O UFO w Watykanie

Podobnie jak miało to miejsce podczas sławnego już wywiadu udzielonego w 2008 roku przez ojca Funes, opublikowanego na łamach dziennika L’Osservatore Romano, w którym Kościół zajmował oficjalną pozycję w sprawie UFO, twierdząc, że istnienie tego fenomenu nie byłoby sprzeczne z założeniami religii katolickiej, Watykan wraca do tego tematu, wypowiadając się konkretnie w sprawie istnienia życia pozaziemskiego.

Tomasz Czerka, FN: Na swoją wypowiedź przedstawiciele Kościoła wybrali datę 6 listopada, która wydaje się wcale nie być przypadkowa: właśnie tego dnia, 55 lat wcześniej, w 1954 roku, nad terytorium Watykanu zaobserwowano dziesiątki świecących obiektów układających się w kształt greckiego krzyża. Czy jest to jedynie przypadek? Czy raczej kolejny dowód da to, że Watykan, podobnie jak inne światowe ośrodki władzy, zaczyna powoli zajmować konkretną pozycję “polityczną” odnośnie istnienia życia pozaziemskiego? Chciałbym również zauważyć, że wspomniany wywiad z ojcem Funes został opublikowany w rocznicę cudu w Fatimie…W każdym razie radzę bardzo uważnie przeczytać artykuł opublikowany przez agencję ASCA.

Watykan, 6 listopada.
Dziś rozpoczął się w Watykanie tydzień studiów poświęcony astrobiologii, czyli badaniom nad istnieniem życia poza Ziemią. Prace te, zorganizowane przez Papieską Akademię Nauk i Obserwatorium Watykańskie są elementem programu obchodów Roku Astronomii.

Kardynał Lajolo, który przekazał uczestnikom prac pozdrowienie papieża, powiedział, że badanie możliwości istnienia we wszechświecie innych, poza człowiekiem, istot rozumnych jest „zadaniem, które wymaga naukowej powagi i nie należy mylić go fantastyką naukową”. Dodał on, że: „W badaniach nie boimy się żadnej prawdy”, ponieważ „nauka, właśnie dlatego, że otwiera człowieka na nową wiedzę, przyczynia się do jego samorealizacji”.

Według ojca Jose’ Funesa, dyrektora Obserwatorium Watykańskiego, “dotychczas odkryliśmy około 350 gwiazd, wokół których krążą planety i być może niektóre są podobne do Ziemi”. W trakcie tygodnia studiów „przedstawione zostaną najnowsze wyniki badań, co pomoże nam w ustaleniu na jakim etapie badań nad istnieniem życia we wszechświecie jesteśmy; ocenimy również obecną sytuację dyscypliny naukowej, w której badania – co jest naszym zdaniem bardzo ważne – powinien być zaangażowany Kościół, przynajmniej w sensie bieżącego informowania go o najważniejszych odkryciach uznanych przez świat nauki”. Ojciec Funes twierdzi również, że jak dotąd “nie mamy żadnego dowodu na istnienie życia we wszechświecie, nawet w formie najbardziej prymitywnej, a tym bardziej pozaziemskiego życia inteligentnego”. Dodaje on jednak: „jest to granica nauki; wieżę, że porównania z badaniami prowadzonymi przez biologów na Ziemi, jak w przypadku bardzo prymitywnych form życia, które mogą przeżyć w ekstremalnych warunkach, jak na przykład w głębinach oceanicznych, pomagają nam zaakceptować możliwość istnienia życia pozaziemskiego. Z drugiej strony, jeżeli udałoby się nam odkrycie istnienia życia poza Ziemią, mogłoby nam to pomóc w lepszym zrozumieniu procesów powstania i rozwoju życia na naszej planecie”.

www.ivanceci.it

/z włoskiego przetłumaczył Tomasz Czerka, FN/

Temat „UFO i Watykan”, jakże ciekawy temat… Na naszych łamach nie poruszaliśmy jeszcze ważnego wątku tego tematu, czyli „Wielcy chrześcijańscy święci i ich wypowiedzi o obcych”. Ta grafika obok jest trochę na wyrost, ale… trzeba przyznać, że wobec tego tematu trudno przejść obojętnie. Jeden z naszych oficerów pisze tekst na ten temat. Jeśli macie ciekawe materiały, to prosimy o e-mail: nautilus@nautilus.org.pl

Szkoda, że Kościół tak rzadko zabiera głos w sprawie UFO. Nasze rozmowy z przedstawicielami hierarhii kościelnej (i nie chodzi tu o „księży proboszczów”, ale naprawdę wysoko postawione osoby w polskim Kościele) pokazują całkowite lekceważenie tematu. Mówiąc krótko: nie ma z kim rozmawiać, bo według jednej ze stron „nie ma o czym”. Na pokładzie Nautilusa kończymy bardzo obszerny tekst o ostatnich obserwacjach UFO z terenu Polski. Będzie też sporo zdjęć. W ramach oczekiwania na tę publikację proponujemy e-mail od naszego oficera z Wrocławia, który obecnie… mieszka na wybrzeżu. E-mail dotarł w nocy z piątku na sobotę.

Witam pokład!
Mam ciekawą historię:
Dzisiaj dokładnie o godzinie 18.45 zobaczyłem przez okno mojego
mieszkania UFO !!!
Mieszkam obecnie na 7 piętrze budynku na gdańskim Przymorzu. W dzień
widzę z okna morze ( ok. 400 m ). Dwa obiekty wyglądające jak małe
pomarańczowo-czerwone kulki wisiały na wysokości ok. 100-200 m. nad
p.m. w odległości ok 500 – 600 m od mojego położenia. Gdy je
zauważyłem były jeszcze całkiem sporych rozmiarów później po upływie
ok 2-4 minut zmalały ( lub się oddaliły ) a po ok 6 min kolejno
zniknęły. Od razu po zauważeniu ich otworzyłem okno, mimo, iż wogóle
nie przypominały świateł samolotu lub helikoptera chciałem sprawdzić
czy słychać silniki ( nad morzem stale latają jakieś samoloty i z tej
odległości bardzo dobrze je słychać. Tym razem nie słyszałem
absolutnie nic. Zawołałem Agnieszkę, która była w drugim pokoju,
oglądała to zjawisko z drugiego okna, próbowaliśmy coś nagrać na
komókę ( kamery nie mam ) niestety jakość 3 Megapiksele to pełna lipa
i nic nie udało się nagrać ( jescze ściągnę film na kompa to się
zobaczy.

Jak dla mnie to sprawa ciekawa, gdyż widzialem to już po raz drugi, za
pierwszym razem światło było znacznie silniejsze i wisiało niżej, a,
że wielkością przypominało lampę uliczną uznałem, że zamontowano nową
i tak mi świeci w okno, nawet się niezo zirytowałem. Rano postanowiłem
jednak sprawdzić gdzie jest słup na którym została zamontowana,
oczywiście niczego nie znalazłem, natłok spraw przyciszył wstępne
zainteresowanie. Później stałem się przeczulony na wyglądanie przez
okno i nawet któregoś wieczora zaintrygowało mnie światło na dachu
falowca, lecz szybko okazało się, że to reflektor. Od tamtej ciekawej
obserwacji minął prawie miesiąc.

To co zobaczyliśmy z Agnieszką dzisiaj jest o tyle interesujące, iż na
you tube znalazłem podobne zjawisko, które miało miejsce tego roku w
okolicy Służewca w Warszawie dokładnie 17.06. ==> pomyślałem, że
napiszę info na pokład, gdyż wiem, że ta relacja mogłaby się przydać przy badaniu tamtej sprawy.

Przy okazji wszystkich serdecznie pozdrawiam

Paweł

I jeszcze jedna informacja z pokładu. Wszystkich zainteresowanych tematem „2012” zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu dla Ciebie (on-line www.rdc.pl) już w najbliższy poniedziałek 16 listopada, początek o godzinie 20.00. Będzie tam silna ekipa FN!

Cały czas dostajemy sugestie o uruchomienie stałych audycji. To dobry pomysł, ale radio musi być z absolutnie polskiego „naziemnego topu” i musimy mieć dobrą godzinę emisji. To jest warunek. Zdradzimy na razie tyle, że są prowadzone rozmowy na temat audycji „powered by Nautilus”.

O UFO – jak już zapowiadaliśmy – będzie duża publikacja, a poza tym szykujemy coś absolutnie specjalnego w związku z kolejną rocznicą wydarzenia w Zdanach.

Nasi „czytelnicy” przysyłają nam dosłownie setki fotografii związanych z tematem Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, czasami bardzo zaskakujących… Oto jedna z ciekawszych fotografii pokazująca, że zjawisko UFO jest częścią światowej pop-kultury. Pozdrawiamy wszystkich z pokładu Nautilusa! 🙂

Tekst: Fundacja NAUTILUS

Dodaj komentarz