Dziś jest:
Niedziela, 29 maja 2022

Komentarze: 14
Wyświetleń: 3975x | Ocen: 27

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 gru 2021 07:47   
Autor: Beata Dąbek, źródło: FN   

WINCENTY LUTOSŁAWSKI: ISTNIEJE WĘDRÓWKA DUSZ

Na pokładzie okrętu Nautilus mówimy od kilkudziesięciu już lat (!) o pewnych rzeczach, które można uważać za absolutnie przez nas sprawdzone i pewne. Oczywiście wśród takich spraw jest na przykład to, że Ziemia jest odwiedzana przez obce cywilizacje czy to, że istnieje boskie światło (można nazywać to duszą) ożywiające ciało materialne, ale także wśród rzeczy oczywistych i sprawdzonych jest istnienie reinkarnacji.

Taka teza nie opiera się na jakiś bredniach nawiedzeńców typu „a bo mi anioły tak powiedziały… i tego… no powiedziały mi tak i już!”, ale na tysiącach, a raczej setkach tysięcy dowodów wziętych wprost z naszego życia, że to cudowne światło wciela się w kolejne ludzkie ciała. To sprawia, że na nowo przeżywa przygodę zwaną życiem, ma upadki i wzloty, ale dzięki temu staje się coraz bardziej doskonałe. Dzięki temu coraz bardziej doskonały staje się cały wszechświat. Jest to idea nie tylko prawdziwa i oparta na faktach, ale także piękna i nieskończenie sprawiedliwa. Pomysł, że bóg daje człowiekowi tylko jedną szansę w postaci jednego życia byłby tak upiornie niesprawiedliwy (wystarczy pójść na choćby pół godziny do dziecięcego hospicjum), że wręcz aż trudno uwierzyć, że idea „jedno życie – potem sąd – potem wieczna laba” dosłownie podbiła umysły połowy mieszkańców naszej umęczonej walczącymi ze sobą  religiami planety.

 

Piszemy o reinkarnacji bardzo często, ale i tak zbyt rzadko. Jest kolejna okazja, aby wspomnieć o reinkarnacji  - nasza autorka tekstów Beata Dąbek napisała właśnie e-mai o tym,  o czym mało osób wie. Wielka postać historii polskiej filozofii i kultury Wincenty Lutosławski mówił także wprost o wędrówce dusz. Treść jej emaila przedstawiamy poniżej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wincenty_Lutosławski

 

 

 

Już wcześniej chciałam napisać o innych Polakach, którzy wcześniej szli w tej sztafecie kolejnych pokoleń krzewiących wśród ludzi tę najważniejszą wiedzę duchową.

Pozwolę sobie przytoczyć tutaj chociażby historię filozofa Wincentego Lutosławskiego. Cała jego rodzina ma wielu wybitnych przedstawicieli, no ale można tutaj szczególnie wspomnieć naszego słynnego kompozytora Witolda Lutosławskiego, dla którego Wincenty Lutosławski był stryjem, czy też z czasów nam bardziej współczesnych profesora Krzysztofa Meissnera urodzonego w 1961 roku wybitnego fizyka, który zajmuje się między innymi teorią cząstek elementarnych w tym teorią strun (opisałam to kiedyś w miarę przystępnym językiem czytelnikom Fundacji Nautilus) i kosmologią, a dla którego Wincenty Lutosławski jest pradziadkiem.

 Otóż Wincenty Lutosławski urodzony w 1863 roku, a zmarły w 1954, jest bardzo interesującą osobą mówiącą otwarcie o reinkarnacji. Był wszechstronnie wykształcony i uważany jest za najpopularniejszego polskiego filozofa na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku zarówno w kraju jak i za granicą.


Największą sławę  i poczesne miejsce w historii filozofii światowej przyniosły mu badania nad pismami filozofa uważanego za największego czyli Platona. Wincenty Lutosławski opracował własną metodę badawczą zwaną stylometrią, przy użyciu której wykazał przejście w filozofii platońskiej od idealizmu do spirytualizmu. Jego ustalenia są do dnia dzisiejszego  wiążące.

Zostały spisane w dziele " The Origin and  Growth of Plato's Logic " w 1897 roku, a badania były prowadzone przez Wincentego Lutosławskiego w British Museum. Ustalił jako pierwszy kolejność dzieł greckiego filozofa.

Był wykładowcą filozofii, logiki, psychologii i literatury polskiej na wielu renomowanych uczelniach wyższych: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wileński, oraz w Lozannie, Genewie, Kazaniu, a także University College w Londynie. Władał kilkoma językami obcymi, oraz językami klasycznymi- łaciną i greką. Z wykształcenia był również chemikiem.

Odbył niezliczoną ilość wykładów, prelekcji i odczytów w kraju, Europie w takich miastach jak Paryż, Londyn, Berlin czy Zurych. W latach 1907- 1908 odbył tournee z wykładami po USA.

Jego książki były tłumaczone na angielski, niemiecki, francuski i włoski. W roku 1919 zaproszono go ze względu na zasługi, oraz za to że uważany był za tzw. "obywatela świata" do pracy w Biurze Prac Kongresowych, gdzie pomagał polskiej dyplomacji w walce o kształt i pozycję odrodzonej Polski w powojennej Europie.

Korespondował i znał ogromną liczbę znamienitych postaci, że wymienię tylko kilka nazwisk jak Mahatma Gandhi, Joseph Conrad, filozof - noblista Henri Bergson, wybitny filozof i psycholog William James uważany za jednego z największych intelektualistów dwudziestego wieku.

Dążył do tego aby stworzyć tzw "arystokrację ducha" składającą się z najzdolniejszych ludzi bez względu na pochodzenie społeczne.

Warto również wspomnieć, że był on prekursorem jogi w Polsce. Opublikował w 1909 roku książkę

" Rozwój potęgi woli poprzez psychofizyczne ćwiczenia według dawnych aryjskich tradycji oraz własnych swoich doświadczeń podaje do użytku rodaków"

Tłumaczył też na język polski książki Yogi Ramaczaraki. Szczególną wagę przywiązywał do ćwiczeń oddechowych, które według niego pomagały w zachowaniu zdrowia psychicznego i fizycznego.

No i był zwolennikiem teorii reinkarnacji. Początkowo był agnostykiem, ale potem pod wpływem dzieł Platona uświadomił sobie nieśmiertelność duszy i postanowił powrócić do chrześcijaństwa.

Ciekawą sprawą w historii Wincentego Lutosławskiego jest to, iż był do końca życia bardzo silnie związany z kościołem katolickim, ale jednocześnie cały czas poszukiwał mądrości w innych nazwijmy to kręgach kulturowych. Wątpliwości związane z jego działalnością na rzecz propagowania idei reinkarnacji wyjaśniła już po jego śmierci jego córka Janina ( Wincenty Lutosławski był dwukrotnie żonaty i miał kilkoro dzieci) .

Otóż powiedziała ona, iż jej ojciec zwrócił się z zapytaniem czy reinkarnacja jest niezgodna z nauką Kościoła do arcybiskupa Merciera. Ten belgijski duchowny nie negował idei reinkarnacji i oświadczył w korespondencji z Wincentym Lutosławskim, że reinkarnacja nie była nigdy oficjalnie potępiona przez Kościół katolicki, oraz że przekonanie to jest dopuszczalne. Korespondencja ta została przebadana przez brytyjskiego badacza Fredericka Spencera i udostępniona.

 

Opublikował między innymi w 1925 roku książkę "Nieśmiertelność duszy: zarys metafizyki polskiej", gdzie pisał miedzy innymi:

"Jeśli ten żywot jest jednym z wielu moich ziemskich żywotów, to nie mam pokusy, bym tym, którym się lepiej powodzi, zazdrościć, bo wiem, że oni te lepsze warunki przygotowali sobie własnymi wysiłkami, a ja sam, o ile wytrwam w moich dążeniach, mogę ich prześcignąć. Owszem będę wdzięczny tym, co przykładem swoim mi udowodnili, że można się wznieść ponad poziom pospolitości, gdyż oni wskazali drogę, na którą, jeśli zechcę, sam wkroczę "

W tym przesłaniu upatrywał źródło pokoju społecznego.

 

Sam Wincenty Lutosławski jeździł z wykładami na temat reinkarnacji, na które w poszczególnych miejscowościach przychodziło wielu ludzi. W tym, że względu na wysoką pozycję naukową Wincentego Lutosławskiego zjawiała się na nich również tzw. elita intelektualna.

Wielu renomowanych obywateli w trakcie wykładu przytłaczało swoje swoje wspomnienia z innych swoich wcieleń.

Był aktywny zawodowo i społecznie do śmierci w wieku 91 lat.

 Beata Dąbek.

 

Beata Dąbek wspomniała w tekście, że Wincenty Lutosławski jest pradziadkiem polskiego fizyka Krzysztofa Meissnera. W naszym serwisie w okienku NAUTILUS HD ukazał się wywiad Krzysztofa Meissnera, w którym niezwykle ciekawie mówił o przesłankach świadczących niezbicie, że istnienie wszechrzeczy i praw fizyki może być dowodem na… transcendencję. Jego wykład do obejrzenia poniżej.

Komentarze: 14
Wyświetleń: 3975x | Ocen: 27

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 5 gru 2021 07:47   
Autor: Beata Dąbek, źródło: FN   


Komentarze (14)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 18 mar 2022 15:30 | brak oceny

sidhartha | Załogant

umieranie jest z reguły traumatyczne, ale po drugiej stronie będzie nam to wynagrodzone po stokroć, ludzie nie tyle boją się samej śmierci, co bólu podczas śmierci, samego procesu, przyznam się że też się boję, jak już muszę umrzeć, niech to będzie szybko i w miarę bezboleśnie.

Pt, 10 gru 2021 00:06 | ocena: + 1

Krzysztof12 | Załogant

Szanowni czytelnicy. Proszę wziąć pod uwagę szkodliwość takiej teorii. Jeśli widzimy osobę której się gorzej powodzi to możemy spokojnie nic nie robić bo przecież sobie na to zasłużyła. A jeśli ktoś jest bogaty to później będzie biedny czy bardziej bogaty? A jeśli ja mam mniej i moja rodzina żyje skromnie to mogę pomyśleć ze taki mój los i już zamiast wziąć się do roboty. Fundacja traktuje reinkarnacje za fakt a ja proszę o jeden dowód - coś czego nie jest w stanie się podważyć oczywistym wyjaśnieniem. Odpowiedzi w stylu przecież tyle tu jest artykułów… tu nie ma ani jednego dowodu. Świadectwo to nie dowód. Dlaczego te niby wspomnienia maja tylko wybrani? Hipnoza regresyjna tez nie jest dowodem.
Kolejna sprawa to Bóg. Czyli ktoś to to stworzył. Kto? Kiedy? Po co? Transcendencja a może jednak nie.

Pon, 6 gru 2021 08:51 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

Reinkarnacja jest faktem, ale niekoniecznie taka jak Jackowskiego.
fundacja ma chyba trochę inny pogląd jak jasnowidz z Człuchowa.
kto osiągnął wystarczającą doskonałość, pamięta wszystkie wcielenia, Jackowski to neguje hihi, ale to jego problem.
do czego ostatecznie doprowadza inkarnowanie się ciągłe?do ostatecznego połączenia że światłem, żyjemy po to by być szczęśliwi, nauka nas uczy pokory i szacunku do 2 człowieka, jak i innych istot.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 13 gru 2021 22:40 | ocena: + 1

Marmar9 | Załogant

@sidhartha, Śmieszy mnie te stwierdzenie, że reinkarnacja jest faktem. Skąd wy to możecie wiedzieć????

Pon, 6 gru 2021 07:46 | ocena: -1

Faust | Załogant

A może to reinkarnowany Lutosławski...

Nie, 5 gru 2021 21:32 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Wykład profesora jak zwykle doskonały, co prawda wplatanie w fizykę/naukę swych przekonań religijnych - już takie sobie. Wolę sterylność naukową Dragana.
Odniosłem wrażenie że czół się zażenowany gdy mówił o wyższości chrześcijaństwa nad innymi religiami. A końcowa dyskusja, z pytającym o grzechy Kościoła w zwalczaniu nauki, żenująca - zwykły fanatyzm religijny. Na pewno nie jest zwolennikiem reinkarnacji jak pradziadek.

Nie, 5 gru 2021 18:19 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

"cudowne światło wciela się w kolejne ludzkie ciała. To sprawia, że na nowo przeżywa przygodę zwaną życiem, ma upadki i wzloty, ale dzięki temu staje się coraz bardziej doskonałe. Dzięki temu coraz bardziej doskonały staje się cały wszechświat. Jest to idea nie tylko prawdziwa i oparta na faktach, ale także piękna i nieskończenie sprawiedliwa." fajnie ale to zupelnie nieprawdziwe. Neville Goddard poznal Prawde a nie prawde ktora inni uwazaja za Prawde. Polecam goscia

Nie, 5 gru 2021 15:13 | ocena: + 4

BarHorab | Załogant

Jakoś słabo widoczne jest to doskonalenie się wszechświata a na pewno naszego świata, naszej kultury, cywilizacji. Obecnie wygląda to raczej na przyspieszanie po równi pochyłej albo wręcz już spadanie w przepaść.

Nie, 5 gru 2021 11:52 | ocena: + 3

Infoo | Załogant

Stary, daj spokój z tymi stróżami. Chrzanisz jakbyś swojego nie miał.

Nie, 5 gru 2021 11:08 | ocena: -1

Kepos | Załogant

Jedna uwaga do tego artykułu - Dusza nie ożywia ciała materialnego, Dusza jest użytkownikiem ciała, ciało jest ożywiane przez Ducha (Anioł Stróż).

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 gru 2021 00:08 | brak oceny

Krzysztof12 | Załogant

@Kepos, co osoba to teoria i brak dowodów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 gru 2021 08:18 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Krzysztof12, moja osoba jest dowodem bo sprawy które opisuję przeżyłem bezpośrednio.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 gru 2021 21:30 | brak oceny

Krzysztof12 | Załogant

@Kepos, proszę podziel się swoją historia, chętnie z uwaga przeczytam a potem spróbujemy znaleźć dla tego przeżycia racjonalne wyjaśnienie. Jesteś gotowy?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 gru 2021 15:10 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Krzysztof12, swoją historię opisuję wyrywkowo już od kilkunastu lat, nie będę się powielał.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.