Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 12
Wyświetleń: 3906x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 kwi 2021 12:44   
Autor: FN, źródło: FN   

DZIWNY DŹWIĘK - WROCŁAW (Psie Pole) 12 kwietnia 2021 godz. 15:00


 

Ludzie na całym świecie słyszą dźwięki z nieba, brzmiące jak trąbka. Potwierdzają to klipy wideo m.in. z Niemiec, Kanady i Australii. Świadkowie mówią, że słyszeli dziwne dźwięki dochodzące z nieba. Dookoła nie było żadnych generatorów hałasu, na niebie nie spostrzegli też samolotów. Filmy pochodzą z Niemiec, Kanady i Australii.

Rzecznik NASA tłumaczył kilka lat temu, że dziwne dźwięki to "szumy z wnętrza ziemi", które występują "od zawsze", tylko nie wszyscy jesteśmy na nie wyczuleni. Czy tak jest rzeczywiście? Oto przykłady takich dźwięków:Na pocztę FN dostaliśmy ciekawy e-mail o wydarzeniu we Wrocławiu 12 kwietnia 2021.

From: [...]
Sent: Wednesday, April 21, 2021 11:30 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Dziwne dźwięki na Psim Polu

Witam,

Z powodu pandemii pracuję w domu we Wrocławiu na Psim Polu.
12 kwietnia w poniedziałek około 15:00 usłyszałem na zewnątrz tak zwane "dziwne dźwięki" słyszane w różnych częściach świata.
Przesyłam dwa nagrania.
Jedyną przeróbkę nagrań jaką zrobiłem to obrót o 270 stopni obrazu by dało się na to patrzeć. Oryginały mam w smartfonie.
Dźwięki momentami brzmią jak śpiewy podczas mszy z megafonów lub koncert w oddali, oczywiście w poniedziałki o 15 mszy są mało możliwe jak i koncerty tym bardziej teraz.
Ciekawostką jest to,że w artykule:
 UFO W KSZTAŁCIE IDEALNYCH KUL – RAPORT FUNDACJI NAUTILUS 21 KWIETNIA 2021
 https://www.nautilus.org.pl/artykuly,4104,ufo-w-ksztalcie-idealnych-kul--raport-fundacji-nautilus-21-kwietnia.html
 
 Pisaliście o  "OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM 11 kwietnia 2021"
 Dźwięki były z 12 kwietnia, a ja mieszkam około kilometr od Kiełczowa, ulica z ruchem samochodowym na nagraniu w oddali nazywa się Kiełczowska a w Kiełczowie jej boczna ulica to Leśna z nagrania.
 
 Pozdrawiam
[...]

Można posłuchać tego dźwięku tutaj.


Komentarze: 12
Wyświetleń: 3906x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 kwi 2021 12:44   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 13 lis 2021 17:04 | ocena: + 1

iwaniuk78 | Załogant

19 lutego 2021 r około godziny 11 słyszałem taki dźwięk Dąbrówka woj. Mazowieckie.
Byłem w tedy w domu razem z całą rodziną .Mieszkamy z dala od jakichkolwiek przemysłowych obiektów tuż przy lesie a źródło dźwięku było naprawdę blisko dochodziło z góry i gdy tylko je usłyszałem wiedziałem że to nic co można zidentyfikować. Skrzyżowanie trąb i rozdzieranego metalu o ogromnej liczbie decybeli wbiło mnie w taras domu nawet nie wróciłem się po tel. żeby to nagrać ,nie chciałem uronić niczego. Dźwięk wydawał się wiszący nieruchomy cztery czy pięć równorzędnych sekwencji i koniec. Niezwykłe doświadczenie . Wszyscy jesteśmy urodzeni i wychowani w cywilizacji technologi nasze uszy potrafią rozpoznać setki dźwięków i dopasować do jego źródła -silnik benzynowy, diesel, awionetka , śmigłowiec itd. To nie było z naszego świata jestem o tym przekonany jak i o tym że to był dźwięk technologii.

Śr, 28 kwi 2021 21:20 | ocena: + 2

GraZARG | Załogant

A nie macie wrażenia, Drodzy Załoganci, że częstotliwość pojawiania się. takich dźwięków jest większa, tylko nie zawsze ludzie sobie je uświadamiają słysząc je, i tłumacząc sobie ( bez świadomości tego co słyszą) np. dziwnymi hałasami " miejskimi", gwaru urządzeń itp.?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 29 kwi 2021 08:36 | ocena: + 2

Maria_st | Załogant

@GraZARG,
Tak też może być choć w Kijowie było je słychać ale z tego co zauważyłam nagrywała to osoba mieszkająca na wyższym piętrze.
Jednak jak sama zauważyłaś w innym komentarzu często nie zwracamy na dżwięki nawet jesli je odbieramy uważając że to czysto fizyczne zjawisko. I często tym jest ale nie zawsze.
Ja mieszkam na tzw zadupiu / sypialnia miejska / i dwa razy odebrałam dziwne dżwieki . Jeden opisałam . Szkoda tylko, że nie spytałam sąsiadów czy widzieli te chmury i słyszeli dżwięki. Mogli nie słyszeć jeśli przebywali z powodu upału w domu a wtedy zamyka sie i okna .
Drugi dżwięk był dość drażniący i nie potrafie do niczego przyrównać, pojazd wygladał na klasyczne cygaro ale czy to był pozaziemski tego nie jestem pewna ponieważ leciał na wysokości nizszej niż samoloty i dlatego dokładnie go widziałam, troche lepiej niż samolot. Nie skupiałam sie jednak na nim, ot obserwowałam z powodu halasu jaki wydawał .

Śr, 21 kwi 2021 20:10 | brak oceny

MrGreen | Załogant

Powitania dla każdego czytającego!

Okej. Ja dorzucam trzy grosze Od siebie, w grudniu ubiegłego roku i zaraz na początku stycznia usłyszałem dźwięki zupełnie ale to zupełnie nie pasujące do otoczenia, może około 50-100m za domem. Lokalizacja Kampinos. Trwały długo aż żmudnie było słuchać, wróciłem do swoich obowiązków. Odgłosy jakie dochodziły, były delikatnie wydłużone jakby przechodziły przez jakąś tubę.
Coś w podobnie jakiś silników motoryzacyjnych... Sportowych... Poprzez jakieś Ryki i delikatne wycia... Obiecuję następnym razem nagrać materiał, w sumie pomyślałem Łopato logicznie, że to jakieś dźwięki przenoszone przez wiatr, ale nie wiem, czy takie zjawisko występuje. Acha no i właśnie było słychać szum jednocześnie jak by jakiegoś wiatru a była spokojna bezwietrzna pogoda! Okolice trawiaste i drzewiaste, często widać gołym okiem zwierzęta, sarny i łosie. A tamtych 2 dniach tylko dziwne "hałasy"

Pozdrawiam serdecznie

Śr, 21 kwi 2021 18:08 | brak oceny

Misticblair | Załogant

W 2014 roku w Anglii miałem okazję ujrzeć tego typu obiekt. Krótko opisując, szedłem z bratem około godziny 9:00 poćwiczyć na siłownię, szedłem około krok za nim, rozmawialiśmy o czymś. Nagle po prostu bez jakiejkolwiek logicznej przyczyny odruchowo spojrzałem się w niebo wykonując dość nie naturalny skręt tułowia. Na niebie widniała srebrna kula, którą doskonale było widać przez dosłownie sekundę może dwie (niebo było prawie bez chmur w okolicy). Tuż po tym jak mój wzrok odnalazł ten obiekt na niebie i zorientowałem się że to kula (tak jak mówię, sekunda dwie) kula ta wykonała rotację wokół własnej osi znikając jednocześnie (proszę sobie wyobrazić, że patrzycie na kulę dyskotekową, która obraca się od lewej do prawej strony i znika jednocześnie przy wykonywanym obrocie) . Na chwilę stanąłem, a później dogoniłem brata, nie było nawet sensu wołać go ani zwracać jego uwagi, ponieważ obserwacja trwała dosłownie kilka sekund.

Śr, 21 kwi 2021 18:00 | brak oceny

Misticblair | Załogant

O co chodzi z tym nagłośnionym dźwiękiem w 4:47 w tym filmie ? https://www.youtube.com/watch?v=fDx-w7j5hT8&ab_channel=FundacjaNautilus - brzmi jak sztucznie dograny fragment.

Śr, 21 kwi 2021 17:10 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

Pedro popatrz na mój wcześniejszy komentarz, odniosłam się w nim o kontakcie z pozaziemska cywilizacja. Ty w tym samym art. napisałes identycznie. Nie widziałeś mojego komentarza a jednak....

Śr, 21 kwi 2021 16:59 | ocena: + 1

John-316 | Załogant

Pierwsze co przychodzi na myśl to Trąby Jerychońskie.

Śr, 21 kwi 2021 14:30 | ocena: + 3

SantiSantus | Załogant

Witam. Nie wiem gdzie to napisać więc napiszę tutaj. W najnowszej sondzie jest pytanie, w skrócie,: czy wierzysz w przeznaczenie zwane również karmą. Podczas gdy, moim zdaniem, nie są to pojęcia tożsame. Na przeznaczenie nie mamy wpływu, a karmę kształtują nasze czyny. Jeśli się mylę proszę o zweryfikowanie moich poglądów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 22 kwi 2021 12:28 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@SantiSantus,
I tu jest pies pogrzebany - Fundacja notorycznie zrównuje te fakty i wrzuca do jednego worka.
Ostatni wpis Kapitana to kuriozum - "Obcy miliony lat poznawali/uczyli się duchowości" przy okazji i naukę rozwijali, my mamy zająć się tylko reinkarnacją i basta.
Na naukę i wydłużenie życia przyjdzie czas - nie przyjdzie.
Stajemy się sektą religijną ograniczającą nasz rozwój intelektualny.

Śr, 21 kwi 2021 13:41 | ocena: + 5

Maria_st | Załogant

Dźwięk z Wrocławia przypomina trochę dźwięk sprzed 10lat z Kijowa. Ten z Kijowa najbardziej przypomina ten który się pojawił wraz z pasem ciemnych chmur.
Dziwne było to, że dźwięk ucichl z chwilą gdy chmury zawisł nad naszym dachem i nawet gdy poplynely potem ok km nie było go więcej słychać.
Wiem że w chmurach był pojazd i z pewnością nieziemski. Może więc Pedro ma rację że pokażą się nam i w ten sposób przyzwyczaja nas do tego kontaktu.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.