Dziś jest:
Niedziela, 28 listopada 2021

The Truth Is Out There.
/tłum. - prawda gdzieś tam jest/

Komentarze: 1
Wyświetleń: 3118x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 kwi 2021 05:37   
Autor: FN, źródło: FN   

UFO W KSZTAŁCIE IDEALNYCH KUL – RAPORT FUNDACJI NAUTILUS 21 KWIETNIA 2021

UFO W KSZTAŁCIE IDEALNYCH KUL – RAPORT FUNDACJI NAUTILUS

W historiach związanych ze zjawiskiem UFO to obiekty w kształcie dysku zawładnęły zbiorową wyobraźnią i są uważane za klasyczne Niezidentyfikowane Obiekty Latające. Tymczasem o wiele ważniejsze wydają się być obiekty w kształcie kul. Bardzo dużo relacji świadków zawiera opisy wydarzeń, w których pojawiają się kule. Warto im poświęcić kilka słów.

 

W styczniu 2021 na pokład okrętu Nautilus trafiła bardzo ciekawa relacja mieszkańca Wrocławia, który przysłał opis manifestacji UFO sprzed 10 lat, której był świadkiem. Oto jej fragment:

[…] Był 14 maja 2011 roku. Była 22.50-22.55, kiedy dojeżdżałem samochodem od strony miejscowości Kruszyna do miejscowości Jamno (zamieszczam mapkę z miejscem obserwacji).


Nagle po prawej stronie dostrzegłem silne światło nad krawędzią lasu po prawej stronie. Początkowo myślałem, że jest to jakiś  silny reflektor z systemu monitoringu, który ktoś zainstalował po to, aby oświetlić magazyn czy dom. Jechałem dalej, ale dosłownie 5-6 sekund później obiekt zaczął się wznosić w powietrze. Wtedy wcisnąłem hamulec i wybiegłem z samochodu jednocześnie próbując uruchomić w aparacie telefonicznym opcję wykonywania zdjęć, ale ze zdenerwowania trzęsły mi się ręce i obiekt znikł zanim wreszcie mi się to udało. Poruszał się błyskawicznie, można śmiało wykluczyć balon czy dron, bo była to zbyt duża prędkość. Najciekawsze jest to, jaki był kształt obiektu. Była to idealna kula o średnicy ok. 10-12 metrów, w kolorze białym przechodzący w lekki żółty. Było to wiele lat temu, ale zapamiętałem jeszcze jedną rzecz. Wokół tego obiektu było widać coś w rodzaju jasnej smugi, która otaczała tę kulę. Trudno mi to wyjaśnić, gdyż niestety nie mam zdjęć, ale wszystko wydarzyło się w ciągu sekund, nie miałem szans na nic.

Jestem przekonany, że był to jakiś obiekt lub może nawet pojazd, choć nie było widać żadnego dysku, ale właśnie taką kulę. Na wszelki wypadek jakbyście chcieli mnie nagrać pozostawiam numer telefonu… […]

 

Klasyczny opis obserwacji UFO, w której główną rolę odgrywa obiekt w kształcie jasnej kuli. Tu trzeba jednak zaznaczyć, że możemy mieć do czynienia z dwiema możliwościach. Mógł to być pojazd po prostu w kształcie kuli – tego typu pojazdy występują często w opisach uczestników Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO.


Wystarczy przypomnieć, że w książce “Abduction to the Ninth Planet” Michel Desmarquet opisał pojazd obcych istot, którym odbył podróż na planetę Thiaoouba jako gigantyczną kulę bez żadnych elementów, całkowicie jednolitą, która była gigantycznych rozmiarów pojazdem do podróży międzyplanetarnych o tak zaawansowanej technologii, że dla ludzi jest ona na pograniczu magii. Poniżej grafika z naszej dokumentacji tego projektu pokazująca wielkość tego pojazdu w porównaniu do wielkości człowieka (sylwetka ludzka na dole).


W naszym serwisie na przestrzeni ostatnich 20 lat bardzo często prezentowaliśmy zdjęcia czy filmy z UFO, gdzie obiekty miały bardzo często kształt kul. Istnieje druga możliwość, że obserwowane przez świadków kule mogą być jedynie okrągłym polem maskującym, które w formie bańki otacza pojazd UFO w kształcie np. dysku. Czyli widzimy kulę, a tak naprawdę w środku jest dysk, którego my nie widzimy. Takich zdjęć są setki w Archiwum FN.
Kilka lat temu jeden z czytelników napisał list do FN, w którym przedstawił opis obserwacji obiektu UFO swojego ojca z połowy lat 60-tych. UFO miało kształt kuli, ale powierzchnia była wyraźnie metaliczna, gdyż odbijało się od niej otoczenie obiektu. Kule z idealną, metaliczną powierzchnią także są opisywane przez świadków. Ciekawe, że często powtarzają oni, że powierzchnia metaliczna wydaje się wręcz idealna. O stopniu doskonałości wręcz niespotykanym na Ziemi.


Poniżej zdjęcie z naszego archiwum FN, na którym widać obiekt w kształcie kuli, który zbliżył się do śmigłowca.


UFO w kształcie kul potrafi być ogromne, ale także bardzo małe. Być może są to jakieś pojazdy zwiadowcze lub sondy, choć nie można wykluczyć także, że mamy do czynienia z czystą energią, która przybiera z jakiegoś powodu kształt kuli. Kiedyś przedstawiliśmy taką historię z udziałem małej kuli, która pojawiła się w pobliżu samochodu i zakłóciła pracę radia w samochodzie, czyli w jakiś sposób oddziaływała na urządzenia elektryczne. Poniżej opis tej obserwacji.

 

Kilka miesięcy temu w naszym serwisie pojawiła się fantastycznie udokumentowana przez naszego kolegę Wojtka Budnego historia pewnego mieszkańca Torunia, na którego parapecie wylądowały kule i pozostawiły ślady po lądowaniu.

Okazuje się, że ta sprawa ma swój ciąg dalszy. Oto najnowsza korespondencja od Wojtka Budnego, którą dostaliśmy 19 kwietnia 2021 roku.

 

Rozważania na temat obserwacji kul Pana Marka z Torunia.

Od czasu lądowania kuli na parapecie, Marek kilkakrotnie był naocznym świadkiem pojawiania się tych, czy podobnych kul w pobliżu jego miejsca zamieszkania. Niestety już bez takiego spektakularnego wymiaru – w odległości ”na oko” od 1 do 3 km, kule migotające białym i czerwonym światłem, poruszające się zazwyczaj powoli, jednostajnie po nieboskłonie w kierunku północ-południe, czyli wbrew ciałom niebieskim wschód-zachód.

 Po którymś sms-owym powiadomieniu, ok. 3 tygodnie temu tuż po godzinie 23, korzystając z okazji, że byłem w pobliżu (niestety bez kamery), podjechałem pod blok Pana Marka przy ulicy Fałata w Toruniu.

Pan Marek wyszedł do mnie i wskazał palcem na rozgwieżdżone niebo. Rzeczywiście widać było wyraźnie nietypowe zjawisko – dziwny, kulisty pulsujący kolorowym światłem obiekt. Jednak był on zbyt daleko, żeby go zarejestrować kamerą smartfona.

I teraz przechodzę do sedna sprawy.

Tydzień później, tj. w sobotę 3 kwietnia między godziną 21 a 22, jadąc do domu ulicą Poznańską z [imię i nazwisko do wiad. FN], zauważyłem kątem oka w odległości (na „oko”) kilkuset metrów równolegle z „jakby dostosowaną prędkością do mnie” przemieszczający się obiekt niemal identyczny z tym obserwowanym 2 tygodnie wcześniej na Fałata. Po kilku minutach byliśmy już u mnie w domu. Obiekt był nadal widoczny, ale też jakby się zatrzymał w miejscu – w okolicy wylotówki na Poznań (tą drogą również jeździłem do Wylatowa ;-). Podekscytowany zjawiskiem, wystawiłem kamerę (JVC 600HM, zoom optyczny 23x, którą nagrywam newsy dla lokalnej TV) na statywie na balkon – obiekt nadal wisiał na niebie. Wykadrowałem, otworzyłem przesłonę na maxa, zoom na maxa, wcisnąłem REC i oto co zarejestrowałem.

 Podczas nagrywania zadzwoniłem do Marka, który potwierdził, że na Fałata też w tym momencie widać taki obiekt, ale nie może być to ten sam, bo ten jest tuż nad „jego” blokami !!!???!!!

 Rozważałem, analizowałem różne warianty identyfikacji obiektu. Jednym z nich jest supernowoczesny, nieznanej nam cywilom technologii amerykański dron szpiegujący, bo muszę nadmienić, że mieszkam w pobliżu ogromnego poligonu toruńskiego i na jego terenie w odległości około pół kilometra ode mnie jest baza wojsk amerykańskich zasłonięta kilkoma rzędami leśnych sosen. Może to jakieś testowanie tajnej broni? Nie wykluczam.

 I jeszcze taka ciekawostka. Ostatnio oglądałem film – horror s-f – o banalnym tytule - „Mroczne spotkanie”

https://www.filmweb.pl/film/Mroczne+spotkanie-2019-842135

 i co ciekawe... jest tam obserwacja UFO jakby żywcem zdjęta z relacji Marka.

pozdrawiam załogę!

Wojtek Budny

 

Wielkie podziękowanie dla Wojtka Budnego za opis całego wydarzenia. Na koniec tej publikacji o UFO w kształcie kul powróćmy na chwilę do bardzo ciekawego filmu, który na naszej witrynie FN/youtube zamieściliśmy kilka dni temu. Obserwacja UFO miała miejsce 11 kwietnia 2021.

OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM 11 kwietnia 2021

From: [...]

Sent: Monday, April 12, 2021 8:49 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ufo kiełczów 11.04.21

Witam

W dniu 11.04.21 syn zauważył na niebie niezidentyfikowany obiekt świetlny. Podaję dane : [...] Miejsce : Kiełczów ul. Leśna plac zabaw Jestem do dyspozycji pod nr. [...] Pozdrawiam

 /film poniżej/

19 kwietnia dostaliśmy e-mail od naszego czytelnika, który napisał go pod wpływem obejrzenia filmu.

From: […]

Sent: Monday, April 19, 2021 12:35 AM

To: FN

Subject: ufo nad Kiełczówem 11.kwietnia

 

https://www.youtube.com/watch?v=rLztaJDIVXU

pisze odnosnie tego filmu.  przeszły mnie ciary bo widzialem taka sama kule .. ktora nagle sie zapalila przeleciala przez okolo 30sekund jakis dystans ( lecac powoli) w kierunku dziwnej gwiazdy( nie jestem pewien co to bylo tak na dobra sprawe- moze planeta ) ( gwiazda ta mienila sie od koloru zoltego po zielony ). kiedy juz zdolalem wyciagnac telefon kula ta znikneła na moich oczach. ( starałem się nawet nie mrugać ) .  najdziwniejsze jest to ze bylo to tego samego dnia tj 11.kwietnia . jechalem na dwa auta z kolegą na wieczorną szamę do kfc w Osłej . niedaleko Boleslawca a tą " manifestację" widziałem w miejscowości Szczytnica. gdyby nie to wideo pewnie byl to olał.

 Pozdrawiam .

[…]


Witam załogantów Fundacji Nautilus.Spotkanie z NOL nr 2.Czerwona kula średnicy 30 metrów!.Nie pamiętam dokładnie który to był rok ,ale około 2000-2002 czyli jakieś 11 lat po pierwszym spotkaniu z NOL.Pamiętam była niedziela. Żona przygotowywała obiad.Około godziny 11,coś mnie tknęło żeby wyjść na podwórze.Wyszedłem patrzę w górę i widzę obiekt Czerwona kula średnicy około 30 m lecąca z kierunku zachodniego na wschód, na wysokości jakieś 200 metrów.Mając przy boku rower wsiadłem i ruszyłem za obiektem.Obiekt leciał na jednym poziomie,nie wydawał żadnego dzwięku i nie zostawiał smugi.Wszystko w ciszy.Jadąc spoglądałem na obiekt.Po jednym kilometrze skończyła mi się droga.Zatrzymałem się i przez chwilę obserwowałem oddalającą się czerwoną kulę.Wróciłem do domu i opowiedziałem wszystko żonie.Nie czułem po tej obserwacji żadnego rozdrażnienia,dopiero na drugi dzień w pracy, byłem całkowicie rozstrojony.Koledzy pytali mi się co mi jest odpowiedziałem że przecież wam opowiadałem.Nie potrafię opisać jak się czułem i nie pamiętam dalszego funkcjonowania w tym dniu.Była to najgorsza obserwacja pod względem funkcjonowania mojego organizmu.Mam do opisania jeszcze dwie obserwacje NOL ,ale to w najbliższym czasie.Pozdrawiam wszystkich Valter.Zezwalam na podanie tylko mojego pseudonimu.

 

 

Dziękujemy za wszystkie zdjęcia, filmy czy relacje o obserwacjach UFO. Mimo ich ogromnej liczby każda jest zapisywana, dokumentowana, katalogowana. W tej chwili archiwum Fundacji Nautilus ne ma sobie równych. O Polsce czy krajach ościennych nie ma sensu nawet wspominać, ale nawet w skali Europy czy świata… może kiedyś będzie możliwość porównania się z innymi, podobnymi zbiorami, choć poza amerykańskim MUFON trudno cokolwiek choćby podobnego jak Archiwum UFO FN.


Na koniec zapraszamy wszystkich czytelników interesujących się zjawiskiem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających do przeczytania najnowszego wpisu Kapitana Okrętu z banderą „N” w Dzienniku Pokładowym. Tekst oczywiście jest o UFO, zaś tytuł najnowszego wpisu zaczyna się od słów „Houston, mamy problem”  - to cytat z komunikacji radiowej między astronautą Apollo 13 Johnem Swigertem a Centrum Kontroli Misji NASA podczas lotu kosmicznego Apollo 13 w 1970 roku, kiedy astronauci poinformowali o odkryciu eksplozji, która spowodowała poważną awarię modułu ich pojazdu. Zapraszamy do lektury!

/czytaj najnowszy wpis o UFO w Dzienniku Pokładowym - kliknij link poniżej!/

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,200,20-kwietnia-2021--houston-mamy-problem-czyli-co-oznacza-dla-.html

Komentarze: 1
Wyświetleń: 3118x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 kwi 2021 05:37   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 21 kwi 2021 07:24 | brak oceny

Mieszkovsky | Załogant

Miałem identyczną obserwację ufo jak ta z nagrania z Torunia. Na którym widać obiekt zmieniający kolory. Jednak ja również nie miałem jak nagrać tego obiektu. Jedyne co udało mi się zrobić to zdjęcie. Wysłałem wam je już kiedyś. Pozdrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

28 listopada://Afrykański wariant koronawirusa znany do tej pory jako B.1.1.529 otrzymał nazwę greckiej litery Omikron i jest w pobliżu Polski. WHO zakwalifikowała go jako wyjątkowo niebezpieczny. Kolejne kraje blokują połączenia z Afryką, gdzie wirus się pojawił. Nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 16:14 | 25 listopada 2021 nad Wawrem (Warszawa)  widoczne były jasne obiekty na niebie. Sprawa pojawiła się na portalu społecznościowym facebook. Nie można wykluczyć, że były to chińskie lampiony czy wojskowe flary, ale jedna rzecz przeczy tej tezie. Jest bowiem nagrany film, na którym widać moment zakończenia manifestacji. Wszystkie obiekty zgasły (zniknęły) praktycznie w tym samym czasie, co wyklucza chińskie lampiony czy flary.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

PIĘĆ OBIEKTÓW UFO NA NIEBIE WIDOCZNYCH POD WARSZAWĄ - 25 listopada 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.