PROJEKT KONTAKT – SYMBOL DORJE TO KLUCZ! CZĘŚĆ DRUGA ANALIZY NASZEGO CZYTELNIKA

 

Na początku wszystkich serdecznie pozdrawiamy z Bazy FN w ten piękny, słoneczny (przynajmniej w Warszawie) dzień. Nadrabiamy zaległości z tygodnia i chcemy „postawić kropkę nad i” w sprawie ostatnich materiałów związanych z Projektem KONTAKT.

Najpierw e-mail od czytelnika dosłownie z ostatnich godzin.

[…] Witam FN,

Śledzę z zapartym tchem od samego początku ten wasz projekt kontakt! Czy zwróciliście uwagę, że ten obiekt to wypisz wymaluj tzw. Dordże???

Zobaczcie poniżej.

Dordże (sanskryt wadżra, wadźra; tyb.:  Wylie: rdo rje) – diament. W hinduizmie broń boga Indry, w buddyzmie symbol niezniszczalności i niewzruszoności stanu buddy.


Hinduizm

Broń Indry wykuta przez Twasztara, ogień nieba, tworzy iskrę między dwiema skałami. Z jej pomocą m.in. pokonuje Wrytrę, również władającego wadźrą.

W innej wersji przekazów wadźra została wykonana z odnalezionych kości ascety o imieniu Dadhjańća (antropomorficzna epifania pioruna).


Buddyzm

Dordże symbolizuje także jedność pomiędzy dwiema przeciwnościami. W buddyjskiej ceremonii dzwonek symbolizujący kobiece właściwości (mądrość i przestrzeń) jest dzierżony w lewej dłoni, zaś dordże symbolizujące męskie właściwości (współczucie wyrażane poprzez zręczne metody) w dłoni prawej. Razem wyrażają oświecony umysł.

Również przedmiot rytualny w buddyzmie tybetańskim symbolizujący metody, współczucie i radość. Jako przedmiot rytualny trzymany jest w prawej dłoni lamy podczas odprawiania ceremonii.

Dordże jest także popularnym imieniem nadawanym mężczyznom w kulturze tybetańskiej. Podwójne dorji znajdujemy w godle Bhutanu.


Poniżej druga część analizy naszego czytelnika dotycząca Projektu KONTAKT. Kilka dni temu poprosiliśmy o analizę tego, jakich wymiarów jest to coś, co nazwaliśmy wypustką. I dostaliśmy wyliczenia zgodne z tym, co nam także wyszło, czyli ok. 0,25 mm!!!  Przy okazji – podobnych rozmiarów jest także to „coś” unoszące się nad „wypustką”.

From: […]
Sent: Wednesday, March 16, 2022 11:32 AM
To: FN
Subject: Projekt „Kontakt” – policzona szerokość „wypustki”

 

Dzień dobry,

na wstępie bardzo dziękuję za określenie przez FN moich wcześniejszych tekstów mianem „niezwykle ciekawych”. Doprawdy serce rośnie!

Tymczasem w odpowiedzi na Państwa apel postanowiłem wziąć się za policzenie szerokości wypustki obiektu. Z moich pomiarów i obliczeń (zaznaczam, że nie jest to moją specjalnością, ale chcę Państwu pomóc, jak potrafię) wynika, że szerokość wypustki może wynosić w przybliżeniu 0,26 milimetra. Mam nadzieję, że Państwa wynik jest podobny. Jeżeli mniej więcej tak i rzeczywiście mowa w tym przypadku o ułamku milimetra, to mamy kolejny dowód na autentyczność tego obiektu. Jednakże na to dowodów jest już wystarczająco wiele.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla Pana Roberta, Pani Beaty i pozostałych członków FN,

[…]