Czy naprawdę odnaleziono Arkę Noego?

 

Informacja jest tak szokująca, że aż trudna do uwierzenia. Podała ją jednak agencja AFP, więc należy ją uznać za wiarygodną. Wedłu AFP znaleziono legendarną Arkę Noego i to w miejscu, które było wskazywane przez wszystkich od wielu lat.

Arka znajduje się na górze Ararat we wschodniej Turcji. Odkrywcy twierdzą, ze Arka znajduje się na wysokości 4 tysięcy metrów. Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.

– Nie jesteśmy w 100 procentach pewni, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 proc. to właśnie ona – powiedział Yeung Wing-cheung, dokumentalista z Hong Kongu towarzyszący 15-osobowemu zespołowi badawczemu „Noah’s Ark Ministries International”.

Wiek wraku udało się stwierdzić na podstawie badań próbek węgla. Zdaniem naukowców odnalezione szczątki mają około 4800 lat – a to oznacza, że statek został zbudowany w czasie, kiedy miała powstać biblijna Arka Noego. Według badaczy, wrak składa się z kilku przedziałów, oddzielonych drewnianymi przegrodami, w których najpewniej trzymano zwierzęta. Badacze nie chcą zdradzać, gdzie dokładnie odnaleźli Arkę, dopóki tureckie władze nie stwierdzą oficjalnie, że jest to rejon prac archeologicznych.

Taka informacja oznacza prawdziwy przełom. Oto mamy bowiem namacalny dowód, że historie biblijne o Noem i Arce są jak najbardziej prawdziwe. Mamy także orientacyjną datę ostatniego potopu – miał się on wydarzyć około 5 tysięcy lat temu.

Warto przypomnieć, że Noe wg Księgi Rodzaju (Rdz 6,8-9,29) to syn Lameka i dziesiąty potomek w linii od Adama przez Seta. W jego czasach Bóg postanowił sprowadzić powszechny potop, mający zgładzić ludzkość i oszczędzić Noego wraz z rodziną i zwierzętami Ziemi. W tym celu kazał zbudować arkę, pomieścić w niej rodzinę i po parze wszystkich niepływających zwierząt, aby przeczekać katastrofę. Gdy Arka została ukończona Bóg zesłał na ziemie wielki potop, nieustanny deszcz podniósł poziom wody tak że zakryła ona nawet najwyższe góry. Po 40 dniach przestał padać deszcz, a gdy po wielu tygodniach wody opadły, Arka spoczęła na górze Ararat, a Noe zszedł na ląd i złożył Panu ofiary z bydła i ptactwa. Bóg obiecał nie sprowadzać więcej potopu z powodu człowieka i na znak przymierza rozciągnął na niebie łuk – tęczę.

Jeżeli rzeczywiście jest to Arka Noego, to oto na naszych oczach zostanie rozwiązana jedna z największych tajemnic historii ludzkości.

 

Na koniec jeszcze film pokazujący górę Ararat:

 

i kilka zdjęć opublikowanych przez agencję AFP.

 

 

 

 

Tu okręt Nautilus, powoli znowu wypływamy z naszego chwilowego portu! Ostatnie dni przyniosły wiele pracy związanej z projektem, który prowadzimy w Emilcinie. Już wkrótce wyjaśnimy Wam, na czym ten projekt polega i jakie są założenia pewnego przedsięwzięcia, które tam chcemy zrealizować. Będziemy potrzebowali pomocy wszystkich życzliwych nam ludzi! Zbliża się bowiem 32 rocznica lądowania UFO w Emilcinie.

Ostatnie dni oznaczały dla nas także dużo pracy w związku z nową sytuacją w Polsce po katastrofie w Smoleńsku. Tempo wydarzeń wpłynęło także na pokład naszego okrętu, ale już powoli wszystko wraca do normalności. Ostatnie dni przyniosły kolejne zakupy sprzętu na wyposażenie naszej Bazy FN. Zacznijmy od wykrywacza metali, który jest już trzecim wykrywaczem w naszym wyposażeniu. Najnowocześniejszym i najbardziej czułym.

 

 

A oto zdjęcia naszego fundacyjnego teleskopu, także najnowszego nabytku FN.

 

Dodaj komentarz