Dziś jest:
Wtorek, 17 maja 2022

Ludzkość na Ziemi żyje obecnie w niegodziwym nadmiarze materialnych pragnień i przyjemności.
/Billy Eduard Meier, najsłynniejszy kontaktowiec z UFO na świecie/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 5750x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 19 cze 2021 05:44   
Autor: FN, źródło: FN, interia.pl   

EGIPT - TAJEMNICA SFINKSA

Sfinks był wielokrotnie zasypywany piaskiem i odkopywany przez kolejne pokolenia mieszkańców pustyni. Arabowie nazywali go czasem "ojcem strachu", przez pewien czas uważali również, że wystająca spod ziemi głowa należy do pradawnego boga, który został opuszczony przez wyznawców. Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń: Sfinksa Egipcjanie dostali w spadku od dużo starszej cywilizacji.


Sfinks wiele razy był zasypywany przez piasek i odkopywany /Getty Images/Flash Press Media
Utarło się, że Sfinks powstał około 2-5 tysięcy lat temu, jednak wiele osób twierdzi, że jest on znacznie starszy. Wśród nich jest prof. Robert Schoch, specjalista z zakresu wietrzenia skał, wykładający na Uniwersytecie Bostońskim. W wielu swoich publikacjach profesor dowodzi, że za erozję ścian posągu odpowiadają głównie silne deszcze.
Najmłodsza fala wielkich opadów miała miejsce 7-9 tys. lat temu. Wtedy to panowała neolityczna era deszczowa. Niektórzy naukowcy jednak sądzą, że opady te nie były aż tak silne, aby do tego stopnia zniszczyć skały, z jakich jest zbudowany Sfinks. Zatem rzeźba może być jeszcze starsza, gdyż wcześniejsza, tzw. pierwsza era deszczowa, panowała na terenie Egiptu 12-17 tysięcy lat temu.

Największą zagadką Sfinksa nie jest to, kiedy powstał, ponieważ na razie nikt nie jest w stanie ze stuprocentową pewnością udowodnić swoich racji. Jedno wydaje się pewne: Sfinks jest starszy niż otaczające go piramidy.

Największa zagadka kryje się wewnątrz rzeźby, gdzie - jak twierdzi wielu naukowców - znajduje się cały labirynt korytarzy i pomieszczeń wykutych w skale. Brytyjski pisarz Robert K. G. Temple w swojej książce "Tajemnica Sfinksa. Zapomniane początki sanktuarium Anubisa" pisze, że jeszcze w początkach XX wieku można było zejść do jednego z tuneli. Podobnie twierdził Wielki Mistrz Ordo Templi Orientis i znawca starożytnego Egiptu, Aleister Crowley.
Przez lata prowadzono wokół monumentu badania, jednak większość z nich jest tajna /Getty Images/Flash Press Media


 Pojawiało się coraz więcej osób, twierdzących podobnie jak Temple, że pod monumentem znajduje się system tuneli i komnat, które nie są naturalne, a wykonane przez człowieka. Na istnienie kilku z nich istnieją dowody.

Sekretarz Najwyższej Rady Starożytności, doktor archeologii Zawi Hawass, na specjalnie zwołanej w Gizie konferencji prasowej potwierdził w 1996 roku istnienie tuneli pod posągiem. Jednak już wkrótce zmienił zdanie i stwierdził, że istnienie takich tuneli jest bzdurnym pomysłem.
Im więcej pojawiało się takich niedopowiedzeń, tym więcej pojawiało się plotek. Łącznie z tymi, które głosiły, że rząd Egiptu specjalnie utajnia informacje, które mogą udowodnić , że piramidy nie są dziełem Egipcjan, tylko znacznie starszej i bardziej zaawansowanej technologicznie cywilizacji. Plotki te podsycił dr Mohammed Abbas, który stwierdził po badaniach georadarem, że pod Sfinksem faktycznie znajdują się tunele. Podobno odkryto nawet wejście do jednego z nich, ale szybko je zasypano.
Bardzo prawdopodobne jest, że Sfinks kiedyś faktycznie był lwem. Ok. 10,5 tysiąca lat temu Słońce wschodziło w znaku Lwa i właśnie w tę stronę jest skierowana głowa posągu. Dlaczego później jego głowie nadano bardziej ludzki kształt? Tego nie wiemy. Mimo to wiele osób uważa, że od razu wybudowano go z ludzką twarzą.

Wielki Sfinks – monolityczny posąg sfinksa, znajdujący się na terenie kompleksu piramid w Gizie, w Egipcie. Rzeźba ma 72,85 m długości i 20 m wysokości, prawdopodobnie przedstawia wizerunek Chefrena, jest zwrócona twarzą na wschód, w kierunku Nilu. Od 1979 roku figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.W okienku "ZDJĘCIE DNIA" jest fotografia UFO nad kompleksem w Gizie, którą dostaliśmy na pocztę FN.


https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,1535,ufo-nad-kompleksem-piramid-w-gizie---fn-2021.html

Komentarze: 9
Wyświetleń: 5750x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 19 cze 2021 05:44   
Autor: FN, źródło: FN, interia.pl   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 23 cze 2021 08:37 | brak oceny

Wedruss | Załogant

Posągi od zawsze stawiano wielkim ludziom. Sfinks na pewno uwiecznia wizerunek wielkiego człowieka o wielu zasługach. Kompozycja ludzkiej głowy z tułowiem i łapami lwa sugeruje że był też wielkim przywódcą i miał olbrzymią władzę.

Pon, 21 cze 2021 19:36 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Przepraszam, no i link do filmu:
https://youtu.be/bCRuC76F7J4

Pon, 21 cze 2021 19:34 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Co do Sfinksa to zachowały się stare zdjęcia pokazujące w jakim stanie był i jak niedoskonale wyglądał - był ulepszany.
Ruski film, ale można włączyć tłumaczenie. Trochę odbrązawia stare budowle, bardzo przekonujący.

Pon, 21 cze 2021 12:30 | ocena: + 5

_0raD | Załogant

Do tej pory nikt nie znalazł jednoznacznej odpowiedzi na pytanie po co starożytni wybudowali tak ogromny kompleks w Gizie. Najbardziej skłaniam się do teorii, którą głosił m.in. Edgar Cayce - jest tam zakopane coś bardzo ważnego. Z mojej strony sytuacja mogła wyglądać następująco: kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy lat temu na Ziemi istniała cywilizacja Atlantów, znacznie bardziej rozwinięta niż obecna. Na skutek zmian klimatu lub być może jakiejś katastrofy kosmicznej Atlanci mieli świadomość nadchodzącej zagłady oraz tego, że nie są w stanie tego powstrzymać. Postanowili więc stworzyć ogromną bibliotękę-sejf zawierającą wszystkie ich dokonania tak aby odradzająca się ludzkość po katastrofie (składająca się oczywiście także z reinkarnacji ich samych) nie musiała już zaczynać od zera. Miejsce to oznaczyli dwoma sfinksami oraz 3 piramidami, w tym Wielką piramidą ustawioną na przecięciu naturalnych linii energetycznych Ziemi, tak aby następna cywilizacja, która osiągnie odpowiedni rozwój nie musiała szukać długo tej składnicy wiedzy – od razu widać, że jest to bardzo ważne miejsce. Dopóki nie staniemy się społeczeństwem myślącym globalnie nikt jednak nie ma szans dotarcia do tej ukrytej komnaty. Co do głowy sfinksa to uważam, że nie przedstawiała wcześniej głowy lwa tylko twarz poprzedniego człowieka (znacznie różniącą się od dzisiejszego) albo nawet szaraka i została przerobiona aby to ukryć.

Sob, 19 cze 2021 07:22 | ocena: + 6

Researcher | Załogant

Ależ oczywiście, że nie jest mówiona nam prawda, która jest utajniana przez tzw. kapłanów ziemskich religii. O blokowaniu informacji z odkryć starożytnego Egiptu przez tamtejsze władze pisał w swoich książkach między innymi Erich von Däniken. W tak potężnej budowli, jak Sfinks naturalnie, że muszą znajdować się labirynty i komnaty – z tego, co pamiętam według nieoficjalnej wiedzy, Sfinks był centralną biblioteką starożytnego Egiptu, gdzie być może znajdowały się starożytne pisma przekazane przez pozaziemskie cywilizacje, których starożytni Egipcjanie czcili jako bogów. Jesteśmy okłamywani już od zarania dziejów i dlatego nasz świat wygląda, jak wygląda.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 20 cze 2021 07:31 | ocena: + 1

bobby | Załogant

Dlaczego blokują dostęp do informacji?
@Researcher,

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 21 cze 2021 10:13 | ocena: + 1

wojorzel | Załogant

@bobby, dla władzy i kontroli blokują informacje:(

Wt, 22 cze 2021 13:36 | brak oceny

Researcher | Załogant

@bobby, Zatajenie prawdy dotyczącej natury stworzenia i życia we Wszechświecie naturalnie niesie za sobą korzyści w postaci władzy, manipulacji i kontroli. Starożytni Egipcjanie, jak dużo na to wskazuje, przeprowadzali grupowe, a nawet masowe podróże astralne (dzisiaj nazywamy to OOBE) i ich wszędobylska obsesja na punkcie życia w zaświatach widoczna jest na każdej ścianie starożytnych budowli Egiptu. To prawdopodobnie poprzez opanowane grupowych podróży astralnych pod przewodnictwem kapłanów, nawiązywali kontakty z inteligencjami pozaziemskimi, które nauczyły ich techniki budowli piramid, a także przekazywały im sekretną wiedzę dotyczącą kosmosu i zaświatów. Na takie ślady informacji natknęło się kilku znanych współczesnych Obenautów, których świadectwa można znaleźć w niektórych źródłach na temat OOBE.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Rosyjscy blogerzy zajmujący się wojskowością mają być zszokowani stratami, jakie Rosjanie ponieśli podczas próby forsowania Dońca - twierdzi amerykański Instytut Studiów nad Wojną. Jak czytamy w analizie, 'próba przeprawy przez rzekę wykazała oszałamiający brak zmysłu taktycznego'.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.