Dziś jest:
Wtorek, 26 października 2021

Ja postawiłem tę świecę. Ty ją zapalisz. Ja budowałem świątynię. Ty zamieszkasz jej ciszę.
/Antoine de Saint-Exupéry/

Komentarze: 12
Wyświetleń: 2926x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 27 wrz 2021 06:05   
Autor: FN, źródło: Źródła: Earthsky.org   

ZAGROŻENIE Z KOSMOSU DLA ZIEMI: ZNOWU MIELIŚMY SZCZĘŚCIE

Wielka asteroida przeleciała obok Ziemi, zanim dostrzegli ją naukowcy. steroida 2021 SG o wielkości boiska piłkarskiego przeleciała 16 września niebezpiecznie blisko naszej planety. Ponieważ zmierzała od strony Słońca, astronomowie zauważyli ją dopiero następnego dnia.
Ogromna asteroida 2021 SG 16 września przeleciała bardzo blisko Ziemi. W kluczowym momencie była dwukrotnie bliżej planety niż Księżyc. Asteroida miała średnicę porównywalną z rozpiętością skrzydeł samolotu Boeing 747 JumboJet.

2021 SG miała około 68 metrów średnicy - wyliczył Minor Planet Center. Obiekt przemieszczał się w przestrzeni z prędkością około 86 tys. kilometrów na godzinę.
Niebezpiecznie blisko

Asteroida w pobliżu Ziemi znajdowała się 16 września. Jednak astronomowie dostrzegli ją dopiero dzień później. Nie było to błędem naukowców, a możliwościami obserwacji przestrzeni kosmicznej i nietypową trasą lotu asteroidy.

Obiekt nie został zaobserwowany przez astronomów, ponieważ zbliżał się od strony Słońca, którego blask, zwłaszcza w dzień, uniemożliwiał dostrzeżenie, stosunkowo małego elementu.

Zwodniczy tor lotu

Większość obiektów w przestrzeni kosmicznej zbliża się do Ziemi od strony "zewnętrznej" wobec centrum Układu Słonecznego. Wówczas astronomowie mają "czyste pole" obserwacji.

Asteroida 2021 SG minęła Ziemię na wysokości odpowiadającej mniej więcej połowie odległości do Księżyca. To odległość stosunkowo nieduża. Kolizja z tak ogromną asteroidą byłaby dla Ziemi odczuwalna i prawdopodobnie wyrządziłaby szkody. Naukowcy pracują nad nowymi metodami wykrywania asteroid zmierzających od strony Słońca. Amerykańska NASA w 2026 r. ma zamiar uruchomić specjalny kosmiczny teleskop, który będzie w stanie pokazać 90 proc. takich obiektów o średnicy powyżej 140 m.

Komentarze: 12
Wyświetleń: 2926x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 27 wrz 2021 06:05   
Autor: FN, źródło: Źródła: Earthsky.org   


Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 19 paź 2021 12:54 | brak oceny

sidhartha | Załogant

Jackowski przewiduję jakiś nalot na jakiś budynek, potem może być nieciekawie(Jackowski), ja przewiduję że 3 wś wybuchnie, ale będzie ona nietypowa(cokolwiek to znaczy),kiedy początek?nie wiem,asteroida?wątpię.
może też przyjść krach finansowy.
ale wizje Krzyśka nie zawsze się sprawdzają, dlatego podchodziłbym do nich z dystansem.
pewnej nocy coś się wydarzy, będzie to początek 3 WŚ

Śr, 29 wrz 2021 20:44 | brak oceny

Ruban | Załogant

Jest dużo gorsze zagrożenie, które Nas czeka:
"W krajach na wschodzie blisko Indusu trwa ciągła i długa batalia,
Wielki Sternik(USA) i sprzymierzeńcy gdy ją zaczęli to już ją skończyli,
Nie wierzcie Talibom, wyznawcom nauki Mahometa i jego miecza!
Victoria! wymaga nie haniebnych układów a odważnych i mocnych decyzji! "

Ale kto by tam słuchał Nostradamusa...
A gdyby się słuchano: !

Pamiętaj przyszły czytelniku,że czas trwania i przeznaczenia
Zmienia się jak wszystko!
Część co tu napisane nie spełni się tylko
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!

Ale ponieważ do ludzi jako ogółu nic nie trafia z tych przestróg to:
)
Trzy dekrety Mahdiego przekleństwem Italii i Europy,
Wyznawcy Morusa i poganie skazani na śmierć,
Jak wielbiciele swojej płci; gwałciciele niewinnych i ułomni,
Ten ostatni dekret Wielką Karą dla wątpiących w Chrystusa!

)
Najpierw tysiące, a póżniej dziesiątki i setki,
Zbici, skuci, ranni, chorzy i zniewoleni,
Starzy w sile wieku, niewiasty i dzieci
, Wszyscy naznaczeni i opieczętowani,
Krwawymi i bolesnymi znakami trzeciego Antychrysta!
Płyną na przepełnionych statkach do brzegów,
Afryki i bezkresnej Azji na sprzedanie ciała i zatracenie duszy!

)
To już nie jest najazd
Śmierć ludziom, zwierzętom i roślinom!
Pozostawiona pustynia jest szczęściem trzeciego!
Mahdi osobiście prowadzi wojnę bez litości i opamiętania!

)
O! stara Hellado wpadłaś w łapy Antychrysta,
Marny twój los, wyspy spalone na popiół,
Ateny, Pireus i Saloniki zrównane ogniem z nieba,
Czarnemu nie wystarczy zwycięstwo,
Wszędzie słychać wołanie o szybką śmierć,
Zbiorowe samobójstwa będą historią Greków!

)
Kraj Bułgarów zostanie przejechany,
Czarny nie zostawi w nim żadnego żywego,
Dumny naród Borysa zginie do ostatniego,
Po trzeciej będzie targiem dla Turków i Polaków.

)
Albanowie z zielonymi chorągwiami witają napastników,
Muzułmanie w Slawonii mszczą się za podległość krzyżowi,
Mahdi ogłasza wielki powrót Allacha na dawne ziemie Osmanów,
Wszędzie walą się mury wschodniego chrześcijaństwa!

)
Serbowie i Chorwaci otrzymali ciężką nagrodę,
Muzułmanie z Bośni wielce zadowoleni,
Kalif Mahdi ogłoszony Wielkim Wybawicielem,
Miasta i wsie południowych Słowian zrównane i wypalone.

)
Zjednoczeni: Walachia i Mołdawia podpisały uległość,
Krzyże zrzucane, kapłani prześladowani,
Nowa islamska wiara i nowa nazwa Al Rum,
Mahdi witany tam z wielkim uwielbieniem.

Wt, 28 wrz 2021 07:22 | ocena: -2

adrianekleo | Załogant

Wśród Ziemian można spotkać osoby, które twierdzą, że gdy Ziemię dopadnie katastrofa, to kosmiczni bracia pośpieszą im na ratunek. Będą ewakuować najwybitniejszych mieszkańców Ziemi, aby uchronić ich przed śmiercią i ewentualnie pomóc w emigracji na inną planetę lub w przeczekaniu największego zagrożenia na orbicie.

Rzeczywistość nie jest taka różowa. Nie wolno nam bezpośrednio ingerować w los innych cywilizacji. Kosmici mogą tylko doradzać, inspirować i informować o zagrożeniach, ale nie mogą wziąć waszego losu we własne ręce. Jeśli doprowadzicie do katastrofy, będziecie musieli ponieść tego konsekwencje. Nie możemy przeszkadzać uczyć wam się na błędach, bo w przeciwnym wypadku dojdzie do nich ponownie. Jeśli doprowadzicie do wybuchu III wojny światowej, będziecie musieli sami się z nią uporać i konsekwencjami jakie wywoła.

Możecie liczyć na pomoc kosmitów po wojnie w przywróceniu świata do stanu używalności, jeśli o to oficjalnie poprosicie, lecz tu będziecie musieli być ostrożni, gdyż wiele ras ma chrapkę na Ziemię i pod pretekstem pomocy może zażądać w przyszłości czegoś w zamian. Np. zgody na masowe osiedlanie się na Ziemi.

Na ewakuację mogą liczyć tylko gwiezdni wędrowcy (i to nie wszyscy), a nie zwykli mieszkańcy Ziemi. Jeżeli nie chcecie wojny, nie liczcie na to, że ktoś was przed nią uchroni, lecz protestujcie przeciwko niej i działajcie na rzecz pokoju. Głosujcie na ludzi uczciwych, pacyfistów i odsuwajcie od władzy osoby chore na żądzę władzy. Skoro bez zastanowienia ich wybieracie, to jesteście odpowiedzialni za ich czyny.

Kosmici wiedzą, że nadchodzą ciężkie czasy dla Ziemian i dlatego prowadzą akcję masowego wcielania się w mieszkańców Ziemi, aby za pomocą pojedynczych żyć wpływać pozytywnie na opinię publiczną. Są też siły, które chcą nam przeszkodzić. Czyli rasy kosmiczne, które chcą usunąć was z Ziemi waszymi rękoma, bo wtedy będą mogły wystąpić o kolonizację Ziemi, lub uczynić z Ziemian niewolników, którzy będą pracować na innych planetach (to oni rozpowszechniają plotki o ewakuacji, abyście chcieli dobrowolnie wkraczać na pokłady niewolniczych statków).

To samo dotyczy groźnego meteoru, który zmierza ku Ziemi. Musicie sobie sami z nim poradzić. My możemy przed nim ostrzec i powiadomić, że został tak zaplanowany przez Wszechświatowego Ogrodnika, aby tylko wspólne działanie całej ludzkości potrafiło go odeprzeć. Żaden kraj w pojedynkę, czy nawet w grupie, mu nie sprosta. Albo wszyscy połączą siły, albo wszyscy poniesiecie przykre konsekwencje. My nie możemy go skierować na inną orbitę ani unicestwić. Ale o tym już chyba kiedyś pisałem.

Wt, 28 wrz 2021 07:20 | ocena: -2

adrianekleo | Załogant

Ziemianie powinni opracować program przetrwania cywilizacji na wypadek zderzenia z meteorem. Meteor leci i jeżeli nie dacie mu rady, rąbnie w Ziemię i zniszczy wszystko co znacie. Nie możemy temu przeciwdziałać, bo zdarzenie zaprogramowała Kreacja, ale możemy przed nim przestrzec.

Skutki kolizji z Czerwonym Meteorem zależeć będą od ludzkości - czy wszystkie narody zjednoczą się aby zapobiec katastrofie, czy też będą działać na własną rękę nie przyjmując do wiadomości faktu, że w pojedynkę są zbyt słabe aby stawić mu czoła. Jeżeli Ziemianie nie poradzą sobie z zagrożeniem i dojdzie do katastrofy, wówczas współczesna cywilizacja upadnie, a zrodzi się nowa.

Miejscem zaprogramowanego przez Kreację zderzenia Czerwonego Meteoru z Ziemią jest obszar między Polską, Ukrainą i Białorusią, ale według symulacji wynika, że część ludzkości przystąpi do działania i meteor zboczy na Alaskę. Ale to nie uchroni świata przed katastrofą. Aby uniknąć zagrożenia w ratowaniu Ziemi powinny wziąć udział wszystkie państwa świata a nie część.

Możecie wykonać krok do przodu na drodze pokojowego współdziałania wszystkich krajów i pokojowych reform, albo budując nowy świat na zgliszczach starego. Pierwsza droga jest łatwiejsza, ale wymaga dobrowolnego wyrzeczenia się dumy, polityki, kłamstw i honoru. Druga droga jest trudniejsza, ale gdy ludzkość będzie borykać się z głodem, chorobami i śmiercią, sama zrozumie na jakich wartościach odbudować świat.

Tak czy siak zdarzenie doprowadzi do ewolucji ludzkości w pożądanym przez Kreację kierunku. Czy tego chcecie czy nie. Nie zaczniecie dbać o Ziemię dopóki nie poczujecie, że ją tracicie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 wrz 2021 13:23 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@adrianekleo, z tego co wiem, to kreacja tak nie postępuje.kosmici wysoko rozwinięci pomagają innym, bo mają takie możliwości, do jakiego stopnia pomagają to niewiadomo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 1 paź 2021 06:54 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

@sidhartha,
zawsze jest wybór, zapobieganie i profilaktyka zawsze mniej boli niż nauka na własnych błędach, począwszy od małych rzeczy, skończywszy na tych ogromnych. Tutaj zła wiadomość- kreacja tak właśnie postępuje, gdy ktoś stoi w miejscu i się nie rozwija, a ludzkość stanęła w miejscu. Dobro i zło nie istnieje tak na prawdę, istnieje przyczyna i skutek w tym wypadku.

Pon, 27 wrz 2021 15:22 | ocena: + 1

Ruban | Załogant

Nie martwcie się, uderzenie nastąpi ok 2040 r. w Północny Atlantyk w rejonie Azorów i drugi w rejonie Balearów (Pamiętacie uderzenie w Jowisza leciały jak formacja bombowców),
W/G Nostradamusa będzie "okrągły na 7 stadionów" ok. 1.4 km problem w tym co oznacza okrągły - średnica czy obwód ( nie wiemy co to oznaczało 500 lat temu).
Energia uderzenia tego głównego obiektu to ok 10^ 22 J czyli 10000 największych bomb atomowych typu Car-bomba.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 27 wrz 2021 21:14 | ocena: -1

Ruban | Załogant

@Ruban, Mała poprawka - drugi uderzy w rejonie Wysp kanaryjskich.

Persage I 47, 3
Azory znikną jak by ich nie było,
Ciężka kleista woda będzie po nich świadkiem.
Nim minie noc jednego dnia taki sam los spotka Kanary,
Jęczące dusze będą świadkiem początku nieszczęść.

Persage III 34, 2
Słychać będzie straszny szum i huk,
Potem wielki błysk rozświetli cały nieboskłon.
Dwa lata zima będzie długa i sroga,
I przerwie działania Smoka i Półksiężyca.

Persage III 69 ,7

Wielka Woda przeleje sę przez Słupy Herkulesa
Z wielkim hukiem osiągnie nawet ponad 300
Mieszkańcy miast i osad nadmorskich uciekajcie jak najdalej w głąb
A nie patrzcie się za siebie i nic nie zabierajcie-bo szybko nadchodzi 


Alamach część 2 124,8

Niezrównana i pewna Anglia zostanie zalana
Tylko połowa się uratuje-a Szkoci się wyzwolą
Długo Morski Lew potężny i niezatapialny
Z pogardą panował nad wszelkimi wodami i narodami
Aż przyszedł w końcu dzień sądny i sprawiedliwy
Z Wielkiego Królestwa Brytanii pozostał marny strzępek

część 2 236,9


Wody Bałtyku rozleją się na północ
Skandynawia zostanie Wielką Wyspą
A Miasto Wielkiego Piotra pogrąży odcchłań
Wielkie rzeki Europy nabiorą tyle wody
Że ich odwrotny bieg spowoduje wiele ofiar
W wyniku zmiany linii -Europa zmieni swój kształt


Mortara opadnie a następnie się podniesie na jeden stadion
Wszystko zostanie przykryte ziemią jak ciała umarłych
Po krótkiej chwili ziemia się rozstąpi na trzy stadiony
Z piekielnego koryta wyskoczą denne skały i buchnie wielki ogień 
Na wiele tygodni czerwień pokryje niebo północnej Italii

Persage X 71,3

W Miesiąc po Wielkim Wybuchu Ziemia i Powietrze zamrożą wiele wód
Kiedy nadejdą by czcić tragiczny dzień- Czwartek
To co było przedtem nie będzie już takie dobre
Na całym Świecie będą mu potem oddawać tragiczną cześć

Alamach część 3. - 611,1

Na równiku minus 20 ,czarny obrzydliwy śnieg 
W dzień wodnista kwaśna maż spada z nieba
Wiele zdechłego ptactwa i innego zwierza pada z morowego powietrza
Niebo wciąż ciemne jakby słońce zachodziło bez przerwy
Chmury ciężkie, czarne i ogromne-nigdzie żadnych przerw
Zeschłe brudne oszronione stepy, obok gęste jak ropa wody oceanu. 

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 28 wrz 2021 05:28 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

@Ruban, zaprawdę odkrywcze to jest, cytowanie Nostradamusa metodą kopiuj/wklej. Rewelacja.

Pon, 27 wrz 2021 09:59 | brak oceny

Kasprano | Załogant

"szczęście" ? serio? co ma szczęście do tego, że nasza planeta jest świadomym bytem i do tego wszystkiego jest pod parasolem obcych cywilizacji ? to żadne szczęście tylko ochrona kogoś z góry (Bóg/Kosmici/coś jeszcze innego)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 27 wrz 2021 18:34 | brak oceny

JOK3R | Załogant

@Kasprano, Na prawdę tak uważasz, czy troll?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 28 wrz 2021 11:44 | ocena: + 1

Kasprano | Załogant

@JOK3R, serio tak uważam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

26 października: Po kilku dniach nieobecności wracamy wieczorem na pokład okrętu Nautilus! [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 18 paź 2021 03:53 | Witam, Coś dzisiaj 13.10.21 godz ok 17:20 latało w Warszawie nad rondem Radosława. Możliwe że dron ale nie widziałem świateł ani śmigieł, coś w kształcie dysku. Przyjechał tramwaj i musiałem pojechać, nie widziałem co było dalej. Pozdrawiam

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICZE 'COŚ' NAD EDMONTON (KANADA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.