Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 13
Wyświetleń: 3126x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 cze 2021 08:13   
Autor: FN, źródło: FN, chip.pl, wp.pl, gazeta.pl, radiozet.pl, CNN, BBC, The New York Times   

RAPORT PENTAGONU O UFO – NOWE INFORMACJE /aktualizacja 20 czerwca 2021/

Amerykańskie służby przygotowują raport o UFO. Ma zostać opublikowany 25 czerwca 2021 i już wiadomo, że będzie zawierał relacje o obiektach, których możliwości są poza zasięgiem wszelkich samolotów, dronów, pocisków itp. Amerykańskie służby specjalne przeanalizowały ponad 120 incydentów z udziałem niezidentyfikowanych obiektów latających z ostatnich 20 lat. Według przecieków opisanych przez "The New York Times" ma być w nim użyte sprytne sformułowanie, że – cytat – „służby nie znalazły żadnych niepodważalnych dowodów na to, że obiekty te pochodziły od obcej cywilizacji”. Raport jednocześnie jednoznacznie pokazuje, że za UFO stoi technologia, która znana jest jedynie z twórczości pisarzy S-F.

 

 

Członkowie komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów otrzymali raport Pentagonu na temat „niewyjaśnionych zjawisk powietrznych”.

– To była bardzo pouczająca lektura – powiedział Andre Carson z Partii Demokratycznej.

Przed publikacją raportu parlamentarzyści otrzymali wgląd do ściśle tajnego dokumentu. Pytani przez New York Post przedstawiciele Izby Reprezentantów nie chcieli zdradzić, czy w raporcie znajdują się nieznane dotąd informacje na temat istnienia życia poza Ziemią.

Demokrata Mike Quigley stwierdził, że raport „nie zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania i spora część zjawisk pozostanie niewytłumaczalna”. Za jakiś czas raport ma zostać ujawniony.

Gdybym miał przewidzieć, jak zareaguje na niego opinia publiczna, to raczej spodziewam się jednego słowa: rozczarowanie” – dodał.

Pozostaje całe mnóstwo pytań w temacie bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Musimy zrozumieć, że inne kraje mogą stosować do celów szpiegowskich bardziej rozwiniętą technologię niż ta, którą my mamy dostępną. Takie raporty jak ten, pomogą nam zrozumieć wiele rzeczy – uzupełnił Sean Patrick Maloney z Partii Demokratycznej.

Podchodzimy bardzo poważnie do niewyjaśnionych zjawisk na niebie. To niezwykle ważne dla naszego bezpieczeństwa narodowego. Chcemy wiedzieć, z kim mamy do czynienia – dodał.

 

Podczas narady w Bazie FN zespołu z projektu „Otwarte Niebo” przeanalizowaliśmy wszelkie informacje, które docierają do nas zza oceanu dotyczące tego raportu. Nie ma wątpliwości, że nie będzie zawierał niczego nadzwyczajnego z naszego punktu widzenia. Relacji o obserwacjach dziwnie zachowujących się obiektów na niebie mamy pełne katalogi i jest jasne, że w raporcie nie padnie nawet jedno zdanie, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można zakładać, że są to pojazdy obcych cywilizacji. Zamiast tego przeczytamy zdania typu „służby nie znalazły żadnych niepodważalnych dowodów na to, że obiekty te pochodziły od obcej cywilizacji”. Ale mimo wszystko jest ogromny przełom w sprawie UFO. Ludzie czytając nawet takie ogólnikowe zdania zaczęli się orientować, że Niezidentyfikowane Obiekty Latające są częścią naszej rzeczywistości i z tym wyzwaniem przyjdzie nam się wkrótce zmierzyć. W mediach na całym świecie liczba publikacji ze słowem „UFO” przekroczyła wszelkie granice. Podobnie jest z największymi stacjami telewizyjnymi – temat UFO jest niczym temat terroryzmu czy zmian klimatycznych żelaznym punktem nowych produkcji. Przykład pokazujący tę tendencję poniżej.

 

J.J. Abrams, reżyser filmów z serii „Gwiezdne wojny”, „Mission: Impossible” czy „Star Trek”, stworzył dla stacji Showtime czteroczęściową sagę o UFO i przypadkach jego zaobserwowania, do których dochodziło przez lata.

W 2017 roku amerykański dziennik „The New York Times”, a później także „New Yorker”, informowały o tym, że Pentagon od lat śledzi pojawiające się wiadomości o UFO. W tym samym czasie piloci marynarki wojennej USA zarejestrowali  wideo, na którym widać niezidentyfikowane obiekty latające na niebie.

 Teraz J.J. Abrams  zrealizował dla Showtime czteroczęściowy serial o ludzkiej fascynacji tym niezbadanym zjawiskiem. Twórcy rozmawiają ze świadkami z całego kraju, którzy twierdzą, że widzieli UFO, a także badają całą historię fenomenu z punktu widzenia kultury i polityki. „»UFO« stawi czoła najbardziej zagadkowym pytaniom w tej sprawie. Dlaczego wierzymy, w to, co wierzymy? Jaka jest nieuchwytna prawda kryjąca się za tą trwającą od dziesięcioleci tajemnicą?” – czytamy w oficjalnym opisie serii.

 

Jak podaje Collider, jednym z nich jest J.J. Abramsa, reżyser i producent znany między innymi z serialu "Lost: Zagubieni" oraz dwóch części najnowszej trylogii "Star Wars" oraz jego firma produkcyjna Bad Robot, zajęli się pracą nad serialem dokumentalnym "UFO" reżyserowanym przez Marka Monroe ("Icarus") i Paula Crowdera ("Riding Giants"). Tytuł ma zbadać fascynację społeczeństwa niewyjaśnionymi zjawiskami oraz sprawą ewentualnego w związku rządu amerykańskiego, prywatnych firm i wojska z ukrywaniem prawdy o zjawiskach pozaziemskich w celu realizacji własnych celów.

Serial "UFO" przedstawi niepokojące teorie na tematy z pierwszych stron gazet, będące przedmiotem realnego zainteresowania wpływowych polityków i dyrektorów generalnych dużych firm. Twórcy położą szczególny nacisk na ukazanie wyśmiewania i ostracyzmu w kierunku zwykłych obywateli drążących te same zagadnienia.

 

Produkcja została zainspirowana artykułem z New York Times w 2017 roku, który ujawnił, że Pentagon posiadał własny program badań nad UFO. Twórcy będą się starali zbadać historię tego zjawiska, a także podkreślić zeznania naocznych świadków z całego USA. Główne pytania postawione przez reżyserów to: dlaczego wierzymy w to, w co wierzymy i jaka jest nieuchwytna prawda stojąca za tajemnicą liczącą kilkadziesiąt lat?

"UFO" - kiedy premiera serialu?

 Produkcja będzie składać się z czterech odcinków. Oprócz Abramsa wśród producentów figurują również Glen Zipper, Mark Monroe, Sean Stuart, Ben Stephenson, Rachel Rusch Rich, Kevin Lincoln, Maren Domzalski i Paul McGuire. "UFO" zostanie wyemitowane na antenie stacji Showtime 8 sierpnia 2021 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie można obejrzeć serial w Polsce.

źródło: https://www.radiozet.pl/Seriale/UFO-nowy-serial-tworcy-Lost-Zagubieni


Dziennikarze CNN przeanalizowali nowo ujawniony raport dotyczący UFO i rozmawiali z członkami rządu oraz ekspertami ds. bezpieczeństwa. Zwrócili uwagę, że urzędnicy po raz pierwszy poważnie traktują temat niezidentyfikowanych obiektów latających i "rozważają ich rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo narodowe".

- Każdy, kto poświęcił temu wystarczająco dużo uwagi, rozumie, że musi traktować to poważnie - powiedział David Norquist, były zastępca sekretarza obrony, który utworzył w 2020 r. grupę zadaniową, aby ocenić charakter UFO. Eksperci podkreślają, że podchodzą do tematu z otwartym umysłem i nie zamykają się na żadną z opcji: UFO mogą pochodzić z naszej planety lub być wytworem obcej cywilizacji.

"Zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego"

- Gdyby te obiekty [UFO] miały na boku oznaczenie, np. w postaci flagi Rosji, to dziś nie prowadzilibyśmy tej rozmowy - powiedział Norquist.

Komentarze: 13
Wyświetleń: 3126x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 cze 2021 08:13   
Autor: FN, źródło: FN, chip.pl, wp.pl, gazeta.pl, radiozet.pl, CNN, BBC, The New York Times   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 23 cze 2021 15:06 | ocena: + 1

Odyseusz A | Załogant

Bez ogródek !!!!! USA to najbardziej zakłamane państwo na tej planecie . W tym kraju są dwie technologie -pod publiczkę i tajna o której obywatele tego kraju jak i innych mają znikome pojęcie a które powala na kolana !!!!!! Nikt wtajemniczony nie wątpi o współpracy odłamów wojskowych z obcymi już za czasów prezydenta Eisenhowera !!! Szczególnym przypadkiem zaobserwowanym przez cywilnych pilotów samolotu pasażerskiego w pobliżu strefy znanej area 51 była obserwacja kilkunastu obiektów które kolejno schodziły do strefy lądowania w szczególny sposób co można uznać za obserwację dronów anty-grawitacyjnych. Fakt wstrzymywania się od komentarzy w sprawie współpracy wojsk USA z obcymi przez wielu wtajemniczonych ludzi o uznanych autorytetach świadczy o olbrzymim niebezpieczeństwie dla ich życia jak i o potwierdzeniu istnienia tego tajnego zadania. Praktycznie żadne państwo nie ma kontroli nad przebywaniem obcych istot i penetracji naszej planety.Nie liczmy na oficjalne potwierdzenie przez jakikolwiek urząd tego państwa.Nie liczmy nawet na oficjalny kontakt obcej cywilizacji z przedstawicielami rządów naszej planety.Wszystkie zdarzenia odbywają się w sposób utajniony utrzymywany w wielkiej tajemnicy i nie są to kontakty o charakterze w pozytywnym .Nie jesteśmy jeszcze cywilizacją w prawdziwym tego słowa znaczeniu ,bardzo daleko nam do osiągnięcia tego systemu. Wszelkie osiągnięcia z dziedziny odwróconej technologii są utajnione i wykorzystane w celach wojskowych. Fakt rozszerzonych zbrojeń wielu krajów w tym największych mocarstw świadczy tylko o zbliżającej się konfrontacji na szeroką skalę światową i tylko naiwni ludzie wierzą w sens tych zbrojeń dla utrzymania pokoju. UFO nie jest żadnym cudem tylko obiektem o innej technologii i żadną tajemnicą. Wszystkie dotąd znane obserwacje i kontakty pojedyńczych uczestników zdarzeń całkowicie tłumaczą nam wszelkie nasze wątpliwości.UFO to mała kropelka prawdy ukrytej w oceanie wiedzy a są jeszcze bardziej sekretne urządzenia i inne technologie oraz tajemnice ukrywane przed ludżmi w interesie technokracji.Nie żyjemy wbrew pozorom w najlepszych czasach ,może się okazać że to ostatnie złudne chwile szczęścia pseudo cywilizacji przed dramatem egzystencji.

Wt, 22 cze 2021 16:25 | ocena: + 2

Nac2_3lny | Załogant

Z niezwykłym zdumieniem i nawet radością zauważyłem dzisiaj pojawienie się na GŁÓWNEJ stronie portalu "Wyborcza.pl" artykułu pt. "Rząd USA ujawni raport na temat UFO":
https://wyborcza.pl/7,75399,27235001,rzad-usa-ujawni-raport-na-temat-ufo.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
No i cóż, moim radościom, że sprawa na poważnie trafia do mediów, nie było końca. Aż do momentu, kiedy spojrzałem na komentarze pod owym artykułem. Czytelników "Wyborczej" zawsze uważałem za nieco bardziej inteligentnych od statystycznego krajowego "suwerena", ale tutaj przyszła chwila przykrej refleksji. A właściwie to odpowiedzi na pytanie, dlaczego ujawniając własne obserwacje niezidentyfikowanych obiektów zwykle robimy to anonimowo - bo po prostu boimy się ośmieszenia i ostracyzmu - wszak sam komentuję to nie na stronach "Wyborczej", ale na stronie FN. Nie pamiętam już gdzie to było, ale utkwiło mi stwierdzenie, że ilość dowodów przemawiających za istnieniem UFO (w naszym rozumieniu) jest wystarczająca do wydania wyroku skazującego w sądzie. Ale też tym samym nie wierzę, że jeśli nie będzie to w czyimś interesie politycznym, materialnym i opartym na najgorszych zwierzęcych instynktach, to jakikolwiek sąd, czy rząd uczyni coś w kierunku "ujawnienia" dla "dobra ludzkości". Bo owa "ludzkość" dla pozostających w cieniu obserwatorów znajduje się na takim poziomie rozwoju, jaką z naszego punktu widzenia prezentują mrówki w leśnym mrowisku.

Pon, 21 cze 2021 21:59 | ocena: + 2

Elep_neberim | Załogant

@Arkturianin222, a skąd ta pewność że to pojazdy pozaziemskie, stworzone przez jakiś kosmitów, a nie są to pojazdy ziemskie stworzone przez cywilizację żyjącą na ziemi lub w ziemi od milionów lat ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 22 cze 2021 09:44 | ocena: + 6

Romeo | Załogant

@Elep_neberim, Po pierwsze nie przez "jakichś kosmitów", tylko przez cywilizacje znacznie starsze od naszej. To wynika z obliczeń matematycznych, z rachunku prawdopodobieństwa- takich cywilizacji jak nasza są [ i to tylko w naszej galaktyce] miliony, z czego znacząca część [ i to już są twarde dane od astrofizyków] cywilizacji egzystuje przy gwiazdach znacznie starszych od naszej młodej gwiazdy jaką jest Słońce. Cywilizacje , które wyprzedzają nas o setki, tysiące i miliony lat posiadają technologię o której nie mamy bladego pojęcia, która pozwala im dotrzeć do nas bez żadnych problemów. Te pojazdy w naszej atmosferze łamią wszelkie prawa fizyki, widać wyraźnie, że grawitacja na nich nie działa. Nasza ziemska technologia [nawet najpotężniejszej armii świata jaką jest armia USA ] jest przy ich technologii niczym z epoki kamienia łupanego...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 24 cze 2021 05:44 | brak oceny

except | Załogant

@Romeo, Trafiłeś w samo sedno panie dzieju! Pozdrawiam!

Nie, 20 cze 2021 11:44 | ocena: + 7

Orion_1957 | Załogant

Wiadomo, że służby Stanów Zjednoczonych dalekie są od tego by opinii publicznej powiedzieć wprost, że obiekty które rejestrują od dziesiątek lat pochodzą od obcej cywilizacji. Każda ich wymówka, każde wymijające określenie przybliża nas do prawdy. Służby tak naprawdę są w niezręcznej sytuacji. Zawsze mogą powiedzieć i chyba tak zrobią , że obiekty te to broń szpiegowska państw ościennych. Obawiają się prawdy która może stanowić dla nich samych pułapkę. My wiemy swoje. Fundacja Nautilus jest najlepszym dowodem na istnienie obcych. Trzydziestoletnia praca jest dowodem potwierdzającym fakt , że nie jesteśmy sami w przestrzeni i tym należy się cieszyć. Pozdrawiam.

Nie, 20 cze 2021 11:39 | ocena: + 7

Arkturianin222 | Załogant

To, że technologia zastosowana w tych pojazdach jest poza zasięgiem ziemian- Pentagon dokładnie o tym wie! Dlatego nie podejmuje żadnych działań militarnych w stosunku do tych obiektów- wiedząc, że atak na te obiekty może spowodować natychmiastowe unicestwienie okrętu czy samolotu w sposób niewytłumaczalny! Pentagon od kilkudziesięciu lat wie na 100%, że są to pojazdy pozaziemskie, a przybywający w nich kosmici nie mają absolutnie złych zamiarów. Gdyby te filmiki nie wyciekły do opini publicznej- przez najbliższe dziesięciolecia była by to nadal ścisła tejemnica, a ludzie dalej byli by w bezczelny sposób okłamywani. Wojskowi mają już od dziesięcioleci 100% dowody na liczne, stałe wizyty U.F.O. No a teraz przyciśnięci do ściany muszą coś powiedzieć na ten temat, jednak będą mataczyć, robić dalej idiotów z ludzi! ALE- coś sie jednak zmieni po tym raporcie, temat U.F.O. w końcu będzie poważnym tematem nawet w mediach glównego nurtu- to jest przełom jakby na to nie patrzeć...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 21 cze 2021 15:24 | ocena: -5

Citizen | Załogant

@Arkturianin222, nic sie nie zmieni, Ty jesteś naiwny czy nakrecony tematyką UFO ?, sory bede was sprowadzał na Ziemie bo widzę ze Tu jest niezła pralnia umysłów

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 21 cze 2021 19:25 | ocena: + 5

przybysz | Załogant

@Citizen, Nakręcony to ty jesteś i nie obrażaj innych, bo nie masz do tego prawa!!! "Na ziemię" to ciebie trzeba sprowadzić! Prawda cię boli?! Przez takich jak ty- świat po dzien dzisiejszy żyje w ciemności! Sprawy związane z U.F.O., czy REINKARNACJĄ są najważniejsze w dziejach ludzkości- zapamiętaj to sobie raz na zawsze. I jeśli nie odpowiadają ci jedyne w Polsce WOLNE MEDIA [ jakim jest FUNDACJA NAUTILUS], to wypad, poszukaj coś dla siebie odpowiedniego do twojego poziomu intelektualnego.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 22 cze 2021 11:43 | ocena: -4

Citizen | Załogant

@przybysz, nie obrażam, ale ty sobie nie żałowałeś. ... to dobrze jestem ponad tym. przynajmniej jest jakaś dyskusja w komentarzach i podskakują statystyki wejść na stronę.

Nie wiem skąd bierzecie te brednie i wywody pseudo fantastyczno naukowe, niepotwierdzone żadnymi faktami - ale wystarczy odrobina zdrowego rozsądku by umieć odfiltrować bzdety od czegoś naprawdę sensacyjnego.

Filmik noktowizji z kręcąncymi się trójkątami - nakręcony przez filmowca z branży - sory - kilka sekund filmu - ma sprawić że będę miał mokro w gaciach ? skoro wyciekł - to niech wojsko da komentarz - opis kontekstu więcej - a nie potwirdzi lakonicznie autentycznośc filmu.

W USA - tworzą raport o UFO - który nic nie udowodni i nie powie, ale miliony dolarów wydali na sporządzenie raportu - co związane jest z pracą ludzi, urzędasów .. po co ? by przekonac ludzi do czegoś, czy jak nie wiadomo - to chodzi o kasę ?

WOLNE MEDIA ... co ty o tym wiesz ? PISUar ma gdzieś taki portal "opinio" twórczy jak ten.

Nie celuj we mnie zdaniem wystrzelonym z "dupy" które nic nie wnosi, se wypadnę stąd jak będę miał taki kaprys.

Wt, 22 cze 2021 20:46 | ocena: -2

nor_man | Załogant

@przybysz, bosze, jad jak z Torunia. Taki 'mondry' i 'oświecony', a zachowuje się jak obrażone dzidzi, tylko dorosłe.

Pon, 21 cze 2021 21:58 | ocena: + 1

Elep_neberim | Załogant

@Arkturianin222, a skąd ta pewność że to pojazdy pozaziemskie, stworzone przez jakiś kosmitów, a nie są to pojazdy ziemskie stworzone przez cywilizację żyjącą na ziemi lub w ziemi od milionów lat ?

Nie, 20 cze 2021 08:43 | ocena: + 7

Adriano220 | Załogant

Przecież nikt nie liczy na to, że przedstawiciel rządu US wyjdzie i na konferencji prasowej powie" tak, to są pojazdy pozaziemskie. Kontaktują się z nami od wielu lat". Myślę że ten raport to tylko coś w rodzaju ruchu pozornego. Na celu ma pokazanie że " patrzcie, robimy coś aby to wyjaśnić ". Ale oczywiście nic nie wyjaśnią.
Niczego niespodziewam się po tym raporcie. Mydlenie oczu i tyle! Opiszą kilka przypadków i na siłę będą nam wmawiać że to balon, fatamorgana albo zbiorawa histeria. Nawet jak by ujawnili wszystkie akta to i tak zostanie niepewność czy aby na pewno wszystko ujawnili. Problem tkwi w zaufaniu a raczej jego braku. Nikt już im nie chcę wierzyć. Za dużo kłamstw i niedomówień.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.