Dziś jest:
Sobota, 21 maja 2022

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.
/Albert Einstein/

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3518x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 maj 2021 09:44   
Autor: FN, źródło: FN   

OBIEKT TYPU ‘ORBS’ W KSZTAŁCIE KULI ZAREJESTROWANY PRZEZ MONITORING ‘GNIAZDA BOCIANA’ W PUSZCZY NOTECKIEJ

11 maja 2021 w nocy kamera monitoringu śledząca gniazdo bociana czarnego w Puszczy Noteckiej zarejestrowała pojawienie się dziwnego obiektu. Kula zmieniała położenie (!), cały czas była w ruchu, a nawet zniknęła i pojawiła się ponownie. Film z zapisem tego wydarzenia trafił do projektu „NIEWIDOCZNY ŚWIAT” w ramach FN.

 

To jeden z najciekawszych filmów z ‘orbs’ z ostatnich miesięcy, a praktycznie nie ma tygodnia, abyśmy nie dostali informacji od naszych czytelników, że układ monitoringu zarejestrował coś intrygującego, czego właściciel monitoringu nigdy nie widział. Najczęściej są to przeloty obiektów w kształcie jasnych kul, całkowicie białych lub półprzezroczystych, które my na pokładzie okrętu Nautilus zgodnie z terminologią przyjętą w Stanach Zjednoczonych przez Instytut Monroe nazywamy „orbs” (z ang. Kule, sfery – przyp. FN).

Jak wyglądają obiekty ‘orbs’? Oto pierwsze z brzegu zdjęcie wykonane w prosektorium. Obok ciała znanego sportowca z Wrocławia (zasłoniliśmy mu twarz) widać jedną z takich kul. Zdjęcie wykonał jeden ze studentów uczelni medycznej, którego grupa miała zajęcia właśnie w prosektorium.
Od wielu lat nie interesują nas zdjęcia aż tak bardzo od czasu, od kiedy pojawiły się filmy. Na nich widać, jak te obiekty się przemieszczają, jak potrafią zniknąć (!), a po chwili pojawić się ponownie. Film z 11 maja 2021 z Puszczy Noteckiej ma szansę być jednym z ciekawszych.

Najpierw kilka słów o ptaku, czyli bocianie czarnym, którego gniazdo obserwuje kamera.


Jego gniazdo w Puszczy Noteckiej non-stop obserwuje kamera monitoringu, a obraz jest transmitowany do serwisu youtube.

 

 

11 maja 2021 jeden z naszych czytelników przysłał nam intrygującego e-maila.

 

From: […]

Sent: Tuesday, May 11, 2021 1:37 PM

To: nautilus

Subject: Ciekawy ORBS nad bocianim gniazdem

 

Witam

Dzisiaj (11 maja), przeglądając zapis nocnej transmisji "na żywo" z kamery podglądającej bociana czarnego w puszczy noteckiej:

https://www.youtube.com/watch?v=h-gQ6q2Lm9U

trafiłem na ciekawe zjawisko. O godzinie 04:22:33 (czas z kamery) po lewej stronie nad gniazdem pojawia się nagle intrygująca plamka - ORBS? Zjawisko jest widoczne przez ok. 10 min., w czasie których plamka wykonuje delikatne ruchy w różnych kierunkach, zmienia stopień przezroczystości, a później znika równie nagle jak się pojawiła […]

Pozdrawiam

[…]

Bełchatów

P.S.

Imię i nazwisko tylko do wiadomości redakcji

 

Rzeczywiście nasz czytelnik ma rację – na zapisie wideo widać, jak przy gnieździe w pewnym momencie pojawia się kulisty obiekt.

Nasz czytelnik przysłał nawet w pliku PDF zapis tego wydarzenia z opisem i zdjęciami. Przedstawiamy go poniżej.


 

Czas na materiał wideo, który został zmontowany przez nasz zespół projektu „Otwarte Niebo” i wstawiony do witryny FN w serwisie youtube.

 

 

To jest jakiś niematerialny byt… bardzo ciekawy film! – rozmowa na pokładzie okrętu Nautilus 17 maja 2021

 

Jak oceniasz ten film?

Bardzo ciekawy. Ja oczywiście widziałem na zapisach wideo w zagranicznych serwisach ezoterycznych, że obiekty typu ‘orbs’ potrafią znikać i pojawiać się ponownie, ale nie przypuszczałem, że będziemy mieli tyle szczęścia, że coś podobnego zostanie nagrane w Polsce.

Czym jest ten obiekt?

Kula „Orbs”? To pytanie, z którego odpowiedzią od lat zmagają się największe autorytety w instytutach zajmujących się postrzeganiem pozazmysłowym. Generalnie jest zgoda, że to byt o naturze duchowej, niewidoczny dla oka, który można zobaczyć dopiero po wykonania zdjęcia czy filmu, gdyż matryca kamery czy aparatu fotograficznego wyłapuje trochę szersze spektrum niż oko i dlatego można je zobaczyć na zdjęciach czy filmach, a ostatnio najczęściej na zapisach z monitoringu.

Czy taka kula to duch?

Duch? W powszechnym rozumieniu tego hasła ludzie zawsze myślą: ‘duch osoby zmarłej’. Tego nie wiemy, gdyż możemy się jedynie opierać na tym, co mówią osoby „widzące więcej” czyli media czy potężnej mocy jasnowidze. Oni twierdzą, że nasza rzeczywistość jest pełna przeróżnych bytów i energii duchowych, które ludzie bardzo często fotografują i nawet nie poświęcają im chwili myśląc, że to są nieśmiertelne „pyłki i owady”, tymczasem każdy ma fotografie z kulami orbs.. każdy! Aby raz na zawsze się wyleczyć z opowiadania bredni o pyłkach proponuje zrobić doświadczenie: wytrzepać dywan i w tym samym pomieszczeniu zrobić zdjęcie z fleszem. Owszem, całe zdjęcie będzie w kulach, ale one mają się do zjawiska ‘orbs’ jak pięść do nosa. Zanim zacząłem badać zjawisko „orbs” najpierw zebrałem zdjęcia wszystkiego, co da się rozpylić, a także wszystkiego, co lata lub wspina się po pajęczynach… Kiedy czytam te komentarze nie mających o tym zielonego pojęcia bęcwałów, że taki jeden z drugim widzi „muchę czy pyłek” to dobrze wiem, że zawodnik zna kamery monitoringu z tego, że zauważył jedną u siebie przed domem, a drugą w „Biedronce”… /śmiech/

Ile mamy kamer monitoringu?

Ostatnio się podliczyłem: przekroczyliśmy pięćdziesiąt! Zapisów wideo z celowo nagranymi owadami mamy już grubo ponad dwieście, to samo z pająkami, które także są przez tych znawców od siedmiu boleści okrzyknięte jako 'wyjaśnienie fenomenu, którym zajmują się poważne instytuty badawcze na świecie"… w każdym razie dopiero po wielu latach zacząłem rozróżniać te obiekty, bo one są różne. Niektóre są zupełnie nieprzezroczyste, inne półprzezroczyste. Są czerwone, a także białe, a zdarzają się nawet takie, które mają jasną poświatę wokół, a w środku niczym w wirówce pralki kręcą się jakieś kolory… mamy takie zdumiewające nagranie z domu jednego z czytelników, ale nie udzielił zgody, aby je pokazać. Wielka szkoda.

Ile mamy zdjęć kul „orbs”?

Zbieramy tylko te najbardziej efektowne, ale to są… nie wiem – pewnie kilka tysięcy. Niektóre są naprawdę fantastyczne. Ale oczywiście wszystko blednie przy filmach.

Wracając do pytania: czy to mogą być duchy zmarłych osób?

Niczego nie można wykluczyć. Są takie kule o bardzo wyjątkowej strukturze, które pojawiają się często przy ciałach osób zmarłych. Zawsze się wtedy zastanawiam, czy… w każdym razie jeden już z nieżyjących moich przyjaciół, człowiek o bardzo wielkim talencie do kontaktu z duchami twierdził, że – cytuję – „oni przybywają jako kule”. Warto przypomnieć, że kula jest naturalną formą energii w przestrzeni, a także każdej materii, o czym świetnie wiedzą załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej! Często można zobaczyć, w co zamienia się woda, którą bawią się astronauci… /śmiech/


Czyli kule towarzyszą nam każdego dnia?

Absolutnie tak. Mój znajomy kupił aparat wysokiej klasy i robił zdjęcia, na których były kule orbs, ale zawsze takie mało wyraźne, albo całymi tygodniami nie fotografował ich wcale. I raz traf chciał, że był świadkiem strasznego wypadku drogowego, w wyniki którego zginęły dwie osoby. Zrobił zdjęcia – są na nich fenomenalne kule ‘orbs’.

Ale tych zdjęć nie pokażemy?

Nie.

Już na koniec – co powiesz o tym filmie z Puszczy Noteckiej?

Z miejsca stał się jednym z moich ulubionych. I stałem się fanem podglądania tego gniazda przy włączonym dźwięku, bo koncert, jaki w lesie dają ptaki jest nie do opisania… Ja natomiast wszystkim polecam obejrzenie zapisu monitoringu z 25 września 2009 roku, kiedy w Bazie FN ustawiliśmy model piramidy, a po chwili jedna z kamer zarejestrowała pojawienie się obiektu w kształcie kuli. Ten zapis jest fenomenalny, zupełnie unikalny w skali światowej. Początkowo myśleliśmy, że ot – po prostu ktoś z nas zgubił latarkę i ta kula to nic innego jak światło latarki, ale potem… to trzeba zobaczyć.

Możemy pokazać ten film?

Jak najbardziej! Ale pokażmy jeszcze jeden zapis z innej kamery. Przed pojawieniem się tej kuli, dosłownie na 10-15 minut przed tym było inne unikalne zjawisko, które pojawiło się i równie tajemniczo zniknęło po ok. 15 minutach, które kiedyś nazwałem „morzem kul orbs”. Tego typu fenomen był także odnotowany przez Instytut Monroe, z którym miałem przyjemność korespondować w tej sprawie. Film z Bazy FN uznali za jeden z najciekawszych na świecie.

Dziękuję za rozmowę.

Baza FN, 17 maja 2021

 

/poniżej film z Bazy FN na 15 minut przed pojawieniem się ogromnej, białej kuli ‘orbs’/

/i wreszcie film, który jest jedynie fragmentem całego zapisu wideo – nazwaliśmy go „Przybysz z Innego Wymiaru” – data nagrania to 25 września 2009.

 

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3518x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 18 maj 2021 09:44   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 19 maj 2021 06:04 | ocena: + 1

H_anka | Załogant

Dziś mam 46 lat. Gdy miałam około około 27-30 lat, czyli kiedy internet dopiero raczkował, a ja - co w tej wypowiedzi najważniejsze - jeszcze nie interesowałam się zupełnie tematyką poruszaną przez FN, pracowałam z dziewczyną, bardzo rozsądną i odpowiedzialną. Po jakimś czasie, gdy poznałyśmy się bliżej, opowiedziała mi o serii swoich doświadczeń z okresu dzieciństwa i życia dorosłego - o kulach ze światła. O kuli pojawiającej się wtedy gdy umierała jej babcia, o kuli którą widziała w innej ważnej sytuacji... Lubiłam i szanowałam tę dziewczynę, słuchałam i nigdy nie negowałam tego co mówiła. Możecie wyobrazić sobie co poczułam kiedy zaczęłam interesować się zjawiskami paranormalnymi, duchowością, i zaczęłam wszędzie spotykać relacje o kulach... To co mówiła bliska koleżanka, którą znam lata, było najlepszym wstępem do tej tematyki. Wierzę i jej, i pozostałym osobom. Myśmy wtedy, przed laty, nie miały pojęcia, że dzielimy coś z tysiącami ludzi.

Wt, 18 maj 2021 16:56 | ocena: -1

Researcher | Załogant

Niezwykle spektakularne kule orbs to również te manifestujące się w świetle dziennym pod postacią przeźroczystych, przypominających kryształ małych kul – trzeba dobrze wiedzieć jednak jak je zaobserwować. Dwukrotnie udało mi się to zjawisko wywołać bez monitoringu i sfotografować – podleciały do mnie bardzo blisko, więc absolutnie nie ma mowy o przypadku. To mogą być w dużej mierze inteligentne byty duchowe, które jeszcze nie wcielały się nigdy w materię – tacy zawieruszeni kosmiczni żeglarze. Żeby nie być gołosłownym, kogo interesują zdjęcia tych kul i krótkie ich ujęcie filmowe, jakie wykonałem zimą o poranku, kiedy to fenomenalne zjawisko zamanifestowało się w moim pobliżu, to można sobie je obejrzeć w poniższym linku, a jeśli Nautilus ma jakieś rozeznanie w tego typu dziennych przeźroczystych kulach, to z chęcią wymienię doświadczenia: https://youtu.be/QySJLmHSZj4?t=18

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 19 maj 2021 19:11 | brak oceny

ivangogh | Załogant

@Researcher, niestety to bańka mydlana.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 20 maj 2021 14:52 | brak oceny

Researcher | Załogant

@ivangogh, Zwykle nie odpowiadam na prowokacje, ale zrobię wyjątek, bo tutaj faktycznie, kiedy po raz pierwszy ujrzałem to zjawisko, sam pomyślałem dokładnie to samo (sfera bardzo przypomina maleńką bańkę mydlaną) – ale od razu pierwsze spojrzenie na zdjęcia i film ukazały dziwność obiektu i zdarzenia. Po pierwsze zjawisko okazało się powtarzalne i występujące bardzo blisko mnie, więc samo to w sobie wskazuje na paranormalny charakter manifestacji. Następna rzecz to taka, iż wszystkie obserwacje tych sfer miały miejsce w minusowej temperaturze zimowych poranków – nikt nie znajdował się w okolicy, a już na pewno ktoś puszczający bańki mydlane. No i jak widać na zdjęciach, sfery te zawsze leciały samotnie i nigdy nie pękały, tylko wznosiły się w górę bądź chowały za budynkami. Nawet na upartego twierdząc, gdyby ktoś przy -5, -10 stopniach poniżej zera z samego rana bawił się bańkami mydlanymi, to byłoby ich więcej, a nie tylko jedna.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.