Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 38
Wyświetleń: 3725x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 wrz 2021 08:13   
Autor: FN, źródło: interia.pl   

SŁYNNY FIZYK MACHIO KAKU: OBCY MOGĄ PRZYBYWAĆ NA ZIEMIĘ

Słynny fizyk teoretyczny Michio Kaku powiedział, że świat nauki musi być otwarty na możliwość istnienia inteligentnych form życia. Te nierozerwalnie są wiązane z obserwacjami UFO, których liczba na świecie co roku wcale nie maleje.
Obecnie rządy wielu państw (w tym USA) mają specjalne programy do monitorowania i badania przypadków obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO). Naukowcy zaczynają traktować te doniesienia coraz poważniej, o czym teraz wypowiedział się Michio Kaku, słynny fizyk teoretyczny i badacz teorii strun.

- Myślę, że jest to uzasadnione pytanie naukowe, aby zapytać, skąd pochodzą te obserwacje UFO. Wcale nie oznacza, że są to przybysze z innych planet. Jest to możliwość, której nie możemy zignorować - powiedział Kaku.

Michio Kaku twierdzi, że technologia UFO (jako potencjalnych cywilizacji pozaziemskich) może wyprzedzać naszą o tysiąclecia.

Nie wiemy, co stoi za zjawiskiem UFO, więc nie powinniśmy wykluczać możliwości, że to statki obcej inteligencji, które mogą pochodzić z innych światów. Wielu ekspertów przekonuje, że nawet jeśli obca cywilizacja istnieje na odległych planetach, to fakt niewyobrażalnie długiej podróży stamtąd do nas obniża statystycznie prawdopodobieństwo odwiedzin do niemal zera. To jednak myślenie krótkowzroczne. Wszechświat jest niewiarygodnie stary, a my posiadamy środki do podróży kosmicznych dopiero od kilku dekad. Jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość, że obce cywilizacje miały miliony lat na rozwinięcie technologii napędów, kto wie, jak szybko mogą przeskakiwać z planety na planetę.

- Wielu fizyków jest sceptycznych, ponieważ gwiazdy są tak daleko, ale to zakłada, że istoty pozaziemskie są tylko o wiek przed nami. Wyobraźmy sobie, że obcy są miliony lat bardziej zaawansowani od nas; otwierają się nowe prawa fizyki, więc warto mieć otwarty umysł - dodał Kaku.

Kaku wielokrotnie wypowiadał się na temat tego, czy powinniśmy komunikować się z obcą inteligencją, jeśli taka istnieje. Ta może być "niezwykle niebezpieczna".  

źródło:  https://nt.interia.pl

Komentarze: 38
Wyświetleń: 3725x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 9 wrz 2021 08:13   
Autor: FN, źródło: interia.pl   


Komentarze (38)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 13 wrz 2021 08:19 | ocena: + 1

Mario2571 | Załogant

Ale heca, Michio Kaku stał się jak widzę dla niektórych autorytetem w zakresie UFO. Ciekawe czy ci dla których Kaku stał się niekwestionowanym autorytetem przeczytali choć jedną z wielu jego książek ??? Michio Kaku w swoich licznych książkach często bawi się w futurologa pisząc jak może wyglądać świat w przyszłości. Co ciekawe ten świat przyszłości ma się opierać na nauce i technologii. Rozwój nauki i techniki ma według Prof. Uniwersytetu NY ostatecznie uwolnić ludzkość z ,, duchowych bajek i zabobonów ,, Pan prof. Michio Kaku wielokrotnie pisał , że nie wierzy w żadne życie po śmierci i aniołów czy Kreację ( Boga ) A kluczem do Szczęścia ludzi ma być akademicka nauka , rozwój medycyny , informatyki i nowych technologii.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 13 wrz 2021 09:49 | ocena: + 2

Marea | Załogant

@Mario2571, Większość naukowców ma takie podejście - liczy się tylko to co mierzalne, na co można wyprowadzić wzór, zanalizowac, zobaczyć, udowodnić i opisać w wysoko punktowanym światowym czasopiśmie. Nie ma miejsca miejsca na Boga, UFO, OOBE, orbsy, duchy, reinkarnacje czy duchowość w ogóle, a przecież cały czas ludzkość jest ostrzegana, że rozwój nauki i techniki nie idzie na Ziemi w parze w rozwojem duchowym, co nieuchronnie doprowadzi do upadku cywilizacji, jak już miało to miejsce wcześniej.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 wrz 2021 09:50 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Marea, rozwój nauki i techniki nie idzie na Ziemi w parze z rozwojem duchowym, bo techniką zajmują się duchy potępione (za pośrednictwem ludzi), a duchowością - Aniołowie (również za pośrednictwem ludzi).

Nie, 19 wrz 2021 12:42 | brak oceny

Romeo | Załogant

@Mario2571, Co to za bzdury opowiadasz, że Machio Kaku nie uznaje duchowości??? Widocznie źle rozumiesz to co nam przekazuje. Jest fizykiem kwantowym, jego wystąpienia, filmy dokumentalne są przepełnione informacjami o światach równoległych, innych wymiarach itd.., Przecież to są wszystko światy duchowe!
Duchowości to tylko ateiści nie uznają, a ateistą numer jeden był stalin! Brutalny morcerca mający na sumieniu dziesiątki milionów ludzi! Bo co? bo nie widać duszy to znaczy ze jej nie ma tak? A fale radiowe widać? a podczerwień z naszych pilotów telewizyjnych widać? a WIFI tak obecnie wszechobecne widać gołym okiem? itd..itp..
Światy duchowe są rzeczą oczywistą, a podstawa we wszechświecie jest reinkarnacja!

Sob, 11 wrz 2021 11:08 | ocena: + 11

Einstein | Załogant

Jak czytam niektóre komentarze, to ręce opadają!
MACHIO KAKU to światowej sławy fizyk kwantowy! I jeśli ktoś deprecjonuje jego wiedzę, to nie ma bladego pojęcia i wszechświecie i po prostu ośmiesza się pisząc takie dyrdymały!
Ktoś tu pisze, że cywilizacje we wszechświecie nie mogą być starsze od nas o miliony lat? No większego absurdu dawno nie czytałem!
No totalny brak podstawowej wiedzy o wszechświecie! Przecież nasze słoneczko jest stosunkowo młodą gwiazdą, istnieją gwiazdy starsze od słońca o MILIARDY LAT!!! I to tylko w naszej galaktyce.
Dlatego cywilizacje te najbardziej rozwinięte we wszechświecie SĄ NIE TYLKO MILIONY, ALE MILIARDY LAT STARSZE OD NASZEJ ZIEMSKIEJ CYWILIZACJI! SĄ TO JUŻ RACZEJ NA PEWNO CYWILIZACJE DUCHOWE.
Proste przełożenie- GWIAZDA STARSZA OD NASZEGO SŁONECZKA O MILIARDY LAT MOŻE POSIADAĆ PLANETY, NA KTÓRYCH ISTNIEJĄ CYWILIZACJE STARSZE OD NASZEJ O MILIARDY LAT!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 11 wrz 2021 20:35 | brak oceny

88kropka | Załogant

@Einstein, no właśnie czym jest czas? Aby to zrozumieć należałoby wylecieć w kosmos w naszym systemie planetarnym i obserwować jak planety się poruszają. Nasz czas na ziemi to 24 h, na innych planetach zamieszkałych może być podobny a nie zamieszkałych przez ludzi nie nadających się do życia bo nie mają odpowiednich warunków dla nas aby oddychać tlenem jest albo dłuższy albo krótszy jeśli chodzi o dobę. My ziemianie patrzymy na czas w sposób linearny, jak wylecisz w kosmos to czasu nie ma, nagle znika. Upływający czas jest widoczny po naszych ciałach, jak nam odrastają szybko paznokcie,włosy,starzeje się nam skóra........i t.d nie należy liczyć upływającego czasu od początku powstania życia danej planety, z jej mieszkańcami -ludźmi, bo czas istnienia planety jest inny od czasu istnienia na niej ludzi, a znajdą się cywilizacje które daną planetę osiedlili, albo przenieśli się z jakiś przyczyn na następną. Czy inne cywilizacje żyją dłużej od nas ? Życie takiego człowieka ma inne dna od naszego żyją do 1000 lat a my nie. Dlatego ich rozwój technologiczny i duchowy nas przewyższa, aby dojść do cywilizacji tylko już duchowej pół materialnej trzeba przejść z miliard reikarnacji ( my Ziemianie) przybysze z innych planet szybciej dojdą do tego stanu- inne dna.

Sob, 11 wrz 2021 10:47 | brak oceny

Kepos | Załogant

Co nam daje współczesna nauka ? Wierzą w kosmitów, a Boga wstydzą się.

Sob, 11 wrz 2021 09:17 | ocena: + 2

Czlowiek_Akuratny | Załogant

To dosyć oczywiste, że obcy mogą przebywać na Ziemi od dawna. Ale muszą stosować się do ziemskich praw i nie wolno im wchodzić do stref dla nich zakazanych. Często takie miejsca oznacza się tablicami z odpowiednia informacją "obcym wstęp wzbroniony".

Pt, 10 wrz 2021 08:41 | ocena: + 2

88kropka | Załogant

Oczywiście, że Ludzie z innego świata przybywają do nas bo mają w swoich statkach kosmicznych zamontowaną hiper prędkość!! Dla nich to łatwizna aby do nas przylecieć ale nie dla nas! Oczywiście ,że wokół naszej planety są satelity które obserwują kto wlatuje w naszą przestrzeń Ziemską te tajne satelity wojskowe widzą wszystko, i są zamontowane z podzespołów pochodzących ze statków UFO które się rozbiły. KTO MOŻE NAWIĄZAĆ Z NIMI KONTAKT? To też jest zabronione , ustawami w USA które obejmują ponoć prawo Unijne, mało kto o tym wie. Jest to niebezpieczne dla zwykłego obywatela takie kontakty. Jedno wiem to musi być ktoś kto swoim umysłem wyprzedza nas w swoim rozwoju, taki człowiek jest na ziemi już od dawna. Naukowcy boją się mówić że ktoś w kosmosie ma lepszą technologie od nich, bo ma! Ale za tym stoi rozwój i dokonania takiej cywilizacji we wszystkich dziedzinach wiedzy to są całe pokolenia - ewolucji, i nie ma tam religii! jest ważniejsza nauka i przestrzeganie praw moralnych i etyki zachowań godnych człowieka, przestrzeganie praw człowieka których u nas brakuje i znowu toczymy wojny.

Czw, 9 wrz 2021 18:53 | brak oceny

Infoo | Załogant

Niestety wynurzenia Kaku nie budują za bardzo jego wiarygodności. Fizyk powinien wiedzieć, że mówienie o wyprzedzaniu w rozwoju o miliony lat to kompletny nonsens. Żadna cywilizacja nie istnieje tyle czasu, gdyż są to nieprzystające do niej wielkości. Pisałem już kiedyś o tym w komentarzu. To są liczby określające epoki kosmiczne (ziemskie), a nie istnienie cywilizacji. Tak ogromnego szmatu czasu nie da się nawet opisać historycznie w ramach takiej rzekomej cywilizacji - po prostu liczba wydarzeń historycznych jest nie do ogarnięcia - by pozostać tylko przy tym aspekcie tego absurdu i nie przywoływać innych. Szkoda, że tak słynny fizyk ma tak mało wyobraźni. Przebić jego dociekania mogę nawet ja jeśli zastosuję ten sam sposób (nie)myślenia: A co z cywilizacjami wyprzedzającymi naszą o biliony lat? To by było coś...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 wrz 2021 11:44 | ocena: + 2

sidhartha | Załogant

@Infoo, biliony?są cywilizacje które są gugole od nas bardziej rozwinięte, śmiem twierdzić że niektóre są nieskończenie wiele lat do przodu w stosunku do nas, ten kto zaprzyjaźnił się z kreacją, ten trwa w nieskończonym teraz(a nie tylko wiecznym)
bardzo szanuję plejadian, bo osiągnęli duchowy i technologiczny poziom, do którego nam daleko, dopóki nie dojrzejemy by dołączyć do kosmicznej wspólnoty, dopóty o konkretach możemy zapomnieć.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 10 wrz 2021 14:37 | ocena: + 1

Infoo | Załogant

@sidhartha,
Obawiam się, że w ogóle nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Nawet się do tego nie odniosłeś, za to w odniesieniu do wieku domniemanych cywilizacji wymieniłeś wartości liczbowe większe niż szacunkowy wiek wszechświata, ba nawet nieskończone. Krótko mówiąc istnieją we wszechświecie cywilizacja tak bardzo nas wyprzedzające w rozwoju, że są starsze niż sam wszechświat. Tak że ten...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 11 wrz 2021 12:53 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Infoo, hehe no cóż, nie chcę się kłócić ;p
chodzi mi o to że najbardziej rozwinięte cywilizacje są nieskończone

Sob, 11 wrz 2021 13:57 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Infoo, czyli sugerujesz że wszechświat miał kiedyś początek?moim zdaniem zawsze istniał, no i zawsze będzie xD
zresztą najpierw piszesz że cywilizacje nie mogą być starsze(jeśli wszechświat miał początek)niż wszechświat, a potem piszesz że mogą być starsze, sory gregory, ale albo ja mam jakiś problem, albo ty.
ale do rzeczy :sugerujesz że kiedyś wszechświat przestanie istnieć?lub będzie istniał, ale w jakiejś innej formie?napisz bo widzę że masz ciekawe poglądy ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 wrz 2021 11:40 | brak oceny

Infoo | Załogant

@sidhartha,
Moim zdaniem Ziemia jest pusta w środku, a my mieszkamy w jej wnętrzu. I to wnętrze jest nieskończone, a to co na zewnątrz tak małe, że nawet tego nie dostrzegamy. Zajarzyłeś czy trzeba wytłumaczyć jaśniej?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 wrz 2021 14:51 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Infoo, we wnętrzu Ziemi jest pusta przestrzeń i panuje materialna cisza tak jak w oku cyklonu, czy tornada. Ale znajdują się tam istoty duchowe (duchy szatana potępione), jeden z nich wytwarza grawitację, pozostali wypierają płyty tektoniczne. Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów od nich zależą.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 13 wrz 2021 08:52 | ocena: + 1

Infoo | Załogant

@Kepos,
A świstak siedzi i zawija w te sreberka...

Pt, 10 wrz 2021 19:04 | ocena: + 1

Odyseusz A | Załogant

@sidhartha, Z pewnością Pana Kaku cały czas promują w Discowery i tym podobnych tv .Media cały czas starają się pozostawić całą wiedzą w teoriach i mydlą umysły ludzi aby cały czas mieli wątpliwości . Podobne historie dotyczą znawców tematu z programów telewizyjnych co innego mówią w tv a co innego na wykładach . Dlatego tylko takich cwaniaków serwują nam media ! W rzeczywistości gdyby mówili prawdę to wszystkie rządy musiały by wiać gdzie pieprz rośnie bo ludzie za ich kłamstwa zatłukli by ich kijami .I tyle w temacie .

Czw, 9 wrz 2021 18:06 | ocena: + 4

Odyseusz A | Załogant

Chyba wielu ludzi ma dosyć komentarzy Pana Kaku !!!!!! Wygląda na to że tylko fizyk lub inny naukowiec ma rację !!! Bardzo śmieszne !!!! Niestety za wiele ludzi widziało Obcych , ich pojazdy jak też mieli bezpośrednie spotkania z Obcymi istotami ! Nikt już im nie ma prawa cokolwiek udowadniać ! Stoimy przed faktem dokonanym i żaden naukowiec nie będzie nas cofał do średniowiecza !!!!!!! Już nie potrzebujemy dowodów ! Obce istoty cały czas penetrują naszą planetę i nie od dziś jesteśmy obserwowani !!!!!! Osobiście nie zgodzę się z żadnym tego typu naukowcem który będzie się odwoływał do swej wiedzy aby nam udowadniać o istotach z poza naszej planety i pouczać nas własną interpretacją !!!!! Obcy nie tylko mogą przybywać na tą planetę ale mają tu swe bazy ,kontaktują się z ludżmi ,współpracują z niektórymi państwami i to już wiemy od wielu lat .Wszystko jest przed społecznością ziemską ukrywane aby system wrednej technokracji i ukrytego niewolnictwa się nie załamał !!!!!Ludzie już zbyt wiele doświadczyli i nie dadzą sobie tak łatwo wciskać ciemnoty Kaku !!!!!!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 wrz 2021 06:46 | ocena: -2

Marea | Załogant

@Odyseusz Mam dość wciskania wszędzie "mądrości" Pana Kaku, jakieś promowanie na siłę czy co?

Czw, 9 wrz 2021 17:31 | brak oceny

alibaba | Załogant

Cześć, Natknąłem się na ciekawy kanał na youtube o tematyce ufo, jego twórca utrzymuje ze jest w kontakcie z kosmita od którego otrzymuje różne informacje na temat obecności ufo na ziemi. Osobiście w większości nigdy nie słyszałem o sprawach ktore są tam omawiane. W mojej opinii twórca kanału personalnie prezentuje się wiarygodnie dlatego wam go tu podsyłam. https://youtube.com/channel/UCC_fAIvYQE5S-NzFGcch7Uw

Czw, 9 wrz 2021 15:02 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

wiele cywilizacji np.plejadianie są miliardy lat od nas bardziej rozwinięci, z tymże nie tylko technologicznie ale i duchowo, sam rozwój technologiczny, bez duchowego, niczemu nie służy, a cofa w rozwoju, plejadianie są potężni, współpracują z kreacją, bo mają w tym interes, cywilizacja bez poszanowania praw kreacji to cywilizacja nieszczęśliwa, a wszyscy chcą być zdrowi i szczęśliwi.

Czw, 9 wrz 2021 12:47 | ocena: -2

Mario2571 | Załogant

Pan Kaku jest fizykiem , - i powinien wiedzieć , że jezeli prawa fizyki na coś nie pozwalają to i cywilizacja starsza i bardziej rozwinięta od naszej o milion czy nawet miliard lat nie ma możliwości nagiąć tych praw. W dyskusji o UFO i ich możliwościach tak naprawdę nie ma znaczenia jak zaawansowane i rozwinięte są cywilizacje w kosmosie. Znaczenie ma , czy fizyka umożliwiłaby odbywanie podróży na setki czy tysiące lat świetlnych. Nawet jeżeli w naszej galaktyce są zaawansowane technologicznie cywilizacje to biorąc pod uwagę naszą wiedzę z zakresu fizyki , możliwości kontaktu z tymi cywilizacjami są prawie zerowe. Zaraz pewnie ktoś powie , że przecież nasza Ziemska cywilizacja rozwinęła się w przeciągu ostatnich parudziesięciu tys lat w sposób zadziwiający i trudny do wyobrażenia dla kogoś kto np. żył w epoce
jaskiniowej. Nie mniej prawa fizyki są te same i obowiązują w tym samym stopniu, nas dzisiaj i ludzi którzy żyli dawno, dawno temu. Uderzenie pioruna , czy upadek z dużej wysokości są identyczne w skutkach i dla nas i dla dawnych jaskinowców. A wynika to stąd , że nas dzisiaj , dawnych praludzi ale też wszystkich mieszkańców wszechświata łączą wspólne zasady i prawa fizyki. A według naszej wiedzy żaden obiekt materialny nie może poruszać się szybciej jak światło. A z kolei biorąc pod uwagę wielkość tylko naszej galaktyki nawet , jeżeli obiekty materialne poruszałyby się prawie z prędkością światła to potrzebowałyby bardzo dużo czasu aby gdzieś dolecieć. Kolejnym mitem jest często powtarzany mit , że skoro we wszechświecie są biliony gwiazd i planet to na pewno muszą też istnieć inne pozaziemskie cywilizacje. Tyle , że tak nie jest ,- stosując analogię z faktu , że na plaży w Świnoujściu są biliony ziaren piasku ( kwarcu ) nie znaczy że znajdziemy tam choć jeden diament. Tak więc na koniec o ile w ogóle są jakieś pozaziemskie cywilizacje to wcale nie jest oczywiste , że kiedykolwiek się z nimi skontaktujemy. Ale , żeby w ogóle myśleć o ewentualnych kontaktach należy najpierw poznać prawa fizyki aby ustalić czy takie kontakty są w ogóle możliwe. Na dzień dzisiejszy z poznanych praw fizyki wynika , że ze względu na fizyczne ograniczenia ( nieprzekraczalność prędkości światła ) takie kontakty z obcymi potencjalnymi cywilizacjami są prawie niemożliwe.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Czw, 9 wrz 2021 16:40 | ocena: + 11

Chronos | Załogant

@Mario2571, Kluczowe jest stwierdzenie "na dzień dzisiejszy" - to tylko nasza obecna wiedza na temat praw fizyki sprawia, że naszym zdaniem coś jest niemożliwe. Tylko czy możemy być pewni, że odkryliśmy całkowicie i w pełni wszystkie prawa fizyki? Czy na pewno wiemy już wszystko o otaczającym nas świecie, żeby z przekonaniem wydawać takie sądy? Co obecnie wiemy o naturze czasu, grawitacji, czarnych dziurach, fizyce kwantowej? Sprawy dzisiaj dla nas będące czymś normalnym i oczywistym jak samoloty, internet czy choćby fakt, że ziemia krąży wokół słońca też kiedyś wydawały się być niemożliwe z punktu widzenia ówczesnego stanu nauki.
Z informacji na temat UFO wynika, że obiekty te nie podróżują z prędkością światła, tylko dokonują w jakiś sposób zagięcia czasoprzestrzeni, co umożliwia im przemieszczanie się na ogromne odległości w bardzo krótkim czasie. Czy wiemy coś na ten temat, czy możemy definitywnie stwierdzić, że taki sposób podróży jest niemożliwy? Nie mówiąc o innych zachowaniach obiektów UFO jak manipulacje czasem, światłem czy ludzką świadomością które dla nas wydają się niemożliwe, a jednak były obserwowane. Niestety nasza wiedza o fizyce i generalnie o naturze świata oraz prawach nim rządzących jest jeszcze bardzo niewielka, no ale ludzkość w swojej bucie uważa, że skoro coś jest sprzeczne z obecnym stanem nauki to jest to niemożliwe.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 wrz 2021 19:47 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Chronos, Bardzo słusznie piszesz iż przed nauką jeszcze "wszystko" do odkrycia.
Bardzo wielu fizyków "teoretyków", poważnie rozważa istnienie wieloświatów, czy światów równoległych, innych wymiarów i takich tam. Podróże pomiędzy nimi są bardziej prawdopodobne niż łamanie zasady nieprzekraczalności prędkości światła.
Tłumaczyło by to jednocześnie braku efektów w poszukiwaniu obcych w naszym świecie - łamało by to istotnie panujące u "Nas" prawa fizyki. Ale inne światy to inna bajka, raczej inna fizyka.

Czw, 9 wrz 2021 20:02 | ocena: -1

Mario2571 | Załogant

@Chronos, Jak odkryjemy inne prawa fizyki , aniżeli te znane nam dzisiaj, to wtedy bedziemy mogli dopuścić istnienie odwiedzających nas cywilizacji pozaziemskich. A póki nie ma żadnych naukowych podstaw aby uznać , że takie inne prawa fizyki istnieją to trudno zakładać , że odwiedzają nas tu jakieś pozaziemskie cywilizacje. To , że samoloty latają , internet działa a Ziemia krąży wokół Słońca wynika tylko i wyłącznie z praw fizyki. Ale też z praw fizyki , chemii , biologii (ogólnie nauki ) wynika ,że czarownice nie latają na miotłach a po Ziemii nie chodzą wampiry i zoombi . Kiedyś ( w sumie nie tak dawno ) - ludzie w większości byli przekonani , że na świecie istnieją powyższe istoty , ludzie byli przekonani , że istnieją czarownice , gigantyczne morskie potwory, a bogowie miotają pioruny. A to , że większość nie widziała czarownic, piekielnych potworów , diabłów i latających dywanów , nie stanowiło przeszkody w powszechnej kiedyś wierze w powyższe zjawiska.Argumentacja była podobna do twojej ,- to , że ja , ty i inni nie widzieli czrownic i upiorów nie wykluczało , że powyższe stwory istnieją i kiedyś zostaną odkryte. Podobnie co do praw fizyki , - na pewno istnieją prawa jeszcze nie odkryte przez naukę, ale poznane już prawa przyrody wykluczają podróże z prędkością hiperświetlną czy tzw . zaginanie przestrzenii. Newton już 400 lat temu sformułował swoje prawa , z których wynika , że w zależności od tego jaką siłę przyłożymy , taki wywołamy efekt ( mała siła , mały guz , większa siła , - rozbita głowa. ) I mimo tego , że od czasów Newtona czy Archimedesa nauka poszła znacznie do przodu , to sformułowane przez nich prawa obowiązują i każdy ( prawie ) wie , że jak skoczy z dziesiątego piętra to raczej tego nie przeżyje. Oczywiście dziś fizyka znacznie ,, dokładniej ,, wyjaśnia pojęcia ,, siły ,, - niemniej najnowsze odkrycia dokonywane w CERN-ie przy pomocy super nowoczesnego akceleratora , w najmniejszym stopniu nie podważają praw Newtona. Odkrywane dziś prawa fizyki nie są sprzeczne z tymi odkrytymi paręset , czy parę tys lat temu ( prawo Archimedesa ) Dlatego można zakładać , że o ile UFO istnieje , to podlega tym samym prawom fizyki ,wspólnym dla całego wszechświata i dla każdej najmniejszej cząstki tego wszechświata. A każdy fizyk ( co najmniej z tytułem magistra )powie , że póki co nie zaobserwowano najmniejszej poszlaki sugerującej , że cokolwiek we wszechświecie może być szybsze jak światło. Oczywiście fizycy dopuszczają np. hipotezę , że można zakrzywić czasoprzestrzeń, ale jest to tylko pewna hipoteza podobna do wielu innych hipotez , gdyż umysł ludzki może zakładać wiele najróżniejszych hipotez . Hipotezami są Yeti , potwór z Loch Ness, zoombie , wampiry . Tyle , że nauka nie potwierdziła istnienia powyższych stworzeń , - pozostały one hipotetyczne , podobnie jak hipotetyczne jest zakrzywianie czasoprzestrzeni czy podróże hiperświetlne. A warto na koniec dodać , że póki co istnienie UFO to też tylko hipoteza ,

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 10 wrz 2021 14:07 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Mario2571, czarownice istnieją, diabły istnieją, aniołowie miotają pioruny - to wszystko istnieje jestem tego świadkiem.

Pt, 10 wrz 2021 19:27 | ocena: + 2

Odyseusz A | Załogant

@Mario2571,stwierdziłeś/ warto na koniec dodać , że póki co istnienie UFO to też tylko hipoteza/ ????????? Nie jestem zwolennikiem tej nauki !!!!! Warto przypomnieć słowa Williama Tompkinsa !!!!!!!!! - Wszystko co obecnie jest nam znane w nauce nie jest prawdą !! Warto zobaczyć wywiad z tym człowiekiem i przekonać się dlaczego? . Warto poznać zdanie Ala Bieleka ,Phila Schneidera i im podobnych !!!!!! To da każdemu człowiekowi możliwość konfrontacji z rzeczywistością której nie znamy a którą media i środki przekazu starają się wcisnąć w teorie spiskowe !!!!! A co powiesz temu kto widział statki Innych istot dokładnie i miał do czynienia z obcymi istotami ? Chyba nie zaryzykujesz bawić się w,, niewiernego Tomasza" prosząc o dowody ? I to różni ludzi którzy jeszcze nie doświadczyli. Uważasz że niema nic szybszego od światła ? Błąd ! Zaufasz naszej nauce ? Błąd ! I na koniec jeszcze jedno ! Pan Monroe wykształcił teleobserwatorów około pół tysiąca ludzi nie mają problemu aby poznać miejsca niedostępne zwykłemu śmiertelnikowi i to bez względu na odległość natychmiast ! Bez rozwijania tematu obce obiekty i obce istoty są tu cały czas i jest ich kilkadziesiąt gatunków w tym całkowicie nam, podobni których nie odróżniłbyś na ulicy ! Ludżmi się handluje jak niewolnikami w co też trudno uwierzyć.Warto też poznać na ten temat zdanie Pana Swierdłowa który był w Polsce na swoich wykładach . Jak to mówią -trudno jest przekonać przekonanych dopóki nie zobaczą na własne oczy i nie odczują .

Czw, 9 wrz 2021 17:33 | brak oceny

Ruban | Załogant

@Mario2571, Jajko mądrzejsze od kury - paranoja !!!!!!!
Człowieku P. Kaku jest jednym z najwybitniejszych fizyków świata.
Kim Ty jesteś, że masz czelność zarzucać takiemu człowiekowi, że nie zna praw fizyki.
Ludzie w jakich czasach żyjemy - kiedy jakiś idiota może profesorowi zarzucać brak wiedzy w jego dziedzinie nauki.

Czw, 9 wrz 2021 18:35 | ocena: + 1

Tadeusz1234566 | Załogant

Chronos brawo w samo sedno Twój komentarz good Job pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.