Dziś jest:
Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Kiedy w Ziemię uderzy asteroida i zakończy ten bajzel? Prawdę mówiąc codziennie pijąc poranną kawę myślę, czy to przypadkiem nie jest ten dzień.
/Peter Diamandis, znawca makrokosmosu/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie





TRAGEDIA W SZCZYRKU: PRZEZNACZENIE POPROWADZIŁO ICH DO ŚMIERCI
Pon, 9 gru 2019 13:05 | komentarze: 9 czytany: 4458x

Tej rodziny miało nie być w domu, ale... nagle wszystko poprowadziło ich na spotkanie ze śmiercią. Tragedia w Szczyrku wstrząsnęła całą Polską. W wybuchu gazu zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Byli rodziną. Okazuje się, że większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Los zadecydował inaczej.





Szczyrk. W środę wieczorem zawalił się tam trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. Z budynku po wybuchu nie zostało dosłownie nic.

W tragedii zginęło 8 osób. To 60-letni Józef Kaim, jego żona - 60-letnia Jolanta, 39-letni siostrzeniec Wojciech Kaim z żoną Anną i trójką dzieci: 10-letnią Michalinką, 6-letnią Marcelinką i 3-letnim Stasiem oraz wnuk Józefa – 10-letni Szymonek. Ocalała jedynie pani Katarzyna. W dniu tragedii pojechała do pracy.




Jak czytamy w "Fakcie", większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Osoba, która była blisko związana z rodziną, powiedziała, że Wojciech miał być w tym czasie na basenie na nauce pływania z Marcelinką. Zajęcia się jednak przesunęły i zostali w domu.

- Podobnie Szymonek, syn Kasi, która była wtedy w pracy. Od południa był u koleżanki - mówił rozmówca "Faktu". Wrócił 20 minut przed wybuchem. Chłopiec usiadł w pokoju pograć na konsoli.

Wszystko wskazuje na to, że gaz przedostał się instalacjami i kanałami do budynku po uszkodzeniu pobliskiego gazociągu. Zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa pracownicy zewnętrznej firmy mieli wwiercić się w rurę urządzeniem do wykonywania przecisków podziemnych. Śledztwo ws. katastrofy wszczęła Prokuratura w Bielsku-Białej.

Jak czytamy w "Fakcie", firma, która wykonywała prace na ulicy Leszczynowej, na zlecenie powstających nieopodal apartamentowców miała zasilić nową inwestycję w energię elektryczną.

Jak wynika z ustaleń dziennika, kilka minut przed wybuchem pan Józef razem ze swoim bratem Tadeuszem, który mieszka obok, wyszli do pracowników firmy budowlanej i prosili, aby wreszcie zakończyli prace. Pokłócili się z nimi, gdyż chcieli mieć już spokój, a robotnicy pracowali do późna.

Jak czytamy w "Fakcie", Wojciech Kaim z żoną remontowali dom po dziadkach, do którego planowali się przeprowadzić. Sąsiedzi opowiadają, że byli zgodną i kochającą rodziną. Małżeństwo prowadziło lokalny biznes w ramach którego wynajmowali pokoje turystom. Oboje byli także instruktorami narciarstwa. Pan Wojciech miał w czwartek wyjechać do Austrii jako trener. Tuż obok ich domu mieszka mama i wujek Wojciecha.

60-letni Józef Kaim w latach 70. i 80. był odnoszącym sukcesy narciarzem alpejskim. Od lat w domu, w którym mieszkał, prowadził serwis narciarski, jeden z pierwszych w mieście - informuje "Gazeta Wyborcza". Od nazwiska rodziny pochodzi nazwa ośrodka narciarskiego "Kaimówka".





UWAGA, ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ ECHO-SONDZIE.

PYTANIE: W SZCZYRKU W WYNIKU ZAWALENIA SIĘ DOMU ZGINĘŁO 8 OSÓB. TEGO DNIA TEJ RODZINY MIAŁO TAM NIE BYĆ... CZY WIERZYSZ, ŻE TO PRZEZNACZENIE SPRAWIŁO, ŻE WSZYSTKICH SPOTKAŁA ŚMIERĆ?


https://www.nautilus.org.pl/echosonda,571,w-szczyrku-w-wyniku-zawalenia-sie-domu-zginelo-8-osob-tego-dnia.html



Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 12 gru 2019 10:05 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

Oni zmarli mlodo i ciesza sie w lepszym miejscu a ja ciagle cierpie. Zycie nie jest sprawiedliwe

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 14 gru 2019 16:44 | brak oceny

Woj | Załogant

@magdakowalska48, Nic z tego zarządcy hodowli, ciupasem odeślą ich z powrotem

Wt, 10 gru 2019 09:56 | ocena: + 5

-relatysta | Załogant

To straszne, takie deterministyczne podejście do życia i ludzkich tragedii, odbiera sens życia i wszelkiej aktywności ludzkiej.
Skoro wszystko ustalone i zaplanowane to po cóż się starać o cokolwiek, po co dbać o zdrowie, bezpieczeństwo, dążyć do jakichkolwiek celów...?
Tylko strach przed konsekwencjami ma być naszym lejtmotywem?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 10 gru 2019 15:20 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

@-relatysta, No dokładnie. To już nawet Budda kilkaset lat przed narodzinami Jezusa potępił determinizm i poleganie na "bogach, kapłanach i innych świętych gajach". Nautilus tyle wie o duchowości, kosmitach, reinkarnacji itp a dalej popełnia podstawowy błąd. Przeznaczenie to jest SZKIC naszego życia, a nie pełen rysunek. Życie może nas nakierowywać na taką czy inną drogę, ale nigdy nie będzie to coś wymuszonego/pewnego. Wiara w całkowity determinizm że "Tak masz pisane i koniec" to patologia, dogmatyzm i totalne zaprzeczenie sensu wędrówki dusz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:25 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@SovietVixen,

Jest sporo dowodów na istnienie scenariusza życia, przeznaczenia. Potwierdzają to między innymi przekazy od obcych podczas 'uprowadzeń' ludzi (na przykład w ,,Misji'' Michaela Desmarqueta), doświadczenia Jackowskiego z jasnowidzeniem (na podstawie których odkrył istnienie zaplanowanej przyszłości, scenariusza życia co zburzyło jego wcześniejszy światopogląd), oraz przypadki takie jak ten opisany w tym artykule i inne podobne, a także nieprawdopodobne zbiegi okoliczności które bardzo ciężko wytłumaczyć inaczej jak przeznaczeniem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 15:28 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@Caoii, Co do "Misji" to nie można traktować to jako przekaz/prawdę/informację.
Ta wizja świata mi jak najbardziej odpowiada, taki cel powinien nam przyświecać. Opisane natomiast "fakty" obalają prawdziwość "opowieści".
Podpieranie się religijnymi przekazami ma krótkie nogi. kiedyś "historia" Jezusa była stała i niezmienna, teraz mamy już czwarty jego grób i całkiem inną genealogię i nie wiadomo co jeszcze wykopiemy.
Podobnie np. z motywem użycia bomby atomowej, wiadomo dzisiaj że nie taki był jak opisany w książce. To było niczym nieuzasadnione ludobójstwo, w wygranej już wojnie - do czego sami Amerykanie się przyznają.

Czw, 12 gru 2019 10:06 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@-relatysta, takie jest zycie na planecie ziemia. ale cos ci powiem. dusza przed narodzeniem wybiera sobie scenariusz zycia. tak jak aktor. wiec wszystko jest ustalone zgodnie z dusza bo to ona ma wolna wole nikt jej nie namawia ani nie zmusza. tylko daje propozycje

Wt, 10 gru 2019 07:40 | ocena: + 2

kasiask | Załogant

W obliczu tak wielkiej tragedii trudno się wypowiedzieć.Fatalne zrządzenie losu,które ukazuje nieodpowiedzialny ludzki czynnik,który do tego doprowadził.Bardzo współczuję Pani Katarzynie oraz całej rodzinie i przyjaciołom.
Przez nieuwagę ,głupie zaniedbanie czy rutynę miesiąc temu zginął mój kochany przyjaciel.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:28 | ocena: + 2

Caoii | Załogant

@kasiask,

Przecież odeszli prawie całą rodziną, gdyby ta pani Katarzyna też była wtedy z nimi to wówczas tragedii nie byłoby w ogóle żadnej bo też by odeszła i nikt by nie cierpiał.
Są pewnie teraz szczęśliwsi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

UWAGA CZYTELNICY SERWISU! Jeden z naszych czytelników zauważył, że ryba ze znakami (o niej jest jeden z naszych ostatnich tekstów) została wyłowiona praktycznie tuż obok Emilcina, gdzie w 1978 roku doszło do Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia. Na końcu publikacji przedstawiliśmy grafiki i mapkę przysłane przez tego czytelnika. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 14 kwi 2021 08:51 | Białoruś oskarżyła Polskę o naruszenie jej przestrzeni powietrznej przez niezidentyfikowany obiekt latający. Do incydentu miało dojść w poniedziałek. W odpowiedzi polski resort obrony narodowej oświadczył, że tego dnia wieczorem wojskowe statki powietrzne nie wykonywały lotów w pobliżu granicy z Białorusią. „12 kwietnia 2021 r. o godz. 20:45 (19:45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski, przez niezidentyfikowany obiekt latający...

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 22 marca 2021 | Każdy dzień pandemii koronawirusa przekonuje mnie, że jest to największy dar dla ludzkości. Świat już nigdy nie będzie taki sam, choć te zmiany na razie są ledwo dostrzegalne. Ale właśnie rozpoczął się proces przebudzenia ludzkości z paskudnego, egoistycznego i szkodliwego snu. Myślicie, że za chwilę wszystko powróci do tego, jak było? No cóż… Radzę wszystkim - obserwujcie spokojnie to, co się będzie...

czytaj dalej

FILM FN

OBIEKT UFO NAD KIEŁCZÓWEM - 11 kwietnia 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.