Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 6
Wyświetleń: 5023x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 28 sty 2021 05:28   
Autor: FN, źródło: FN   

INCYDENT W BERKSHIRE (USA) - JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH W HISTORII BADANIA FENOMENU UFO

To, co wydarzyło się 1 września 1969 roku w pobliżu miasta Great Barrington w amerykańskim hrabstwie Berkshire (stan Massauchusetts, USA) jest tysiąc razy ważniejsze niż wszystkie zdjęcia czy filmy z UFO, które zostały nakręcone przez świadków w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie 50 lat. Dlaczego? Bo dzięki tej historii poznaliśmy prawdziwą potęgę możliwości wpływania na rzeczywistość, którymi dysponują obce istoty przybywające na naszą planetę w swoich niezwykłych pojazdach.

Bardzo rzadko się zdarza incydent z UFO, dzięki któremu dowiadujemy się o możliwościach obcych istot tak wiele jak właśnie z tej historii. Poruszająca wiarygodność świadków, ich liczba, zgodność relacji i szczegółów może zachwycić nawet najlepszego dokumentalistę czy historyka. Tam wszystko pasuje do siebie w najdrobniejszych szczegółach, choć poszczególne elementy układanki przynoszą zupełnie obcy sobie nawzajem ludzie.

Historia odżyła nagle dzięki serii Unsolved Mysteries zrealizowanej przez Netflix. Najlepszym i tak naprawdę najciekawszym odcinkiem jest ten o wydarzeniu, w którym uczestniczyła cała grupa mieszkańców Great Barrington (hrabstwo Berkshire). Ile osób? Ostrożne szacunki mówią o 10 osobach, ale jest prawie pewne, że było to co najmniej 20 osób, choć większość nadal boi się mówić o tym, co przeżyli.

Historia o incydencie w Berkshire trafiła nawet do trailera całej serii "Niewyjaśnione Tajemnice" w Netflix`ie.
Zacznijmy od początku. Berkshire to hrabstwo w USA w zachodniej części stanu Massachusetts. W roku 2000 zamieszkiwane przez 134 953 mieszkańców. Centrum administracyjne hrabstwa mieści się w Pittsfield.

Great Barrington to małe, urokliwe miasteczko położone w pięknej i zalesionej okolicy o łagodnym klimacie.1 września 1969 rozegrały się tam wydarzenia, które na zawsze zmieniły życie całej grupy ludzi. W różnych miejscach wokół miasta kilka osób niezależnie od siebie przeżywało Bliskie Spotkania III Stopnia z UFO, a w zasadzie nawet IV Stopnia, gdyż byli przenoszeni na statek obcych, po czym odstawiani z powrotem i to nie zawsze w to samo miejsce.

Wyraźnie obcy postanowili akurat tego dnia zrobić dość gruntowne badanie miejscowej społeczności, choć raczej należaloby sprecyzować - zależało im na dzieciach w ok. 10 roku życia, które zostały przeniesione na pokład pojazdu obcych. Było ich co najmniej kilkanaście, ale udało się z imienia i nazwiska ustalić jedynie kilka z nich

Po 50 latach kolejne osoby zdecydowało się opowiedzieć prawdę o tym, co widziały, a także w czym uczestniczyły. Przykładem jest choćby Jane Green, która 1 września 1969 roku wracała wieczorem samochodem do domu i zauważyła pojazd w kształcie dysku o średnicy ok. 80 metrów. Wracała do domu samochodem razem ze swoją przyjaciółką.
Zjechała samochodem na pobocze, kiedy zobaczyła gigantyczny obiekt UFO lewitujący w powietrzu. Był tak potężny, że jak mówi "nie była w stanie objąć go wzrokiem". Nie wydawał żadnego dźwięku, pojazd był rozświetlony. Po paru sekundach pojazd uniósł się i zniknął za wzgórzem. Ale ona była tylko jedną z wielu osób, które tego dnia widziały pojazd UFO.

Najciekawsi są ci, którzy tego dnia byli dziećmi i zostali zabrani na pokład pojazdu obcych istot.

Jedną z występujących w dokumencie Netflix osób jest Tom Warner, który 1 września 1969 roku miał 10 lat.
Bardzo ważną postacią dla tej historii jest także Thom Reed.
I kolejna osoba, która jako 10-ciolatka została zabrana na pokład UFO - Melanie Kirchdorfer.
Opis tej historii zająłby kilkadziesiąt stron formatu A4 i wszystkich odsyłamy do znakomitego odcinka "UFO w Berkshire" z serii "Niewyjaśnione Tajemnice". Analizując to wydarzenia warto jednak zwrócić uwagę na kilka fantastycznych szczegółów pokazujących możliwości obcych istot.

Przykładem są okoliczności uprowadzenia Toma Warnera. Tego dnia był u sąsiadów, gdzie wspólnie z córką sąsiadów bawił się kredkami z innymi dziećmi.


Nagle usłyszał w głowie głos, który - jak w pierwszej chwili pomyślał - był "głosem boga". Głos kazał mu iść do domu. Kiedy usłyszał ten głos wyszedł z domu sąsiadów, a następnie zobaczył ogromny obiekt UFO, który oświetlił go snopem światła. I wtedy wydarzyła się rzecz niebywała - zaczął biec w tym świetle, ale jak opisywał on i pozostałe dzieci, które wybiegły razem z nim z domu - "biegł w miejscu". Potem światło go zabrało. 10 letni Tom Warner zniknął!

Poniżej Tom Warner pokazuje miejsce, gdzie pojawił się gigantyczny obiekt UFO (spodek miał ponad 90 metrów średnicy).


Jak opisywał "nagle oświetlił go z obiektu snop światła, jego ręce zostały wygięte do tyłu". Po chwili światło go zabrało.
Okoliczności jego uprowadzenia przez UFO są fantastycznie ciekawe. Obcy są w stanie w jakiś niepojęty sposób przejąć kontrolę nad dzieckiem w domu, a także telepatycznie wydać mu jasną dyspozycję "wracaj do domu". Potem przez chwilę "unieruchamiają go w świetle", a następnie nagle teleportują na oczach innych świadków. Nie ma żadnego lądowania obiektu, obcych istot itd. Jest przejęcie kontroli nad dzieckiem, a następnie w sposób absolutnie niewytłumaczalny przeniesienie na statek obcych. Tom Warner narysował obiekt, który tego dnia zobaczył na niebie i na którego pokładzie potem się znalazł.
/poniżej screeny tego rysunku  z filmu dokumentalnego "UFO w Barrington" serii "Niewyjaśnione Tajemnice"/

Historia całego wydarzenia z 1 września 1969 zawiera elementy poruszajace. Niektóre z dzieci, które tego dnia zostały zabrane na pokład pojazdu obcych istot potem rozpoznały się, choć pamięć o tym wydarzeniu została im wykasowana.


Przykładem jest choćby relacja Melanie Kirchdorfer, które wśród wielu dzieci znajdujących się na pokładzie UFO zapamiętała Toma Warnera. Jak powiedziała w filmie "od tamtej chwili jest dla niej jak brat".
W bardzo ciekawy sposób dzieci znikały z pojazdu UFO i były odstawiane na miejsce. Ten moment Melanie Kirchdorfer dokładnie pamięta - dzieci stały w głównym pomieszczeniu UFO, po czym... znikały jedno po drugim! Nie było żadnych lądowań, wychodzenia z obiektu, wybudzenia z transu... nic z tych rzeczy! Dziecko stoi w pomieszczeniu UFO, po czym w ułamku sekundy znika i już jest na przykład na łące w pobliżu swojego domu.

Warto opisać sposób, w jaki został odstawiony z powrotem Tom Warner. Po pobycie w statku w ułamku sekundy znalazł się na ziemi, jak opisywał "unieruchomiony przez światło". Po chwili jakiś głos w głowie mu powiedział słowa, które miały go uspokoić:

- Nie bój się... już kończę!

Po chwili światło znikło, a on znowu mógł poruszać kończynami i normalnie wstać.

Poniżej moment w filmie, kiedy Tom Warner pokazuje, jak został nagle z powrotem odstawiony na ziemię w pobliże domu sąsiadów i był sparaliżowany przez światło. Co ciekawe w tym czasie widziały tę scenę inne osoby (sąsiedzi), z którymi w tym momencie nawet mógł rozmawiać. Na pytanie:
- Dlaczego nie wstajesz? - odpowiedział - Bo światło mi nie pozwala!

Historia wydarzenia z 1 września 1969 roku przedstawiona w odcinku serii "Niewyjaśnione tajemnice" zawiera bardzo dużo tak ważnych szczegółów, że trzeba ten film uznać za jeden z najważniejszych dokumentów ostatnich lat. Jest tam wiele elementów, które znakomicie znamy z podobnych wydarzeń. Przykład? Zabawna pomyłka obcych przy ponownym odstawianiu ludzi na ziemię z pokładu UFO. Rodzina Rheedów została uprowadzona wraz z samochodem. Obcym chodziło na pewno tylko o dziecko, czyli Thoma Rheeda (można tak przypuszczać na podstawie całego materiału i relacji pozostałych dzieci, które tego dnia zostały zabrane na statek obcych). Jednak po przebudzeniu w samochodzie za kierownicą była osoba, która w momencie uprowadzania była pasażerem, a rzeczywisty kierowca siedział na miejscu pasażera.

Tego dnia obce istoty postanowiły na pokładzie UFO zebrać z jakiegoś powodu wybrane dzieci z tego miasteczka. Zabierały je na statek używając metod jak z filmu S-F. Przejmowały nad nimi w sposób pozazmysłowy kontrolę w domach lub w samochodach podczas ich podróży z rodzicami. Przenosili ich na pokład "w świetle", następnie odstawiali na miejsce w ułamku sekundy. Panowali nad każdym elementem, każdym dzieckiem, każdym dorosłym. Nie musieli lądować, wychodzić z obiektu, używać jakiś urządzeń znanych z filmów z Holywood. Wszystko było w ułamku sekundy, pod pełną kontrolą, z użyciem poleceń wydawanych za pomocą telepatii. Było im obojętne, że moment zabrania dziecka na pokład UFO widzą inni świadkowie. Wszystko odbywało się w niczym najlepiej wyreżyserowanej sztuce na deskach teatru. Ich kontrola nad uczestnikami całego wydarzenia była stuprocentowa.

Ta historia pokazuje, że część z incydentów z UFO swoim przebiegiem wręcz przerasta ludzką wyobraźnię, a możliwości obcych istot wpływania na ludzi są "poza skalą". Całej historii z 1 września 1969 roku w Great Barrington zostanie poświęcona spotkanie naszego zespołu "Otwarte Niebo". To jedna z najważniejszych historii ufologicznych z terenu Stanów Zjednoczonych.

W roku 2020 w Berkshire było dziewięć przypadków, co daje mu trzecie miejsce pod względem liczby obserwacji w hrabstwach południowo-wschodnich USA.
Na koniec obraz z Emilcina. 27 stycznia 2021 było ważne spotkanie w sprawie monitoringu, dzięki któremu będzie można przez 24h na dobę w internecie obserwować to miejsce.

Nasz "Pomnik UFO" jest pięknie przyprószony śniegiem... ;)
Komentarze: 6
Wyświetleń: 5023x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 28 sty 2021 05:28   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 2 luty 2021 06:10 | ocena: + 1

Kasjopeja | Załogant

Widziałam pierwszy sezon tego serialu już kilka miesięcy temu i moim zdaniem ten odcinek o UFO był najsłabszy ze wszystkich, nawet zastanawiałam się po co tam jest. Rozumiem, że dla badaczy UFO było to bardzo ciekawe zdarzenie, i z pewnością jest to ważne, jednak twórcy bardzo słabo przedstawili te historię w odcinku. Nie można tego zresztą porównać choćby z masakrą rodzinną we Francji, bo to zupełnie inny typ niewyjaśnionej tajemnicy. W każdym razie bardzo polecam cały serial. I jednak dziwię się tym ludziom, jeśli nie mają żadnej traumy związanej z tym wydarzeniem i tym, co im robiono, a czego nie pamiętają.

Nie, 31 sty 2021 22:00 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Wiele razy przy różnych okazjach zadajemy sobie pytanie, czy za fenomenalnymi możliwościami Obcych stoi potęga ich umysłów, czy też nadzwyczajna i niepojęta dla nas technologia? Jak wynika z omawianego przypadku - w grę wchodzi zarówno jedno jak i drugie, stosowane równocześnie i nawzajem się uzupełniające. Być może mamy tu nawet efekt synergii?...

Sob, 30 sty 2021 22:46 | ocena: + 3

Darek123 | Załogant

Cala ta historia zainspirowala mnie do tego zeby wybrac sie do Great Barrington i obejzec miesca o ktorych jest mowa w dokumencie,mieszkam dosyc niedaleko wiec warto bylo .Pogoda rowniez mi sprzyjala wiec moglem zrobic kilka zdjec. W Sheffield jest nawet tablica pamiatkowa odnosnie tego wydarzenia.
To dobrze,nie pojdzie w zapomnienie.

Pt, 29 sty 2021 08:48 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

Jak opowiadał Desmarquet, zbiorowa halucynacja nie jest dla nich żadnym problemem, podobnie jak lewitacja itp. Świetny artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

Czw, 28 sty 2021 14:07 | ocena: + 2

88kropka | Załogant

Zastosowali hipnozę aby człowiek zrobił to o co go proszą,to nie jest pozazmysłowe, są ludzie na Ziemi którzy potrafią kogoś w stan hipnozy wprowadzić z daleka.

Czw, 28 sty 2021 09:50 | ocena: + 5

Maria_st | Załogant

W artykule zwróciłąm uwagę na jedno, wiek dzieci ok 10 lat.
Zastanawiające dlaczego w takim wieku .
Co ciekawe ja także pamietam kontakt telepatyczny z męskim głosem który wypytywał mnie o moja rodzinę / ziemską/, jak mi tu jest, czy jestem dobrze traktowana i w podobnym stylu. Miałam wtedy ok 10 lat, znajomy także wspomniał o takim wieku i kontakcie . A to już jest zastanawiające.
Pamietam że były to święta , bo choinka / zajmowała prawie całe okno/ przeszkadzała mi spojrzeć w niebo w kierunku pół-zach, jakbym wiedziala że stamtąd zadano mi pytania.
Nie pamietam jednak zadnego zabrania na pokład ale sny z podrózami w przestrzeni mogą świadczyć o czymś innym.
No i ta dziwna / żywa-tak czułam/ kula pomaranczowo-niebieska jaka pojwiła się w moim pokoju, wtedy mogłam być wzięta, bo gdy opuszczała sie w stronę moich stóp schowałam sie pod pościelą ale po chwili poczułam od stóp ciepło które przemieszczalo sie do serca i tu urywa się mi tzw film, obudziłam się rano.
Zastanawiający jest ten wiek gdy dochodzi do kontaktu z dziećmi.
O czym to może świadczyć ?
Wiedzą kim są te dzieci w ludzkich ciałach ?
Musi je coś łączyć o czym nawet tu wspomniano, że dzieci poczuły bliższą więż ze sobą mimo iż maja innych ziemskich rodziców.
Wiem na swoim przykładzie, że poznaje się osoby spoza rodziny, które są bardzo nam bliskie i można z nimi rozmawiać i rozmawiać o wspólnych doświadczeniach i niejako sie uzupełniają i pomagają poznać Siebie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.