Dziś jest:
Sobota, 19 czerwca 2021

To oczywiste, że obróbkę kamieni w starożytności robiono przy użyciu zaawansowanej technologii. Dowodem może być to, że wykonanie nawet prostego muru z tamtych czasów z dopasowanymi do siebie  głazami ważącymi każdy po kilkadziesiąt ton jest dzisiaj poza zasięgiem specjalistycznych zespołów, które dysponują współczesnymi maszynami.
Erich von Däniken, W krzyżowym ogniu pytań (Im Kreuzverhör, 1978)

Komentarze: 39
Wyświetleń: 5234x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 15 maj 2021 05:39   
Autor: FN, źródło: FN   

REINKARNACJA - ŚLADY NA CIELE PO WCZEŚNIEJSZYCH WCIELENIACH

Czasami dzieci rodzą się z dziwnymi znamionami, które wprawiają w zdumienie rodziców. Nie przypuszczają nawet, że mogą to być ślady po poprzednich życiach – to jeden z najbardziej tajemniczych fenomenów związanych z reinkarnacją.

 

 

Ostatnio jeden z naszych kolegów z projektu "REGUŁY GRY" usiadł, policzył i wyszło mu, że... zajmujemy się reinkarnacją 30 lat. Od samego początku powtarzamy, że z reinkarnacją nie jest tak, jak powszechnie ludzie myślą, że jest to tylko i wyłącznie „kwestia wiary”. To jest wiedza i to jak najbardziej weryfikowalna na tysiąc sposobów. Jeśli ktoś nagle głosi jakąś teorię, bo mu na przykład „tak anioły powiedziały i rób panie dzieju co chcesz” i on się zafiksował, że jest „jedno życie - bo one tak mu mówią”, to jego tezy w żaden sposób nie da się zweryfikować, no bo… wiadomo dlaczego. ; )

Ale z wędrówką dusz jest zupełnie inaczej!  Przykładem może być nasze śledztwo z 1995 roku, kiedy nagle zgłosili się ludzie opowiadający, że ich 4 letnia córka twierdzi, że pamięta swoje poprzednie życie, była wtedy kobietą, miała męża i zginęła w wypadku samochodowym na przejeździe (mąż małym czerwonym Fiatem 126p wjechał wprost pod rozpędzony pociąg). Ale rodzice mówili coś więcej! Czterolatka podawała… swoje nazwisko z poprzedniego życia, a także ulicę (miejscowości nie pamiętała). Dzięki pomocy kilku życzliwych ludzi w GUS udało się ustalić miejscowość, ulicę, dom, a nawet rodzinę tych ludzi, którzy w roku 1987 zginęli w ten sposób. Sprawa była w naszym serwisie opisana szczegółowo w 2002 roku.

Jak wygląda takie modelowe śledztwo? Idealnym przykładem jest historia małego Erica, który tuż po tym, jak zaczął mówić, relacjonował o swoim poprzednim życiu „jako scenarzysta w Holywood”.
Rodzice wykonali kawał dobrej roboty i ustalili, że ich syn w poprzednim wcieleniu nazywał się Sidney Howard. Do dziś ta historia jest na pokładzie okrętu Nautilus podawana jako przykład tego, jak powinniśmy prowadzić tzw. śledztwa reinkarnacyjne w ramach projektu „Reguły Gry”. Historię małego Erica można obejrzeć poniżej.

 

Ale w tej publikacji chcemy poruszyć bardzo ciekawy aspekt zjawiska reinkarnacji, na który trafiliśmy dość szybko 30 lat temu, kiedy ruszaliśmy z badaniem tego fenomenu. Chodzi o niezwykłe znaki na ciele małych dzieci, z którymi się rodzą i które wprost prowadzą do ich poprzednich żyć.

Przykład śladu po poprzednim wcieleniu?

W 2005 roku do FN zgłosili się rodzice, których 3-letni syn mówił, że kiedyś „już był duży, miał syna i psa”, ale stracił życie w bardzo szczególny sposób. Niestety nie możemy dokładnie opisać tej sprawy, bo rodzicom to obiecaliśmy, ale jedna rzecz była zadziwiająca – dziecko miało ślad na ciele w miejscu, które w sposób jednoznaczny świadczyło, że mogła tam być śmiertelna rana, o której mówił jako o „okolicznościach swojej śmierci w poprzednim życiu”.

Poniżej zdjęcie z naszego projektu „Reguły Gry” z archiwum dr Ian`a Stevensona – chłopczyk urodził się z dziwnie zdeformowaną nogą. Po wykonaniu śledztwa ustalono, że w poprzednim wcieleniu stracił życie w tragicznym wypadku, w którym potężna metalowa konstrukcja zmiażdżyła mu nogę. Dlaczego akurat to dziecko urodziło się z takim śladem, a inne ofiary wypadków nie mają podobnych śladów? Jest wiele pytań, na które nie mamy odpowiedzi.

/zdjęcie z Archiwum FN/


Ostatnio media brytyjskie pisały o dziecku z Turcji, które urodziło się z dziwnym znamieniem na twarzy. Oczywiście – jak się można domyśleć – nikt nie bierze pod uwagę, że kluczem do zrozumienia tajemnicy dziwnego znamienia na czole chłopca jest poprzednie wcielenie tego chłopca. Niestety sprawa wymagała by kontaktu z rodziną dziecka, potem żmudnego śledztwa… ale mamy podejrzenie, że możemy mieć w tej sprawie rację.

/poniżej przedruk tekstu z jednego z portali/

"Dziecko miłości" z nietypowym znamieniem na twarzy ma już sześć lat. Jak dziś wygląda?

 Ç?nar Engin przyszedł na świat z niezwykłym znamieniem na twarzy. Jego rodzice, zamiast martwić się z tego powodu, uznali, że to talizman, który przyniesie dziecku szczęście. Znamię zaczęli traktować jak coś, co wyróżnia ich synka. I tak jest do dziś.

 

Ç?nar Engin, nazywany także "chłopcem z serduszkiem" lub "dzieckiem miłości" przyszedł na świat w 2015 roku w Turcji, w Ankarze. Szybko został wielką atrakcją oddziału położniczego, bo na jego twarzy widniało niezwykłe znamię w kształcie serca. Personel medyczny nie mógł wyjść z podziwu, rodzice jednak szybko zaakceptowali ten fakt i uznali, że znamię przyniesie ich dziecku szczęście. I nie tylko jemu, bo na twarzy każdego, kto na niego spojrzy pojawia się uśmiech. 

Byłam naprawdę zaskoczona. Kiedy zbliżyłam do siebie jego główkę, zdałam sobie sprawę, że to niesamowite serduszko. Nie mogłam zatrzymać łez. Nikt z nas nie miał negatywnych odczuć. Wierzymy, że urodził się ze swoim talizmanem, który przyniesie mu szczęście - wspomina mama Ç?nara.

 https://www.instagram.com/lovebaby.cinar

 

 

Poniżej dla zainteresowanych tematem reinkarnacji dwa filmy z archiwum projektu FN „Reguły Gry”. Są tam przykłady tego, jak na postawie śladów odtworzyć historię śmierci człowieka z poprzedniego wcielenia.

 

ŻYCIE, ŚMIERĆ I REINKARNACJA - film z Archiwum FN

Reinkarnacja zakłada, że każda dusza (bądź świadomość) po śmierci ciała może wcielić się w nowy byt fizyczny. Np. dusza jednego człowieka może przejść w ciało nowo narodzonego dziecka lub innej żywej istoty na Ziemi lub innych planetach. Prezentujemy film o reinkarnacji z ARCHIWUM FUNDACJI NAUTILUS.

 

REPLIKANCI odcinek serii 'Starożytni Kosmici' - ARCHIWUM WIDEO FN

 Materiał pochodzi z Archiwum Wideo Fundacji Nautilus.

Komentarze: 39
Wyświetleń: 5234x | Ocen: 19

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 15 maj 2021 05:39   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (39)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 5 cze 2021 13:19 | brak oceny

sidhartha | Załogant

dowodów na reinkarnację jest tyle że tylko nieudacznicy jeszcze mogą mieć jakieś wątpliwości.czy odradzamy się od początku wszechświata, czy od zawsze, to już pole do dyskusji.czy ona zawsze będzie? i tak i nie.w pewnym momencie kiedy połączymy się na dobre ze światłem(co polecam bo cudowne)
nawet jeśli inkarnujemy się, to nie po to by się uczyć(bo edukację skończyliśmy)ale by doświadczać piękna istnienia, często takie istoty zostają awatarami, i są "ponad" zwykłymi śmiertelnikami, ale takiej istoty jeszcze nie było(maitreyi-nie mylić z ramą bo według mnie daleko mu do maitreyi)
sai baba coś tam czynił, ale to nie to.

Pt, 21 maj 2021 23:15 | ocena: + 1

Krzysztof12 | Załogant

Wiele czasu i życia zmarnowałem na szukanie prawdy o życiu po śmierci a ona była cały czas przede mną. Oto ona: żyjemy doświadczamy i umieramy. Brak jest jakichkolwiek dowodów na istnienie duszy, życia po śmierci, bogów, reinkarnacji. Te tzw dowody można bardzo łatwo odrzucić. Nikt z żyjących nie powie wam co jest po tamtej stronie. Za to znajdziecie pełno pomysłów od ludzi którzy tu i teraz żyją z waszej naiwności. Niektórzy opływają w luksusach inni dostaje uznanie. Oddajecie im swój czas i pieniądze myśląc ze znacie prawdę. Sami siebie oszukujecie. Zamiast czytać kolejne bzdury o życiu po życiu UFO itp zajmijcie się swoim życiem, pracą, relacjami z rodziną, przyjaciółmi.
Czas tyka. Tyk tyk, tyk tyk, tyk tyk …
Jeśli ktoś z Was chce merytorycznie porozmawiać bez obrażania wymądrzania się zapraszam do zadawania pytań. Na wszystkie postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 22 maj 2021 05:34 | ocena: + 1

infinity_ | Załogant

@Krzysztof12, Ja mam takie pytanie, jak to się stało że tyle życia spędziłeś na poszukiwaniu dowodów życia po śmierci ciała i nigdy nie trafiłeś na postać Jackowskiego , który setki razy udowodnił swoimi kontaktami z duszami i informacjami od nich że umiera tylko ciało nie świadomość ? :-) To wręcz nieprawdopodobne żebyś nie znał historii tej osoby i jej dowodów nie zbadał :-)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 maj 2021 09:44 | brak oceny

Krzysztof12 | Załogant

@infinity_, Oczywiście że natrafiłem na tę osobę. Proszę o dowód na to że ten pan miał jakikolwiek kontakt z duszą zmarłej osoby a nie wymyślił to sobie? Na temat tego pana lupa sceptyka nakręcił świetny film, nie będę wiec powtarzał.

Proszę Cię natomiast byś go obejrzał/a i przemyślał/a.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 maj 2021 13:08 | brak oceny

infinity_ | Załogant

@Krzysztof12, Nie znalazłem niestety filmu na temat Jackowskiego, a jedynie jasnowidzów gdzie fragment dotyczy jego. Podeślij link o Jackowskim.
Co do samego zjawiska, nie możesz od nikogo wymagać żeby cokolwiek tobie udowadniał. Przecież to ty szukałęś "prawdy" a nie ktoś :-) i to ty musisz poświęcić swój czas, pieniądze i energię na potwierdzenie informacji że jest tak albo inaczej :) Jak możesz powiedzieć że znalazłeś prawdę kiedy tak naprawdę wyrażasz jedynie włąsną opinię, na temat zjawisk których nigdy nie przebadałeś? No ile warte są twoje poszukiwani prawdy gdy odsyłasz mnie do cudzego filmiku również jedynie z opinią? :-)

Napisałeś że szukałeś prawdy. No ale co to znaczy że szukałeś? Wielu ludzi na świecie porzuca wszystko żeby zbadać naturę człowieka , jadą na lata w himalaje i podejmują wieloletnie praktyki . Podobnie naukowcy spędzają po kilkanaście godzin badając gwiazdy, czasteczki itd...To są realne poszukiwania oparte na weryfikacji informacji, doświadczeń itd.Zobacz jak zachowuje się FN !!A na czym twoje poszukiwania polegały? Na czytaniu i sugerowaniu się cudzymi opiniami, czy na weryfikowaniu informacji?:)

Co do propozycji testu Jackowskiego, sprawa była głośna, nieporozumienie, jak można człowieka który odnajduje zwłoki testować orzeł czy reszka ?:D Badanie zdolności Jackowskiego bardzo łatwo przeprowadzić, przeprowadzając wywiady z zainteresowanymi , policją , rodzinami.

Ile wart jest ten filmik bez nawet jednej próby zweryfikowania choć jednej sprawy? Przecież to zwykłe pieniactwo, nastawione z góry na udowodnienie góry założonej tezy.

Uwielbiam Darrena Browna , znam chyba wszystkie materiały, Randiego też uwielbiam , tylko trzeba być uczciwym , kiedy kogoś zdemaskowali to kogoś zdemaskowali, a nie zjawisko. Jeśli na jakiejś planecie nie ma życia nikt nie twierdzi że nie ma na wszystkich, uczciwie można tylko powiedzieć że na przebadanych nie znaleziono, a na nieprzebadanych nie mamy wiedzy :-) Podejście że skoro na przebadanych nie ma , to nie ma na żadnych to nie nauka. Żeby uogólnić trzeba by wykazać naukowo że dane zjawisko jest niemożliwe, mając pełną wiedzę o budowie rzeczywistości, prawda? Tak jak to się robi w matematyce i dowodzeniu.

Jeszcze raz wrócę do twojego buńczucznego zapewnienia że poświęciłęś czas na szukanie prawdy....Prawda nie pochodzi z szukania i rezygnacji, tylko weryfikacji :-) Na tym jest oparta nauka i wiedza. WERYFIKACJA.
Ty niczego nie zweryfikowałeś w swoim życiu, wygodnie siedzisz na kanapie , po drugiej stronie masz youtubera która zarabia na tobie pieniądze i który nie przeprowadził żadnego badania zjawiska, przedstawił swoją opinię wplatając do tego sugestie technik manipulacji itd... Już sam filmik jego jest manipulacją, wplata wszystkich do jednego worka, nie podejmuje weryfikacji ani jednego przypadku, bo "za dużo czasu by to trwało" :-)

Szukasz prawdy? Dzwoń do Jackowskiego z prośbą o kontakt do osób z którymi współpracował i co do których twierdzi że pomógł.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 maj 2021 22:03 | ocena: + 3

Krzysztof12 | Załogant

@infinity_, osoba która coś twierdzi musi to udowodnić. Jeśli J. twierdzi ze rozmawia ze zmarłymi musi to udowodnić. Niestety on nie jest w stanie tego zrobić. Skoro każdy może rzucić hasło bez dowodów to ja mam tracić czas na udowadnianie jest twierdzeń?
Nie ma absolutnie żadnych dowodów na życie po śmierci, reinkarnacje duszę itp.
Tak jak nie pamiętasz co było przed Twoimi narodzinami tak samo pewnie będzie po śmierci. Nicość.

Nikt nie wie ile nam zostało życia wiec szukamy pewności ze jest jakiś sens w tym wszystkim. Moje doświadczenie pokazuje ze sens nadajemy sami.
Nie znasz moich metod poznawania świata zaś odnosisz się do YouTube uznając ze to jedyne źródło poznania przeze mnie świata. Możesz żyć w tym złudzeniu lub zapytać dlaczego doszedłem do takich wniosków? Wpisz LUPA SCEPTYKA a poznasz tam min jak można manipulować ludźmi przez pseudojasnowidzów.

Ludzie chcą mieć pewność czuć bezpieczeństwo boja się śmierci i dlatego wymyślili bogów, reinkarnację, duchowość, pojawili się szamani, jasnowidze, przewodnicy duchowi itp. By dać Ci to czego potrzebujesz, tak jak w sklepie.

Czekam na konkretne pytania. Jeśli masz jakieś to zadaj.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 23 maj 2021 07:35 | ocena: + 2

infinity_ | Załogant

@Krzysztof12, zgadza się osoba która coś twierdzi musi to udowodnić, więc ty jako osoba która stwierdziła że poznała prawdę o tym że nie ma żadnych zdolności jasnowidczych, a więc Jackowski to oszust, musi udowodnić że twoje twierdzenie jest prawdziwe.
Jeśli swoich twierdzeń nie jesteś w stanie udowodnić jesteś oszustem zgodnie z definicją.

Definicja kłamstwa mówi że, kłamstwem nazywamy poświadczenie nieprawdy, oraz stwierdzanie rzeczy co do których nie ma się wiedzy.

Twierdząc że znasz prawdę na temat nieistnienia zdolności jasnowidczych, a więc Jackowski to oszust bez zdolności , musisz to udowodnić.

Nie mam już żadnych pytań do ciebie, bo ty nie masz żadnych odpowiedzi w tych tematach. Ty masz jedynie wiarę i wyobrażenia , i bierzesz to za wiedzę i prawdę. Sceptycyzm oparty na wierze i poglądach, a brany za wiedzę i prawdę to RELIGIA! :-)

Tobie się myli wiara z wiedzą, opinia z prawdą. Ja nie zamierzam ci tu udowadniać że jest reinkarnacja czy jasnowidzenie itd..

Ja ci tu tylko udowadniam że zgodnie z definicją kłamstwa, jesteś oszustem, stwierdzając rzeczy co do których nie masz wiedzy tylko opinie, i co do których nigdy nie przeprowadziłeś badań, podobnie jak youtuber którego mi tu reklamujesz.

Jeżeli masz wątpliwości co do definicji oszusta, prawdy, lub kłamstwa, mogę wytłumaczyć to na podstawie twoich twierdzeń w tych zaledwie kilku twoich wiadomościach.

Wystarczy że nauczysz się w naukowy sposób podchodzić do tego tematu, i tam gdzie w coś wierzysz zaczniesz używać form, w mojej opinii, według mojej wiedzy itd.

Co do twoich twierdzeń że cała duchowość jest napędzana strachem przed śmiercią... :-) to tylko pokazuje jak bardzo masz ograniczony pogląd na świat i ludzi.

Nie , poza ludźmi którzy boją się śmierci, od tysięcy lat są ludzie którzy badali naturę życia i świadomości dokładnie tak jak to robią naukowcy badając kosmos :-) Cała nauka polega na obserwacji i pozyskiwaniu informacji i wiedzy w ten sposób, czy to obserwowanie gwiazd, komórek czy czasteczek. I od tysięcy lat są ludzie którzy tak samo obserwowowali procesy biologiczne umysłowe i fenomen świadomości itp. Nie dlatego że się bali śmierci, tylko dlatego że ciekawiła ich natura życia oraz mechanizmy w niej rządzące i potencjał, po to by opanować sztukę życia a nie tylko sztukę wyrobu garnków i bezmyślego oglądania filmików na youtube itp.

Jak śmiesznie wyglądają, twoje youtubowe "poszukiwania prawdy" , w porównaniu do ludzi którzy na pół roku zamykali się w jaskini, czy miesiącami pościli, żeby obserwować w nie zakłucony sposób procesy psychiczne i biologiczne i poznawać potencjał w człowieku :-)

jeśli będziesz chciał żebym ci dokładniej wytłumaczył różnicę między wiarą a wiedzą, nauką a religią, poglądami a prawdą, oszustem a człowiekiem uczciwym, zawsze możesz na mnie liczyć :D

Sob, 5 cze 2021 11:36 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Krzysztof12, piszesz brednie!jackowski tylko połowicznie ma rację, a na 2 stronę można zajrzeć za życia(i to nie żart!)
ludzie którzy za życia wychodzą z ciała(OOBE)wiedzą, i mają pewność że życie jest wieczne :)
choć osobiście uważam że LD bardziej oddaje prawdę.nie chcę nikogo przekonywać, nie o to mi chodzi, podałem tylko swój punkt widzenia ;)
zresztą śmierć kliniczna też jest prawdziwa, możemy bo wtedy ciało jest prawie martwe, na chwilę chociaż zajrzeć na drugą stronę, co więcej ci którzy przeżyli czy to OOBE Czy LD czy NDE, są pewni wieczności, i to nie tylko swojej ale praktycznie wszystkich istot.

Śr, 19 maj 2021 12:46 | ocena: -1

arturu | Załogant

Przenoszenie urazów z poprzedniego życia? ludzkość by się unicestwiła. Brednie. Fantazja was tak poniosła, do granic absurdu. Czasem warto powiedzieć, że nie wiadomo skąd to znamię jest. Jakieś wady genetyczne, poporodowe. A nie wymyślać na poczekaniu.

Wt, 18 maj 2021 13:05 | ocena: + 2

Naima | Załogant

Do tego, że reinkarnacja istnieje trzeba dorosnąć. Dorosnąć, czyli przeżyć kilka żyć, aby móc wejść na wyższy stopień rozwoju duchowego i dostrzegać energię w otoczeniu. Jeśli uda Ci się w międzyczasie odnaleźć bratnią duszę, czyli taka z którą już eksperymentowaliscie w innym "pudełku", to otwierają się wielkie pokłady energii i jesteście w stanie wchodzić w stan przecinania warstw rzeczywistości. Mówię, że jedna osoba jest medium, a druga piorunochronem. Wtedy to działa. Umieranie jest formą kreacji i samodoskonalenia się. Im starsza dusza tym mniej boi się śmierci. Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 21 maj 2021 23:05 | ocena: + 1

Krzysztof12 | Załogant

@Naima, skąd to wiesz?
Nie ma dowodów na istnienie reinkarnacji… te które przedstawia fundacja można łatwo odrzucić.
Zadaj sobie pytanie. Czy mając dowodu fundacji wygłaszając proces w sądzie ?

Wt, 18 maj 2021 09:58 | brak oceny

sidhartha | Załogant

są wcielenia że jesteśmy mężczyznami, są że kobietami xD
obie te płcie się równoważą, i uzupełniają :D
zresztą powiedzcie szczerze że gdyby nie płcie to seksu by nie było :( i wiele innych fajnych rzeczy xD

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 22 maj 2021 22:04 | ocena: + 2

Krzysztof12 | Załogant

@sidhartha, reinkarnacja to fikcja, kolejna bzdurna wiara w niepewnym świecie. Ma na celu kontrolę i danie bezpieczeństwa.

Pon, 17 maj 2021 13:39 | brak oceny

sidhartha | Załogant

a tak na poważnie(tym razem bez jaj)reinkarnacja istnieje :)
ciekawy pogląd na nią ma Jackowski :)
według niego(poprawcie mnie jeśli się mylę)Krzysiek nie uznaje pamięci chociaż jednego wcielenia, swoją drogą nihilista ten Krzysiek.można pamiętać nie tylko jedno ale wszystkie wcielenia, np.jezus czy budda to mieli xD
pytanie po co ta reinkarnacja?
po to by scalić się na końcu z "kreacją"

Pon, 17 maj 2021 08:34 | brak oceny

_0raD | Załogant

Ciąg dalszy mojego komentarza, podzielonego z uwagi na limit znaków:
Jak wytłumaczyć poniższe wydarzenia jeśli nie poprzez reinkarnację:
- pamiętanie szczegółów z innego życia zmarłej osoby;
- pojawienie się u dziecka wielkich talentów chociaż rodzice takich nie mają i w drugą stronę rodzice wybitnie uzdolnieni a potomek nic nie potrafi;
- pojawienie się geniusza u mało inteligentnych rodziców (przecież inteligencję dziedziczy się po rodzicach);
- umiejętność mówienia w innym języku już w dzieciństwie chociaż nikt z rodziny go nie zna, czasem to nawet jakiś martwy język;
- dziwne wady genetyczne narodzonych dzieci mówiących, że to kara za czyny z poprzedniego życia;
- pojawienie się zadziwiających talentów po uszkodzeniach tj. gra na pianinie, malowanie.
Co prawda kiedyś zetknąłem się z takimi informacjami, że z uwagi na krzyżowanie się gatunków nawet 2,5% genów ludzkich pochodzi od Neandertalczyków (którzy podobno mieli zdolność przekazywania pamięci potomkom właśnie poprzez geny). W związku z tym mogłaby być możliwość dziedziczenia pamięci po kimś w rodzinie ale w żaden sposób nie da się wytłumaczyć w jaki sposób geny te mógłby zostać przekazane osobie z innej miejscowości, kraju – no chyba, że żona przyprawiła rogi mężowi.
Jeszcze jedna ważna rzecz, która jest bardzo często pomijana a mianowicie dziwne sny – mam takie wrażenie, że od czasu do czasu zdarzają się bardzo realistyczne sny w których jest się zupełnie inną osobą (nawet innej płci, mówiącą innym językiem) i ma się w nich coś bardzo ważnego do zrobienia, a po przebudzeniu ma się takie wrażenie, że to była jakaś forma egzaminu, który się zaliczyło lub oblało (i od razu wtedy wiadomo jaki jest wynik pozytywny czy negatywny). Oddzielną kwestią jest czy są to migawki z poprzednich wcieleń, które możemy jeszcze raz spróbować przeżyć/zaliczyć czy też dodatkowe zadania mające ponieść poziom naszych dusz.

Pon, 17 maj 2021 08:31 | ocena: + 2

_0raD | Załogant

Dorzucę swoje trzy grosze odnośnie reinkarnacji. Oczywiście, że nie ma co próbować przekonywać niedowiarków (których mam wrażenie, że jest coraz więcej w komentarzach na stronach FN, co oni tu robią? Próbują nas nawrócić jak świadkowie Jehowy czy to zwykłe trolowanie?) zindoktrynowanych przez rodziców/dziadków lub kler jak również sceptycy nie przeciągną na swoją stronę już oświeconych, szczególnie, że nikt nie jest w stanie aktualnie pokazać takiego dowodu, w który osoba negująca uwierzy. Nawet jakby taka osoba miała okazję porozmawiać z inną pamiętającą poprzednie życie to prędzej doszłoby do rękoczynów niż oświecenia. Do prawdy można dojść tylko samemu. Kiedy już to nastąpi to właściwie każda rzecz świadczy o reinkarnacji – nawet Biblia, która była tak wiele razy a jednocześnie tak nieumiejętnie przerabiana, bardzo często wspomina o reinkarnacji – należy jednak czytać między wierszami aby to dostrzec. Przecież sam kościół w kółko powtarza, że wniebowstąpienia dostąpią tylko nieliczni (czytaj osoby o odpowiednim poziomie duszy), reszta będzie musiała przejść przez czyściec (tak, teraz w nim żyjemy) a w skrajnych przypadkach trafimy do piekła (obecnie znajduje się również na Ziemi). Czym się różni piekło od czyśćca? W bardzo dużym uproszczeniu – jeśli poprzednie życie przeżyliśmy dobrze to przy następnej inkarnacji będziemy mogli wybrać rodziców z puli wykształconych, zamożnych w bezpiecznym kraju gdzie dużo łatwiej jest zadbać o pozytywny rozwój duszy. Przeżyłeś życie krzywdząc innych? - no to do wyboru dostaniesz rodzinę w Syrii, Palestynie lub Kongo, rodziny przestępców czy marginesu społecznego, przez co dużo trudniej wyjść na dobrą drogę. Ale to naprawdę przedstawione jest w dużym uproszczeniu bo trafiając na złe czasy w trudnej sytuacji np. materialnej możliwe jest dokonanie większego postępu w naszej duszy. Kolejna inkarnacja też nic nie da? No to będziesz powtarzał tą lekcję do skutku. Jeśli nasza dusza dostatecznie się rozwinie następna inkarnacja może być już na innej planecie, gdzie nie ma już chorób, brudnego powietrza, mordowania zwierząt i wyzysku innych. I tak dalej aż do osiągnięcia astralnej postaci. Przecież nie wezmą do nieba od razu duszy, która aby przeżyć jest w stanie zabić inne stworzenie bo jest głodna i się musi najeść, prawda? Dodatkowo musisz zadbać o rozwój nie tylko siebie ale całej swojej grupy i to dodatkowe problemy bo nawet nie wiadomo kto do niej należy. A może być tak, że nie przejdziesz dalej jeśli wszystkie osoby z twojej grupy nie dociągną do odpowiedniego poziomu.

Nie, 16 maj 2021 16:33 | ocena: -12

pupil44 | Załogant

Taaa i filozofia ciapatych,urodziłeś się biedny bo nie zasłużyłeś na lepsze życie z poprzednich wcieleń,wydłubiemy ci oczy i będziesz żebrał.Je...ać prądem,bez litości za szerzenie tych bredni...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 16 maj 2021 22:01 | ocena: + 5

Romeo | Załogant

@pupil44, Brednie to Ty tu wypisujesz! Oczywiście , że reinkarnacja to fakty, którymi od dawna zajmują się naukowcy, fakty potwierdzone konkretnymi DOWODAMI! A jak niby wytłumaczyć inaczej hoistorię np. tego chłopczyka ze Wzgórz Golan, który pamiętał imie i nazwisko swojego zabójcy z poprzedniego wcielenia??? Wskoazal dokładnie miejsce zbrodni, zakopanie ciała, oraz siekierę, którą został zabity! I to wszystko jest potwierdzone na 100%, te sprawe badano na wszelkie możliwe sposoby. I co najważniejsze ten mężczyzna PRZYZNAŁ SIE POLICJI DO ZBRODNI, KTÓRĄ POPEŁNIŁ NA TYM CHLOPCZYKU! , a dokładnie na jego poprzednim wcieleniu. Albo historia SANTI DEWI- tu nawet najwięksi sceptycy przyznali, ze REINKARNACJA TO FAKT! Takich historii jest mnóstwo...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 17 maj 2021 11:54 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

@Romeo, bredzisz!nie ma nic po śmierci. całe szczęście :D

Nie, 16 maj 2021 09:53 | ocena: -11

sidhartha | Załogant

prawdziwym jednak kozakiem jest ten kto cierpi i jednocześnie jest szczęśliwy xD
reinkarnacja to brednie!

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 16 maj 2021 21:32 | ocena: + 4

Partenogeneza222 | Załogant

@sidhartha, Reinkarnacja to fakty potwierdzone empirycznymi dowodami i nie maja nic wspólnego z dogmatami, wierzeniami. Jesteś w totalnym błędzie, zresztą przekonasz się niedługo jak przejdziesz do innego wymiaru, bo zanim nastąpi ponowna inkarnacja, to jesteśmy świadomi wszystkiego, pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 17 maj 2021 11:58 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

@Partenogeneza222, nie dowiem się bo już mnie nie będzie!szacunek dla życia to sukces, życie pośmiertne by to zablokowało.

Nie, 16 maj 2021 22:01 | ocena: + 4

Romeo | Załogant

@sidhartha, Brednie to Ty tu wypisujesz! Oczywiście , że reinkarnacja to fakty, którymi od dawna zajmują się naukowcy, fakty potwierdzone konkretnymi DOWODAMI! A jak niby wytłumaczyć inaczej hoistorię np. tego chłopczyka ze Wzgórz Golan, który pamiętał imie i nazwisko swojego zabójcy z poprzedniego wcielenia??? Wskoazal dokładnie miejsce zbrodni, zakopanie ciała, oraz siekierę, którą został zabity! I to wszystko jest potwierdzone na 100%, te sprawe badano na wszelkie możliwe sposoby. I co najważniejsze ten mężczyzna PRZYZNAŁ SIE POLICJI DO ZBRODNI, KTÓRĄ POPEŁNIŁ NA TYM CHLOPCZYKU! , a dokładnie na jego poprzednim wcieleniu. Albo historia SANTI DEWI- tu nawet najwięksi sceptycy przyznali, ze REINKARNACJA TO FAKT! Takich historii jest mnóstwo...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 18 maj 2021 21:37 | ocena: + 1

korzeniowski | Załogant

@Romeo,
"np. tego chłopczyka ze Wzgórz Golan"

możesz podać linka do tej historii? coś więcej

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 19 maj 2021 10:49 | brak oceny

Romeo | Załogant

@korzeniowski, Wpisz sobie w wyszukiwarce "3 letni chłopczyk reinkarnacja" i tam wyskoczy szereg artykułów na ten temat, pozdr.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Dwaj amerykańscy naukowcy twierdzą, że szansa na to, że koronawirus pojawił się naturalnie u zwierząt na tzw. mokrym targu w chińskim mieście Wuhan, jest 'jedna na milion'. Istnieją 'przytłaczające dowody' na to, że patogen został stworzony w laboratorium w Wuhanie - twierdzą eksperci.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 15 cze 2021 07:29 | [...] Zwracam się do Państwa z takim pytaniem,które od wczoraj chodzi mi po głowie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Otóż wczoraj tj 14.06 wraz z żoną i synem poszliśmy na spacer i wracając do domu zobaczyliśmy 2 białe pkt na niebie (często patrzymy w stronę.nieba ponieważ lubimy obserwować  jak samoloty kierują się do lądowania na lotnisku w Pyrzowicach ) . Początkowo myśleliśmy,że to samoloty,jednak po chwili owe punkty stanęły w miejscu. Po około 3_4minutach obiekty odleciały ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 | Kiedyś do Pabla Picassa przyszedł młody człowiek mówiąc, że on także chce być wielkim malarzem jak Picasso, też tak potrafi malować i chce kilku lekcji „od mistrza”. Picasso postawił przed nim wazon z kwiatami i poprosił, żeby namalował go najbardziej realistycznie, jak tylko potrafi – bez żadnych uproszczeń, pojedynczych linii czy abstrakcyjnych symboli znanych z obrazów Pabla Picassa. Wyjaśnił mu...

czytaj dalej

FILM FN

11 czerwca 2021 - dwa podłużne obiekty zarejestrowane przez kamerę drona (UTAH, USA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.