Dziś jest:
Środa, 17 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2937x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 mar 2022 08:44   
Autor: FN, źródło: FN   

PROJEKT KONTAKT – SYMBOL DORJE TO KLUCZ! CZĘŚĆ DRUGA ANALIZY NASZEGO CZYTELNIKA

Na początku wszystkich serdecznie pozdrawiamy z Bazy FN w ten piękny, słoneczny (przynajmniej w Warszawie) dzień. Nadrabiamy zaległości z tygodnia i chcemy „postawić kropkę nad i” w sprawie ostatnich materiałów związanych z Projektem KONTAKT.

Najpierw e-mail od czytelnika dosłownie z ostatnich godzin.

[...] Witam FN,

Śledzę z zapartym tchem od samego początku ten wasz projekt kontakt! Czy zwróciliście uwagę, że ten obiekt to wypisz wymaluj tzw. Dordże???

Zobaczcie poniżej.

Dordże (sanskryt wadżra, wadźra; tyb.:  Wylie: rdo rje) – diament. W hinduizmie broń boga Indry, w buddyzmie symbol niezniszczalności i niewzruszoności stanu buddy.


Hinduizm

Broń Indry wykuta przez Twasztara, ogień nieba, tworzy iskrę między dwiema skałami. Z jej pomocą m.in. pokonuje Wrytrę, również władającego wadźrą.

W innej wersji przekazów wadźra została wykonana z odnalezionych kości ascety o imieniu Dadhjańća (antropomorficzna epifania pioruna).


Buddyzm

Dordże symbolizuje także jedność pomiędzy dwiema przeciwnościami. W buddyjskiej ceremonii dzwonek symbolizujący kobiece właściwości (mądrość i przestrzeń) jest dzierżony w lewej dłoni, zaś dordże symbolizujące męskie właściwości (współczucie wyrażane poprzez zręczne metody) w dłoni prawej. Razem wyrażają oświecony umysł.

Również przedmiot rytualny w buddyzmie tybetańskim symbolizujący metody, współczucie i radość. Jako przedmiot rytualny trzymany jest w prawej dłoni lamy podczas odprawiania ceremonii.

Dordże jest także popularnym imieniem nadawanym mężczyznom w kulturze tybetańskiej. Podwójne dorji znajdujemy w godle Bhutanu.

 

 

Poniżej druga część analizy naszego czytelnika dotycząca Projektu KONTAKT. Kilka dni temu poprosiliśmy o analizę tego, jakich wymiarów jest to coś, co nazwaliśmy wypustką. I dostaliśmy wyliczenia zgodne z tym, co nam także wyszło, czyli ok. 0,25 mm!!!  Przy okazji - podobnych rozmiarów jest także to "coś" unoszące się nad "wypustką".


From: [...]
Sent: Wednesday, March 16, 2022 11:32 AM
To: FN
Subject: Projekt "Kontakt" - policzona szerokość "wypustki"

 

Dzień dobry,

na wstępie bardzo dziękuję za określenie przez FN moich wcześniejszych tekstów mianem "niezwykle ciekawych". Doprawdy serce rośnie!

Tymczasem w odpowiedzi na Państwa apel postanowiłem wziąć się za policzenie szerokości wypustki obiektu. Z moich pomiarów i obliczeń (zaznaczam, że nie jest to moją specjalnością, ale chcę Państwu pomóc, jak potrafię) wynika, że szerokość wypustki może wynosić w przybliżeniu 0,26 milimetra. Mam nadzieję, że Państwa wynik jest podobny. Jeżeli mniej więcej tak i rzeczywiście mowa w tym przypadku o ułamku milimetra, to mamy kolejny dowód na autentyczność tego obiektu. Jednakże na to dowodów jest już wystarczająco wiele.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla Pana Roberta, Pani Beaty i pozostałych członków FN,

[...]

A teraz druga część analizy naszego czytelnika.

From: [...]
Sent: Thursday, March 17, 2022 4:48 PM
To: FN
Subject: Projekt "Kontakt" - materiał, z którego zrobiony jest obiekt

Dzień dobry,

na wstępie jeszcze raz uprzejmie dziękuję za wzięcie pod uwagę moich wcześniejszych wniosków i przemyśleń. Pomimo skupionej uwadze na trudnej sytuacji na świecie nie pozostaje mi nic innego, jak kontynuacja mojej pracy.

Tymczasem mam nadzieję, że moja wcześniejsza wiadomość odnośnie szerokości wypustki dotarła - jak w niej wskazałem wypustka może mierzyć w przybliżeniu 0,26 mm, ale do rzeczy.

W niniejszej wiadomości do Państwa pragnę zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest obiekt z projektu "Kontakt". Przy "klasycznych" UFO nasuwa się skojarzenie z materiałem metalicznym, ale w tym przypadku myślę, że ze sporą dozą śmiałości można je wykluczyć. Pojawiła się hipoteza, że obiekt może być zrobiony z energii z uwagi na jego dziwne właściwości takie jak zmiennokształtność czy półprzeźroczystość. Jednakże tego rodzaju wytłumaczenie nie do końca mi odpowiada, gdyż w pewnym sensie w zasadzie wszystko jest energią, a ja sam jestem typem człowieka dociekliwego. Dlatego też poniżej postaram się uzupełnić tę teorię o bardziej "namacalny" wymiar.

Swoją uwagę skupiłem na wyspie Naksos. Okazuje się, że (oprócz cennego marmuru) od ponad dwóch tysięcy lat wydobywano tam szmergiel (używany kiedyś powszechnie jako materiał ścierny), a kopalnie na Naksos stanowiły kiedyś główne źródło tej skały.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Emery_(rock)Sam szmergiel natomiast jest ciemną ziarnistą skałą, która składa się przede wszystkim z korundu (tlenku glinu), a także z hematytu lub magnetytu i kwarcu.[Załącznik nr 12]

Kieruje to uwagę na korund, który to minerał w swoich szlachetnych odmianach znany jest pod postaciami rubinu (o barwie czerwonej) i szafiru (o barwie niebieskiej lub innej). Barwa korundu zależy od domieszek chemicznych. Bardzo małe domieszki chromu zabarwiają korund na czerwono, tytanu na niebiesko, żelaza na żółto i brunatno (aż do barwy czarnej).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korund
Co ciekawe sama nazwa minerału wywodzi się z sanskrytu (kurivinda znaczy „rubin”).[Załącznik nr 13]


[Załącznik nr 14]


[Załącznik nr 15]

A teraz ponownie spójrzmy na obiekt z projektu "Kontakt":[Załącznik nr 16]

Przy okazji warto zwrócić uwagę na inną odmiany korundu, czyli szafiry i rubiny gwiaździste, które zawierają wrostki rutylu tworzące intrygujący efekt "gwiazdy":


[Załącznik nr 17]
W tym wypadku skojarzenie jest na tyle oczywiste, że wymownie pozostawię ten fakt samemu sobie bez zbędnego komentarza.
Jednak wracając do korundu. Posiada on dość istotne właściwości jak na przykład bardzo wysoką twardość - aż 9 stopni w skali Mohsa. Ponadto:


[Załącznik nr 18]
Kwestię półprzeźroczystości (czy nawet przeźroczystości) można uznać za rozwiązaną, ale jak wyjaśnić zmiennokształtność? Cóż, nie uznaję tego za problem, ponieważ w różnych źródłach można dotrzeć do tez, które tłumaczą precyzję i zaawansowanie technologii starożytnych budowniczych zdolnością do rozmiękczania skał i formowania ich w dowolny sposób. Jestem pewien, że już się z nimi Państwo zetknęliście.
Na koniec dwie drobne informacje. Po pierwsze, postanowiłem dołączyć do Załogi FN na stronie internetowej i od wczoraj posługuję się nickiem: "Czytelnik_D". A po drugie, w związku z wiszącym obecnie na stronie FN cytatem, który głosi:


[Załącznik nr 19]
...zwróciłem uwagę na pewne podobieństwo do jednego z hieroglifów, który pochodzi ze zdarzenia z Rendlesham:


[Załącznik nr 20]
Gorąco dziękuję za ponowne poświęcenie uwagi wynikom mojej pracy i z pokorą liczę na wiadomość zwrotną z informacją, czy mój mail do Państwa dotarł.
Zwyczajowo serdecznie pozdrawiam wszystkich członków FN,
Czytelnik_D

 

From: [...]
Sent: Saturday, March 19, 2022 11:14 PM
To: FN
Subject: Projekt "Kontakt" - cztery mukti i coś jeszcze

Dobry wieczór,

tym razem moją uwagę przykuły 4 punkty, które znajdują się przy obiekcie z projektu "Kontakt":
[Załącznik nr 21]

 


[Załącznik nr 22]

Być może są to pewnego rodzaju zabrudzenia, ale nawet jeśli tak, to pomyślałem, że znów warto podzielić się z Państwem swoimi skojarzeniami.

Obiekty przypominają mi inne cztery punkty, które znajdują się wokół hinduskiej swastyki:

[Załącznik nr 23]

Cała struktura symbolu stanowi stopniowy wzrost od wewnątrz na zewnątrz i wskazuje na urzeczywistnianie w nas wewnętrznej boskości poprzez działania zewnętrzne. Cztery kropki reprezentują rezultat uświadomienia sobie boskości. To 4 mukti (stany osiągnięcia wyzwolenia z niewoli karmy), które osiągamy po podążaniu ścieżką wskazaną w podstawowej strukturze swastyki. Cztery mukti to:

1. Salokya – pójście do tej samej „loki” (sfery), co czczone bóstwo;

2. Sameepya – przebywanie w pobliżu czczonego bóstwa;

3. Sarupya – przybranie postaci przypominającej czczone bóstwo;

4. Sayujya – wejście do „ciała” czczonego bóstwa.
[Załącznik nr 24]

W takim układzie "ramiona" obiektu również nie pozostawałyby bez znaczenia i oznaczałyby:

1. Lewe – Manas – nasz Rozmyślający Umysł, wewnętrzny dialog w nas wszystkich, poprzez który podejmujemy decyzje;

2. Prawe – Ćitta – nasz Bank Pamięci, który jest myśleniem odtworzonym z pamięci, którą zgromadziliśmy w naszym umyśle poprzez nasze doświadczenia.[Załącznik nr 25]

Źródło: https://stoicsadhu.com/what-is-the-significance-of-swastika-in-hinduism/

Jednakże natrafiłem również na inną symbolikę kropek:
[Załącznik nr 26]

Różne części symbolu swastyki zostały przedstawione jako potężni bogowie religii hinduskiej. Dlatego też czczenie jej jest równoznaczne z czczeniem tych Bogów. Jeszcze inne przedstawienie wygląda tak:
[Załącznik nr 27]

Tutaj kropki wokół symbolu opisują określone Karmy lub zadania do wykonania przez człowieka. W dodatku pozioma "belka" może oznaczać kreację:
[Załącznik nr 28]

Warto również zwrócić uwagę, że kropka przy obiekcie z projektu "Kontakt", która znajduje się "w prawym dolnym rogu" (wskazującym tym samym ponownie kierunek południowo-wschodni) jest jasna w przeciwieństwie do pozostałych, które są ciemniejsze. W takim ujęciu wskazuje to na Sarupyę, Brihaspati i zwierzę.

Źródło: https://rgyan.com/blogs/swastika/
Na koniec chcę podzielić się wydarzeniem, które mnie zmroziło. Otóż przedwczoraj po prawie dziesięciu latach wymieniłem dysk twardy w swoim komputerze. Gdy wziąłem go do ręki, ujrzałem na nim to:[Załącznik nr 29]
"Zdarzeniowość"?
Ślę Państwu serdeczne pozdrowienia,
Czytelnik_D

Pięknie dziękujemy za Pana pracę. Całe szczęście, że nie zostaliśmy z tak nieprawdopodobną historią zupełnie sami, a przez chwilę mieliśmy takie wrażenie. Na szczęście pojawiły się tak wspaniałe osoby jak p. Radosław Sawicki czy Pan i nadzieja ponownie wstąpiła w nasze serca, że uda nam się zrobić krok do przodu w tej fenomenalnej historii. ;-)

Pozdrawiamy serdecznie

Fundacja Nautilus

Komentarze: 2
Wyświetleń: 2937x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 20 mar 2022 08:44   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 17 kwi 2022 03:47 | brak oceny

asz1986 | Załogant

Ja wiem, że minęło dużo czasu od momentu nagrania,ale... Szukał ktoś może tego obiektu pod oknem? Może gdzies leży w trawie przydeptany.

Pon, 21 mar 2022 10:58 | ocena: + 1

majomir | Załogant

Ja tak tego projektu nie rozumiem bo skoro był kontakt to o co im chodziło ,może oznaczało to wojnę na Ukrainia

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.