Dziś jest:
Wtorek, 7 lutego 2023

I pokazujemy...
Tekst wypowiedziany przez 10-letniego chłopca podczas incydentu operacji KONTAKT.

Komentarze: 17
Wyświetleń: 13204x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 kwi 2022 05:52   
Autor: FN, źródło: FN   

PROROCTWO Z KSIĄŻKI 'ŚPIĄCY BIAŁY ORZEŁ' MÓWI O TRZECH DNIACH CIEMNOŚCI

Udało nam się zdobyć bardzo ciekawą książkę, która trafia do Biblioteki FN.


Jest w niej historia niezwykłego człowieka, który swoim talentem do jasnowidzenia zyskał szacunek okolicznych ludzi. 

O istnieniu tej książki zawiadomił nas czytelnik FN.

Dnia wt, mar 22, 2022 o 08:41 PM, [...]  napisał:

    Witam. Kilka dni temu postanowiłem poprzeglądać zapisane wcześniej różne materiały, skany starych książek o przepowiedniach. Jest tego sporo i być może również FN posiada takowe ale postanowiłem przesłać. Książka wydana w 1904r. "Śpiący Biały Orzeł". Książka sporo nawiązuje do Rusinów jak się kiedyś mówiło o Ukraińcach a moją szczególną uwagę zwróciły dwa momenty - na stronie 22: "Kiedy na wschodzie rozpoczną się wielkie wojny .. " oraz strona 24-25 "Proroctwo św. Jana Kapistrala" spisane w 10 punktach a szczególnie punkty 7, 8 i 9 gdzie min. mowa o 3 dniach kataklizmów - czyżby ciemności. Brzmi to jakoś znajomo.

Spójrzmy na te strony. Najpierw 22.


I jeszcze strony 24-25. 

Jak pewnie wiecie od lat jesteśmy w bardzo ścisłym kontakcie z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim, którego fenomen obserwujemy z bliska od 30 lat. O jego wizjach przyszłości będzie innym razem, ale już teraz warto odnotować bardzo ciekawe informacje, które pojawiły się w jego ostatniej audycji. Krzysztof Jackowski cały czas konsekwentnie rysuje pewien scenariusz dla Polski i Europy, który będzie wiązał się jakimś wydarzeniem w Ukrainie, które zmieni sytuację i będzie związane ze skażeniem. Tym razem podał więcej szczegółów, bo jego zdaniem ma to mieć związek z "ciężarówkami, które wybuchną". Będzie także duża zmiana dla Polski.

[...] Jesteśmy w przeddzień innej Polski. Polska będzie podzielona! Nasz kraj mocno odczuje efekty tego, co się obecnie dzieje na Ukrainie, ale tutaj nie będzie wojny. Niemcy zamkną granicę, do Polski napłynie jeszcze więcej uchodźców [...]
W sprawie wizji z 19 kwietnia 2022 naszego przyjaciela z Człuchowa napisał do FN jeden z czytelników.

Dzień dobry.

W audycji z dnia 19.04.2022 Pan Jackowski wspomina o możliwym skażeniu powietrza na Ukrainie w Sewastopolu (Krym) od wybuchu ciężarówek / wozów wojskowych lub będą blisko miejsca, gdzie zbombardowanie spowoduje skażenie (początek od 42:46).Zaciekawiło mnie to ponieważ w mieście Armiańsk na Krymie w roku 2018 doszło już wcześniej do skażenia środowiska na skutek wycieku "nieznanych substancji" z zakładu chemicznego.
Cytat z:
https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie,61/krym-podejrzenie-katastrofy-ekologicznej-w-armiansku,866321.html

"Budynki i samochody w całym Armiańsku pokrył rdzawy nalot. Mieszkańcy zaczęli masowo narzekać na nudności, pieczenie w gardle i problemy z oddychaniem. Rolnicy zaczęli donosić o usychających uprawach - Nagle truskawki zaczęły więdnąć. Nigdy wcześniej nie miało to miejsca w sierpniu. Liście kompletnie uschły - mówi jeden z mieszkańców miasta. Z drzew zaczęły spadać pożółkłe liście. Nie byłoby w nic dziwnego, gdyby stało się to jesienią, ale wszystko zaczęło się 23 sierpnia. Rdzawy nalot pojawił się nawet w domowych wnętrzach. - Niedawno wyremontowaliśmy kuchnię. Nagle pojawił się w niej rdzawy osad. Był wszędzie. Pojawił się nawet na lodówce - opowiada mieszkanka Armiańska. Podejrzenie z miejsca padło na miejscową fabrykę. Krymski Tytan specjalizuje się w produkcji tlenku tytanu, ale emituje też dwutlenek siarki."

I jeszcze jeden cytat z:
https://wiadomosci.wp.pl/krym-zagrozenie-ekologiczne-z-powodu-zanieczyszczenia-powietrza-zamknieto-szkoly-6292062603871873a

"Jak podają ukraińskie media mieszkańcy północnego Krymu skarżą się na dotkliwe bóle gardła oraz nudności. Donoszą również o żółtym, zbliżonym wyglądem do rdzy nalocie, który pokrył samochody i budynki oraz przedwczesnym żółknięciu i wypadaniu liści z drzew."

Zastanowiło mnie to tym bardziej ponieważ, tuż przed inwazją 23 lutego w tym samym zakładzie Rosjanie ogłosili ewakuacje nocnej zmiany. Ukraińcy obawiali się o prowokację ze strony Rosji. Link poniżej:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-niepokojace-doniesienia-z-krymu-dotycza-fabryki-chemikaliow,nId,5851179

Czy to jest nasz "żółty proszek"? I czy rzeczywiście może dojść do Polski?

Pozdrawiam załogę Nautilus.Ostatnie dni to mocne nadrabianie zaległości na pokładzie okrętu Nautilus. I to zaległości z ostatnich kilku tygodni. Dotyczy to także odpowiedzi na e-maile (została ostatnia partia ok. 50 wiadomości wymagających odpowiedzi) - przepraszamy wszystkich, którzy dostają odpowiedzi dopiero teraz lub jeszcze na nie czekają. 2-3 dni i już wszystko będzie on-line.

Komentarze: 17
Wyświetleń: 13204x | Ocen: 18

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 20 kwi 2022 05:52   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 19 wrz 2022 15:10 | ocena: + 3

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!
Życie pisze różne scenariusze, a my nie zawsze dokonujemy właściwych wyborów. Czasami nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Nie zawsze miłość wygrywa, może tylko w bajkach. Nie zawsze rozum bierze górę nad pożądaniem, a namiętność potrafi być zgubna. Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje. Niekiedy dobre, innym razem złe. Na nic nie mamy 100% gwarancji, a tym bardziej na czekającą nas przyszłość. Na tym polega istota życia...
Czasami docierają do nas pewne zalążki informacji z tajemniczej przyszłości, wówczas próbujemy to jakoś interpretować. Jak będzie ona wyglądać w najbliższym czasie, tego do końca nie wie nikt. Żaden jasnowidz nie określa dokładnego terminu przewidywanych wydarzeń. Nasze przeczucia mogą się sprawdzić lecz nie jest takie proste, aby móc postawić dokładną datę takich zdarzeń. Wiem, że najbliższe miesiące będą decydujące o dalszym losie ludzi, którzy z tym wszystkim nie potrafią sobie radzić, tym bardziej, że najczęściej liczą na mądrość i rozsądek polityków i rządzących. I tutaj zderzają się z surową i niedobrą rzeczywistością, nie mając praktycznie wpływu na bieg spraw. Jesteśmy pionkami w nierównej i często nieczystej grze.
To prawda, że obcych nie ma, bo jest jeszcze za wcześnie, aby się ujawnili. Nie wierzę w żadne trzy dni ciemności, przynajmniej ja nie dam się do tego przekonać. Będzie raczej zimno i chłodno, a ciemność jak zwykle nocą. Z ludzkiej wyobraźni wynika, że czekają nas ponure i złe czasy. Tak już jest, że na tym świecie, to człowiek, człowiekowi zgotował ten los. Ten zły los niebawem się odwróci i dojdzie do powrotu na drogę życia w normalności. Nie upłynie zbyt dużo czasu, jak nad nami znowu zaświeci słońce, a mrok i ciemność zakończą swoje "panowanie".
Bądźmy dobrej myśli i taką energię wysyłajmy w otaczającą nas przestrzeń. Nasza misja jeszcze nie skończona, cały czas trwa. Optymizm i wiara w lepsze jutro pomagają,przywracają radość życia, dają nam jakąś nadzieję. Trwajmy przy tym i nie dopuszczajmy do siebie żadnych złych myśli i przepowiedni, bo negatywna energia potrafi zniweczyć wszystko, a nawet zniszczyć życie. Traktujmy wszystkie "czarne wizje" jako nieprzychylne i zgubne dla przyszłości wszystkiego, co nas otacza i jest wśród nas.
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Nie, 11 wrz 2022 08:06 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

do oficjalnego kontaktu dojdzie!
kiedy to już sprawa otwarta ;)
na pewno dużo zależy od kaprysu "obcych"
co do 3 dni ciemności, ich moim zdaniem nie będzie.
będą za to 3 dni czy doby jasności, co mam na myśli?
moim zdaniem cały proces kontaktu będzie trwał 3 dni/doby :)
potem nadejdą złote czasy ludzkości.
obcy podniosą nasze wibracje okrutnie tzn. niesamowicie.
Pedro większość ludzi nie wierzy w to że nie jesteśmy sami we wszechświecie, przyjdą czasy gdzie będzie to już pewne, to tylko kwestia ok.2 lat.

Nie, 1 maj 2022 11:23 | ocena: + 4

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!
Raport o UFO i nie tylko. Brytyjska prasa ujawnia tajemnice Pentagonu:
"...dokument miał zostać sporządzony w ramach tajemniczego projektu Pentagonu o nazwie Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), który prowadzono w latach 2012-2017. Świat dowiedział się o nim dzięki informacjom ujawnionym przez New York Times. Szef programu Luis Elizondo odszedł wówczas z Pentagonu, ujawniając tajne nagrania wideo. Opublikowane materiały okazały się autentyczne. Widać było na nich m.in. niezidentyfikowane obiekty latające poruszające się w dziwny sposób.
"The Sun” pisze o 42 przypadkach kontaktów z UFO opisanych w dokumentacji medycznej oraz o 300 podobnych incydentach, gdy ludzie doznali obrażeń, próbując podążać za dziwnymi obiektami latającymi. Niektóre z odniesionych obrażeń podobno powstały w wyniku promieniowania lub kontaktu z energią wydobywającą się z zaawansowanych technologicznie napędów. Mowa jest też o niewyjaśnionych ciążach oraz uszkodzeniach systemu nerwowego.
W raporcie opisano też m.in. zjawiska nadprzyrodzone, kręgi w zbożu, samoistne samospalenia ludzi i porwania przez niezidentyfikowanych przybyszy z Kosmosu...
Z ostatnich doniesień ( ok. 3 tygodnie temu )
wynika, że władze amerykańskie szykują się na kontakt z obcą Cywilizacją. Przygotowują pewien scenariusz związany ze sposobem komunikowania się z Przybyszami.
Gdy pisałem 8 lat temu, że ma dojść do takiej "wizyty" i najprawdopodobniej dojdzie do tego około 2024 roku, wiele osób komentowało to w jednoznaczny sposób, twierdząc, że to bajka. Wówczas nawet Pentagon i NASA nie brały pod uwagę takiego scenariusza. Dzisiaj robi się coraz głośniej wokół zbliżającego się wydarzenia kosmicznego. Niebawem dowiemy się też pewnych tajemnic z kręgów naukowych związanych z szeroko pojętymi zagadnieniami astronomicznymi. Coś ma być ujawnione, czego dotychczas nikt raczej nie spodziewał się. Piszę o tym też od dawna, że z roku na rok będzie coraz więcej "niespodzianek" z obszaru Kosmosu i materii okołoziemskiej. Jednym słowem warto wierzyć w "informacje z przyszłości". Trzeba tylko mieć zdolność odbioru i potrafić z tego korzystać.
Do miłego usłyszenia. Pedro

Pt, 22 kwi 2022 16:41 | ocena: + 3

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!
Proroctwa mówiące o powrocie Avatara, Zbawiciela ludzkości zasadniczo już się powoli wypełniają, budząc trwogę. To niezwykłe
poruszenie i zaniepokojenie wśród ludzi
można już obserwować. Wszyscy na tym
Globie marzą o nadejściu lepszego świata
i poprawie losu przeciętnego człowieka.
Zepsucie i zło ludzkości osiągnęły dziś punkt krytyczny. Na całym świecie dochodzi do coraz poważniejszych katastrof: często występują trzęsienia ziemi, epidemie, głód i wojna, a na niebie pojawiają się rzadkie zjawiska astronomiczne. To całe przesilenie następuje jakby przed niespodziewanym czasem, którego nikt nie zna, ale czuje, że coś się zbliża, coś
nadzwyczajnego się wydarzy? Te zjawiska
i odczucia przeżywałem co najmniej pięciokrotnie w ciągu ostatnich 10 lat.
Przekazy, które "odebrałem", opisałem bardzo
szczegółowo i przekazałem na łamy Fundacji
Nautilus. Materiał zamieszczono w dziale XXI
Piętro 11.08.2017 roku pt. Kontakt naszej Cywilizacji z obcą Cywilizacją ok. 2023-2024 ?
Niektóre fragmenty przekazu do ludzkości
wypełniają treść wiadomości o zjawiskach,
które mają nastąpić, a zdarzenia się dziejące
pokrywają się z obecnym, rzeczywistym biegiem
wydarzeń. Coś chyba zaczyna się dziać w naszej
Ziemskiej rzeczywistości i przybierać różne formy zbliżone do nadchodzących wydarzeń
nie z tego świata. Z głębi mojej duszy wiem,
że w najbliższych latach dojdzie do czegoś,
czego ludzkość nie przeżyła od tysięcy lat.
Nadejdzie czas zwycięstwa dobra nad złem.
Życzę tego wszystkim z całego serca.
Pozdrawiam serdecznie. Pedro

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 kwi 2022 10:15 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Ordep, paruzja już przyszła i powtórna inkarnacja Jezusa :)
nie, nie mam na myśli sai baby :)
może nie tyle zwycięstwo dobra ze złem, co szczęścia nad cierpienie, choć nie wiem czy przyjemność i Zbiorowa nirwana można nazwać szczęściem, ale to aniołowie są nad nami, i wszystko będzie według ich widzimisie, choć i my jesteśmy aniołami, mamy odpowiednika w niebie.
niemniej świat bardziej czeka na nowego buddę czyli maitreyę, on już się inkarnował, choć na razie nie naucza, ale to kwestia czasu kiedy się ujawni.
moim zdaniem bomjon nie jest nim, moim zdaniem nie osiągnął oświecenia, zatrzymał się na pewnym etapie rozwoju, i woda sodowa uderzyła mu do głowy, ale to jego problem, nie nowego buddy
czy będzie inkarnacją gautamy? no niekoniecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 23 kwi 2022 19:19 | ocena: + 2

Ordep | Załogant

@sidhartha, Szanowny Załogancie!
Przytaczam część opisu z czwartego przekazu sennego, który otrzymałem 07.06.2017 r.:
"... obserwując niebo zauważyłem przemieszczającą się na nim planetę, która świeciła bardzo jasnym światłem. Początkowo myślałem, że widzę księżyc, który wyłaniał się zza chmur. Po krótkiej obserwacji zorientowałem się, że nie jest to jednak księżyc lecz jakaś nieznana planeta, która zbliżała się do Ziemi. Z upływem czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, które mnie przeraziły. Dochodziło do nagłych i niespotykanych wyładowań atmosferycznych, silnych huraganów i innych bardzo groźnych zmian na naszej planecie ( drżenie Ziemi, olbrzymie pożary i powodzie ). Po jakimś czasie zjawiska te uspokoiły się i nastąpiła względna cisza przed czymś, co zaskoczyło wszystkich ludzi na naszym Globie. Zaczęły lądować pojazdy kosmiczne, z których wyłaniali się Obcy o kształtach przypominających humanoidy, a także postacie przypominające androidy ( jakby skomplikowane roboty )..."
Chciałbym tylko przypomnieć, że zanim dojdzie
do Paruzji, mają wcześniej nastąpić m.innymi
takie znaki, przerażające i groźne dla życia ludzkiego. To właśnie mi pokazano już 5 lat temu, niczym prorok Daniel w opisach grozy
i nieszczęść, które poprzedzą nadejście Zbawiciela. Mowa właśnie o drżeniu całej Ziemi, którego to przerażającego zjawiska doświadczyłem, ale też nastąpiło późniejsze uspokojenie i względna cisza przed tym najważniejszym - przybyciem. To, co wiem, nie
nastąpi to przed 2024 rokiem?
Pożyjemy i zobaczymy, czy potwierdzi się ta
data. Każdy może wierzyć w swoje przeczucia.
Wiem tylko jedno. Dotychczasowy harmonogram opisanych zdarzeń następuje
zgodnie z przekazami, które otrzymuję od 2012 roku.
Co będzie dalej, przekonamy się chyba niebawem.
Pozdrawiam serdecznie. Pedro

Pt, 22 kwi 2022 07:41 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

Jackowski lepiej by zrobił, gdyby nie o wojnie tylko np.o ujawnieniu obcych i oficjalnym kontakcie nawijał :)
szanuję Krzyśka, o ile ma dar do jasnowidzenia, o tyle z prekognicją mu średnio idzie, czy będzie 3 WŚ?
to zależy od wielu czynników, a nie tylko od jakichś tam wizji.
kiedy oficjalny kontakt? moim zdaniem w 2024 roku, choć nie wykluczam że wcześniej np.jeszcze w tym roku.
szukamy powrotu do źródła, do światła, i to dobrze, bo kiedyś się doczekamy.

Czw, 21 kwi 2022 17:45 | ocena: + 2

scyzoryk | Załogant

Witajcie załoganci , czy też macie problem z wysyłaniem poczty do Fundacji ? . chciałem wysłać kilka zdjęć z obiektami i ten link z wypadku motocyklisty , proponuję oglądnąć w zwolnionym tempie .https://www.youtube.com/watch?v=f3Z1c74kz0w

Czw, 21 kwi 2022 12:59 | ocena: + 2

sidhartha | Załogant

ludzie się pogubili. potrzeba albo np.asteroidy która walnie w ziemię, i ludzie się opamiętają, albo ewentualnie przyjście awatara na miarę buddy czy Jezusa.
awatar może zmienić ludzkość.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 kwi 2022 10:14 | ocena: -2

monopix | Załogant

@sidhartha,
Avatar nikogo nie zmieni. Co najwyżej wskaże drogę tym którzy będą go chcieli słuchać.
To nie jest jeszcze ten etap na którym ludzkość chce słuchać. Ogromne cierpienie jest kluczem, który otworzy ten zamek, a rezygnacja i poddanie się otworzy dzwi. W moim odczuciu najwcześniej koło 2030.

Czw, 21 kwi 2022 11:31 | ocena: + 1

Gnievmir | Załogant

W moim mniemaniu proroctwo Pustelnika już się wypełniło.
Widzę to tak:
książka wydana w 1904 roku więc przepowiednia powstała jeszcze wcześniej. W tym czasie Polska nie istnieje, jest pod zaborami. Wielka wojna na wschodzie to myślę, że rewolucja bolszewicka, która bezpośrednio poprzedza odrodzenie II RP.

Czw, 21 kwi 2022 10:16 | ocena: -4

sidhartha | Załogant

lalka czy kukła voodoo naprawdę działa, raz ją wykonałem, bo uprzykrzał mi i nie tylko mi życie pewien drań, zachorował na raka ;)
nie mam nic przeciwko tak drastycznym krokom, choć nie praktykuję tego, jak już mówiłem, tylko raz ją wykonałem.
choć z tym Putinem to nie jest takie głupie.
ale pomimo że umiem, na mnie nie liczcie.

Śr, 20 kwi 2022 17:35 | ocena: + 3

Paszczak | Załogant

Gdyby tak wysłać do plemienia Afryki ludzi z dziedziny mediumizmu i tam z lokalnym kapłanem stworzyć kukłę voodoo Putina i odbyć odpowiednie działania rytualne,aby koniec szaleńca był zdecydowanie szybki.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 21 kwi 2022 09:24 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Paszczak, też to umiem, więc jakby co piszę się na chętnego, z 2 strony, nie praktykuję czarnej magii, w przeciwieństwie do niektórych ;p
moim zdaniem, wszystko skończy się na Ukrainie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] 2014 rok lipiec piątek,sobota lub niedziela można to napewno sprawdzić godzina 14-16 ogladalem mecz z mistrzostw świata w tv w pewnym momencie wyszedłem na taras domu i zobaczyłem ogromny szary obiekt lśniący w słońcu nad domami był bardzo,bardzo blisko. przerazony jakimś strachem wszedłem do domu i zawołałem moją mamę żeby to zobaczyła po około 15 min z pobliskiego lotniska wojskowego wystartowało kilka samolotów. Mam 56 lat opowiedziałem o tym wraz z mamą całej mojej rodzinie. Jeśli chodzi...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 4 lutego 2023 | 8 stycznia minęła rocznica incydentu z UFO w Zdanach. Fascynującego, poruszające do głębi swoją prawdziwością i w ogóle wszystkim, każdym elementem. Był kamieniem milowym dla mnie w zrozumieniu, jak złożone jest to zjawisko. To zdumiewające, jak wiele analogii dostrzegam z historią operacji „Kontakt”. I już wyjaśniam, dlaczego.

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.