Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Osoby kwestionujące to, że Ziemia jest odwiedzana przez obcych, są albo patologicznymi głupcami, albo wariatami, albo kłamcami, albo nie mają o UFO pojęcia. Innych możliwości nie ma.
/Travis Walton, przeżył Bliskie Spotkanie III Stopnia 5 listopada 1975/

Komentarze: 28
Wyświetleń: 7598x | Ocen: 21

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 14 cze 2021 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   

TAJEMNICA BIBLII I SFORMUŁOWANIA ‘ELOHIM’ – ZIEMIĘ NIE STWORZYŁ JEDEN BÓG, ALE… BOGOWIE
Ta sprawa od wielu tysięcy lat stwarza ogromny problem dla ludzi uznających prawdziwość Starego Testamentu. Jest jeden Bóg, ale dlaczego pojawia się tam słowo ELOHIM w liczbie mnogiej, czyli Bogowie?! Bibliści dokonują prawdziwych cudów w interpretacji tego dziwacznego faktu, które mają jeden cel – wykluczyć wszelkie podejrzenia, że bogów było wielu. Sprawy sformułowania „Elohim” nie da się jednak zamieść pod dywan sugerując, że tak po prostu w Izraelu kiedyś się mówiło i nie ma w tym żadnej wielkiej tajemnicy… ona jest i naprawdę zawiera w sobie wielką zagadkę.

 

Elohim (dosł. Bogowie; hebr. אֱלֹהִים) choć wręcz trudno w to uwierzyć, ale występujące około 2700 razy w Biblii hebrajskiej jeden z tytułów Boga Jahwe. W odróżnieniu od tetragramu JHWH, który jest imieniem własnym Boga, określenie to pochodzi od rzeczownika pospolitego bóg. Elohim jest dłuższą formą rzeczownika El (אל) i jego rozszerzenia Eloah (אלוה), określających Boga w Biblii. Mówiąc w największym skrócie – w Starym Testamencie co chwila możemy przeczytać, że „bogowie zrobili to, bogowie zrobili tamto”.

Poniżej podano liczbę występowań ’elōhîm w poszczególnych księgach.


Jak sobie z tym problemem radzą żydowscy i chrześcijańscy interpretatorzy Starego Testamentu? Mają cały wachlarz sposobów przekonania wszystkich wierzących, że sprawa jest niewarta uwagi, a liczba mnoga mówiąca o wielu bogach to drobiazg, któremu nie warto poświęcać czasu.

Tłumaczą, że samo słowo El można by tłumaczyć jego znaczenie jako „mocny”, „silny”, a  Izraelici używali tytułu „Elohim” dla oddania majestatu osoby (podobnie gdy król, mówiąc o sobie, używał liczby mnogiej – tzw. pluralis maiestatis).


Inni przekonują, że słowo Elohim z punktu widzenia gramatyki hebrajskiej jest używane jako wyraz w liczbie pojedynczej i sugerowanie, że bogów było wielu jest nie na miejscu.

Znawcy biblii starający się obronić dogmaty wiary przekonują, że o ile rzeczownik Elohim ma formę liczby mnogiej, to występujący przy tym rzeczowniku czasownik bara (stworzył) jest już w liczbie pojedynczej. Ten właśnie czasownik ich zdaniem ma tutaj decydujące znaczenie, gdyż występuje on w parze z rzeczownikiem “Elohim”, pełniąc rolę orzeczenia i określając jego stan gramatyczny. Gdyby Elohim był w liczbie mnogiej, to zdanie to brzmiałoby bar’u elohim (Oni  stworzyli) a nie bara elohim (On stworzył).

Dlaczego w Starym Testamencie użyto tu liczby mnogiej?

W książce „Prehistoria biblijna” wydanej przez Papieski Wydział Teologiczny na stronie 11 możemy przeczytać takie wyjaśnienie:


 

 


Aby zrozumieć, jak bardzo trudnym wyzwaniem dla interpretatorów Starego Testamentu jest liczba mnoga bogów wystarczy posłuchać jednego z polskim youtuberów, który stara się trzymać wersji świata „słowo w słowo” według tego, co podaje biblia. Jak sobie poradził z przeszkodą „ELOHIM”? No cóż… jest to rzeczywiście medal olimpijski w akrobacji interpretacyjnej, że to wszystko ma jednak sens, a „bogowie” są w porządku i nie zakłócają wizji świata z jednym bogiem, który rzekomo propaguje biblia. Materiał poniżej.

W naszym serwisie prezentowaliśmy już wykład Amedeo De Filippo, włoskiego pisarza, który pokazał, co to znaczy trzymać się dosłownie tego, co jest w Starym Testamencie. Poniżej fragment, który jest w opisie do materiału zamieszczonego w serwisie Youtube.

[…] Mówi on wprost, że biblijny Elohim, którego przyzwyczailiśmy się utożsamiać z postacią spirytualną Boga, był jednym z wielu Elohim stąpających po Ziemi. Przebywał on wśród ludzi, brudził się i mył tak jak ludzie (Rdz 18), chorował i umierał (Ps 82,7). Innym szokującym odkryciem jest wynikający z przekazu fakt, ze ojcem Chrystusa był  El(ohim), ale z pewnością nie ten opisany w Starym Testamencie. Spojrzymy innymi oczami na znaczenie dziesięciu przykazań, które to stanowią podstawę nauk religijnych całego chrześcijańskiego świata . Będziemy mogli zobaczyć z innej perspektywy proces tworzenia ludzkości i dowiemy się ze Adam i Ewa nie byli pierwszymi istotami ludzkimi na Ziemi i że nie oni są naszymi protoplastami. Dowiemy się co możne się kryć pod postacią biblijnego węza kusiciela i ze koncepcja grzechu pierworodnego jest fikcyjna. Poznamy też całkiem inną historię potopu. Odkryjemy tajemnice długowieczności biblijnych patriarchów oraz szokujący fakt że wszystkie opisane cuda są logicznie wytłumaczalne. Odnajdziemy wiele analogi Starego Testamentu z tekstami sumeryjsko akadyjskimi oraz z grecką i skandynawską mitologia jak też z dziełami Platona.

Dowiemy się wiele o faktach opisanych w Starym Testamencie a co najważniejsze o tym, że z tekstu biblijnego wynika jasno ze biblia nie mówi o stworzeniu świata ani tym bardziej o Bogu.

Autor twierdzi ze jeżeli uznać biblię w wersji oryginalnej za tekst wiarygodny i prawdziwy, to trzeba zgodzić się z tym że mówi on o czym zupełnie innym niż to co jest ludzkości wpajane od X wieku począwszy. Jeśli natomiast traktować ją jako zbiór fantazyjnych opowieści, to okaże się że największe religie światowe opierają się na czystej fantazji. […]

Poniżej cały wykład o Elohim Amedeo De Filippo.

 


Erich von Daniken od lat pisze wprost, że sformułowanie ELOHIM nie jest przypadkowe i zawiera w sobie jednoznaczne przesłanie, że bogów odpowiedzialnych za życie na Ziemi było wielu, co oznacza, że jak najbardziej tak właśnie określano obce istoty z innych światów (planet), które są w jakiś sposób odpowiedzialne za to, że powstało życie na Ziemi i pojawił się człowiek. Bardzo ciekawe wyjaśnienie tej zagadki niesie ze sobą historia Michel`a Desmarquet`a opisana w książce „Abduction to the 9th Planet” (The Golden Planet: Thiaoouba Prophecy) w Polsce przetłumaczonej pod zupełnie innym tytułem – „Misja”.  


Michel Desmarquet (1931-2018) opisał, jak w czerwcu 1987 odbył podróż na planetę TJehooba. Tam spotkał istoty mierzące prawie trzy metry wzerostu, które mają kryć się za biblijnym sformułowaniem ELOHIM i które od początku monitorują pojawienie się życia na Ziemi.


Jest wiele rzeczy opisanych w książce, które są naprawdę godne najwyższej uwagi.

Może tylko jeden przykład - TJehooba יהוה jest najczęściej spotykanym słowem w Starym Testamencie (Mojżeszowa Księga Rodzaju) ponieważ jest to nazwa planety „aniołów”, którzy pomogli Mojżeszowi wyprowadzić hebrajczyków z Egipskiej niewoli i którzy dali Mojżeszowi dziesięć przykazań - 3300 lat temu.

Jak naprawdę wyglądają ELOHIM? Oto wierne rysunki na podstawie fantastycznie ciekawej relacji Michel`a Desmarquet`a

 Komentarze: 28
Wyświetleń: 7598x | Ocen: 21

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pon, 14 cze 2021 06:49   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (28)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 21 cze 2021 07:47 | ocena: + 2

lilka123 | Załogant

Zapomniałam jeszcze dodać, a jest to ważne, że być Bogiem nie oznacza, że posiądę MEGAMOCE jak w bajkach :-) i będę używać ich według swoich kaprysów.
Być Bogiem oznacza, być pozbawionym zupełnie EGO.

Człowiek-(minus) EGO = BÓG

Pon, 21 cze 2021 07:26 | ocena: + 3

lilka123 | Załogant

Wielkie mi mecyje. Problem, o którym mowa bardzo ładnie tłumaczy Sai Baba. Baba mówi o sobie, że jest Bogiem i że każdy z nas jest Bogiem, tylko że różnica między Nim a nami jest taka, że On jest tego świadomy a my nie. Religia katolicka też naucza, że Bóg mieszka w sercu każdego z nas. To co mówi Baba i naucza katolicyzm to jedno i to samo(akurat w tej konkretnej kwestii). Tylko, że interpretacje w katolicyzmie są nieco wykoślawione. Poza tym fakt, że każdy z nas jest Bogiem, czy jak kto woli Bóg mieszka w każdym z nas, nie oznacza, że jest wielu Bogów. Oznacza to mniej więcej tyle, że istnieje JEDEN BÓG i ten JEDEN BÓG jest w każdym z nas albo każdy z nas jest Bogiem, bo żyje w nas JEDEN I TEN SAM BÓG.

Pt, 18 cze 2021 09:03 | brak oceny

fankafn | Załogant

Polecem wykład opisujący nasze pochodzenie, nawiązujący do bibli, tekstów sumeryjskich, wed. Musze powiedzieć, ze mnie wmurowało. Ciekawa jestem waszego zdania, dla mnie bardzo logiczne.

https://www.youtube.com/watch?v=cfkGpeYGRSM

Mark Passio, Kosmiczne porzucenie

Czw, 17 cze 2021 20:10 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Polecam dwa filmiki tłumaczące dość zrozumiale - dla mnie odkrywcze- historie Biblii/czasów biblijnych:
https://youtu.be/SpwzuuWFilY

https://youtu.be/uXC6nW1ebQE
Ja się z tą argumentacją faktów zgadzam.

Śr, 16 cze 2021 07:37 | ocena: + 3

Knafel | Załogant

Przy całym moim szacunku dla tytanicznej pracy FN, mam wrażenie, że w tym artykule dochodzi do jakiegoś pomieszania z poplątaniem. Z jednej strony podajecie jako przykład Amedeo De Filippo, który przedstawia Jahwe jako porywczego ignoranta, który miał się szkolić i dlatego dostał do zarządzania połowę jednej rodziny, a z drugiej strony mówicie o książce "Misja" gdzie Tiehooba jest planetą z której pochodzą jedne z najbardziej rozwiniętych istot we wszechświecie. To dwie skrajnie różne opinie, które wykluczają się zupełnie. Czytałem "Misję" i wiem że autor (lub jego inspiratorzy) jest zdania, że Stary Testament został na przestrzeni tysiącleci dość gruntownie przebudowany jednak ta różnica jest zbyt duża żeby można było tak o tym mówić. To wygląda tak jakby miał zostać napisany zupełnie od nowa. Oczywiście przyjmując za pewnik historię Desmarquet'a.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 16 cze 2021 10:01 | brak oceny

JONASZ12 | Załogant

@Knafel, autorem wykładu jest Mauro Biglino, bądźmy dokładni

Wt, 15 cze 2021 19:33 | ocena: + 1

John-316 | Załogant

Ale się dyskusja zrobiła. Chrystus chodził i nauczał, a potem go długo nie było. Ten który urodził się w Betlejem i ten, który został ukrzyżowany, to dwoje innych ludzi. Ten ukrzyżowany dawno nie żyje a jego doskonale zachowane zwłoki znajdują się na Tjehooba w specjalnym doko. I to jest logiczne wytłumaczenie. Nie zmartwychwstał, to zostało upozorowane przez ludzi z Tjehooba. Treść Pisma Świętego wraz z wzrostem panowania kleru zaczęła ulegać zmianie. Oczywiście takiej, by ciemny lud jak najbardziej wyzyskać i zastraszyć. Piekło, czyściec etc. Bóg jest kościołem, nie kler! A dla mnie osobiście rolę Biblii pełni od jakiegoś czasu ,,Misja". Tę książkę czytam często, interpretuję, staram się zrozumieć, a pismo święte nie. Pozdrawiam serdecznie.

Wt, 15 cze 2021 10:44 | ocena: + 4

ABe11 | Załogant

Od dziecka miałam wrażenie patrząc w nocne niebo, że "tam" jest coś znanego mi w jakiś sposób. O nienazwanej tęsknocie podczas zerkania w niebo wspominał też Krzysztof Jackowski, gdy wspominał początki aktywności swojego daru.

Wt, 15 cze 2021 09:22 | ocena: + 3

Partenogeneza222 | Załogant

No a co w tym dziwnego, że najpotężniejsze ISTOTY ŚWIATŁA mające absolutną władzę nad materią uformowały wszechświat w ten sposób, aby znalazło się w nim pare milionów planet na których istnieje życie. I to tylko w naszej galaktyce, a nieskończony ogrom wszechświata? - tu już są to liczby liczone w miliardach takich planet! Władcy wszechświata mają swoich wysłanników, których często widujemy w pojazdach U.F.O., część jednak korzysta z reinkarnacji by wskoczyć na chwilke do fizycznego piekła i pomóc np. ludziom tu na ziemi.
Jeśli chodzi o U.F.O.- tu jest też ogromna przepaść technologiczna, mentalna - bo odwiedzają nas zarówno sami WYSŁANNICY NAJPOTĘŻNIEJSZYCH ISTOT ŚWIATŁA jak i cywilizacje takie jak my, tylko wyprzedzające nas o setki, tysiące lat. I nie należy tych wizyt wkładać do jednego worka, mierzyć tą samą miarą!

Pon, 14 cze 2021 12:45 | ocena: + 2

88kropka | Załogant

Niestety ale biblia ma sporo błędów,i są one zniekształcone,źle jest wykonane tłumaczenie, nawet to co mówił Jezus również jest zniekształcone źle zrozumiane. Kto już czytał Talmud przetłumaczony właściwie znaleziony w Izraelu napisany przez Judasza(nie zdradził Jezusa) i to jest największy przekręt wszechczasów,opisał prawdziwe życie Jezusa, i nie przekręcone nauki, które zostały źle zinterpretowane przez jego uczniów a Watykan tylko na tym zyskał i zrobił na tym wielką religię. Wszyscy mamy pozaziemskie pochodzenie na Ziemi, nie tylko Izraelici.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 14 cze 2021 16:57 | ocena: -3

Kepos | Załogant

@88kropka, Biblia nie zawiera błędów, a jej tłumaczenia są dobrze zrobione. Na podstawie Ewangelii św. Jana jestem w stanie udowodnić, że Judasz posiadał "przypisanego". Uczniowie Jezusa znali prawdę odnośnie wcielenia rodzaju ludzkiego.
Współcześnie ludzie czytając Biblię nie zdają sobie sprawy z zakrytej w niej prawdy, a niektóre rzeczy opisane są dosłownie tylko ludzie mają "zakryte" oczy

Wt, 15 cze 2021 09:03 | ocena: + 1

Piocel9476 | Załogant

talmud napisany przez `judasza... chyba trochę mało to wiarygodne :) @88kropka,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 15 cze 2021 16:46 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

@Piocel9476, tak Talmud napisany przez Judasza też był uczniem Jezusa, nie czytałeś tego więc nie wiesz nic w tym temacie.

Pon, 14 cze 2021 11:05 | ocena: + 1

Piocel9476 | Załogant

a wystarczy poznać Biblię by przeczytać, że bogowie w liczbie mnogiej to tzw. Bóg Ojciec i Jezus...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 14 cze 2021 16:14 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Piocel9476, Bóg Ojciec i Jezus to jedna i ta sama osoba z jedyną różnicą, że Jezus był Bogiem wcielonym na takich samych zasadach jak każdy człowiek.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 15 cze 2021 09:01 | brak oceny

Piocel9476 | Załogant

chyba jednak nie jak każdy człowiek, nie każdy czyni cuda i zmartwychwstaje... @Kepos,

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 15 cze 2021 11:43 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Piocel9476, Jezus zaczął czynić cuda (wyjątek Kana Galilejska) dopiero po jego wyświęceniu kiedy to podczas chrztu wstąpił na niego Chrystus i oświecał go. Nadmienię jeszcze, że Jezus od momentu poczęcia posiadał Anioła Stróża tak jak zresztą każdy człowiek. Tajemnica czynienia cudów przez Jezusa jest taka, że Jezus wskazywał, a Aniołowie (których nie widzieli ludzie) wykonywali polecenia Jezusa.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 15 cze 2021 11:55 | brak oceny

Piocel9476 | Załogant

Po pierwsze nie było żadnego "wyświęcenia" - Jezus zrobił to tylko by wypełnić prawo i jak sam zauważasz jeszcze przed tym zdarzeniem uczynił cud. Poza tym Jezus zmartwychwstaje i deklaruje, że sam życie oddaje i sam ma moc je odzyskać Żaden człowiek nie ma takiej mocy @Kepos,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 15 cze 2021 14:29 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Piocel9476, "wypełnić prawo" a zstąpienie Ducha Św. (podczas chrztu) też należało do prawa. 29 lat rozszyfrowuję istotę Ducha Św. i dotychczas ustaliłem, że jak mówią Archaniołowie - to jest trzecia osoba boska i w nich się znajduje, a mój Anioł Stróż mówi, że są to duchy przy Bogu w Raju (to te cztery skrzydlate istoty podobne do zwierząt). Nie mniej jednak Bóg posiada olbrzymią moc, której nie przewidzieli duchy wyższe (obecnie potępione) jak chcieli przejąć władzę w Raju i zostali wypędzeni do pracy w obecnym Świecie. Chrystus zmartwychwstał do postaci oryginalnej wymiaru duchowego, tak jak czeka nas po śmierci taka postać bez ciała. Bóg wcielony został przez Aniołów wzięty do nieba podczas śmierci na krzyżu (w rozmowie do łotra - jeszcze dziś będziesz ze mną w Raju ), a umierał Anioł Stróż Jezusa (Boże mój Boże czemuś mnie opuścił ). Miałem powiedziane, że całą mękę Jezusa wziął na siebie Chrystus i osłonił boga wcielonego.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 16 cze 2021 04:08 | ocena: + 1

Piocel9476 | Załogant

Ty musisz napisać własną ewangelię... @Kepos,

Śr, 16 cze 2021 07:08 | ocena: + 1

Marea | Załogant

@Kepos, Skoro tyle czasu zajmujesz się sprawami duchowymi i masz, co widać po Twoich komentarzach, własny pogląd na te sprawy, to czy masz może jakąś stronę, gdzie całościowo przedstawiasz to, co zostało Ci objawione, bądź do czego sam doszedłeś? Z samych komentarzy nie umiem sobie poskładać Twojej wersji świata a generalnie lubię poznawać alternatywne wersje różnych kwestii i spojrzenia z różnych perspektyw.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 16 cze 2021 08:08 | brak oceny

Piocel9476 | Załogant

zapraszam Cię na stronę Boży pył na fb, podcastu pod tym samym tytułem lub pisania na bozypyl@gmail.com @Marea,

Wt, 15 cze 2021 17:00 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

@Piocel9476, Jezus nie zmartwychwstał, do groty w której leżał po ukrzyżowaniu weszli szamani i go wyleczyli tajnym wejściem, gdy doszedł do siebie, tym samym tajnym przejściem go wynieśli. Nie zmartwychwstał, ostatni raz pokazał się swoim uczniom żywy i uciekał z rodziną do innego kraju, a umarł w Indiach tam założył rodzinę i miał dzieci,nauczał tam i zmarł w wieku gdzieś 100 lat. Właśnie to tak bardzo chciał ukryć Watykan w Indiach jest grób Jezusa. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie Billa Meiera. Jest to Talmud Jmmanuela( Jezus ) to jest ta sama osoba. Nie znam nikogo kto zmartwychwstał w dzisiejszych czasach, chyba po użyciu reanimacji, można powiedzieć że wrócił do żywych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 16 cze 2021 04:06 | brak oceny

Piocel9476 | Załogant

Źródło informacji Bill Meier - ten sam któremu zostały udowodnione fałszerstwa i oszustwa związane z ufo? Gratuluje źródła skąd czerpiesz swoją „wiedzę”… @88kropka,

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 16 cze 2021 13:37 | ocena: + 1

88kropka | Załogant

@Piocel9476, to dlaczego te kontakty Billa Meiera trwają do dziś? Tam jest o wiele więcej informacji niż gdzie indziej, czytałeś kontakty które są bez przerwy publikowane? Bill posiada od jakieś 50 lat fundację Figu, od 5 roku życia spotyka się z ludźmi z poza naszej ziemi, mnóstwo ludzi kopiuje z jego książek informacje, że to ich własne, ma strony w internecie, mnóstwo książek napisał,interesuje się polityką,ekologia,religia,medycyna, naszym systemem sol, opisuje skąd jesteśmy? Jego świadkowie poddali się testom na prawdomówność ( wiarograf) i je przeszli że mówią prawdę o kontaktach z Plejaranami Ci ludzie byli świadkami jak obiekty latały nad jego domem. Ma największy zbiór zdjęć na świecie obiektów zrobionych przy udziale ludzi z plejad, które sam wykonał, dlaczego na Billa Meiera było 22 zamachy na jego życie?? Chciano się go pozbyć, chyba wiadomo dlaczego, bo bardzo dużo wie. Od szkoły podstawowej wiem że mówi prawdę.

Czw, 17 cze 2021 13:12 | brak oceny

SantiSantus | Załogant

@Piocel9476, Witam. Wytłumaczysz mi skąd Jezus w starym testamencie?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 18 cze 2021 06:02 | brak oceny

Piocel9476 | Załogant

nie wiem co masz na myśli - czy że postać Jezusa się gdzieś w ST pojawia? czy że kwestionujesz, że Jezus już wtedy istniał? Mam prośbę - napisz do mnie na bozypyl@gmail.com albo na grupie na fb Boży pył - do której zapraszam (nie jest to grupa tylko dla wierzących :) obiecuje odpowiedzieć :) @SantiSantus,

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.