Naukowiec z NASA odnalazł skamieliny obcych.

Czytelnicy serwisu FN alarmują: NASA znalazła dowód na życie w kosmosie!

Jest to prawda tylko częściowo. Oto, co na ten temat piszą agencje informacyjne:/obszerny tekst znalazł się na stronach polskieradio.pl/

Naukowiec z NASA, Richard Hoover twierdzi, że znalazł skamieliny obcego życia w meteorycie. Jego publikacja na ten temat (ukazała się w Journal of Cosmology) spowodowała wiele emocji – od euforii po miażdżącą krytykę. Aby sprawdzić prawdziwość twierdzenia, analizy meteorytu sprawdza teraz stu innych ekspertów.

Hoover przebadał fragmenty różnych meteorytów z typu tzw. chondrytów węglistych. Charakteryzują się bardzo kruchą budową i dlatego przeważnie rozpadają się w trakcie przelotu przez ziemską atmosferę. Inną ich cechą jest jednak to, że zawierają dużo wody i materiałów organicznych. Własnie dlatego Hoover postanowił przyjrzec sie im pod potężnym mikroskopem.
Co znalazł? Jak twierdzi, skamieniałe mikroorganizmy, podobne do bakterii. Nazwał je „rdzennymi skamielinami” (indigenous fossils). Wyglądają dość ciekawie.

 

 Uważa, że nie jest to ziemskie zanieczyszczenie. Jak sądzi, te quasi-bakterie powstały poza Ziemią, ale nie udało im się nigdy skolonizować naszej planety.Skąd pochodzą? Zapewne żyły na niewielkich ciałach niebieskich, takich jak komety, meteoryty, księżyce planet itp.

– To oznacza, że życie jest wszędzie, a życie na Ziemi nie musi pochodzi z innych planet – czytamy w artykule. Życie na Ziemi jest zatem „produktem własnym”. – Uważam, że życie jest szerzej rozpowszechnione w kosmosie i nie ogranicza sie tylko do planety Ziemia – mówi Hoover w wywidzie dla FoxNews.com.
Organizmy zachowały się na meteorycie z grupy C1, to znaczy jednym z tych, w których jest najwyższa zawartość węgla i wody, a w niektórych przypadkach już wcześniej potwierdzono tam także występowanie pewnych grup aminokwasów.Oczywiście, podejrzenie że na meteorytach mogą znajdować się pozostałości życia, nie jest nowe. Od dawna poszukuje się tam bioskamielin. Dotąd przeważała jednak opinia, że życie nie jest zjawiskiem częstym i nawet na Ziemię mogło przybyć z innego źródła. Jednym z kandydatów na biolgiczny matecznik był Mars, gdzie warunki do rozwoju organizmów były kiedyś lepsze niż na współczesnej mu Ziemi.

– Hoover to szanowany astrobiolog z wieloma osiągnięciami w NASA – mówi redaktor naczelny internetowego czaspisma, w którym ukazał się artykuł, Rudy Schild z harwardzkiego Centrum Astrofizyki. – Ponieważ odkrycie jest kontrowersyjne, poprosilismy 100 niezaleznych naukowców, a do 5000 kolejnych zwrócilismy się z ogólnym zaproszeniem, aby potwierdzili wnioski zawarte w artykule. Komentarze będa ukazywały się na stronie czasopisma pomiędzy 7 i 10 marca.

Prawdę mówiąc NASA nie musi dłubać w meteorytach, aby znaleźć „dowód na istnienie życia poza Ziemią”. Wystarczy sięgnąć do zapisów rozmów astronautów z Houston aby upewnić się, że życie w kosmosie nie tylko istnieje, ale nawet dysponuje niezwykle zaawansowaną technologią.

Pobyt ekipy FN w USA będzie zawierał kilka punktów, w tym także spotkanie w NASA. Chcemy tam korzystając ze statusu „oficjalnej organizaji pozarządowej” zgłosił pewien wniosek i pytanie dotyczace pewnego incydentu z UFO, o którym materiały dostaliśmy od naszego czytelnika ze Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz