Dziś jest:
Sobota, 6 marca 2021

Możesz mieć wszystko, czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.
Anthony Robbins

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3566x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 14 gru 2020 08:48   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKOWE ZJAWISKA W MOMENCIE ŚMIERCI LUB SYTUACJACH ZAGROŻENIA ŻYCIA

Śmierć  to nie tylko koniec życia ciała materialnego, ale przede wszystkim wydarzenie duchowe. Gdy człowiek znajduje się z bezpośrednim zagrożeniu życia dzieją się dziwne rzeczy, a relacje takich ludzi trafiają do Archiwum FN. Niektórzy z nich opisują, że dosłownie na chwilę przed wypadkiem samochodowym nagle przed oczami przesunął im się film zawierający wszystkie ważne sceny z ich życia. Był on precyzyjny, nieprzypadkowy, przejmujący.

Fotografie związane ze śmiercią także potrafią wprawiać w zdumienie. Oto przykład zdjęcia wykonanego w prosektorium. Na stole leżą zwłoki mężczyzny, a na zdjęciu wykonanym przez jednego ze studentów medycyny widać kulę obok głowy martwego człowieka. Oczywiście tej kuli nie było widać w momencie wykonywania zdjęcia.

 

 

Na kolejne zdjęcie zwrócił uwagę czytelnik serwisu FN w wiadomości przysłanej na adres fundacji. Wiąże się ono z dramatycznym wydarzeniem, do którego doszło 13 grudnia 2020 przed katedrą św. Jana Bożego w Nowym Jorku. Fotografia została wyjaśniona przez projekt FOTO-LAB FN.

13 grudnia 2020 uzbrojony napastnik otworzył ogień podczas występu chóru przed katedrą świętego Jana Bożego w Nowym Jorku. Sam został postrzelony przez policję - podał w niedzielę wieczorem Reuters. Rzecznik nowojorskiej policji poinformował zaś, że domniemany sprawca został przewieziony do miejscowego szpitala w stanie krytycznym.

W niedzielę czasu polskiego agencja Reuters podała - powołując się na policję oraz swojego fotoreportera - że podczas występu chóru na schodach katedry świętego Jana Bożego w Nowym Jorku doszło do strzelaniny. Ogień otworzył uzbrojony napastnik.

Agencja dodaje, że sam został postrzelony i zraniony przez funkcjonariuszy policji.
Rzecznik Departamentu Policji Nowego Jorku sierżant Edward Riley powiedział, że napastnik strzelał do policji, ale żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Przekazał, że został przewieziony do miejscowego szpitala w stanie krytycznym.


Naszego czytelnika zainteresowało jedno ze zdjęć, które wykonał fotoreporter agencji Reuters, który jako pierwszy dotarł na miejsce i zaczął fotografować wydarzenie na chwilę przed akcją policji. Poniżej fragment e-maila:

[…] Zwracam uwagę na to zdjęcie, bo jest ono ze wszech miar nietypowe. Tuż przed napastnikiem widać jakby czerwoną energię/poświatę. Reuters opublikował to zdjęcie wśród pozostałych zdjęć wykonanych przez swojego reportera i nikt na nie zwrócił uwagi, ale pomyślałem sobie, że czytelników serwisu FN może zainteresować. Oczywiście zawsze może to być czerwone światło sygnalizacji świetlnej nad ulicą, ale pomyślałem, że fotografia jest co najmniej osobliwa i powinniście ją pokazać w serwisie. Zdjęcie załączam. Pozdrawiam, proszę o zachowanie moich danych do waszej wiadomości.
[dane do wiad. FN]


Poniżej zdjęcia wykonane przez fotoreportera agencji Reuters.
I wreszcie to zdjęcie, które zainteresowało czytelnika serwisu FN. 

Przyjrzeliśmy się miejscu pojawienia się dziwnej, czerwonej smugi - jest duże ryzyko, że fotograf był właśnie w takim miejscu, że sfotografował to światła wtedy, kiedy było czerwone - mógł to być jak najbardziej efekt optyczny.
Są jednak zdjęcia lub filmy pokazujące chwilę związaną ze śmiercią ludzi, których  wyjaśnić nie jest tak prosto. Inna sprawa, że śmierć z bliska jeśli nawet jest uwieczniana na zdjęciach czy filmach, to rzadko trafia do mediów. W Archiwum FN znajdują się jednak bardzo osobliwe materiały pokazujące takie momenty, na których widać coś bardzo dziwnego. Oto jeden przykład nagrania z lat 90-tych.ARCHIWUM FN 2003

Film pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych i jest zapisem egzekucji Kurdów, którą przeprowadził oddział wojsk podległych Saddamowi Husajnowi. Stało się to prawdopodobnie tuż po pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Wtedy to odbywały się masowe egzekucje ludności kurdyjskiej. Saddam Husajn lubił oglądać tortury i egzekucje swoich przeciwników.

Film został przemycony przez opozycję iracką za granicę i był pokazywany jako przykład bezprawia i okrucieństwa w Iraku. Wyraźnie nikt nie zauważył dziwnych świetlistych obiektów, które pojawiają się na filmie. Prawdopodobnie uznano je za zwykłe rykoszety kul.

Co przedstawia ten film?

Oto egzekucja grupy Kurdów. Widzimy pięć osób, które za chwilę zostaną rozstrzelane – czterech mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy skazańcy mają białe opaski na oczach, a także są przywiązani czarnymi taśmami do drewnianych słupów wbitych w ziemię. Pierwszy mężczyzna ma jasny sweter, co świadczy o tym, że mamy do czynienia z egzekucją ludności cywilnej. Naprzeciwko nich stoi pluton egzekucyjny złożony z pięciu żołnierzy irackich, którzy są wyposażeni w karabiny Kałasznikowa. Rozpoczyna się egzekucja. Trzech żołnierzy strzela stojąc, a dwóch przyklęka na kolanie. Padają pierwsze strzały. Widzimy ciała rozstrzeliwanych ludzi wstrząsane kolejnymi uderzeniami kul. Jako pierwsza w kierunku ziemi osuwa się kobieta, która jest ostatnią osobą z szeregu. Widać wyraźnie, że jest przywiązana do słupa, co nie pozwala jej upaść na ziemię. Następnie kamera przesuwa się w kierunku plutonu egzekucyjnego.

Na filmie widzimy żołnierzy, którzy po pierwszych strzałach przybierają wygodniejsze pozycje strzeleckie, zmieniają ustawienia. Kolejne ujęcie ponownie pokazuje nam rozstrzeliwanych. Mężczyzna przywiązany do środkowego pala osuwa się na ziemię. Siła bezwładności sprawia, że odwraca się tyłem w kierunku strzelających żołnierzy, jego głowa bezwładnie opada na dół, zaś on sam zaczyna klęczeć. To, że został przywiązany do słupa sprawia, że przybiera taką nienaturalną pozycję. Żołnierze strzelają dalej. I wtedy staje się coś dziwnego.

W pobliżu rozstrzeliwanych ludzi pojawiają się dziwne świetliste obiekty, które mają wyraźną rotację i ciągną za sobą świetliste smugi. Była próba wyjaśnienia, że to nic innego jak "odbijające się rykoszetem kule, które zaczęły dziwnie rotować", ale tego typu efekt nie został nigdy zarejestrowany na żadnej ze strzelnic itp. A tutaj te dziwne kule pojawiają się dwie (!), co wyklucza przypadek. Film nie był także w żaden sposób modyfikowany na programach graficznych. W ONZ to właśnie on posłużył do oskarżenia reżim Saddama Husajna o zbrodnie wojenne.


 

Dokładna analiza filmu pozwoliła ustalić, że jeden z tych obiektów wydostał się z głowy mężczyzny, który był przywiązany do środkowego słupa. Na filmie widać dwa obiekty w kształcie jasnych kul, które przez chwilę kręcą się w miejscu w silnej rotacji, a następnie zygzakowatymi ruchami kierują się w stronę plutonu egzekucyjnego.

Poniżej fragment filmu, na którym widać te dziwne kule - film zamieniony do postaci animacji GIF.


 

Jest takie miejsce, gdzie śmierć jest stałym elementem, wręcz codziennością. To oczywiście szpitale, gdzie dochodzi bardzo często do manifestacji dziwnych zjawisk. Projekt REGUŁY GRY FN nagrał do naszego archiwum serię "Nawiedzone Szpitale", która miała swój debiut na jesieni w jednej ze stacji tematycznych. Poniżej jeden z odcinków tej serii, w którym są bardzo ciekawe opisy świadków tego, co towarzyszyło śmierci osób w szpitalu. Jeden z odcinków prezentował istotę dobrze znaną z opisów znajdujących się w Archiwum FN, czyli tzw. anioła śmierci. Ten odcinek zaprezentujemy następnym razem.

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3566x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 14 gru 2020 08:48   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 18 gru 2020 15:01 | brak oceny

Eleni_2008 | Załogant

Mam pytanie , mianowicie co w prosektorium robi facet w kąpielówkach z ręcznikiem na ramieniu. Może czepiam się szczegółów, ale nie pasuje mi do reszty . Może ktoś zna odpowiedź.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 19 gru 2020 07:35 | ocena: + 2

Maria_st | Załogant

@Eleni_2008,
Odnośnie faceta w kąpielówkach to wyjaśnienie może być prozaiczne..po prostu po pracy skorzystał z prysznica. Czy zdjęcie jest autentyczne, ... pewnie tak, bo dlaczego ktoś miałby robić sobie z tego tematu żart .
Odnośnie tzw kul.
Długo nie wiedziałam co widzę i czym są.
Pierwszy raz tak naprawdę zastanowiłam się nad tym gdy za odjeżdzającym autem z moją Siostrą i Jej Rodziną jednocześnie zauważyłam i powstała myśl, już kogoś z auta nie zobaczę , ale szybko to odrzuciłam. Tu za autem zobaczyłam dużą kulę jakby z białej mgły, wielkości ok. metra. Do dziś to pamiętam .
I kolejny zwiastun odchodzenia tego co określamy jako dusza i co mi pozwoliło zrozumieć co widzę to przypadek pewnego mężczyzny, sąsiada koleżanki.
Przyszłam do Niej a sąsiad stał na schodach . Spojrzałam na Niego a On zamiast głowy miał widoczną od ramion wzwyż białą mglistą poświatę ale nie była okrągła przy ramionach jedynie na górze.
Mężczyzna za kilka godzin zmarł na zawał.
Moja Siostra zmarła za około pól roku. Bardzo Ją kochałam i być może dlatego u Niej zauważyłam to wcześniej, może po to by temu zaradzić ?
Niestety wtedy nie wiedziałam co widzę, choć widziałam to wiele razy ale dopiero przypadek z sąsiadem koleżanki pozwolił mi to zrozumieć.
Dziś odchodzenie po prostu czuje .

Czw, 17 gru 2020 18:03 | ocena: + 2

Dialektyka222 | Załogant

Co tak nie ma tu komentarzy??? Nie będę wspominał o piekle na tym ziemskim , fizycznym padole [wojny,jeden przeciw drugiemu,niewolnictwo, barbarzyństwo itd...], bo to temat "rzeka", ale wspomnę co dzieje sie tu i teraz...- Nie dbajcie o uciechy fizyczne, o dobra materialne, bo te są tylko zgubą dla każdego z nas... Pracować nad duszą, a nie nad ciałem fizycznym! Zarabiać na chleb i owszem, bo trzeba jakoś przeżyć to piekło na ziemi..- niemniej należy bezwzględnie strzec się PRCOHOLIZMU, bo w dzisiejszych czasach pracoholizm, gonitwa za tą idiotyczna kasą to prosta droga ku przepaści duchowej, to jeden z głównych powodów niezwracania uwagi na sprawy najwazniejsze, czyli DUCHOWE od których przecież zależą nasze przyszłe wcielenia po reinkarnacji. Zwracam sie tu do młodych, zwłaszcza pozwierzęcych dusz... bo stare dusze raczej nie mają z tym problemów,zupełnie inaczej na to wszystko patrzą-głównie pod kątem duchowym, energetycznym... Ta energia "ORBS" na tej focie wydaje sie być autentyczna, dusza po śmierci swojego ciała fizycznego jeszcze dość długo przy nim przebywa... No już niedługo ciało fizyczne każdego z nas po śmierci fizycznej będzie podobnie wyglądać... Ciało fizyczne to tylko zewnętrzna skorupa którą co jakiś czas zrzucamy inkarnując sie nowe ciało fizyczne...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 17 gru 2020 21:49 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Dialektyka222, jestesmy tu po to zeby doswiadczac 3D a nie zeby sie "wznosic" i tak sie wzniesiemy po smierci

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] Szanowna Fundacjo! Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł przedstawiający okoliczności zdarzeń, polegających na pojawianiu się na ciele wybranych osób, tajemniczych znaków w postaci elementów okręgów i ich promieni. Postać tych znaków przypomina mi kodowane charakterystyki promieniowania (pasmo reprezentowane kołowo/moc). Tym samym można potraktować te znaki jako przedstawienie za pomocą umownego kodu zmiany charakterystyki energetycznej danego człowieka po jej przestrojeniu. Takie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.