Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Byłem w ich pojeździe, dotykałem podłogi, stołu. Negowanie istnienia UFO to nawet nie głupota... to zbrodnia na ludzkim rozumie.
Travis Walton (w wywiadzie dla FN, Los Angeles 24 września 2015)

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3861x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 5 maj 2021 05:26   
Autor: FN, źródło: FN   

RYSUNKI W PROWINCJI PALPA W MEKSYKU – TAJEMNICA ‘KRZYŻA Z PALPY’

Mało kto wie, że słynny płaskowyż Nazca nie jest jedynym miejscem w Peru, które pokryte jest zagadkowymi rysunkami gigantycznej wielkości. Około 30 km na północ od miasta Nazca znajduje się niewielkie miasteczko Palpa. W jego okolicach, na płaskowyżu Pampa Palpa, znajduje ogromna liczba niezbadanych dotychczas geoglifów. Miejscowa ludność wiedziała o nich od dawna, choć naukowcy odkryli je dopiero w latach 90-tych.

 

Nazca to pustynny płaskowyż w Ameryce Południowej położony w południowo-zachodniej części Peru w paśmie Kordyliery Nadbrzeżnej. Płaskowyż znany jest zwłaszcza z tzw. Rysunków z Nazca – systemu linii, które oglądane z góry wyobrażają kształtem zwierzęta lub figury geometryczne będących dziełem tajemniczej kultury ludu Nazca. Ale jest jeszcze inny rejon Peru, gdzie występują takie geoglify.  Około 30 km na północ od miasta Nazca znajduje się niewielkie miasteczko Palpa. W jego okolicach, na płaskowyżu Pampa Palpa, znajduje ogromna liczba niezbadanych dotychczas geoglifów.

 


Jednak zainteresowanie uczonych wzbudziła dopiero publikacja na ten temat, w początkach lat 90, znanego badacza zagadek przeszłości Ericha von Dänikena. Dziwne, że Maria Reiche, która prawie pół wieku poświęciła na badania Nazca, nie wspominała w swoich pracach o sąsiednim płaskowyżu, chociaż nie mogła o nim nie wiedzieć. Sam płaskowyż Palpa jest dwa razy mniejszy pod względem powierzchni od Nazca.

 

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to niezwykła rzeźba tego terenu. Mnóstwo niewysokich wzgórz, których zbocza długimi językami schodzą na równinę, a na ich płaskich wierzchołkach ciągną się szerokie, wykonane ludzką ręką linie i pasy. Powstaje nawet wrażenie, że wierzchołki tych wzgórz zostały celowo ścięte przed naniesieniem rysunków.
Podobnie jak w Nazca, na płaskowyżu Palpa zdecydowaną część figur stanowią linie i pasy dziesiątki razy szersze od linii, i mające często trapezowe zakończenie. Pasy mogą rozdwajać się, zmieniać swój kierunek pod kątem prostym, przechodzić w trójkąty. Ich szerokość może dochodzić do kilkuset metrów. Poszczególne figury przecinają się wzajemnie albo nakładają na siebie, co wyraźnie świadczy o kilku różnych okresach ich tworzenia.

 

 

Miejscowa ludność wiedziała o nich od dawna, a jeden z nich bardzo zainteresował Fundację Nautilus. Jedną z najbardziej intrygujących figur z okolic Palpy jest „Cruz de Palpa” czyli Krzyż Palpy.  

 

Jest to jedna z jeden z wielu geoglifów, który zasługuje na specjalne omówienie. Po pierwsze ze względu na zdumiewającą precyzję, a po drugie na kształt przypominający znaki na ludzkim ciele, o których informacje spływają do FN od końcówki lat 90-tych.

Geoglif „Krzyż Palpy” jest zdumiewający. Jego okrągłe i prostokątne kształty intrygują naukowców, podobnie jak jego struktura, która powstała przez mieszankę rowków i kamieni.

 

 

W Peru, na południe od Limy i na wschód od departamentu ICA, na 395 kilometrze autostrady południowo-panamerykańskiej i około 1 godziny i 15 minut jazdy samochodem, w prowincji Palpa znajdują się tajemnicze linie Palpa. Zapomniane i zniszczone są tak samo imponujące jak ich siostry „Rysunki z Nazca” i mają prawie takie same imponujące rozmiary i idealne proporcje.

 Te linie występują w różnych obszarach Palpy, takich jak Sacramento, Pinchango i Llipata. Podobnie jak słynne rysunki z Nazca są rozmieszczone na płaskowyżach i wzgórzach. Ich wykonanie musiało być mistrzostwem precyzji i znajomości geometrii, a także umiejętnością projektowania harmonogramu prac na dużych obszarach bez możliwości kontrolowania pracy z powietrza, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

 
Zostały one pierwszy raz opisane przez grupę peruwiańskich i zagranicznych archeologów pod kierownictwem Markusa Reindela i Jhonny Isla z Fundacji Szwajcaria-Liechtenstein, którzy badali to miejsce od 1997 roku. Wyniki ich badań były jednoznaczne – rysunki z Palpy są starsze niż słynne geoglify z Nazca i musiały być zrobione przez ludy kultury Paracas kilkaset lat wcześniej.

Czy to przypomina hinduską mandalę? 

Jednym z najciekawszych geoglifów znalezionych w Palpie jest „Gwiazda” lub jak niektórzy ten znak nazywają „Starożytna Mandala”. Jest ona uważana za symbol rytualny w religiach Indii i reprezentuje wszechświat. Dziś mandala stała się ogólnym terminem używanym do opisywania dowolnego diagramu, wykresu lub wzoru geometrycznego reprezentującego kosmos. Mandala symbolizuje również ideę tego, czym jest życie – to cykl przemian, który nigdy się nie kończy. Ale co ta postać robi w Peru? Kto to wszystko stworzył i po co? Wydaje się, że mandala w Palpa została wyrzeźbiona z niezwykłą precyzją i szczegółowością; Ma około 55 metrów szerokości i okrąg o tej samej średnicy. Ponadto w krajobrazie wyryto kilka innych mniejszych okręgów o średnicy około 20 stóp wraz z serią równomiernie rozmieszczonych otworów.

 

Krzyż Palpa – czy to plan Wielkiej Piramidy?

 Istnieje bardzo ciekawa teoria dotycząca Krzyża z Palpy. Ma być to tak naprawdę  plan Wielkiej Piramidy, zarówno w jej wymiarach, jak i proporcjach.


 Prawdziwe mistrzostwo tego geoglifu można docenić jedynie z dużej wysokości. Jest on bardzo ciekawy także dlatego, że został umieszczony w pozycji odpowiadającej tej, w jakiej została ustawiona Wielka Piramida w Gizie. O przypadku trudno mówić - Krzyż Palpy jest prawie idealnie zorientowany na północ wyznaczaną przez biegun magnetyczny, z błędem wynoszącym zaledwie 0,2 stopnia.
 

Archeolodzy mają z „Krzyżem z Palpy” duży problem, gdyż nie są w stanie wyjaśnić, jak prymitywne ludy były w stanie tak precyzyjnie określić północ. Profesor Josué Lancho badający to miejsce postawił tezę, że krzyż został stworzony nawet 3,5 tysiąca lat temu.

 W rejonie Palpy są trzy figury, w których występują dziwne trzy koncentryczne okręgi. W świecie andyjskim istnieją trzy światy: Hanan Pacha (świat powyżej), Kai Pacha (świat pośredni) i Ucu Pacha (świat podziemny), które są związane z czterema głównymi punktami, które dzielą świat na cztery części: Chinchasuyo na północy, Cuntisuyo na zachodzie, Collasuyo na południu i Antisuyo na wschodzie.

 W centrum Cruz de Palpa znajduje się rodzaj gwiazdy składającej się z 16 linii, które zaczynają się od środka. Dla Eduardo Herrána 12 małych kwadratów, które znajdują się w wewnętrznych kątach większego kwadratu narysowanego na tym geoglifie, może reprezentować dwanaście miesięcy w roku - każdy podzielony na 4 tygodnie.

 

Warto przypomnieć jeden ze znaków na ludziach, którymi zajmuje się projekt FN „Otwarte Niebo”. Czy jest to przypadek, czy może ważny ślad na drodze do rozwikłania tej zagadki?


 

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3861x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 5 maj 2021 05:26   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 29 maj 2021 21:49 | brak oceny

truten3 | Załogant

Mam nadzieję, ze kiedys nadejdzie dzień, w którym dowiem się dlaczego miałem ten znak na lewym ramieniu. Jednak do dzisiaj pozostaje we mnie wewnętrzne przeczucie, ze to grubsza sprawa. Kontakt między mną a „nimi” został nawiązany już za czasów mojego dzieciństwa a sygnały, że „są ze mną”
dostaje regularnie co jakiś czas. Generalnie przes te wszystkie „przypadki”,
Które miały miejsce w moim życiu odnoszę wrażenie, że jestem pod
stałą obserwacją. Czasami „cisza” w komunikacji trwa nawet kilka miesięcy, ale zawsze jak wracają to dzieją się takie rzeczy i następują takie „zbiegi okoliczności”, ze nie mam najmniejszych wątpliwości,
Ze to ONi. Tylko niech mi ktoś powie o co tu chodzi?

Sob, 8 maj 2021 09:59 | brak oceny

Odyseusz A | Załogant

Moim zdaniem to mapa i sposób na podróż /być może między wymiarową/w określone miejsca .Nikt nie zadałby sobie tyle trudu aby ścinać góry do połowy.

Śr, 5 maj 2021 21:08 | ocena: + 1

mihavilus | Załogant

Jeżeli ten krzyż miałby związek z Wielką Piramidą w Gizie, to być może obca cywilizacja za pomocą znaków ns ciele wskazuje miejsce, w którym należy szukać ukrytych komnat. Przypomnijmy że te znaki na ciele są w jednej częsci zakryte, niekompletne, być może jest to wskazówka, by w tej części piramidy szukać odpowiedzi. Warto nanieść xnaki nz cield na plan piramidy i porównać.

Śr, 5 maj 2021 09:06 | ocena: + 3

Lohengrin | Załogant

Jest to symbol używany przez Kahunow. Oko kanaola. Symbolizuje wszechświat, ducha i materię. Przypomina, że nie jesteśmy odseparowani materią, a jesteśmy częścią całości - wszechświata.
Jak znajdę czas to popełnię Wam artykuł o tych ciekawych ludziach oraz zbieżności ich pojmowania świata ze starożytnymi chinami, hindusami, czy nawet katolicyzmem. Tak dla ciekawostki kiedy Jezuici zaczęli nawracać Kahunów, ci powiedzieli, że ok, że bóg itd, to logiczne, ale patrząc na czołobitnych jezuitów mantrujących „zdrowaśki” pod krzyżem, powiedzieli... Ale wy nic a nic nie jmiecie się modlic, przecież Wasz Chrystus umiał...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 31 maj 2021 13:08 | ocena: + 1

bruxa72 | Załogant

lata temu zetknęłam się z opowieściami o magii Kahunów, jesli wiesz coś więcej będę mega wdzięczna za wpis.

Śr, 5 maj 2021 09:05 | ocena: + 4

Lohengrin | Załogant

Jest to symbol używany przez Kahunow. Oko kanaola. Symbolizuje wszechświat, ducha i materię. Przypomina, że nie jesteśmy odseparowani materią, a jesteśmy częścią całości - wszechświata.
Jak znajdę czas to popełnię Wam artykuł o tych ciekawych ludziach oraz zbieżności ich pojmowania świata ze starożytnymi chinami, hindusami, czy nawet katolicyzmem. Tak dla ciekawostki kiedy Jezuici zaczęli nawracać Kahunów, ci powiedzieli, że ok, że bóg itd, to logiczne, ale patrząc na czołobitnych jezuitów mantrujących „zdrowaśki” pod krzyżem, powiedzieli... Ale wy nic a nic nie jmiecie się modlic, przecież Wasz Chrystus umiał...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.