Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 10
Wyświetleń: 2543x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 cze 2021 06:35   
Autor: FN, źródło: FN, chip.pl, wp.pl, gazeta.pl   

DYREKTOR SETI O OBCYCH CYWILIZACJACH – NIE WIERZY W UFO I ‘ODWIEDZINY Z KOSMOSU’

Seth Shostak, pełniący funkcję dyrektora w Centrum Badań SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), zabrał głos w sprawie obcych cywilizacji i UFO. Nie wierzy, że obcy w swoich pojazdach odwiedzają Ziemię i snuje dziwaczne teorie o ich wyglądzie. To tylko potwierdza naszą tezę, że hipotezy o wielkiej ‘wiedzy o UFO’ amerykańskich organizacji rządowych i pozarządowych to przeważnie bzdury… tak naprawdę nie wiedzą nic, a interesują się tematem na poziomie minimalnym.

 

Tym razem nie będzie o Pentagonie, zbliżającej się publikacji raportu o UFO, amerykańskiej armii śledzącej z niedowierzaniem Niezidentyfikowane Obiekty Latające itp.  Wiele osób uważa, że np. US ARMY mają potężną wiedzę o UFO, ale wojskowi milczą „zastraszeni”. Z naszych rozmów w czasie spotkań z amerykańskimi kolegami zajmującymi się UFO wynika, że jest tak, jak w Polsce – przeważnie nikt w to nie wierzy, nikt się nie interesuje, a jak dochodzi do obserwacji UFO lub jakiegoś incydentu, to jest chwilowe zainteresowanie, a po tygodniu i tak wszyscy o tym zapominają.Warto odnotować wypowiedź dyrektora SETI, zabawnej instytucji uważającej, że obce cywilizacje mające za sobą miliony lat rozwoju technologicznego (Ziemia ma 100 lat lub nawet mniej) ustawiają metalowe durszlaki i wysyłają w kosmos fale magnetyczne.


 

Seth Shostak - amerykański astronom i astrobiolog, absolwent Princeton University. Seth Shostak jest najstarszym astronomem pracującym w Instytucie SETI, znajdującym się w Mountain View w Kalifornii.

 

 

Co powiedział Seth Shostak?

/wypowiedź poniżej przytaczamy za portalem www.chip.pl/

[...] Zdaniem  Shostaka, o ile jest bardzo prawdopodobne, by kosmici zamieszkiwali obszar Drogi Mlecznej, tak szansa na ich odwiedziny na Ziemi (szczególnie we współczesnych czasach) wydaje się nikła. Gdyby jednak pewnego dnia doszło do interakcji z pozaziemskimi formami życia, to według przedstawiciela SETI nie powinniśmy się nastawiać na spotkanie zielonych ludzików, których wizerunki zostały wykreowane przez Hollywood.

Według Shostaka kosmici nie będą formami życia opartymi na węglu

Shostak uważa, że potencjalni kosmici nie będą formami życia opartymi na węglu oraz będą pozbawieni mózgów. Oczywiście nie oznacza to, iż zabraknie im inteligencji – wręcz przeciwnie. Układ Słoneczny jest stosunkowo młody, dlatego organizmy pochodzące z innych, starszych, mogą być znacznie lepiej rozwinięte. Mogłoby to oznaczać, że stworzona przez nich cywilizacja będzie o wiele bardziej zaawansowana od ludzkiej.

Już teraz, mówiąc o sztucznej inteligencji, możemy spotkać algorytmy działające szybciej i skuteczniej od ludzi. Z tego względu Shostak przypuszcza, jakoby kosmici – o ile w ogóle istnieją, a ludzkość nie jest ewenementem w skali wszechświata – byli równie zaawansowani co SI. Trudno jednak oczekiwać, by stosowane przez nich techniki podróży umożliwiały przemierzanie odległości liczonych w latach świetlnych w krótkim czasie. Jest to prawie niemożliwe i wynika z ograniczeń w postaci praw fizyki.

 

No cóż...  Bzdury o „braku mózgów” lub „ciałach nie opartych na węglu” wypowiadane przez dyrektora SETI pokazują, że wiedza o UFO i innych cywilizacjach takich ludzi jest zerowa. Oni naprawdę nie wyobrażają sobie, że po pierwsze wszechświat tętni życiem, a po drugie to życie jest bardzo podobne do nas, a czasami wręcz identyczne. Tworzą więc przeróżne hipotezy-dziwadła, a tak naprawdę za grosz nie wierzą, że jesteśmy regularnie odwiedzani przez obcych w dużej mierze przypominających ludzi. Będzie kiedyś niespodzianka dla nich, choć nastąpi to pewnie nie za naszego życia.

Ukazuje się teraz bardzo dużo publikacji o UFO, obcych cywilizacjach, konsekwencjach kontaktu naszej cywilizacji z obcą itp. Wszystko to „efekt Pentagonu”, czyli oficjalnych oświadczeń w sprawie UFO amerykańskich oficjeli z US ARMY, co rzeczywiście nawet dla wielu światowych mediów było szokiem. Stąd tak dobra passa w mediach tematów, które regularnie pojawiają się w serwisach FN.

Z przeróżnych informacji, które nadsyłają na pokład okrętu Nautilus jeszcze jedna dotycząca konsekwencji kontaktu naszej cywilizacji z obcą, bardziej zaawansowaną w rozwoju technologicznym. Publikujemy ją w tym tekście, bo tam także pojawia się ekspert z SETI. Nie będziemy jednak poświęcać tej sprawie więcej miejsca – jedynie odnotowujemy, że coś takiego pojawiło się w mediach. 

Źródło: https://www.biegowelove.pl/naukowcy-ostrzegaja-przed-lekkomyslnym-niebezpieczenstwem-ktore-wynika-z-naszych-staran-o-kontakt-z-kosmitami/

 Na koniec jeszcze jedna sprawa z naszej najnowszej poczty – wiadomość dotarła do nas 15 czerwca 2021.

 

From: [..]
Sent: Wednesday, June 16, 2021 6:11 PM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject:

 

Ahoj!

Zainteresowany tematem wystawionej na aukcji klatki filmu z rzekomej sekcji obcej istoty, przesyłam garstkę dodatkowych informacji, zawartych w książce Johannesa Von Buttlara. Do wykorzystania wg Waszego uznania. Pozdrawiam serdecznie życzę Wam wytchnienia i chwili na głębszy oddech, bo zasługujecie na odpoczynek. Strona FN tętni życiem, wiem bo jestem tam codziennie, a jeśli jakaś przygoda trwa ponad trzydzieści lat to widać że jest warta wysiłku. Dzięki za Waszą dobrą robotę, od 2007 roku na pokładzie Nautilusa, załogant […].

 

Pięknie dziękujemy za te słowa, to tylko dla takich ludzi jak Pan robimy ten serwis. I jedna ważna uwaga – jeśli byłoby tak, że Pan jest jedynym czytelnikiem serwisu FN na całym świecie, który regularnie czyta i odwiedza pokład okrętu Nautilus, to i tak będziemy to robili tylko i wyłącznie dla Pana z taką samą pasją i zaangażowaniem… ale Pan o tym wie, prawda? ; - ) Pozdrawiamy ciepło z pokładu okrętu NAUTILUS!

/poniżej materiały przysłane przez naszego czytelnika/

 

 

 

Komentarze: 10
Wyświetleń: 2543x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 17 cze 2021 06:35   
Autor: FN, źródło: FN, chip.pl, wp.pl, gazeta.pl   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 20 cze 2021 20:27 | ocena: + 4

Odyseusz A | Załogant

Wstyd mówić o człowieku który wyciągał pieniądze na badania aby utrzymać swą pensję i obiecywać ,,cuda" nie wspominając o jego łgarstwie w czym zorientowało się wielu światowych naukowców. !!!!! Shostak używa technologii która nie ma nic wspólnego z komunikacją innych istot ,krótko mówiąc ,,nie ta fala". Z całą pewnością część us army posiada statki i drony anty-grawitacyjne ,współpracuje z obcymi od dawna i ma wiele do ukrycia .Niestety masowe obserwacje już dawno ujawniły te technologie poza tymi których jedynie możemy się domyślać. Jedno jest pewne -nie można już zaprzeczyć że odwiedzają nas jak również przebywają na tej planecie obcy podobni całkowicie do ludzi jak też tacy którzy różnią się od nas wyglądem nie wspominając o ich technologii. Nie czekajmy na dowody które nic nie zmienią lecz zwróćmy uwagę na paskudną sytuację ludzi żyjących w pasożytniczym systemie technokracji ,podzielonych złudnymi religiami i niszczących środowisko tej planety .Jeśli ludzie nie zaczną przemiany systemu organizacji społeczeństw to nie jest nam pisane przetrwać samozagłady .

Pt, 18 cze 2021 10:55 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

Nie rozumiem czemu niektórzy obrażają się na ten wywiad/osąd tego pana z SETI.
Organizacja ta szuka śladów życia w kosmosie, opartego na znanych nam aktualnie prawach fizyki. Szuka bytów posługujących się naszą techniką obserwacyjną.
Trudno się dziwić jego opinii gdyż znane nam obecnie prawa fizyki, wykluczają taki kontakt, podróże...
Gdy odkryjemy w nauce jakieś nowe prawa to przestroimy nasze aparatury odbioru/nadawania do nowych praw i w tedy coś zobaczymy, pogadamy...
Jak teraz mamy się komunikować z UFO skoro nie wiemy na jakich zasadach istnieją/podróżują...
To taka sama sytuacja jak z bogiem/transcendencją; trzeba ja poznać/zrozumieć a nie tylko wierzyć.

Czw, 17 cze 2021 20:45 | ocena: + 2

arturu | Załogant

"Jest to prawie niemożliwe i wynika z ograniczeń w postaci praw fizyki." Ależ oczywiście, ze rozmawiając o obcej cywilizacji o podróżach nie możemy brać znanej nam fizyki pod uwagę. Skąd taki pomysł u pracownika Seti? To jest instytucja mocno dofinansowywana, jak KK. Nie brałbym ich pod uwagę, są niewiarygodni.

Czw, 17 cze 2021 19:33 | ocena: + 6

najsampierw | Załogant

Myślę, że facet celowo powiedział, to co powiedział, a nie było to związane z jego głupotą, bądź ignorancją. Obcy przylatują na Ziemię, są tu obecni, więc powątpiewa to istnienie takich instytucji jak SETI. Skoro Obcy pojawiają się tu na Ziemi, to po kiego grzyba szukać ich radiowo w kosmosie? Ktoś bardzo boi się o swoją pracę i źródło utrzymania :)

Czw, 17 cze 2021 19:21 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Prawie wszyscy już wiedzą, że obcy istnieją, że pojawiają się na naszej planecie a prawdopodobnie też ją zamieszkują a tu nagle dyrektor SETI mówi światu, że jest to niemożliwe - więc po co inwestują tak potężne pieniądze w instytucję zajmującą się kosmosem. Jak widać jego wypowiedzi mają jedynie na celu odwrócenie sytuacji a tym samym przykrycie wszystkiego co już wyciekło ze służb USA. Za każdym razem popełniają błąd mówiąc, że obcy to tylko nasza wyobraźnia. Najlepszym dowodem potwierdzającym obcych jako fakt jest Fundacja Nautilus - kopalnia wiedzy która od ponad 30 lat zbiera wszelkie materiały ze świata w powyższej sprawie. Pozdrawiam

Czw, 17 cze 2021 15:53 | brak oceny

88kropka | Załogant

Zdanie NASA i SETI już mnie nie interesują, będą wszystko negować tak jak Roswel. Tam rozbił się statek kosmiczny pochodzący z Reticulum, na jego pokładzie znajdowały się ludzkie formy życia bioorganiczne androidy niezależnie myślące pod każdym względem, doceniane,szanowane przez ludzi Reticulum a także przez nie leczone. Część z tych inteligentnych androidów przeżyła a inni po upadku nie, ale byli do odratowania tylko lekarze,naukowcy nie potrafili ich uratować. Aby przeżyć te androidy są zasilane kosmiczno- elektromagnetycznymi energiami życia. Androidy te wysyłane są do obcych systemów planetarnych są niezależne i żyją do 300 lat. Mogą same o sobie decydować i rozwijać się. Jeśli jeszcze ktoś z nich żyje to przetrzymywane są w tajnych ośrodkach USA. KONTAKT 215 28 LUTY 1987 ROK EDUARDO BILLY MEIER.

Czw, 17 cze 2021 12:11 | ocena: + 3

przybysz | Załogant

Przecież widać wyraźnie, że to jeden z tych głupkowatych, ironicznych uśmieszków na twarzy gościa nie mającego bladego pojęcia o licznych wizytach U.F.O. tu i teraz!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.