Dziś jest:
Poniedziałek, 30 stycznia 2023

"Pamiętam że na jednym ze spacerów Einstein nagle się zatrzymał, obrócił w moją stronę i spytał czy naprawdę wierzę, że księżyc istnieje tylko wtedy, kiedy na niego patrzę"
/Abraham Pais, fizyk zajmujący się mechaniką kwantową/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

KORONAWIRUS DAJE OGROMNĄ SZANSĘ NA ZATRZYMANIE ŚWIATOWEJ RZEZI DZIKICH ZWIERZĄT
Śr, 8 kwi 2020 09:51 | komentarze: 3 czytany: 3782x

W Azji przestraszono się pandemii. Mieszkańcy kilku krajów chcą zakazu handlu dzikimi zwierzętami. Z najnowszych badań WWF wynika, że coraz większa liczba mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej popiera zakaz handlu dzikimi zwierzętami. Wpływ na to może mieć wysokie zaniepokojenie pandemią koronawirusa, która zasięgiem objęła już cały świat.


/targ mięsem dzikich zwierząt w Wuhan, Chiny)

Jak czytamy na stronie WWF, 93 procent mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu popiera pomysł zamknięcia nielegalnych i nieuregulowanych rynków, na których prowadzony jest handel dzikimi zwierzętami. Ankieta została przeprowadzona w marcu wśród 5000 respondentów z Hongkongu, Japonii, Mjanmy, Tajlandii i Wietnamu.

WHO potwierdziła, że pandemia SARS-CoV-2, podobnie jak epidemie SARS, MERS i Ebola ma pochodzenie odzwierzęce. W związku z tym WWF postanowiła sprawdzić, czy koronawirus zmienił stosunek mieszkańców Azji do handlu dzikimi zwierzętami. Pandemią koronawirusa poważnie lub bardzo poważnie zaniepokojonych jest aż 82 procent badanych. 9 proc. ankietowanych przyznało, że znają kogoś lub sami kupili mięso dzikich zwierząt na takich targach w ciągu ostatni 12 miesięcy. Aż 84 proc. przyznaje jednak, że jest mało prawdopodobne, by po ostatniej pandemii w przyszłości sięgnęli jeszcze po takie produkty.
Chiny już 24 lutego wprowadziły całkowity zakaz polowania, handlu, transportu i jedzenia dzikich zwierząt, który obowiązuje na terenie kraju. Nad podobną dyrektywą pracuje też rząd Wietnamu. - Inne rządy azjatyckie muszą także podążać tą drogą, zamykając swoje rynki handlu dziką przyrodą o wysokim ryzyku i kończąc ten handel raz na zawsze, aby uratować życie i pomóc zapobiec powtórzeniu się zakłóceń społecznych i gospodarczych, których doświadczamy dzisiaj na całym świecie - powiedział dyrektor regionalny programu Azji i Pacyfiku WWF Christy Williams. Ankieta WWF jest pierwszym badaniem publicznym na temat związku między pandemią COVID-19, a handlem dziką przyrodą, która została przeprowadzona w Azji.

- Ludzie są głęboko zaniepokojeni i wyrażają chęć wsparcia swoich rządów w podejmowaniu działań zapobiegających potencjalnym przyszłym globalnym kryzysom zdrowotnym pochodzącym z rynków handlu dziką fauną i florą. Czas połączyć kropki między handlem dziką przyrodą, degradacją środowiska i zagrożeniem dla zdrowia ludzi. Podjęcie działań zarówno w stosunku do ludzi, jak i wielu gatunków dzikich zwierząt zagrożonych konsumpcją i handlem, ma zasadnicze znaczenie dla naszego przetrwania - dodaje z kolei dyrektor generalny WWF International Marco Lambertini.

Tego typu informacje pokazują, że pandemia koronawirusa ma charakter karmiczny. To oznacza, że to wydarzenie ma szansę doprowadzić do przebudzenia ludzkości.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych. Naczelny lekarz USA pokazuje jak w 40 sekund zrobić maseczkę z koszulki

Naczelny lekarz Stanów Zjednoczonych dr Jerome Adams zademonstrował, jak w zaledwie 40 sekund zrobić maskę na twarz, która może chronić przed zakażeniem koronawirusem. Lekarz zaleca noszenie ich w miejscach publicznych, gdzie nie zawsze da się utrzymać bezpieczny dystans dwóch metrów od kolejnej osoby.

Jak podaje ABC News 4 maseczka na twarz zaprezentowana przez Jerome Adamsa może być wykonana z materiałów, które można znaleźć w naszym domu. Może to być szalik, chusta, ręcznik lub koszulka. Naczelny lekarz Stanów Zjednoczonych na nagraniu zamieszczonym na serwisie YouTube pokazał, jak wykonać maseczkę.

Naczelny lekarz USA pokazuje, jak w 40 sekund zrobić maseczkę - wystarczy koszulka i dwie gumki

Najpierw musimy wyciąć większy prostokąt materiału, który składamy do połowy od jego dolnej części oraz do połowy z jego górnej części. Następnie po raz kolejny zaginamy dolny i górny brzeg koszulki do środka. Później należy wziąć dwie gumki recepturki i umieścić je przy końcach złożonej tkaniny. Wystające końcówki ponownie składamy do środka, a następnie przykładamy maskę do twarzy.

Wcześniej dr Jerome Adams apelował do mieszkańców Stanów Zjednoczonych, by przestali kupować i nosić maseczki. Anestezjolog na początku marca mówił, że nie chronią one przed zakażeniem koronawirusem, a nawet mogą zwiększyć ryzyko infekcji.

- Z ostatnich badań wiemy, że znaczna część osób zakażonych koronawirusem jest bezobjawowa, a część osób może zakażać wirusem jeszcze zanim rozwiną się u nich objawy infekcji - dodaje amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wyjaśniając powód zmiany zaleceń.

CDC kontynuuje badania dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa w społeczeństwie. W świetle dotychczasowych ustaleń amerykańska jednostka badawcza zaleca zakrywanie twarzy maseczkami w miejscach publicznych oraz w miejscach, gdzie trudno utrzymać zalecany dystans np. w sklepach czy aptekach.

"Bardzo ważne jest podkreślenie, że utrzymywanie dwumetrowego dystansu społecznego jest istotnym krokiem w spowolnieniu rozprzestrzeniania się wirusa. CDC dodatkowo zaleca stosowanie prostych, materiałowych maseczek na twarz. Dzięki temu osoby, które jeszcze nie mają objawów zakażenia, nie będą rozprzestrzeniały koronawirusa na inne osoby. Zalecane jest tworzenie własnych materiałowych maseczek na twarz, ponieważ maski chirurgiczne czy z filtrami N-95 są na wyczerpaniu, a muszą być dostarczone przede wszystkim pracownikom służby zdrowia" - napisano w komunikacie na stronie CDC.


źródło: gazeta.plKomentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 13 kwi 2020 20:57 | ocena: + 2

ania28261 | Załogant

Człowiek to najgorsze zwierzę na ziemi. Pracując w firmie, która produkuje pokarm dla zwierząt jedna ze znanych na świecie i widzę codziennie ile jest wyrzucanych pokarmów dla zwierząt, można bym pokarmem wyzywic chociażby schroniska dla psów i kotów. Naprawdę żal ściska. Ale oczywiście przepisy są najważniejsze,

Śr, 8 kwi 2020 11:09 | ocena: + 3

boolean | Załogant

Szkoda, że dopiero taka sytuacja dała dzikim i wszelkim innym zwierzętom szansę na lepszą egzystencję. Natura przyparta do muru i niby bez wyjścia pokazała kto tak naprawdę rządzi na tej planecie.
A propos maseczek robionych z "tektury i papieru pakowego" niestety ale kompletnie nic nie daje, jedynie ułudę bezpieczeństwa, wirus jest ok. 100 razy mniejszy od bakterii, jest tak przenikliwy, że może go zatrzymać jedynie specjalistyczny filtr i ubranie niemal jak skafander kosmiczny. Może również wniknąć przez oczy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 8 kwi 2020 13:42 | ocena: + 2

Gorki73 | Załogant

@boolean, Masz racje koronawirus ma średnicę 60-180nm (0.000 000 060 m). Dla zobrazowania niektórym czytelnikom rozmiaru warionu wirusa chciałbym posłużyć się analogią związaną z laserem. Laser czerwony używany w naszych odtwarzaczach CD/DVD emituje falę o długości 650nm a laser niebieski stosowany w Blue Ray posiada długość fali na poziomie 405 nm. Odstęp miedzy "rowkami" w płycie CD to 1.6 um (0.000 0016m) ...wiec można sobie policzyć, że między dwoma rowkami na płycie zmieściłoby się od 9 do 27 cząstek wirusa ! Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia i ich bliskim.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy śledzący  Projekt KONTAKT. Za tydzień przedstawimy zapis rozmowy telefonicznej z p. Pawłem, czyli osobą, która jest bliską rodziną p. Mariusza i który przesłał nam zdjęcie UFO w 2016, od którego zaczęła się ta historia. Naprawdę warto jej wysłuchać... pozdrawiamy z pokładu okrętu Nautilus! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.