Dziś jest:
Niedziela, 19 września 2021

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

TRAGEDIA W SZCZYRKU: PRZEZNACZENIE POPROWADZIŁO ICH DO ŚMIERCI
Pon, 9 gru 2019 13:05 | komentarze: 9 czytany: 4911x

Tej rodziny miało nie być w domu, ale... nagle wszystko poprowadziło ich na spotkanie ze śmiercią. Tragedia w Szczyrku wstrząsnęła całą Polską. W wybuchu gazu zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Byli rodziną. Okazuje się, że większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Los zadecydował inaczej.

Szczyrk. W środę wieczorem zawalił się tam trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. Z budynku po wybuchu nie zostało dosłownie nic.

W tragedii zginęło 8 osób. To 60-letni Józef Kaim, jego żona - 60-letnia Jolanta, 39-letni siostrzeniec Wojciech Kaim z żoną Anną i trójką dzieci: 10-letnią Michalinką, 6-letnią Marcelinką i 3-letnim Stasiem oraz wnuk Józefa – 10-letni Szymonek. Ocalała jedynie pani Katarzyna. W dniu tragedii pojechała do pracy.
Jak czytamy w "Fakcie", większości z nich miało w tym momencie nie być w domu. Osoba, która była blisko związana z rodziną, powiedziała, że Wojciech miał być w tym czasie na basenie na nauce pływania z Marcelinką. Zajęcia się jednak przesunęły i zostali w domu.

- Podobnie Szymonek, syn Kasi, która była wtedy w pracy. Od południa był u koleżanki - mówił rozmówca "Faktu". Wrócił 20 minut przed wybuchem. Chłopiec usiadł w pokoju pograć na konsoli.

Wszystko wskazuje na to, że gaz przedostał się instalacjami i kanałami do budynku po uszkodzeniu pobliskiego gazociągu. Zdaniem Polskiej Spółki Gazownictwa pracownicy zewnętrznej firmy mieli wwiercić się w rurę urządzeniem do wykonywania przecisków podziemnych. Śledztwo ws. katastrofy wszczęła Prokuratura w Bielsku-Białej.

Jak czytamy w "Fakcie", firma, która wykonywała prace na ulicy Leszczynowej, na zlecenie powstających nieopodal apartamentowców miała zasilić nową inwestycję w energię elektryczną.

Jak wynika z ustaleń dziennika, kilka minut przed wybuchem pan Józef razem ze swoim bratem Tadeuszem, który mieszka obok, wyszli do pracowników firmy budowlanej i prosili, aby wreszcie zakończyli prace. Pokłócili się z nimi, gdyż chcieli mieć już spokój, a robotnicy pracowali do późna.

Jak czytamy w "Fakcie", Wojciech Kaim z żoną remontowali dom po dziadkach, do którego planowali się przeprowadzić. Sąsiedzi opowiadają, że byli zgodną i kochającą rodziną. Małżeństwo prowadziło lokalny biznes w ramach którego wynajmowali pokoje turystom. Oboje byli także instruktorami narciarstwa. Pan Wojciech miał w czwartek wyjechać do Austrii jako trener. Tuż obok ich domu mieszka mama i wujek Wojciecha.

60-letni Józef Kaim w latach 70. i 80. był odnoszącym sukcesy narciarzem alpejskim. Od lat w domu, w którym mieszkał, prowadził serwis narciarski, jeden z pierwszych w mieście - informuje "Gazeta Wyborcza". Od nazwiska rodziny pochodzi nazwa ośrodka narciarskiego "Kaimówka".

UWAGA, ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ ECHO-SONDZIE.

PYTANIE: W SZCZYRKU W WYNIKU ZAWALENIA SIĘ DOMU ZGINĘŁO 8 OSÓB. TEGO DNIA TEJ RODZINY MIAŁO TAM NIE BYĆ... CZY WIERZYSZ, ŻE TO PRZEZNACZENIE SPRAWIŁO, ŻE WSZYSTKICH SPOTKAŁA ŚMIERĆ?


https://www.nautilus.org.pl/echosonda,571,w-szczyrku-w-wyniku-zawalenia-sie-domu-zginelo-8-osob-tego-dnia.htmlKomentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 12 gru 2019 10:05 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

Oni zmarli mlodo i ciesza sie w lepszym miejscu a ja ciagle cierpie. Zycie nie jest sprawiedliwe

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 14 gru 2019 16:44 | ocena: + 1

Woj | Załogant

@magdakowalska48, Nic z tego zarządcy hodowli, ciupasem odeślą ich z powrotem

Wt, 10 gru 2019 09:56 | ocena: + 5

-relatysta | Załogant

To straszne, takie deterministyczne podejście do życia i ludzkich tragedii, odbiera sens życia i wszelkiej aktywności ludzkiej.
Skoro wszystko ustalone i zaplanowane to po cóż się starać o cokolwiek, po co dbać o zdrowie, bezpieczeństwo, dążyć do jakichkolwiek celów...?
Tylko strach przed konsekwencjami ma być naszym lejtmotywem?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 10 gru 2019 15:20 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

@-relatysta, No dokładnie. To już nawet Budda kilkaset lat przed narodzinami Jezusa potępił determinizm i poleganie na "bogach, kapłanach i innych świętych gajach". Nautilus tyle wie o duchowości, kosmitach, reinkarnacji itp a dalej popełnia podstawowy błąd. Przeznaczenie to jest SZKIC naszego życia, a nie pełen rysunek. Życie może nas nakierowywać na taką czy inną drogę, ale nigdy nie będzie to coś wymuszonego/pewnego. Wiara w całkowity determinizm że "Tak masz pisane i koniec" to patologia, dogmatyzm i totalne zaprzeczenie sensu wędrówki dusz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:25 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

@SovietVixen,

Jest sporo dowodów na istnienie scenariusza życia, przeznaczenia. Potwierdzają to między innymi przekazy od obcych podczas 'uprowadzeń' ludzi (na przykład w ,,Misji'' Michaela Desmarqueta), doświadczenia Jackowskiego z jasnowidzeniem (na podstawie których odkrył istnienie zaplanowanej przyszłości, scenariusza życia co zburzyło jego wcześniejszy światopogląd), oraz przypadki takie jak ten opisany w tym artykule i inne podobne, a także nieprawdopodobne zbiegi okoliczności które bardzo ciężko wytłumaczyć inaczej jak przeznaczeniem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 15:28 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@Caoii, Co do "Misji" to nie można traktować to jako przekaz/prawdę/informację.
Ta wizja świata mi jak najbardziej odpowiada, taki cel powinien nam przyświecać. Opisane natomiast "fakty" obalają prawdziwość "opowieści".
Podpieranie się religijnymi przekazami ma krótkie nogi. kiedyś "historia" Jezusa była stała i niezmienna, teraz mamy już czwarty jego grób i całkiem inną genealogię i nie wiadomo co jeszcze wykopiemy.
Podobnie np. z motywem użycia bomby atomowej, wiadomo dzisiaj że nie taki był jak opisany w książce. To było niczym nieuzasadnione ludobójstwo, w wygranej już wojnie - do czego sami Amerykanie się przyznają.

Czw, 12 gru 2019 10:06 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@-relatysta, takie jest zycie na planecie ziemia. ale cos ci powiem. dusza przed narodzeniem wybiera sobie scenariusz zycia. tak jak aktor. wiec wszystko jest ustalone zgodnie z dusza bo to ona ma wolna wole nikt jej nie namawia ani nie zmusza. tylko daje propozycje

Wt, 10 gru 2019 07:40 | ocena: + 2

kasiask | Załogant

W obliczu tak wielkiej tragedii trudno się wypowiedzieć.Fatalne zrządzenie losu,które ukazuje nieodpowiedzialny ludzki czynnik,który do tego doprowadził.Bardzo współczuję Pani Katarzynie oraz całej rodzinie i przyjaciołom.
Przez nieuwagę ,głupie zaniedbanie czy rutynę miesiąc temu zginął mój kochany przyjaciel.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 12 gru 2019 07:28 | ocena: + 2

Caoii | Załogant

@kasiask,

Przecież odeszli prawie całą rodziną, gdyby ta pani Katarzyna też była wtedy z nimi to wówczas tragedii nie byłoby w ogóle żadnej bo też by odeszła i nikt by nie cierpiał.
Są pewnie teraz szczęśliwsi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

19 września: [...]  19 września 1961 roku. Małżeństwo Hillów wracało do domu z weekendu spędzonego nad wodospadem Niagara. Wracając uczestniczyli w jednym z najbardziej niezwykłych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO - dziś mija 60 lat od tego wydarzenia. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.