Dziś jest:
Piątek, 30 października 2020

Listopad... boję się tego listopada. Wydarzą się na jesieni bardzo złe rzeczy, to będzie koniec tego świata, jaki znamy i lubimy, tej rzeczywistości spokoju i bezpieczeństwa. Widzę też wojsko na ulicach, dużo wojska. Wojsko... pojawi się wojsko.
Jasnowidz Krzysztof Jackowski, lipiec 2020

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

TRAGEDIA W SZCZYRKU: PRZEZNACZENIE POPROWADZIŁO ICH DO ŚMIERCI
Pon, 9 gru 2019 13:05 | komentarze: 9 czytany: 3944x

Tej rodziny miało nie być w domu, ale... nagle wszystko poprowadziło ich na spotkanie ze śmiercią. Tragedia w Szczyrku wstrząsnęła całą Polską. W wybuchu gazu zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Byli rodziną. Okazuje się, że większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Los zadecydował inaczej.

Szczyrk. W środę wieczorem zawalił się tam trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. Z budynku po wybuchu nie zostało dosłownie nic.

W tragedii zginęło 8 osób. To 60-letni Józef Kaim, jego żona - 60-letnia Jolanta, 39-letni siostrzeniec Wojciech Kaim z żoną Anną i trójką dzieci: 10-letnią Michalinką, 6-letnią Marcelinką i 3-letnim Stasiem oraz wnuk Józefa – 10-letni Szymonek. Ocalała jedynie pani Katarzyna. W dniu tragedii pojechała do pracy.
Jak czytamy w "Fakcie", większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Osoba, która była blisko związana z rodziną, powiedziała, że Wojciech miał być w tym czasie na basenie na nauce pływania z Marcelinką. Zajęcia się jednak przesunęły i zostali w domu.

- Podobnie Szymonek, syn Kasi, która była wtedy w pracy. Od południa był u koleżanki - mówił rozmówca "Faktu". Wrócił 20 minut przed wybuchem. Chłopiec usiadł w pokoju pograć na konsoli.

Wszystko wskazuje na to, że gaz przedostał się instalacjami i kanałami do budynku po uszkodzeniu pobliskiego gazociągu. Zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa pracownicy zewnętrznej firmy mieli wwiercić się w rurę urządzeniem do wykonywania przecisków podziemnych. Śledztwo ws. katastrofy wszczęła Prokuratura w Bielsku-Białej.

Jak czytamy w "Fakcie", firma, która wykonywała prace na ulicy Leszczynowej, na zlecenie powstających nieopodal apartamentowców miała zasilić nową inwestycję w energię elektryczną.

Jak wynika z ustaleń dziennika, kilka minut przed wybuchem pan Józef razem ze swoim bratem Tadeuszem, który mieszka obok, wyszli do pracowników firmy budowlanej i prosili, aby wreszcie zakończyli prace. Pokłócili się z nimi, gdyż chcieli mieć już spokój, a robotnicy pracowali do późna.

Jak czytamy w "Fakcie", Wojciech Kaim z żoną remontowali dom po dziadkach, do którego planowali się przeprowadzić. Sąsiedzi opowiadają, że byli zgodną i kochającą rodziną. Małżeństwo prowadziło lokalny biznes w ramach którego wynajmowali pokoje turystom. Oboje byli także instruktorami narciarstwa. Pan Wojciech miał w czwartek wyjechać do Austrii jako trener. Tuż obok ich domu mieszka mama i wujek Wojciecha.

60-letni Józef Kaim w latach 70. i 80. był odnoszącym sukcesy narciarzem alpejskim. Od lat w domu, w którym mieszkał, prowadził serwis narciarski, jeden z pierwszych w mieście - informuje "Gazeta Wyborcza". Od nazwiska rodziny pochodzi nazwa ośrodka narciarskiego "Kaimówka".

UWAGA, ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ ECHO-SONDZIE.

PYTANIE: W SZCZYRKU W WYNIKU ZAWALENIA SIĘ DOMU ZGINĘŁO 8 OSÓB. TEGO DNIA TEJ RODZINY MIAŁO TAM NIE BYĆ... CZY WIERZYSZ, ŻE TO PRZEZNACZENIE SPRAWIŁO, ŻE WSZYSTKICH SPOTKAŁA ŚMIERĆ?


https://www.nautilus.org.pl/echosonda,571,w-szczyrku-w-wyniku-zawalenia-sie-domu-zginelo-8-osob-tego-dnia.htmlKomentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 12 gru 2019 10:05 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

Oni zmarli mlodo i ciesza sie w lepszym miejscu a ja ciagle cierpie. Zycie nie jest sprawiedliwe

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 14 gru 2019 16:44 | brak oceny

Woj | Załogant

@magdakowalska48, Nic z tego zarządcy hodowli, ciupasem odeślą ich z powrotem

Wt, 10 gru 2019 09:56 | ocena: + 4

-relatysta | Załogant

To straszne, takie deterministyczne podejście do życia i ludzkich tragedii, odbiera sens życia i wszelkiej aktywności ludzkiej.
Skoro wszystko ustalone i zaplanowane to po cóż się starać o cokolwiek, po co dbać o zdrowie, bezpieczeństwo, dążyć do jakichkolwiek celów...?
Tylko strach przed konsekwencjami ma być naszym lejtmotywem?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 10 gru 2019 15:20 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

@-relatysta, No dokładnie. To już nawet Budda kilkaset lat przed narodzinami Jezusa potępił determinizm i poleganie na "bogach, kapłanach i innych świętych gajach". Nautilus tyle wie o duchowości, kosmitach, reinkarnacji itp a dalej popełnia podstawowy błąd. Przeznaczenie to jest SZKIC naszego życia, a nie pełen rysunek. Życie może nas nakierowywać na taką czy inną drogę, ale nigdy nie będzie to coś wymuszonego/pewnego. Wiara w całkowity determinizm że "Tak masz pisane i koniec" to patologia, dogmatyzm i totalne zaprzeczenie sensu wędrówki dusz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:25 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@SovietVixen,

Jest sporo dowodów na istnienie scenariusza życia, przeznaczenia. Potwierdzają to między innymi przekazy od obcych podczas 'uprowadzeń' ludzi (na przykład w ,,Misji'' Michaela Desmarqueta), doświadczenia Jackowskiego z jasnowidzeniem (na podstawie których odkrył istnienie zaplanowanej przyszłości, scenariusza życia co zburzyło jego wcześniejszy światopogląd), oraz przypadki takie jak ten opisany w tym artykule i inne podobne, a także nieprawdopodobne zbiegi okoliczności które bardzo ciężko wytłumaczyć inaczej jak przeznaczeniem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 15:28 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@Caoii, Co do "Misji" to nie można traktować to jako przekaz/prawdę/informację.
Ta wizja świata mi jak najbardziej odpowiada, taki cel powinien nam przyświecać. Opisane natomiast "fakty" obalają prawdziwość "opowieści".
Podpieranie się religijnymi przekazami ma krótkie nogi. kiedyś "historia" Jezusa była stała i niezmienna, teraz mamy już czwarty jego grób i całkiem inną genealogię i nie wiadomo co jeszcze wykopiemy.
Podobnie np. z motywem użycia bomby atomowej, wiadomo dzisiaj że nie taki był jak opisany w książce. To było niczym nieuzasadnione ludobójstwo, w wygranej już wojnie - do czego sami Amerykanie się przyznają.

Czw, 12 gru 2019 10:06 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@-relatysta, takie jest zycie na planecie ziemia. ale cos ci powiem. dusza przed narodzeniem wybiera sobie scenariusz zycia. tak jak aktor. wiec wszystko jest ustalone zgodnie z dusza bo to ona ma wolna wole nikt jej nie namawia ani nie zmusza. tylko daje propozycje

Wt, 10 gru 2019 07:40 | ocena: + 2

kasiask | Załogant

W obliczu tak wielkiej tragedii trudno się wypowiedzieć.Fatalne zrządzenie losu,które ukazuje nieodpowiedzialny ludzki czynnik,który do tego doprowadził.Bardzo współczuję Pani Katarzynie oraz całej rodzinie i przyjaciołom.
Przez nieuwagę ,głupie zaniedbanie czy rutynę miesiąc temu zginął mój kochany przyjaciel.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:28 | ocena: + 2

Caoii | Załogant

@kasiask,

Przecież odeszli prawie całą rodziną, gdyby ta pani Katarzyna też była wtedy z nimi to wówczas tragedii nie byłoby w ogóle żadnej bo też by odeszła i nikt by nie cierpiał.
Są pewnie teraz szczęśliwsi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 października 2020 zapadły decyzje o udziale Fundacji Nautilus w dwóch ważnych wydarzeniach zagranicznych związanych z UFO, które będą transmitowane on-line. Niestety dostęp do nich będzie wyłącznie możliwy dla ich uczestników i będą miały charakter zamknięty.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 25 paź 2020 08:45 | [...] Dzisiaj nad Warszawską Wolą zauważyliśmy dziwne światło dość duże nieruchome i wyglądające  na zawieszone pod chmurami. Pojawiło się na południowym , poludniowo-wschodnim niebie. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to zjawisko naturalne czy jakiś sztuczny obiekt. Wysyłam w załączniku zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.Z Poważaniem[dane do wiad. FN]

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

FENOMEN LATAJĄCYCH KUL - film z archiwum wideo FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.