jeżeli coś trzeba poprawić piszcie śmiało.
Pozdrawiam.


/wersja angielska/


/wersja polska/


Komentarze: 15
Wyświetleń: 3146x | Ocen: 9

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 26 lis 2020 13:08   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 1 gru 2020 12:59 | ocena: + 1

George | Załogant

Powiem tak, przed kilku laty intensywnie fotografowałem niebo w poszukiwaniu anomalii (w skrócie podejrzanych o bycie ufo). Specjalnie do tego celu zakupiłem porządną lustrzankę z obiektywami za około 1000 funtów. Po kilku latach mi się znudziło. Mam całą masę zdjęć dziwnych obiektów, ale już dawno mnie to nie ekscytuje, ponieważ zrozumiałem, że nie ma w tym nic sensacyjnego. Całe niebo aż się roi od życia, na 1000 zdjęć w dowolnym sektorze mam od jednego do kilku upolowanych obiektów (najczęściej kulistych). Jeśli ktoś ma sprzęt z możliwością zdjęć seryjnych może się pobawić. Ale jak już uzbiera jakąś kolekcję to zaakceptuje jak za fakt oczywisty.
Miłej zabawy.

Wt, 1 gru 2020 12:41 | brak oceny

George | Załogant

@Woj, Barany dlatego idą w stadzie, ponieważ mają umysł zbiorowy, niezdolny do samodzielnego dedukowania. Idą za dzwonkiem pasterza z lagą.

Sob, 28 lis 2020 11:39 | brak oceny

Jolaos | Załogant

@WOJ - to prawda ale jeżeli spróbujesz nieść przesłanie o tym czym tak naprawdę jest preparat zwany szceplionką :) to jest szansa że choć jeden człek się zawaha i dopóki nie przymuszą dopóty nie da sobie zrobić kuku. Dla tego jednego warto nieść promień Prometeusza bo zagłada narodów jest zaplanowana i wieeeelkie środki w to już zainwestowano.

Sob, 28 lis 2020 10:33 | ocena: + 2

scyzoryk | Załogant

Pamiętam jak wysłałem podobne filmiki w którym płaski obiekt leci zawraca zmienia swoją geometrię to mi odpisano że wystarczy ustawić kamerę a zawsze się coś nagra. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i łatwo dostępne żeby to nagrywać co dzień , z moich obserwacji że są to organizmy żywe które można dostrzec gdy jest duszno lub zbiera się na burzę.

Pt, 27 lis 2020 20:43 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Niesamowity przelot obiektu nad polem. Wielokrotnie się zastanawiam jak to się dzieje że obiekty których przecież nie widzimy gołym okiem nie powodują żadnych strat tu na Ziemi a jeżeli coś się wydarzy to chyba nigdy się o tym nie dowiemy. Gratulacje dla autora który uchwycił ten bardzo tajemniczy obiekt jak też dla specjalistów FOTO LAB Fundacji Nautilus za wykonaną animację przelotu która pozwala nam zobaczyć coś co zapewne nie pochodzi od ,,Nas".
Pozdrawiam

Pt, 27 lis 2020 14:40 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

"Lech Chaciński próbował skontaktować się z Greta Thunberg ze Szwecj " po pierwsze ona jest na smyczy sorosa. po drugie i tak nadchodzi globalne ocieplenie a po 3 to i tak nie ma znaczenia bo wszystko jest iluzja

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 28 lis 2020 20:28 | ocena: -1

Stefan | Załogant

@magdakowalska48, Greta jest narzędziem polityków, których intencje nie są dobre. Lech Chaciński zmyślił swoją historię o UFO wykorzystując elementy innych znanych zdarzeń tego typu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 10 gru 2020 21:07 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Stefan, z greta ze jest marionetka sie zgodze ale tylko z tym

Wt, 1 gru 2020 12:37 | brak oceny

George | Załogant

Lech Chaciński ściemnia. Oglądałem nażywo program panie Drzyzgi w jego udziałem a także zaproszonych dwóch czy trzech ufologów. Zgodnie stwierdzili, ze jego historia jest niewiarygodna. Podejrzewam, że pan Bernatowicz jest tego faktu świadomy, więc zupełnie nie rozumiem tego cyklicznego promowania tego pana.

Ja nie rozumiem zupełnie na jakiej podstawie twierdzisz że Greta jest na smyczy Sorosa? Płaci jej za to że stawia się za ochroną zasobów? To jest dla Ciebie ważne? Czy to jest złe postępowanie? Wydaje mi się, że ważny jest sam przekaz i uwrażliwianie społeczeństwa na zagrożenia a nie wizerunek zewnętrzny, smycz i prywatne problemy w rodzinie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 10 gru 2020 21:08 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@George, widac ze nie ma sensu z toba rozmawiac bo wiesz "lepiej"

Pt, 27 lis 2020 08:19 | ocena: + 2

Aleksanderru1974 | Załogant

W tym roku też nakręciłem kilkakrotnie taki sam obiekt. Przelot z ogromną prędkością tuż obok drona.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 1 gru 2020 13:02 | ocena: + 1

George | Załogant

@Aleksanderru1974, Jak już wspomniałem, nad naszymi głowami jest ruch jak na Marszałkowskiej. Nie musisz filmować z drona, załaduj baterię na maksimum i filmuj dowolny sektor do wyczerpania baterii.

Czw, 26 lis 2020 22:22 | ocena: + 4

Jolaos | Załogant

Ja bym dodał jeszcze:
"szanujcie swoje ciała fizyczne i duchowe i nie pozwólcie nikomu wprowadzić doń elementów potencjalnie destrukcyjnych jak szczepionki zmieniające dna oraz czipy czyniące z was zombie "
Drugiej szansy nie będzie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 27 lis 2020 11:57 | ocena: + 3

Woj | Załogant

@Jolaos, to stado baranów już czeka w kolejce na szpile.

Wt, 1 gru 2020 12:39 | ocena: + 1

George | Załogant

@Jolaos, Jeśli szczepionki mają za zadanie ingerencję w kod genetyczny, to rzeczywiście przyszłe pokolenia mogą mieć coś z zombie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ciało to jedynie świątynia, a nie jakiś bożek. Nie popełniaj błędu zachodniej cywilizacji! - nowy wpis w Szalupie Ratunkowej. Zapraszamy do lektury! [...] /ikonka  z szalupą na dole strony głównej serwisu po lewej stronie - kliknij na nią, aby przeczytać cały wpis!/.  [....]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 12 sty 2021 05:38 | 29 grudnia 2020 nad Nowym Sączem jeden z naszych czytelników zauważył na niebie bardzo ciekawe zjawisko. Bardzo wysoko na jasnym, bezchmurnym niebie poruszały się dwie białe kule. Oba obiekty były w bliskiej odległości i na kolejnych zdjęciach wykonanych przez świadka obserwacji widać, że poruszają się zachowując taką samą pozycję.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 8 grudnia 2020 | Oglądam z zainteresowaniem, ale i trudno skrywanym rozbawieniem wideo-blog Krzysztofa Jackowskiego. Mój serdeczny wieloletni przyjaciel ma okazję wreszcie posmakować tego, czego chcą ludzie interesujący się szeroko pojmowaną  tematyką zjawisk niewyjaśnionych, czyli czego przede wszystkim sobie życzy upiorny, „ezoteryczny suweren”. To on zamienia media (nie tylko ezoteryczne) w ciągłą pogoń za...

czytaj dalej

FILM FN

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI W NAJNOWSZYM TELEDYSKU GRUPY KOKON 'WIDZĘ JASNO'

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.