Dziś jest:
Środa, 30 listopada 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

NA WENUS BYŁO ŻYCIE - NAJNOWSZE USTALENIA NAUKOWCÓW
Pon, 14 wrz 2020 19:17 | komentarze: 5 czytany: 3066x

Naukowcy odkryli w atmosferze Wenus rzadką cząstkę, która może świadczyć o istnieniu życia na tej planecie. Zdaniem badaczy jest bardzo prawdopodobne, że to żywe organizmy (mikroby) są odpowiedzialne za powstawanie jej na Wenus. Jednym z autorów badania jest Polak - dr Janusz Pętkowski.


Międzynarodowy zespół naukowców z USA, Wielkiej Brytanii i Japonii poinformował na łamach "Nature Astronomy" o dokonaniu niezwykłego odkrycia. Badacze odnaleźli na Wenus fosforowodór. Bardzo prawdopodobne, że znaleziona właśnie cząstka to dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Jako pierwsza oznaki obecności fosforowodoru w atmosferze Wenus odnalazła Jane Greaves z Cardiff University w Wielkiej Brytanii korzystając z teleskopu James Clerk Maxwell Telescope (JCMT). Odkrycie potwierdzono następnie przy użyciu teleskopu Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) w Chile, którego Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) jest partnerem.

Gdy uzyskaliśmy pierwsze wskazówki dotyczące fosforowodoru w widmie Wenus, było to szokiem! - powiedziała Jane Greaves cytowana w komunikacie ESO.
Zespół badaczy faktycznie odnalazł cząstki, które zauważyła Jane Greaves. Policzył także ich stężenie. Fosforowodór występuje w atmosferze sąsiedniej nam planety w koncentracji około 20 cząsteczek na miliard. To bardzo mało, ale - jak podkreślają naukowcy - wystarczająco dużo, aby mogło świadczyć o istnieniu życia na planecie.

Badacze są w szoku, bo cząstek jest zdecydowanie zbyt dużo, aby mogły powstać w sposób niebiologiczny. Naukowcy wzięli pod uwagę wszystkie możliwe procesy - wpływ światła słonecznego, minerały wyrzucane w górę z powierzchni przez wulkany, zjawiska atmosferyczne na Wenus itp., ale okazało się, że są one w stanie wytworzyć znacznie mniej fosforowodoru.

I to aż tysięcy razy mniej. Tymczasem znane nam ziemskie organizmy beztlenowe przy pracy na około 10 proc. swojej maksymalnej produktywności mogą wyprodukować odkryte właśnie ilości fosforowodoru.

Wiadomo o ziemskich bakteriach wytwarzających fosforowodór: pobierają one fosforany z minerałów lub materiału biologicznego, dodają wodór i na końcu wydalają fosforowodór. Ewentualne organizmy na Wenus będą prawdopodobnie bardzo różne od ich ziemskich kuzynów, ale mogłyby być źródłami fosforowodoru w atmosferze
- czytamy w publikacji ESO.

Badacze podkreślają, że pomimo istnienia bardzo kwasowego środowiska w chmurach Wenus (w 90 proc. składają się one z kwasu siarkowego), mikroorganizmy mogą w nich przeżyć. Pomaga w tym przyjazna temperatura, która w wysokich partiach chmur ma ok. 30 stopni Celsjusza (a przy powierzchni planety jest ponad 400 stopni).Odkrycia dokonano podczas obserwacji na długości fali około 1 milimetra, czyli znacznie dłuższej niż potrafi dostrzec ludzkie oko. Ślady fosforowodoru były możliwe do zaobserwowania wyłącznie przez instrumenty znajdujące się wysoko nad poziomem morza. Potwierdzenie tego odkrycia wymagało użycia aż 45 anten teleskopu ALMA.

Badacze podkreślają jednak, że aby w 100 proc. potwierdzić istnienie życia na Wenus (na razie znaleziono jego prawdopodobny ślad) trzeba wykonać dodatkowe badania, które z całą pewnością wykluczą inne - niż to, które znamy z Ziemi - pochodzenie fosforowodoru. Mimo wszystko środowisko naukowe już od około 60 lat przewidywało, że Wenus może być potencjalnym domem dla mikroorganizmów, a to odkrycie to na razie najsilniejszy dowód, że tak właśnie jest.

Gdy jednak uda się potwierdzić w 100 proc. biologiczne pochodzenie fosforowodoru na Wenus, będzie to jeden z największych przełomów w historii nauki. Badacze od wielu lat podejrzewają bowiem, że nie jesteśmy w kosmosie sami, ale wciąż nie mogli znaleźć dowodów, aby potwierdzić, czy tak jest naprawdę. Odkrycie to powinno cieszyć nas podwójnie. Jednym z autorów badania jest bowiem Polak, astrobiolog dr Janusz Pętkowski, który pracuje w USA. Od pięciu lat jest on częścią zespołu badawczego prof. Sary Seager w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

W chmurach Wenus odkryliśmy fosforowodór, gaz, który zgodnie z aktualną wiedzą, jest produkowany przez istoty żywe
- powiedział Pętkowski.

źródło: gazeta.pl

A tak wyobrażali sobie ludzie przybyszy z Wenus (Archiwum FN)
Komentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 15 wrz 2020 18:15 | brak oceny

Orbs222 | Załogant

Przede wszystkim planeta wenus jest planetą SKALISTĄ, podobnie jak ziemia [dane z georadarów], ale tak właściwie bardzo niewiele o niej wiemy. Te przypuszczalne temperatury, to jest tylko teoria, obliczenia na podstawie danych z sond, odległosci od słońca, oraz w odniesieniu do wzorca, jakim jest planeta ZIEMIA. Wenus ma dziwne, siarkowe chmury, calkowicie nieprzezroczyste, nikt nie widział bezposrenio powierzchni wenus [były w przeszłosci sondy tam kierowane, ale efektów prawie żadnych], a powierzchniza ta może być jak najbardziej w "OSŁONIE TERMICZNEJ" -to moja teoria, o której już dawno temu wspominałem. W ogóle nasza kochana gwiazda [SŁONECZKO] też z tą temperaturą jest coś nie tak, już dawno temu naukowcy zauwazyli, że zbliżanie sie do słońca-niekoniecznie mkusi oznaczać wzrost temperatury itd... A tak w ogóle nie możemy mierzyć tą samą miarą planety Ziemia i innych planet, na których moga zachodzić procesy nieznane, niewyobrazalne dla ludzkości, a powszechne dla istot tam żyjących.
ALE! nie bez kozery podkreslam te gęste "siarczane" chmury wenus, ponieważ tam stwierdzono właśnie ten FOSFOROWODÓR, który jest wytwarzany przez organizmy żywe. Na wysokosci ok. 50km nad Wenus- temperatury są zbliżone do ziemskich. I sprawa najważniesza: FOSFOROWODÓR TEN-NIE MÓGŁ POWSTAĆ W PRZESZŁOSCI, JEST NIETRWAŁY- MUSIAŁ BYĆ WYTWORZONY OBECNIE, pozdr.

Wt, 15 wrz 2020 15:01 | ocena: -3

sidhartha | Załogant

brednie!

Wt, 15 wrz 2020 13:00 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

ktos mi wyjasni dlaczego ziemia ma temperature ok 30 stopni skoro wenus ma temperature 470? chyba nie sa az tak daleko od siebie? nie jestem zadna kosmolozką wiec nie wiem

Wt, 15 wrz 2020 07:37 | ocena: + 1

Arkturianin222 | Załogant

No coż..., wszechświat tętni życiem, tylko ludzie tu na ziemi trzymani w "kokonie", w niewoli w kagańcu o tym zdają się nie wiedzieć, ale powolutku zaczyna się to zmieniać... Liczne wizyty U.F.O. [w tym te oficjalnie potwierdzone przez armie USA], planowane loty na Księżyc, Mars i dalej, itd... no idzie to wszystko ku dobremu. Ciekawe tylko jak zareagują media głównego nurtu na te sensacie z WENUS? Naukowcy z całego świata są zgodni- istnienie FOSFOROWODORU w atmosferze Wenus jest bezpośrednim dowodem na istnienie tam życia! Pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 15 wrz 2020 19:49 | ocena: + 1

Vrill | Załogant

@Arkturianin222, l właśnie tak! :)
Mieszkańców Ziemi przyrównałbym do ludzi znajdujących się na jakiejś odciętej od świata wyspie którzy twierdzą że poza tą wyspą nie ma życia a te dziwne obiekty na horyzoncie to tylko złudzenie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.