Dziś jest:
Poniedziałek, 25 października 2021

Pamiętaj, że nie otrzymać tego, czego się chce, to czasem wspaniały łut szczęścia.
DalajLama

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

NIEMIECCY NAUKOWCY: COVID-19 TRWALE ZMIENIA KOMÓRKI KRWI
Nie, 4 lip 2021 03:01 | komentarze: 5 czytany: 2070x

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 zmienia biomechaniczne właściwości czerwonych i białych krwinek, w niektórych przypadkach nawet na kilka miesięcy, co może tłumaczyć tzw. długi ogon COVID-19 - dowiedli naukowcy z Max-Planck-Zentrum für Physik und Medizin w Erlangen (Niemcy).

Korzystając z cytometrii odkształcalności w czasie rzeczywistym po raz pierwszy naukowcy wykazali, że COVID-19 znacząco zmienia rozmiar i sztywność czerwonych i białych krwinek, a efekt ten utrzymuje się nawet do kilku miesięcy po zakażeniu. Może to tłumaczyć, dlaczego niektóre osoby dotknięte chorobą skarżą się na jej objawy jeszcze długo po przebyciu infekcji.

Naukowcy o wpływie COVID-19 na komórki krwi: Jest długotrwały

Duszność, zmęczenie i bóle głowy - to najczęstsze z długotrwałych skutków COVID-19. Niektórzy pacjenci cierpią na nie jeszcze po sześciu miesiącach, a nawet dłużej. Jednak co leży u podstaw zjawiska zwanego "długim ogonem COVID-19" - nadal nie wiadomo.

Ponieważ w przebiegu choroby często dochodzi do upośledzenia krążenia krwi, występują niebezpieczne niedrożności naczyń i ograniczony transport tlenu, uważa się, że to te zjawiska mogą odpowiadać za uciążliwe dolegliwości u covidowych ozdrowieńców. A kluczową rolę odgrywają tu najprawdopodobniej komórki krwi i ich właściwości fizyczne.

Aby zbadać ten aspekt, zespół naukowców kierowany przez profesorów Markétę Kubánkovą, Jochena Gucka i Martina Krätera mierzył parametry czerwonych i białych krwinek. - Wykryliśmy wyraźne i długotrwałe zmiany w tych komórkach: zarówno podczas ostrej infekcji, jak i po jej zakończeniu – informuje prof. Guck.
Do analizy komórek krwi naukowcy użyli opracowanej przez siebie metody zwanej cytometrią odkształcalności w czasie rzeczywistym (RT-DC), która została niedawno nagrodzona prestiżową nagrodą Medical Valley Award. W metodzie tej z dużą prędkością przesyła się komórki krwi przez wąski kanał, w skutek czego dochodzi do rozciągania leukocytów i erytrocytów. Specjalna kamera z mikroskopem rejestruje każdą komórkę, a unikalne oprogramowanie określa, jakie typy komórek są obecne w próbce oraz jak są one duże i zdeformowane. W ciągu jednej sekundy metoda pozwala na analizę 1000 komórek krwi. Zdaniem twórców, może być też przydatna jako system wczesnego ostrzegania w wykrywaniu przyszłych pandemii przez nieznane wirusy

Teraz biofizycy z Erlangen zbadali przy jej użyciu ponad cztery miliony komórek krwi pobrane od 17 pacjentów ciężko chorych na Covid-19 oraz od 14 ozdrowieńców i 24 zdrowych osób, które nigdy nie przeszły infekcji SARS-CoV-2.

Odkryli, że wielkość i odkształcalność czerwonych krwinek u osób chorych znacznie odbiegały od tożsamych parametrów u osób zdrowych. Wskazuje to, zdaniem badaczy, że SARS-CoV-2 uszkodził te komórki i może wyjaśniać zwiększone ryzyko niedrożności naczyń oraz powstawania zatorów w płucach. Także zaopatrzenie w tlen, które jest jednym z głównych zadań erytrocytów, może być upośledzone u osób zakażonych.

Eksperyment wykazał również, że limfocyty u pacjentów z Covid-19 były bardziej miękkie, co zazwyczaj wskazuje na silną reakcję immunologiczną. Podobne zjawisko zaobserwowano dla neutrofili - kolejnej grupy białych krwinek zaangażowanych we wrodzoną odpowiedź immunologiczną. Komórki te pozostały drastycznie zmienione nawet siedem miesięcy po przebyciu infekcji.

- Podejrzewamy, że zakażenie zmienia cytoszkielet komórek odpornościowych, który w dużej mierze odpowiada za ich funkcje - wyjaśnia prof. Kubánková. Jej zdaniem cytometria odkształcalności w czasie rzeczywistym może być rutynowo stosowana w diagnostyce COVID-19, a nawet służyć jako system wczesnego ostrzegania przed przyszłymi pandemiami powodowanymi przez nieznane dotąd wirusy.

Źródło: „Biophysical Journal", PAP


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ NAJNOWSZEJ ECHO-SONDZIE:

CZY W PRZYSZŁOŚCI KORONAWIRUS ZMUTUJE DO WERSJI O TAK WYSOKIEJ ŚMIERTELNOŚCI, ŻE WPŁYNIE TO ZNACZĄCO NA ZMNIEJSZENIE LICZBY LUDZI NA ZIEMI?

https://www.nautilus.org.pl/echosonda,682,czy-w-przyszlosci-koronawirus-zmutuje-do-wersji-o-tak-wysokiej.htmlKomentarze (5)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 6 lip 2021 12:48 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

Gwałtowny wzrost wykrytych zakażeń wynika z trzech czynników:
- ze wzrostu liczby wykonywanych testów
- z osłabienia organizmów wielomiesięcznym noszeniem maseczek i przyłbic
- z wypuszczenia nowej porcji wirusa do środowiska (jeśli śmiertelność podskoczy, to będzie nowy wirus, a nie mutacja starego)

Rząd uruchomił machinę propagandową dzielenia Polaków. Spodziewajcie się w mediach coraz większego oczerniania krytyków obostrzeń. Będą pokazywać ich w mediach zawsze w złym świetle - np. gdy uciekają przed policją, która chce ukarać ich za brak maseczki, nazywaniem ich pandemikami, zarażaczami, depopulatorami, mordercami, szerzącymi pandemię, etc. Będą nadal pokazywać krytyków jak idiotów, osoby agresywne, niespełna rozumu i fanatycznych sekciarzy wierzących znachorom. To celowe działanie pogłębienia strachu, chaosu i szczucia. Widać już pierwsze takie treści pełne jadu nienawiści i oczerniania, które mają zastąpić uczciwą dyskusję. Rząd spanikował masowymi protestami w weekend i chce zastosować taktykę Erdogana, by protestujących pokazać jako publiczne zagrożenie dla społeczeństwa i anarchię. Może to doprowadzić do pobić, zabójstw, zamieszek, a nawet wojny domowej.

Rząd na poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego lub stanu wyjątkowego bez stanu wyjątkowego na mocy rozporządzenia. Rządzący (a także szefowie policji i sanepidów) drżą ze strachu przed więzieniem, bo popełnili przestępstwa - głównie z Art 18 i 165 Kk (nakaz maseczek zwiększył zagrożenie epidemiczne, liczba śmiertelnych ofiar obostrzeń koronawirusowych - osób zmarłych z powodu problemu z dostępem do lekarza i prawidłowych diagnoz, rezygnowania z wizyty u lekarza z powodu strachu przed kontaktem z nim lub strachu przed aresztem domowym zwanym kwarantanną, odłożonych terminów wizyt u lekarzy i operacji, na zawały serca wywołane długotrwałym stresem i strachem przed nienoszącymi maseczek, z winy paniki szerzonej w mediach, chorób maseczkowych - jest WIĘKSZA od ofiar śmiertelnych COVID-19 lub chorób współdzielonych - rząd ma statystyki, ale ich nie ujawnia), dlatego działa nerwowo, emocjonalnie i panikarsko. Równocześnie rzad realizuje międzynarodowy plan wprowadzania NWO. Pierwsze cele NWO to pełna kontrola nad ludzkością i depopulacja. Na ostatnim etapie mogą oddać władzę, przyznając się publicznie do przestępstw, ale pod warunkiem, że zostaną ułaskawieni.

Pon, 5 lip 2021 14:19 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

moim zdaniem bez względu na to czy będzie 4 fala, czy nie, niebawem "Coś" się stanie, niektóre obce cywilizacje mówią o czymś w rodzaju Armagedonu, nie zdradzają jednak szczegółów, może tak samo jak my żyją w niewiedzy.stawiałbym na śmierć papieża, bo jeśli Malachiasz miał racje, po Franciszku powinna przyjść paruzja, niektórzy uważają że będzie to prema sai baba, zresztą ma być podobno bardziej znany niż ostatni baba. ale to jest gdybanie, przyszłości nie można przewidzieć bo też dzieję się w teraz jak i przeszłość, oczywiście nikt nikomu wizji nie zabroni.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 5 lip 2021 15:40 | ocena: -2

Kepos | Załogant

@sidhartha, spokojnie, jeszcze nie było Antychrysta.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 9 lip 2021 14:03 | brak oceny

sidhartha | Załogant

@Kepos, ciężko powiedzieć czy Malachiasz miał rację, bo Franciszek jeszcze żyje.mam bardzo duże wątpliwości czy prema sie pojawi, jeśli ma być bardziej albo przynajmniej znany tak jak satja, to i on podzieli los ostatniego sai baby, zresztą nie chodzi o pojawienie się najpotężniejszego do tej chwili avatara, ale o przemianę serc, ten który ma w sercu radość, nie potrzebuje wielkiego "guru"
choć niczego wykluczyć nie można, tym Armagedonem może być 4 fala pandemii, może ona wymknąć się spod kontroli, i dopiero po jakimś czasie zniknie wirus :)
jeśli natura powiedziała to powie i B, po tym nadejdą złote czasy ludzkości :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 10 lip 2021 10:41 | brak oceny

Kepos | Załogant

@sidhartha, po co opierać się o wschodnie wierzenia - nam wystarczą nasze - to to, że czekamy na Antychrysta oraz proroków Eliasza i Henocha, którzy będą występować podczas aktywności Antychrysta.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje, że dojdzie do nalotu na budynek administracji. - To się stanie poza Europą. Ten nalot nastąpi nad ranem, ale to będzie jeszcze noc. I potem będzie trochę godzin odwetu. Cisza. I po tych kilku, kilkunastu godzinach ciszy nastąpi odwet - podkreśla jasnowidz.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 18 paź 2021 03:53 | Witam, Coś dzisiaj 13.10.21 godz ok 17:20 latało w Warszawie nad rondem Radosława. Możliwe że dron ale nie widziałem świateł ani śmigieł, coś w kształcie dysku. Przyjechał tramwaj i musiałem pojechać, nie widziałem co było dalej. Pozdrawiam

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICZE 'COŚ' NAD EDMONTON (KANADA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.