Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3624x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 19 gru 2020 17:40   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, polsatnews.pl   

TO BĘDZIE PIERWSZY TAKI 21 GRUDNIA OD 800 LAT - POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA I BĘDZIE WYJĄTKOWO WYRAŹNA

21 grudnia 2020 przez układ planet będzie absolutnie wyjątkowy. Dwie największe planety układu słonecznego i jedne z najjaśniejszych punktów na niebie, Saturn i Jowisz, zbliżają się do siebie coraz bardziej, by 21 grudnia, dokładnie w dzień przesilenia zimowego, znaleźć się bliżej, niż kiedykolwiek od stuleci. Planety się do siebie zbliżają co jakiś czas, ale tak blisko siebie nie były od 800 lat!  To tak zwana "wielka koniunkcja". Naukowcy uważają, że to ona jest słynną Gwiazdą Betlejemską.
Zbliża się nieprawdopodobny dzień z punktu widzenia układu planet - 21 grudnia 2020. Na stronie NASA Henry Throop, astronom z Wydziału Nauk Planetarnych agencji, pisze:

[...] Można sobie wyobrazić, że Układ Słoneczny jest torem wyścigowym, a każda planeta to biegacz na własnym torze. My, na Ziemi, jesteśmy na środku stadionu. (...) Z naszego punktu widzenia będziemy mogli zobaczyć Jowisza na wewnętrznym torze, zbliżającego się do Saturna przez cały miesiąc i ostatecznie wyprzedzającego go 21 grudnia.

Gwiazda Betlejemska to niezwykle rzadkie zjawisko. Po raz ostatni widziane było w 1226 roku, a po 2020 roku na kolejną trzeba będzie czekać do 2080 roku, a później do 2400. W tym roku Gwiazda Betlejemska pojawi się na niebie w noc zimowego przesilenia, czyli 21 grudnia.


Gwiazda Betlejemska to zjawisko powstające na skutek wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna. Jest to ustawienie ciał niebieskich w jednej linii z obserwatorem. 21 grudnia 2020 roku będzie można zaobserwować wielką koniunkcję Jowisza i Saturna, czyli dwóch największych planet w Układzie Słonecznym. Już za kilka dni będą one oddzielone od siebie o 600 mln km, co w przestrzeni kosmicznej można uznać za niewielki dystans. Dodatkowo znajdować się będą w jednej w odstępie 0,1 stopnia. Z perspektywy Ziemi sprawi, że będą wyglądać jak jeden bardzo jasny punkt na niebie.

Nazwa Gwiazda Betlejemska powstała ze względu na to, że zjawisko pojawia się bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest także naturalnym nawiązaniem do wydarzeń biblijnych. Trzej mędrcy ze Wschodu zostali naprowadzeni przez jasny punkt na niebie do miejsca narodzin Jezusa.


Kandydatka na Gwiazdę Betlejemską

Koniunkcji, także tych wielkich, było wiele. Ale jedna mogła odbić się wyjątkowo silnym echem w historii i kulturze. W 7 roku przed naszą erą, Jowisz i Saturn spotkały się wyjątkowo często. W ciągu 8 miesięcy znalazły się w odległości jednego stopnia (stopniami liczy się odległości punktów na nieboskłonie) od siebie. Taki widok z pewnością nie umknąłby uwagi bliskowschodnich, wpatrzonych w niebo Mędrców. Jowisz i Saturn mogły więc, wspólnie, być słynną Gwiazdą Betlejemską, niezwykłym zjawiskiem astronomicznym, które miało sprowadzić trzech pielgrzymów ze Wschodu do Betlejem.
Trzeba jednak zaznaczyć, że wielka koniunkcja nie jest tu jedyną kandydatką, bo wśród potencjalnych Gwiazd Betlejemskich jest supernowa z 4 roku p.n.e (zaobserwowana przez chińskich i koreańskich astronomów) czy kometa Halleya, która była widoczna gołym okiem w 12. roku przed naszą erą. Wszystkie te wydarzenia były na tyle niezwykłe, że mogły stać się inspiracją dla historii o betlejemskiej gwieździe.

Tegoroczna, największa od 800 lat koniunkcja, także będzie świątecznym prezentem. W zasadzie już nim jest, bo planety zbliżają się do siebie o około 3 stopnie na dobę. Już dziś - i przez cały okres świąteczny - będzie więc można podziwiać ich balet. 21 grudnia, w dniu najbliższego spotkania, Jowisz i Saturn pojawią się na nocnym niebie tuż po zachodzie słońca, na południowo-zachodnim niebie. Trzeba się spieszyć, by je zobaczyć, bo planety będą dość nisko nad horyzontem i już po około godzinie ich obserwacja może okazać się niemożliwa. Na szczęście planety będą tak jasne, że można je oglądać już o zmierzchu.

Gwiazda Betlejemska. Kiedy będzie widoczna? Jak ją obserwować?

W pełnej okazałości Gwiazda będzie widoczna na niebie po zachodzie słońca w najbliższy poniedziałek 21 grudnia, ale dostrzec ją będzie można do 25 grudnia. Zjawisko astronomiczne można zaobserwować gołym okiem przy korzystnych warunkach pogodowych. Według prognozy pogody tego dnia można spodziewać się lekkiego zachmurzenia w związku z tym niezbędna może być luneta, lornetka bądź teleskop. Najlepsze warunki do oglądania zjawiska będą w pobliżu równika, ale koniunkcja będzie widoczna w każdym miejscu na Ziemi. Jeśli dopisze pogoda. Jeśli nie dopisze - następna wielka koniunkcja czeka nas już 15 marca… 2080 roku. Potem para zejdzie się na tak małą odległość dopiero w XXV wieku.
Komentarze: 6
Wyświetleń: 3624x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 19 gru 2020 17:40   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, polsatnews.pl   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 21 gru 2020 18:27 | brak oceny

Arkturianin222 | Załogant

No rzeczywiście taka koniunkcja Jowisza i Saturna była ostatnio 800 lat temu, czyli od tego czasu każdy z nas inkarnował się co najmniej parę razy, a następna będzie za 60 lat- czyli dla większości z nas obserwacja ta będzie jedyną w tym wcieleniu;]
Ostatnia sensacja z kosmosu to taka, że odebrano sygnał radiowy o częstotliwosci 982MHz z otoczenia gwiazdy Proxima Centauri. Jest to najbliższa ziemi gwiazda [poza słońcem oczywiście] oddalona od ziemi o 4,243 roku świetlnego. W sumie coś musi być na rzeczy, bo w tajemnicy przez półtora roku badali ten sybnał aby wykluczyć ziemskie pochodzenie [ sygnal odebrano w kwietniu 2019r]. Wykluczono także naturalne pochodzenie tego sygnału, to była wąska fala elektromagnetyczna wytworzona technologicznie przez nadajnik. ALE- to praktycznie nie ma większego znaczenia poza marketingowym. Wysokorozwinięte cywilizacje odwiedzają nas w pojazdach U.F.O a my nasłuchujemy bezsensownie sygnałów radiowych we wszechświecie- nie widząc OBCYCH baraszkujących na potęgę w naszej atmosferze ziemskiej!:] Totalna aberracja i bezsens!
Co do tego sygnału, z Proxima Centauri -no jest to gwiazda starsza od naszego słoneczka o ok. 200mln lat- no jest to bardzo dużo, ale astronomicznie nie za dużo [nasze słoneczko ma 4,6mld lat, a centauri proxima 4,8mld lat].
Według mnie cywilizacja, która wysłała ten sygnał i owszem może jest od nas na wyższym poziomie technologicznym, ale nie tak bardzo -można by rzec- SKORO WYSYŁAJĄ SYGNAŁY RADIOWE [a nie przylatują] TO SĄ NA ZBLIŻONYM POZIOMIE TECHNOLOGICZNYM DO ZIEMIAN... Chociaż zważywszy na wiek gwiazdy powinni nas wyprzedzać technologicznie...

Pon, 21 gru 2020 10:20 | brak oceny

88kropka | Załogant

3.02.2029 około godziny 11.00 wejdziemy w erę Wodnika,czekają nas wielkie zmiany, centralne słońce galaktyki będzie wysyłało do wszystkich planet silne promieniowanie. To będzie bardzo ciekawe jak takie promieniowanie wpłynie na rozwój człowieka na Ziemi. To będzie najwyższa częstotliwość drgań niż w epoce ryb w której jeszcze jesteśmy.Mam nadzieję że fundacja Nautilusa napisze coś o tym. Ta koniunkcja co jest teraz też odgrywa jakaś rolę, obwieszcza powolne zmiany które nadchodzą.

Nie, 20 gru 2020 03:07 | ocena: + 1

lukasz... | Załogant

"Naukowcy uważają, że to ona jest słynną Gwiazdą Betlejemską"
--------------------------------------------------

"(...)Nie wysłaliśmy tych słynnych trzech 'mędrców' 45 - są oni częścią legendy, którą wkomponowano w prawdziwe wydarzenia. Niemniej jednak, naprawdę
prowadziliśmy pasterzy i grupę ludzi do miejsca, gdzie urodził się Jezus.
Dokonaliśmy tego wysyłając jedną z naszych kul i rozświetlając ją.
Utworzony w ten sposób efekt rzeczywiście przypominał gwiazdę nad
Betlejem(...)"

ps.
cytuję ten fragment z książki, bo akurat mam go świeżo w pamięci - ot dzisiaj zaglądałem (a w zasadzie to już "wczoraj") do książki Misja i to zaraz po lekturze pierwotnego tekstu (czyli tego z gazeta.pl)

Pzdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 20 gru 2020 22:19 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

@lukasz..., nie wiem kto ci dal minusa. pewnie jakis chrzescijanin

Sob, 19 gru 2020 20:28 | ocena: -2

mihavilus | Załogant

Czyżby to zapowiedź nadejścia wcielenia Jezusa, który to miał narodzić się w tym roku w Indiach?

Sob, 19 gru 2020 18:59 | ocena: + 2

HARAKIRI | Załogant

A zachód Słońca będzie o 15.23

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.