Fundacja NAUTILUS to organizacja badająca zjawiska niewyjaśnione. Szukaliśmy długo formuły, w jakiej moglibyśmy otrzymać odpowiedzi na najważniejsze pytanie, jakie może sobie postać człowiek. Oto przykłady takich pytań:

  • Jaki jest cel ludzkiego życia?
  • Czy jest życie po śmierci?
  • Czy Ziemie odwiedzają obce cywilizacje? A jeśli tak, to dlaczego się z nami nie kontaktują? 

Takie pytania powinien sobie zadać przynajmniej raz w zyciu człowiek, którego interesuje otaczający nas świat. Powołanie Fundacji NAUTILUS było konieczne, aby stworzyć możliwości, które daje jedynie instytucja działająca publicznie.

Celem Fundacji jest zgłębianie prawdy o człowieku i otaczającym go świecie w oparciu o istniejącą wiedzę, ludzkie doświadczenia i istnienie zjawisk, których nauka dotąd nie wyjaśniła. Fundacja tworzy także ogólnopolskie archiwum dotyczące zjawisk niewyjaśnionych, zagadnień związanych z pochodzeniem ludzkiej cywilizacji na Ziemi, a takze nieznanych aspektów naszej rzeczywistości, jak chociażby jasnowidzenie czy zjawisko antygrawitacji. Takich spraw jest bardzo wiele i możemy sie jedynie dziwić, że jeszcze nie zajmują się nimi ośrodki naukowe.

Fundacja realizuje cele poprzez:

  • Prowadzenie prac badawczych, oświatowych oraz programów naukowych,
  • Organizowanie spotkań, konferencji i sympozjów naukowych i oświatowych związanych z działalnością Fundacji i prowadzonymi pracami badawczymi,
  • Współpracę w zakresie wymiany informacji z podobnymi organizacjami na świecie,
  • Upowszechnienie wiedzy o prowadzonych badaniach i ich wynikach za pośrednictwem wszelkich nośników medialnych,
  • Stworzenie archiwum dotyczącego zjawisk niewyjaśnionych, zagadnień dotyczących pochodzenia człowieka i spraw związanych z tajemnicą ludzkiej egzystencji,
  • Wydawanie broszur tematycznych,
  • Działania oświatowe i popularyzatorskie,
  • Stworzenie portalu internetowego dotyczącego działań Fundacji,
  • Stworzenie funduszu stypendialnego.

Osoby zainteresowane wsparciem działań Fundacji NAUTILUS mogą nam pomóc poprzez wpłaty na konto bankowe:


Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa
www.bgzbnpparibas.pl

Posiadacz rachunku
FUNDACJA NAUTILUS
KĄKOLOWA 12
04-848 Warszawa
Rachunek 84 2030 0045 1110 0000 0383 2130 (PLN)

NRB: 84 2030 0045 1110 0000 0383 2130

IBAN: PL84 2030 0045 1110 0000 0383 2130

BIC: PPABPLPK


UWAGA: Przekazaną kwotę można odliczyć od dochodu:

  • Osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy opodatkowania darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu (art.26 ust.1 pkt 9 Ustawy o Podatku Dochodowym od Osób Fizycznych),
  • Osoby prawne mogą odliczyć od dochodu darowizny do wysokości nie przekraczającej 10% uzyskanego dochodu (art.18 Ustawy o Podatku Dochodowym od Osób Prawnych).

Na dowodzie wpłaty należy napisać: “Wpłata na cele statutowe fundacji” lub “Darowizna dla fundacji”.Dowód wplaty należy zachować.

Fundacja Nautilus nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego. Nie można więc przekazywać nam słynnego 1 procentu od podatku!

 

 

KILKA SŁÓW O FUNDACJI NAUTILUS

 

Historia pojazdu Fundacji NAUTILUS jest w naszym zespole wręcz legendarna i wiąże się z bardzo zabawnym wydarzeniem. Dziesięć lat temu jeden z naszych kolegów przejeżdżał swoim samochodem obok komisu samochodowego, na którym dostrzegł wielce osobliwy pojazd. Był to wóz kempingowy inny niż wszystko, co jeździ po polskich drogach. Był potężny, w znakomitym stanie i rekordowo małym przebiegiem, a jego wnętrze było zrobione na styl kajut w jachtach. Wszędzie były elementy nawiązujące do pokładu statku. Nasz kolega wszedł na pokład tego pojazdu, rozejrzał się i powiedział:

– To będzie okręt drogowy Nautilusa!

Dwa tygodnie później nasza ekipa po raz pierwszy ruszyła w trasę w poszukiwaniu zjawisk niewyjaśnionych. Od tego czasu stał się częścią naszej załogi i wiąże się z nim tysiące wspaniałych wspomnień i zabawnych anegdot… Każdy, kto choć raz jechał tym pojazdem zgodzi się z tym, że jest to absolutnie niezapomniane przeżycie. Jeden z naszych kolegów zmontował krótki materiał o naszym wspaniałym “okręcie z banderą N”! 😉