Dziś jest:
Poniedziałek, 20 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 49
Wyświetleń: 5271x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 16 mar 2021 13:57   
Autor: FN, źródło: The Independent   

ODKRYTO NOWE ZWOJE ZNAD MORZA MARTWEGO - CZY POZNAMY NIEZNANE INFORMACJE O ŻYCIU JEZUSA CHRYSTUSA?
Odkryto kolejne fragmenty rękopisów z Qumran. Izraelscy naukowcy twierdzą, że odkryli nowe fragmenty "zwojów znad Morza Martwego". Ostatni raz część starożytnej układanki znaleziono sześć dekad temu. Nowo odkryte fragmenty pochodzą z II wieku - informuje "The Independent".

Israel Antiques Authority (IAA) ogłosił we wtorek, że w jaskini na Pustyni Judzkiej znaleziono fragmenty zwoju. Odkrycie nastąpiło podczas kilkuletniego przeglądu wszystkich jaskiń w okolicy, przeprowadzonego przez IAA.Zwoje znad Morza Martwego należą do najwcześniejszych tekstów napisanych w języku hebrajskim i mają 2 tys. lat. Teraz odkryto ich około dwóch tuzinów.

Tym razem jednak nowo znalezione fragmenty zwojów to greckie tłumaczenia ksiąg Nahuma i Zachariasza z Księgi Dwunastu Proroków Mniejszych. Hebrajskim zapisano jedynie imię Boga.Informacje tę podał dziennik "Haarec", dodając, że jest to pierwsze od ponad 60 lat znalezisko, które można zaliczyć do tzw. rękopisów z Qumran, zwanych inaczej zwojami znad Morza Martwego.

Wcześniej, w latach 1947-1956 w jedenastu jaskiniach w pobliżu miejscowości Qumran, niedaleko Morza Martwego znaleziono około 900 rękopisów, w tym 233 manuskrypty biblijne. Datuje się je na okres od III wieku p.n.e. do  I wiek po Chrystusie. Są to często najwcześniejsze znane wersje wielu tekstów biblijnych, a także apokryfów, komentarzy i innych dzieł duchowych.
Nowo odkryty skarb to fragmenty zwoju zawierającego księgi tzw. proroków mniejszych, w tym Zachariasza i Nahuma. Spisano je w języku greckim. Być może jest to brakująca część zwoju z księgami proroków mniejszych odkrytego w tych okolicach w 1952 r.

W tej samej jaskini archeolodzy odkryli także prawdopodobnie najstarszy na świecie zachowany trzcinowy kosz - liczący 10,5 tys. lat - a także owinięte w koc zmumifikowane szczątki dziecka w wieku 6-12 lat. Żyło ona około 6 tys. lat temu. W porównaniu z nimi znalezione tam monety, groty strzał i włóczni, tkanina, sandały i grzebienie z czasów powstania Bar Kochby (133-135 r. po Chrystusie) wydają się prawie nowe.

Izraelscy archeolodzy metodycznie przeczesują Pustynię Judzką w poszukiwaniu skarbów podobnych do tych odnalezionych w latach 40. i 50. XX w.

Nowe znalezisko znajdowało się w tzw. Jaskini Grozy. Jej nazwa wzięła się stąd, że  w latach 50. XX w. badacze znaleźli w niej szkielety 40 mężczyzn, kobiet i dzieci. Prawdopodobnie schronili się tam podczas powstania Bar Kochby. Wejście do jaskini znajduje się w skalnej ścianie, 80 metrów poniżej górnej krawędzi przepaści. Do groty można się było dostać tylko z trudem, spuszczając się na linie. Tymczasem na szczycie tego klifu znaleziono pozostałości obozowiska rzymskich legionistów. Naukowcy sugerują, że żołnierze, zamiast szturmować trudno dostępną jaskinię, po prostu poczekali, aż ukryci w niej wymrą z głodu i pragnienia.

Oto film ukazujący jaskinie na Pustyni Judzkiej:Fragmenty znaleziono w Jaskini Grozy w Nahal Hever. Zgodnie z komunikatem prasowym Israel Antiquities Authority, jaskinia „otoczona jest wąwozami i można się do niej dostać tylko przez niebezpieczny zjazd na linie po stromym klifie”, stąd jej nazwa.

Archeolodzy apelują do państwa Izrael, by to przeznaczyło większe środki i zasoby na dalsze poszukiwania artefaktów. Ich zdaniem istnieje realna groźna kradzieży starożytnych dzieł, a fakt odnalezienia kolejnych fragmentów sugeruje, że wciąż jeszcze wiele jest do odkrycia.

Rękopisy z Qumran to zbiór dokumentów spisanych po hebrajsku, aramejsku i grecku, znalezionych w latach 1947–1956 w 11 grotach niedaleko ruin Kumran na Zachodnim Brzegu. W szerszym znaczeniu termin „Zwoje znad Morza Martwego” oznacza również manuskrypty znalezione w Wadi Murabba’at, Masadzie i Nachal Chewer.


Komentarze: 49
Wyświetleń: 5271x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 16 mar 2021 13:57   
Autor: FN, źródło: The Independent   


Komentarze (49)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 18 mar 2021 22:51 | ocena: + 5

Romeo | Załogant

Trochę nie w temacie, ale sprawa ważna- otóż chodzi o dzwięki jazdy łazika perserevance po Marsie- o te wysokie dźwięki przypominające "zgrzyt", którego źródła NASA na razie nie zna..., przeciez to są dzwięki do złudzenia przypominające jazdę cięzkiego pojazdu po czymś- pod czym jest wolna przestrzeń! Może to być nawet lód, ale raczej na mój słuch -ten łazik jezdzi po dachu jakichs "podziemnych schronów".., lub jakichś "wolnych podziemnych przestrzeni"...

Rozwiń odpowiedzi (7)

Pt, 19 mar 2021 09:58 | ocena: + 2

Arkturianin222 | Załogant

@Romeo, Zgadzam się, bynajmniej nie jest to "zgrzyt" łożysk kół na 100%:] Bo gdyby nawet przyjąć taka hipotezę-zapoznałem się ze szczegółową budową poszczególnych części łazika i nie jest to możliwe w żadnym przypadku. Tak, zgadzam się z "Romeo"- jest to jazda ciężkiego pojazdu po "czymś" np. lodzie, czy jakiejś powierzchni pod którą jest wolna przestrzeń, ale oczywiście są też inne możliwe przyczyny związane z strukturą powierzchni Marsa.., pozdr.

Pt, 19 mar 2021 12:31 | ocena: + 2

Korben | Załogant

@Romeo, Jakiś link do materiału z dźwiękiem?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 20 mar 2021 10:28 | brak oceny

Romeo | Załogant

@Korben, https://www.youtube.com/watch?v=EiQvlM4taBQ&t=5s

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 20 mar 2021 14:10 | ocena: + 1

Korben | Załogant

@Romeo, Dziękuję! Co prawda znalazłem już ten filmik i jeszcze bezpośrednio na stronie NASA (są dwa nagrania) https://www.nasa.gov/feature/jpl/another-first-perseverance-captures-the-sounds-of-driving-on-mars
I przyznam, że dość osobliwe dźwięki, gdzie ewidentnie słychać, że jeździ po jakiejś metalowej platformie. Inna kwestia, że to tylko dźwięk bez obrazu - gdyby było to audio-video, to więcej by mówiło, a tak? to może być dźwięk czegokolwiek, nawet robotnika na budowie...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 20 mar 2021 17:03 | brak oceny

Romeo | Załogant

@Korben, No dokładnie- wyraznie słychać, że łazik po czymś jezdzi? ..prawdopodobnie nad czymś-pod czym jest wolna przestrzeń... Ja nie chcę na razie za dużo spekulować, ale tam pod ziemia coś jest..., no mozliwe, ze to lód , ale raczej mi to na metal wygląda na słuch, ALE to mogą być też takie punktowe hangary podziemne, a akurat na to najechał itd..

Sob, 20 mar 2021 17:15 | brak oceny

Romeo | Załogant

@Korben, a druga sprawa [tak jak sugerujesz]- ktoś może tam coś robi niedaleko łazika, albo przy samym laziku:]

Pt, 19 mar 2021 13:37 | ocena: + 2

przybysz | Załogant

@Romeo, No rzeczywiście, sugeruję NASA aby łazik na razie nie jezdził za dużo, tylko dokonał odwiertu- aby wiedzieć po czym jezdzi?:]

Pt, 19 mar 2021 16:14 | ocena: + 2

MariC | Załogant

@Romeo, Zgrzyt? Eeee... Ktoś po prostu próbuje ukraść katalizator, a jak wycina go, to i zgrzyt jest...
Kosmiczne pozdrowienia dla Załogi.

Sob, 20 mar 2021 10:42 | ocena: + 1

Orbs222 | Załogant

@Romeo, Można się śmiać i było by to nawet komiczne- gdyby nie fakt, iż łazik może rzeczywiście wpaść w jakąś "podziemną otchłań".., czeluść.., a noże do oceanu? albo wprost do hangarów:] Jeśli NASA nie chce Perseverance stracić-sugeruję aby dokonała odwiertu i przekonała się PO CZYM łazik jezdzi? Pozdr.

Sob, 20 mar 2021 11:50 | ocena: + 1

Jaroslaw_222_prezes | Załogant

@Romeo, Sprawa jest na pewno bardzo ważna, bo np. możliwe że jakaś niewidzialna dla kamer siła ingeruje w struktury łazika, albo rzeczywiście łazik jezdzi po czymś..., nad jakąś pustą powierzchnią, pod ziemią coś jest? Myśle, że tłumaczenie tego fenomenu od NASA wkrótce nastąpi , ale będzie to niestety jakiś "bajpas" prawdziwej przyczyny tego dzwięku, no chyba coś niespodziewanego się wydarzy, to dowiemy się całej prawdy:] pozdr.

Nie, 21 mar 2021 11:37 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Romeo, Nie zapominajcie o atmosferze Marsa - to 1% ziemskiej.
Przypomnijcie sobie efekt "mówienia" po wdechu helu/wodoru.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 21 mar 2021 16:59 | ocena: + 1

Romeo | Załogant

@-relatysta, tak, wiem o czym mówisz.., ale gdyby tak było to przede wszystkim od razu specjaliści w NASA wytłumaczyli by ten dziwny dzwięk, a druga sprawa- ten sam mikrofon jak nagrywa np. wiatr- to dzwięk niczym niezakłócony- mniejwięcej jak na ziemi. Także ja bym raczej ten scenariusz wykluczył... Tam coś jest? coś ten dzwięk wydaje- a właściwie "coś" po czym ten łazik jezdzi?

Czw, 18 mar 2021 11:30 | ocena: + 1

Canis | Załogant

Pamiętajcie. Najpierw jesteśmy ludźmi.

Śr, 17 mar 2021 14:26 | ocena: + 5

majomir | Załogant

Same bzdury typu że biali to rasiści a beżowy nie ?

Śr, 17 mar 2021 07:32 | ocena: -5

-relatysta | Załogant

Ze smutkiem muszę stwierdzić że zwolennicy "czarnych koszul" polubili tematykę Fundacji.
Nieuchronnie czeka nas "świetlana" przyszłość.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 17 mar 2021 14:34 | ocena: + 7

Natenczas_Wojski | Załogant

Czarnych koszul mówisz, czyli faszystów od Mussoliniego? Kim jesteś, że tak ubliżasz innym Załogantom? Czy wy wszędzie musicie doszukiwać się ideologii, polityki, w każdym jednym temacie?? Nawet dotyczącym ksiąg Biblijnych sprzed 20 wieków! I z rewolucyjną czujnością tropić bezecnych "myślozbrodniarzy"?

Tak, stronę Nautilusa ośmielają się czytać faszyści, hitlerowcy, stalinowcy i Czerwoni Khmerzy, niech ci będzie... Nie wiem tylko co sam robisz w tym towarzystwie, relatysto?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 17 mar 2021 17:21 | ocena: -5

-relatysta | Załogant

@Natenczas_Wojski, No właśnie, staram się nie obrażać/poniżać nikogo piszącego w komentarzach jeśli artykułuje swoje myśli w sposób uznany za "kulturalny".
Jeżeli natomiast widzę że wpisy jawnie obrażające czyjeś poglądy, czy obserwacje - znaczna grupa czytających nagradza plusami, to mam prawo wyciągnąć wniosek że "źle się dzieje w państwie duńskim".
Demokracja chyba nie polega na tym że można powiedzieć względem innego, wszystko co się zechce - aby tylko mu dokuczyć/obrazić. Nie chcę konkretnie pokazywać palcem ale czytać ze zrozumieniem to umiesz - i to jak.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 17 mar 2021 19:04 | ocena: + 2

Natenczas_Wojski | Załogant

Myślicielu (August'e Rodina) jeżeli myślisz, że "źle się dzieje w państwie duńskim", alias w naszej Rzeczpospolitej, to Rada Państwa powinna niezwłocznie ogłosić Stan Wojenny na obszarze całego kraju. I to z miejsca brać się do rzeczy, nie ma co hamletyzować!...

Śr, 17 mar 2021 23:52 | ocena: -1

majomir | Załogant

@Natenczas_Wojski,
Brawo
od siebie dodam jeszcze czcicieli wulkanów i i miłośników twórczości Michała Wiśniewskiego

Czw, 1 kwi 2021 11:23 | ocena: -1

Keront | Załogant

W mysl powiedzenia "wiedza wymaga ksiazki, glupota strzelby i szpadla" z cala pewnoscia zalapalbys sie na ta druga opcje. Pomijajac fakt, ze twoi towarzysze wymordowali ze 100 mln ludzi, te potepiane przez ciebie czarne koszule to ideowi koledzy brunatnych koszul Adolfa i czerwonych np. Stalina.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 1 kwi 2021 17:02 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Keront, Chyba "troszkę" przesadziłeś - twe uwagi ad persona są nieuprawnione.
Co do książek to dobrze by było przeczytać coś więcej nad jedynie słuszną.
Pozdrawiam i żegnam.

Śr, 17 mar 2021 07:23 | ocena: -7

-relatysta | Załogant

Wszystkim dyskutantom polecam znakomitą "komedię" - "Było sobie kłamstwo".
Opis powstawania nowej religii jest znakomity.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 mar 2021 09:43 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@-relatysta, Miłe początki "świetlanej przyszłości" - nawet pośmiać się już nie pozwalacie.

Śr, 17 mar 2021 05:47 | ocena: + 9

Maria_st | Załogant

Jak bardzo jesteśmy podzieleni z powodu koloru skóry, zamieszkiwanego terenu, religii widać na każdym kroku. Potrafimy nienawidzić inna osobę nawet z bardziej błahych, byle tylko zaspokoić swoją egoistyczną naturę. I tak eony planeta zasilana jest krwią niewinnych. To straszne . Nawet tzw zbawiciele nic nie pomogą jeśli sami nie zrozumiemy że t,o co w okól nas, sami tworzymy. Mnie jest obojętny kolor skóry figurki, obrazu do której modlą się ludzie jeśli nie potrafią inaczej wyrażać szacunku dla siebie i innych. Czytając wypowiedzi w tym temacie, strach się bać....naprawdę. Siłowe wyrażanie swojego zdania zawsze niesie ze sobą niszczenie.
Przemyślcie doświadczenie : bierzemy bicz i bijemy swoje ciało aż poleje sie krew przy okazji obarczamy sie wymyślonymi winami......
A co gdybyśmy to samo robili w stosunku do osób , które byłyby z nami w pokoju i wzajemnie siebie w ten sposób okaleczały ?
Tak niestety wyglada nasza rasa....
I co nasz czeka ?
Przesiew ?
Dlatego ja nie czekam na odczytanie, potwierdzenie czegoś tam.....wolę poznawać siebie i pozbywać się własnych uprzedzeń, blokad bo tylko w ten sposób możemy odzyskać Siebie tego prawdziwego.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.