Dziś jest:
Czwartek, 26 maja 2022

Komentarze: 6
Wyświetleń: 3351x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 sie 2021 07:15   
Autor: FN, źródło: FN   

CZY OBIEKT UFO POJAWIŁ SIĘ TUŻ PO KATASTROFIE ROSYJSKIEGO SAMOLOTU GAŚNICZEGO W TURCJI?

14 sierpnia 2021 rosyjski samolot gaśniczy Be-200 rozbił się w południowej Turcji podczas operacji gaszenia lasów. Na jego pokładzie znajdowało się pięciu rosyjskich wojskowych i trzech obywateli Turcji - wszyscy zginęl. Be-200 to największy na świecie samolot-amfibia przeznaczony do gaszenia ognia także w trudno dostępnych rejonach. Jednorazowo może wziąć na pokład 12 ton wody.
Kilka dni temu okazało się, że jest film pokazujący moment wypadku. Samolot przeraźliwie nisko leci tuż nad drzewami, zrzuca wodę i znika zasłonięty przez górę, po czym już się nie pojawia. Wyraźnie pilot przeszacował swoje możliwości i już mie poderwał maszyny tak szybko, aby uniknąć zderzenia z górą.  


 
Ale najciekawsze jest to, co filmujący zarejestrował chwilę po tym, jak samolot zniknął. Nad miejscem katastrofy unosi się dziwny obiekt. Jest znacznych rozmiarów - na pewno nie przypomina helikoptera czy drona, nie mówiąc o "przypadkowym balonie".

Cały film z wypadku poniżej.Tak wygląda fragment tego nagrania. UFO unosi się w pobliżu chmury dymu powstałej po upadku rosyjskiej maszyny.

 

Nasz czytelnik, który przysłał nam informację o tym filmie, napisał kilka słów już po publikacji:

From: [...]
Sent: Tuesday, August 17, 2021 3:25 PM
To: Fundacja Nautilus
Subject: Odp: RE: Zastanawiający film

 

Fundacja Nautilus

Przesłałem Wam film z katastrofy samolotu gaśniczego w Turcji. Od razu odezwali się "znafcy", że to na pewno nie UFO, ale tylko marker, kula bezpieczeństwa zawieszona na linii wysokiego napięcia. Ale kto na świecie prowadzi linie wysokiego napięcia przez szczyt góry?!!! Jest na filmie taki słup energetyczny, ale w dolinie. Widać też druty na pierwszym planie, ale nie ma na nich żadnych kul. Takich drutów też nie widać po bokach tego obiektu! Takie kule wiesza się tylko w miejscach szczególnego zagrożenia- np we Wrocławiu, koło szpitala przy ul Kosmonautów, gdzie jest lądowisko helikoptera sanitarnego. I to tych kul jest dużo, a nie tylko jedna. I gdzie ci "znafcy" widzą ten słup wysokiego napięcia na szczycie tej góry?! Chyba głupi prowadziłby linię przez szczyt, gdzie hula największy wiatr i jest najtrudniejsza opcja budowy! A ci "eksperci" uważają, że tak, tak trzeba, utrudnić sobie pracę, narazić na zerwanie linii przez wiatr! Ma rację szef Bernatowicz pisząc o takich znafcach UFO... Zresztą na powiększeniu widać, że to nie żadna kula, ale obiekt w kształcie stożka ( może nieco modyfikowany u podstawy, trochę raczej w kształcie piramidki), dziobem skierowany prawie prosto do filmującego. Ale ci wielcy "uczeni", co natychmiast, bez namysłu to opluli, tego nie widzą. Proszę dodać ten list do artykułu, ponieważ ja teraz nie wpisuję się w komentarzach. Dodam jeszcze, że to dziwna sprawa- ludzie filmowali, jakby intuicyjnie wiedzieli, że za chwilę coś się wydarzy- tu jest drugi film: https://www.youtube.com/watch?v=duehrrBPaLM

Pozdrowienia

[...]

 

Dziękujemy za e-mail, który oczywiście przedrukowujemy. Sprawa linka do youtube - niestety jest zablokowana możliwość zamieszczenia go w serwisie, więc trzeba niestety kliknąć, aby film  obejrzeć. Sprawa tego obiektu na filmie - oczywiste jest, że autor zmienił pozycję filmowania i od początku było jasne, że na filmie są widoczne druty wysokiego napięcia (poniżej klatka z filmu, na której zaznaczyliśmy je białymi kreskami).


Oceniając ten film trzeba pamiętać, że oczywiście na drutach są takie właśnie znaczniki pozwalające dostrzec takie druty np. załogom helikopterów. Czy można wykluczyć, że to nie jest tego typu znacznik? Oczywiście nie można, choć jest jedna rzecz dość osobliwa. Nie widać w żaden sposób tego przewodu, na którym miałby się znajdować ten znacznik, a przecież nie jest to zdjęcie, lecz film. Ze zdjęciami wiadomo - tak się mogło ułożyć światło, że nagle przewód zniknął na tle nieba. Film to zupełnie inna para kaloszy, a tutaj wyraźnie nie ma żadnego przewodu. Nie rozstrzygniemy tego, ale to i tak nie ma żadnego znaczenia. Proszę pamiętać, że przy tak gigantycznej liczbie materiałów z obiektami UFO publikowanych w serwisach FN od prawie ćwierćwiecza cały czas powtarzamy, że prawdziwe UFO jest na ok. 10 procentach zdjęć. Zawsze to mówiliśmy i mówimy.

Ale i tak te 10 procent to jest liczba niewyobrażalna, pokazująca skalę tego zjawiska. Sprawdzanie, analizowanie, wręcz pojechanie na miejsce (w tym przypadku wynajęcie helikoptera w Turcji i polecenie na miejsce katastrofy i sprawdzenie, czy na przewodach jest znacznik) nie ma ani sensu, ani nawet nie ma takich możliwości. Ale mimo wszystko takie materiały zawsze dają szansę, że tym razem to coś się mieści w owych "10 procentach". Pozdrawiamy Pana serdecznie i dziękujemy, że odwiedza Pan pokład okrętu Nautilus... polecamy się pamięci na przyszłość!

 

Polecamy jeszcze jeden tekst o obserwacji UFO nad Kanadą z naszego działu FN24.

https://www.nautilus.org.pl/news24,909,16-sierpnia-2021--spotkanie-z-ufo-nad-kanada---dwa-samoloty-.html

I jeszcze ciekawostka z naszej poczty.

Historia wydarzyła się w Brazylii w 2021 roku. W nocy jeden został zauważony dziwny obiekt na nocnym niebie, który miał kształt dysku. Po chwili wydarzyło się coś zdumiewającego - z dysku wyleciały dwa jasne obiekty. To nasze dzisiejsze "Zdjęcie Dnia".


 

Poniżej kolejne fazy całej obserwacji. 

Tak wygląda film z tego wydarzenia.

I jeszcze moment, kiedy z UFO wylatują mniejsze obiekty.

 


I jeszcze coś z naszej ostatniej "poczty do FN"

From: [...]
Sent: Saturday, August 14, 2021 3:15 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: niezidentyfikowany obiekt nad jeziorem Orło

Kulisty obiekt nad jeziorem Orło w północno-wschodniej Polsce został zarejestrowany 4 sierpnia 2021 roku przed godziną 6:00 rano. Na filmie obiekt wydaje się mniejszy niż widziany gołym okiem. Co ważne, teren w tej części jeziora jest niezamieszkany (okrążyliśmy teren samochodem na wypadek, gdyby znajdowały się tam osoby, które mogłyby np. obsługiwać drona lub zgubić balon, ale nikogo nie znaleźliśmy). Gołym okiem obiekt ten wyglądał jak metaliczna kula, wokół której kręciła się dużo mniejsza kula o ciemnym kolorze. Mniejsza kula wyglądała na "przymocowaną" do obiektu. Jakieś pomysły, co to może być?

video zamieściłem na youtube: https://youtu.be/FDAfZmSbjM4

Byłbym wdzięczny za Wasz komentarz
Pozdrawiam

 

Tak wygląda klatka z tego filmu pokazująca ten obiekt.


Obraz poddaliśmy małemu wyostrzeniu używając oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję. Obiekt jest bardzo wyraźny. Faktycznie jeśli nie był to balon, to jest duże prawdopodobieństwo, że mogło to być UFO.

---------------- KERNEL ----------------
Kernel Size: 100 x 100 px
Kernel Metric: 38 % (indicates how sharp the input image. 100% - sharp, 0% - blurry)

----------- BLUR PARAMETERS ------------
Defect Type: Auto-detect Blur
Blur Size: 100 px
Aggressive Detection: No
Analyzing Region: Not selected (all image)

----------- POST PROCESSING ------------
Smoothness: 60 % (Medium) 

 

I jeszcze jedno zdjęcie przysłane przez czytelników i pokazujące ostatnie wydarzenia -  640 Afgańczyków na pokładzie C-17. Ewakuowani z Kabulu do Kataru. Nie ma w nim nic ze zjawisk niewyjaśnionych, ale u tak jest warte pokazania na pokładzie okrętu Nautilus.


Komentarze: 6
Wyświetleń: 3351x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 sie 2021 07:15   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 16 sie 2021 23:31 | brak oceny

klingon | Załogant

Witam.
Materiał dalekich planach jest dość nie wyraźny, ale w 10 sekundzie na zbliżeniu obok słupa wysokiego napięcia prawdopodobnie znajduje błyszczący obiekt. Być może jest to ten sam obiekt, który wyraźnie widać w dalszej części filmu.

Pon, 16 sie 2021 23:03 | brak oceny

Romeo | Załogant

Nie wygląda to absolutnie na boje sygnalizacyjną, chyba że jest parę metrów od obiektywu, ale drutów też nie widać.

Pon, 16 sie 2021 17:19 | brak oceny

Incekum1976 | Załogant

Kule na liniach wysokiego napiecia. W sobotę zwróciłem na to uwagę jak jechałem na lotnisko w Antalii.

Pon, 16 sie 2021 13:22 | brak oceny

eresix | Załogant

Droga Fundacjo, to nie jest UFO. To marker do oznaczania pozycji napowietrznych linii przesyłowych. https://civilengdis.com/what-are-those-balls-that-hang-on-power-lines/

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 16 sie 2021 17:18 | brak oceny

Incekum1976 | Załogant

@eresix, Zgadzam się. W sobotę wracałem z Turcji i jadac autokarem na lotnisko właśnie zwróciłem uwagę na kule na liniach wysokiego napiecia. Sam pomyślałem, że to wygląda jak ufo..........pozdrawiam.

Pon, 16 sie 2021 12:11 | ocena: + 2

Orbs222 | Załogant

Nie wydaje mi się, żeby pilot był na tyle nieodpowiedzialny, żeby zejść do pułapu z którego nie można wyprowadzić maszyny. Podczas zrzutu [ na skutek np. silnego wiatru]- woda musiała zalać jakąś newralgiczną część silnika, co doprowadziło do katastrofy. Ten obiekt widoczny zaraz po katastrofie jest to bardzo ciekawe. Zobaczymy czy coś będą mówić na ten temat.., bo co by tam niby miało być dokładnie w miejscu katastrofy??? balon? dron? helikopter?- wszystko to można na 100% wykluczyć. Jeśli nie jest to fotomontaż... i jeśli było to pozaziemskie U.F.O. to pojawili się tam dlatego by ulżyć załodze podczas przechodzenia do innego wymiaru...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.