Dziś jest:
Czwartek, 2 lutego 2023

Badałem przypadki uprowadzeń przez UFO w takich krajach jak Zimbabwe, Arabia Saudyjska czy Nowa Gwinea. Zjawisko uprowadzeń przez UFO jest po prostu prawdziwe.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

ŚWIAT W SPRAWIE KORONAWIRUSA ZAMIENIA SIĘ W SZWECJĘ – ZERO OBOSTRZEŃ, ZERO ZAKAZÓW, ZERO NAKAZÓW
Wt, 26 maj 2020 07:08 | komentarze: 13 czytany: 4272x

Wszyscy zwolennicy ignorowania zagrożenia koronawirusem będą mogli na własne oczy przekonać się, jak to jest, kiedy spełni się ich wizja. Przy rosnącej liczbie zakażeń praktycznie wszystkie państwa świata przerażone widmem bankructwa finansów publicznych decydują się na wariant wprowadzony przez Szwecję. Wszyscy mają zachowywać się tak, jakby koronawirusa nie było. Podobnie będzie w Polsce i w Europie.
Liczba zmarłych zakażonych koronawirusem w Szwecji wzrosła i jest jedną z najwyższych w Europie. "Ogółem w Szwecji mamy prawie 5 tysiąca zgonów w związku z koronawirusem. To jest bardzo wysoka liczba, jakiej nie odnotowaliśmy w przypadku żadnej innej choroby od dawna" - przyznał główny epidemiolog kraju Anders Tegnell, uważany za twórcę szwedzkiej liberalnej strategii walki z pandemią.


To pierwsza tak szczera wypowiedź Tegnella, który bez okazywania uczuć odpowiadał zazwyczaj, że "z punktu widzenia epidemiologii dane o ofiarach śmiertelnych nie są przydatne" lub też wskazywał na zaniedbania w domach opieki, których pensjonariusze stanowią ok. 30 proc. ofiar.Oficjalnie główny epidemiolog twierdzi, że celem jego polityki nie jest nabycia przez społeczeństwo odporności, a zabezpieczenie możliwości służby zdrowia. Szwedzka liberalna strategia walki z koronawirusem polega na stosowaniu zaleceń i apeli o zachowanie odległości zamiast zakazów i kar. Jedynym obostrzeniem jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.
Maciej Zaremba Bielawski, polski pisarz i dziennikarz od lat mieszkający w Szwecji uważa, że ten model mógł się sprawdzić tylko i wyłącznie w Szwecji, gdzie zachowanie dystansu pomiędzy ludźmi jest czymś naturalnym.

- Taką mamy kulturę. Nie lubimy, gdy ktoś podchodzi do nas blisko, nie dotykamy się. Jest nawet taki mem - zdjęcie przystanku autobusowego, gdzie ludzie czekają na autobus w kolejce przed epidemią i teraz. To dokładnie to samo zdjęcie. [...]  Teraz, po trzech miesiącach, wiemy, że ten wirus zachowuje się zupełnie nienormalnie, nie przypomina wszystkich wcześniejszych epidemii. W związku z czym nikt właściwie nie mógł zareagować od początku odpowiednio. Reagowano na podstawie wcześniejszej wiedzy. Moim zdaniem, najważniejszym wytłumaczeniem szwedzkiej odrębności jest to, że szwedzcy politycy, zarówno rząd, jak i opozycja, zgodzili się, żeby akceptować wszystkie zalecenia i rekomendacje Urzędu Zdrowia Publicznego. To znaczy, żeby nie robić polityki wokół tej epidemii. Do dzisiaj jest tak, że co kilka dni ten urząd wydaje swoje zalecenia i rząd je spełnia. W szwedzkiej tradycji jest, że takie urzędy są od kilkuset lat względnie niezależne od rządu. Wszystkie urzędy, także podatkowy, transportu, podróży kosmicznych, opieki społecznej. Zabronione jest, aby jakiś minister mieszał się do ich decyzji. Naukowcy postąpili wedle swojego uznania i na razie nie bardzo wiadomo, czy słusznie, czy niesłusznie, dlatego że jak już powiedziałem, ten wirus jest kompletnie nieprzewidywalny. On nas ciągle zwodzi. Na przykład osoby zupełnie bez objawów też zarażają. Gdyby nasi eksperci wiedzieli to dwa miesiące wcześniej, to być może postąpiliby inaczej.

Szwecja zdecydowała się na bardzo ciekawy wariant postępowania wobec koronawirusa, na który teraz decyduje się cały świat przyciśnięty do muru wizją całkowitego upadku poszczególnych gospodarek państw. Najwięksi światowi eksperci od wirusów twierdzą, że na Ziemi najpierw rozpoczął się największy globalny eksperyment związany z zamykaniem gospodarek przy bardzo niskiej ilości osób zarażonych, a teraz rozpoczyna się jeszcze większy eksperyment medyczny i społeczny z uruchamianiem gospodarek i zniesieniem całkowitym obostrzeń w sytuacji, kiedy liczba chorych na COVID-19 wzrasta.

Poniżej:
Tak kilkadziesiąt godzin temu wyglądał deptak w Ocean City (USA), główna promenada. Maski są zalecane, ale nie wymagane.

Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 26 maj 2020 20:36 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Jak tylko ogłosili potworną pandemię grasującą w naszym kraju i obowiązek noszenia maseczki w celu uniknięcia zakażenia to muszę powiedzieć że na początku jak nigdzie na świecie chyba jedynie w Polsce ludzie zastosowali się się przestrzegać ten jakże istotny wymóg. Bardzo się zdziwiłem że jesteśmy tak bardzo zdyscyplinowani ale to mogło naprawdę ucieszyć że tacy jesteśmy. Czas mija, dni uciekają ale nikt nam jeszcze nie kazał zdejmować maseczek. Na ulicach widzimy że jedni ludzie je noszą , pozostali mają je na brodzie lub ich nie noszą. Daje się to zauważyć praktycznie wszędzie - w sklepach, galeriach, na spacerach. Jestem zasmucony. Rano tj. 6.00 wychodzę z psiakiem na spacer oczywiście z maseczką na twarzy i kiedy mijam kogoś bez maski to szlag mnie trafia. Kto to sprawdza, kto to wszystko kontroluje- nikt. Co się z nami dzieje. Czy już zapomnieliśmy jaką chorobę ten wirus niesie. Nie mam pojęcia czy te ciepłe dni tak zmieniają ludzi którzy przestali się bać pandemii. Jest to nie sprawiedliwe. Ja idę rano do parku gdzie tak naprawdę nie mijam się z nikim i jestem zaopatrzony w masę której tak szczerze mówiąc mógłbym nie zakładać ale jest jednak ten obowiązek nie został cofnięty. Więc pytam dlaczego tak się dzieje. Kto to kontroluje i czy faktycznie komuś na tym zależy. Ja osobiście zdejmę ją wtedy kiedy oficjalnie potwierdzą rządzący że wirus to już historia. Jest to przykre że my ludzie nie szanujemy siebie na wzajem.

Wt, 26 maj 2020 17:17 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

Zapomniałem jeszcze o jednym powiedzieć dla tych którzy mówią, że nie noszą i nie będą nosić maski, że są egoistami i brak im empatii a to dlatego, że robią to nie tylko dla siebie ale również dla innych. ... a te wszystkie opowieści jacy Oni są mądrzy i odważni to przypomina mi ujadanie małego pekińczyka na wilczura a takie zachowanie niejednokrotnie jest podyktowane zwykłym strachem tego małego pieska. I jeszcze jedna sprawa; a co z mandatami od 50-500zł za brak posiadania maseczki, też Was na to stać, żeby płacić...jak nie zapłacicie to niebawem zapuka komornik i ściągnie zaległe mandaty z emerytury z pensji itd. . Ja czekam z niecierpliwością co będzie pod koniec roku, myślę że będzie "niezłe kino" Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 26 maj 2020 21:41 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

@Gorki73, Te mandaty i kary to tylko kolejny dowód, że państwo to instytucja represji która nie powinna istnieć. A swoją drogą, tam coś chyba było że jak sie ma problemy z oddychaniem to nie trzeba nosić, i nawet nie trzeba mieć żadnego dokumentu, że faktycznie sie ma takie problemy.

Wt, 26 maj 2020 16:53 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

Załogantom, którzy podważają istnienie wirusa proponuję specjalnie zatrudnić się w jednym z najbliższych Domu Pomocy Społecznej, gdzie wykryto "niby" pandemię i zacząć obcować z niby-chorym, oczywiście bez środków bezpieczeństwa. Po upływie miesiąca prosiłbym opublikować jakiś raport w tej sprawie, podzielić się spostrzeżeniami Fundacja na pewno zrobi z tego publikację, później Osoba lub Osoby, które podjęły taki heroiczny wysiłek w celu rozpracowania wielkiego Globalnego Spisku czekają niewątpliwie nagrody, wywiady....własny kanał na Youtubie...i może tablica upamiętniająca na Wawelu, choć obawiam się że w wielu przypadkach może okazać się tablicą nagrobną na zwykłym cmentarzu :) Pozdrawiam Wszystkich Załogantów.

Wt, 26 maj 2020 14:47 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

niech fundacja 24/7 oddycha w maseczce to na jesieni zaczna sie choroby pluc. wciaganie swojego wlasnego dwutlenku wegla bakterii i grzybow z maski zalatwi kazdego. a poza tym w masce nie da sie oddychac. nie nosilam nie nosze i nie bede nosic maski. jesli ktos ma umrzec to umrze tak czy siak. dziwie sie ze fundacja slepo wierzy w pandemie koronawirusa. szkoda ze w chemtrailsy ktorymi truja nas rzady juz fundacja nie wierzy. ale kiedys wszyscy obudzicie sie z reka w nocniku. nie pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 26 maj 2020 17:46 | ocena: + 2

SovietVixen | Załogant

@magdakowalska48, Dobrze mówisz

Pt, 29 maj 2020 01:15 | ocena: -1

aldek76 | Załogant

@magdakowalska48, Brawo Magdo!

Dla innych załogantów, którzy nie boją się obszernej lektury, proponuję link:
https://www.salon24.pl/u/nowanienormalnosc/1046735,fikcja-pandemii-komu-jest-potrzebna-legenada-o-potworze-koronawirusie-cz-2
Po przeczytaniu w/w materiału, wraz z poleconymi, dolinkowanymi artykułami, przestaniecie mieć wątpliwości, że Pandemia Covid19 to wielopoziomowe kłamstwo na skalę globalną.

Nie dziwi mnie podejście do tematu Fundacji, wszak niejednokrotnie pojawiają się tutaj materiały traktujące np. o przeludnieniu na Ziemi. Z drugiej strony tematyka, którą zajmuje się FN, często zahacza o rozmaite spiskowe teorie, dlatego nie bardzo rozumiem skąd tyle wiary w "oficjalne źródła" w kontekście Covid19.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 29 maj 2020 17:33 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

@aldek76, Witam Cię chciałbym się odnieść do Twoich słów :

"Nie dziwi mnie podejście do tematu Fundacji, wszak niejednokrotnie pojawiają się tutaj materiały traktujące np. o przeludnieniu na Ziemi. Z drugiej strony tematyka, którą zajmuje się FN, często zahacza o rozmaite spiskowe teorie, "

Nie bardzo widzę związek i insynuacje, ponieważ przeludnienie Ziemi jest faktem obecnie na świecie żyje ponad 7,787 miliarda ludzi. Od początku tego roku urodziło się już 57.478 a zmarło 24.130 co daje przyrost 33 milionów w 5miesięcy, pod koniec roku można więc się spodziewać, że przyrośnie nas Ziemian o około 70 do 80 milionów czyli dwa razy więcej
niż jest ludzi żyjących obecnie w Polsce ! Pytam się, czy to jest wg. Ciebie mało czy może jest to normalna sytuacja ? Każdego trzeba wyżywić, a jak podrośnie to dać miejsce do zamieszkania.

Wg. ONZ ma Nas być w roku 2100 aż 11 miliardów ! Obecnie nasza planeta już ledwo "zipie" a co będzie dalej jak zabraknie wody i miejsca na uprawy? ..pozstawię to bez komentarza.

No i na zakończenie, chciałbym jeszcze, żebyś dokładnie sprecyzował jaka to tematyka Fundacji Nautilus rzekomo zahacza o teorie spiskowe ? bo coś mi się wydaje, że co niektórzy Załoganci brną w to G.... i nie bardzo widzą braki w swoim myśleniu podyktowane niejednokrotnie brakiem logicznego myślenia jak i brakiem samodzielnego myślenia....

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Sob, 30 maj 2020 22:52 | ocena: -2

magdakowalska48 | Załogant

@Gorki73, przeludnienie to tez mit. jakos nie widze tego calego przeludnienia. ziemia to mogla by i wytrzymac 2 tyle ludzi.

Pon, 1 cze 2020 01:20 | brak oceny

aldek76 | Załogant

Witaj Gorki73,

Już staram się możliwie krótko objaśnić co miałem na myśli wpisując swój komentarz; być może był to zbyt duży skrót myślowy.
Ad. związek:
"Pandemia" Covid19 to hucpa, aby przekonać ludzi do konieczności szczepień, a przy okazji wyrugowania gotówki (bo jest nośnikiem zarazków). Być może są jeszcze jakieś inne cele, które są mniej oczywiste. Inna sprawa, że moim zdaniem nie uda się osiągnąć żadnego z tych dwóch celów.

Ad. populacja/przeludnienie:
Około 7,8mld to duża bezwzględna liczba. W skali planety Ziemia nie można autorytarnie stwierdzić, że 7,8mld ludzi to zbyt dużo lub wciąż za mało. Komu oceniać i na jakiej podstawie, że ludzi jest zbyt wiele? Co jest wskaźnikiem przeludnienia? Wciąż na Ziemi są ogromne przestrzenie, gdzie ludzi jest mniej niż jedna osoba na 1 km kw. Z drugiej strony, są takie regiony, w których ludzie stłoczeni są w tysiącach na jednym kilometrze kwadratowym. Ferowanie pojęciem przeludnienia to domena lewicujących światopoglądowo wyznawców teorii neomaltuzjańskiej.

Moim zdaniem problem leży gdzie indziej: w konsumpcjonizmie, marnotrawstwie i braku edukacji, które są bardzo nierównomiernie rozłożone w populacji Świata. Krótko rozwijając tę tezę:
Konsumpcjonizm krajów rozwiniętych, powoduje rabunkową gospodarkę, nie tylko środowiska, ale również biedniejszych krajów.
Marnotrawstwo powodowane chęcią posiadania coraz to nowszych "gadżetów", a z drugiej strony pazernością producentów (spisek żarówkowy).
Z kolei braki edukacji w krajach biedniejszych powodują, że ludzie mnożą się w tych krajach bez hamulców. Zauważ proszę, że populacja Polski, jak i wielu innych krajów "rozwiniętych" przeważnie się kurczy. Link: https://www.national-geographic.pl/nauka/ludzkosc-sie-kurczy-demografia-wplywa-na-kazdy-aspekt-naszego-zycia. Tych 70-80 milionów rocznie, w dużej mierze generuje kilka biednych afrykańskich i azjatyckich krajów. Z jakiegoś powodu uprawia się politykę bicia na alarm i uświadamiania białego człowieka w Europie i USA, że mamy problem z przeludnieniem, natomiast takich akcji nie uskutecznia się w Afryce czy Azji.
Zauważ, że wszystkie 3 wymienione problemy "siedzą" (na różne sposoby) w głowach ludzi.
cdn.

Pon, 1 cze 2020 01:22 | brak oceny

aldek76 | Załogant

@Gorki73, cd.

Ad. "[...]każdego trzeba wyżywić[...]dać miejsce do zamieszkania":
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jeżeli ktoś jest człowiekiem, który bezmyślnie płodzi kolejne dzieci, nie troszcząc się o to czy będzie w stanie zapewnić swoim dzieciom podstawowe życiowe potrzeby takie jak ich wyżywienie czy dach nad głową to jest to albo problem bezmyślności, albo beztroski, albo szeroko pojętej kultury. Takiemu człowiekowi nie należy dawać ryby w postaci kolejnych paczek żywnościowych, pomocy humanitarnych lub zapraszać do Europy aby dawać zasiłki i aby budować mu obozy dla "uchodźców". Takiemu człowiekowi trzeba dać wędkę, czyli albo edukować w jaki sposób powinien zorganizować świat wokół siebie, aby móc zapewnić byt sobie i swoim najbliższym, albo dać mu szansę samodzielnie dojść do takiego poziomu (czyli przestać ingerować). Oczywiście bardzo upraszczam, to jest szerszy i bardziej złożony temat (wymienię tylko błędy kolonializmów, wyzysk gospodarczy przez całe dekady, rządy przez konfliktowanie ludności, religijna ortodoksja itd). Przykro mi, ale nie mam moralnego kaca z powodu braku elementarnego myślenia u ludzi w innych częściach świata. Do powstrzymania chuci nie potrzeba ukończonych studiów.

Ad. Insynuacje:
Rozumiem, że chodziło o stwierdzenie iż FN zajmuje się tematami zahaczającymi o spiskowe teorie. Dwa linki na potwierdzenie:
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3927,nadchodza-czterej-jezdzcy-apokalipsy--rozmowa-na-pokladzie-okretu.html
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,3909,truja-truja-skurczybyki-czy-mozecie-poprosic-krzysztofa-jackowskiego.html
Ponadto artykuły o UFO, starożytnych kosmitach, podejrzanych obiektach na Marsie, śmierci Hitlera, trójkącie Bermudzkim i wiele, wiele innych poruszanych tematów. Czymże one są jak nie "spiskowymi teoriami" w oczach przeciętnego "Kowalskiego". Proszę mnie źle nie zrozumieć, sam się interesuję takimi tematami (inaczej bym tu nie trafił), niektóre z tych "spiskowych teorii" podzielam, ale niektóre stanowczo odrzucam. Wszystko co jest publikowane na stronach Fundacji pochłaniam z zaciekawieniem i bardzo dziękuję FN za całą dotychczasową działalność.

Ad. Przewidywania ONZ:
ONZ to równie wiarygodna organizacja jak WHO. Ich ekstrapolacja na rok 2100 może nie uwzględniać wielu czynników, których nawet nie sposób przewidzieć. To czyste wróżenie z fusów. Krzywa przyrostu ludności Ziemi może zmienić trend z dowolnych przyczyn: może się mylę i Covid19 nas zdziesiątkuje (albo inny Covid25), może ludzkość oszaleje, weźmie się za łby i wybije nawzajem w 60%, może komuś puszczą nerwy i naciśnie atomowy przycisk, może spadnie asteroida, a może średnio zmądrzejemy/wzbogacimy (w Afryce i Azji) na tyle żeby się nie mnożyć jak króliki.

Ad. [...]Planeta ledwo "zipie"[...]:
A co z technologiami stojącymi za UFO? Czyż wdrożenie takich technologii nie pozwoliłoby na złapanie oddechu naszej planecie?

cdn.

Pon, 1 cze 2020 01:25 | brak oceny

aldek76 | Załogant

@Gorki73, cd.

Ad. [...]Zabraknie wody[...]:
To podstawowy mit. Woda krąży w obiegu zamkniętym, nie ubywa jej w środowisku (w skali makro). Przypominam, że oceany stanowią ponad 70% powierzchni planety. Odsalanie wody morskiej może być bardzo proste: https://api.intechopen.com/media/chapter/61215/media/F1.png

Ad. Zabraknie miejsca na uprawy:
Ponownie pułapka teorii maltuzjańskiej. Proponuję więcej wiary w ludzką kreatywność i pomysłowość.

Ad. Ostatni akapit:
Mam nadzieję, że wyjaśniłem w punkcie, w którym odniosłem się do insynuacji. Wśród np. kolegów i koleżanek z pracy, sam uchodzę za "foliarza", który zbyt łatwo wierzy w spiskowe teorie. Nie o to chodzi. Zarzutem pod adresem Fundacji jest to, że wierzy w rozmaite teorie spiskowe np. chemtrails, a jednocześnie nie dopuszcza myśli o tym, że obecna "pandemia" to spisek, tym samym szerząc propagandę strachu.

Logicznym myśleniem staram się odsiać spiskowe teorie prawdopodobne od nieprawdopodobnych. Jak do tej pory, zapoznając się z argumentami wielu fachowców, jestem niemal pewien, że Covid19 to zorganizowana akcja na skalę globalną. Nawet nie czytając zbyt wielu materiałów, wystarczy spojrzeć na kolejne działania i wypowiedzi naszych, pożal się Boże, polityków, żeby dojść do takich samych wniosków. Z resztą - czyż przyjaciel FN, Krzysztof Jackowski, od samego początku nie mówi o tej pandemii tego samego? Powinien to być koronny i rozstrzygający argument dla czytelników "Nautilusa" ;)

Przepraszam za chaotyczny tekst, pisałem go późno w nocy. Ostatnimi czasy (m.in. dzięki "pandemii") pracuję całymi dniami. Stąd moje myśli rozbiegane.

Pozdrawiam Cię Gorki73 równie serdecznie.

Wt, 26 maj 2020 14:23 | ocena: + 1

Vrill | Załogant

Wszędzie widać poluzowanie zasad, widocznie ludzi już zmęczyła ta codzienna zmora. Ludzie chcą wolności, choćby kosztem niepewnego jutra (bo co to za jutro które jest niepewne;p) tak to już musi wyglądać, zmiany będą nadchodzić falowo


niekiedy jak leciutka bryza,czasem jak biały szkwał,by w końcu uderzyć z siłą tsunami po uderzeniu meteoru.A może ludzkość powoli będzie się wykrwawiać, kto wie?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.