Na początku wszystkich serdecznie pozdrawiamy z Bazy FN w ten piękny, słoneczny (przynajmniej w Warszawie) dzień. Nadrabiamy zaległości z tygodnia i chcemy „postawić kropkę nad i” w sprawie ostatnich materiałów związanych z Projektem KONTAKT.
Najpierw e-mail od czytelnika dosłownie z ostatnich godzin.
[…] Witam FN,
Śledzę z zapartym tchem od samego początku ten wasz projekt kontakt! Czy zwróciliście uwagę, że ten obiekt to wypisz wymaluj tzw. Dordże???
Zobaczcie poniżej.
Dordże (sanskryt wadżra, wadźra; tyb.: Wylie: rdo rje) – diament. W hinduizmie broń boga Indry, w buddyzmie symbol niezniszczalności i niewzruszoności stanu buddy.
Hinduizm
Broń Indry wykuta przez Twasztara, ogień nieba, tworzy iskrę między dwiema skałami. Z jej pomocą m.in. pokonuje Wrytrę, również władającego wadźrą.
W innej wersji przekazów wadźra została wykonana z odnalezionych kości ascety o imieniu Dadhjańća (antropomorficzna epifania pioruna).
Buddyzm
Dordże symbolizuje także jedność pomiędzy dwiema przeciwnościami. W buddyjskiej ceremonii dzwonek symbolizujący kobiece właściwości (mądrość i przestrzeń) jest dzierżony w lewej dłoni, zaś dordże symbolizujące męskie właściwości (współczucie wyrażane poprzez zręczne metody) w dłoni prawej. Razem wyrażają oświecony umysł.
Również przedmiot rytualny w buddyzmie tybetańskim symbolizujący metody, współczucie i radość. Jako przedmiot rytualny trzymany jest w prawej dłoni lamy podczas odprawiania ceremonii.
Dordże jest także popularnym imieniem nadawanym mężczyznom w kulturze tybetańskiej. Podwójne dorji znajdujemy w godle Bhutanu.
Poniżej druga część analizy naszego czytelnika dotycząca Projektu KONTAKT. Kilka dni temu poprosiliśmy o analizę tego, jakich wymiarów jest to coś, co nazwaliśmy wypustką. I dostaliśmy wyliczenia zgodne z tym, co nam także wyszło, czyli ok. 0,25 mm!!! Przy okazji – podobnych rozmiarów jest także to „coś” unoszące się nad „wypustką”.
From: […]
Sent: Wednesday, March 16, 2022 11:32 AM
To: FN
Subject: Projekt „Kontakt” – policzona szerokość „wypustki”
Dzień dobry,
na wstępie bardzo dziękuję za określenie przez FN moich wcześniejszych tekstów mianem „niezwykle ciekawych”. Doprawdy serce rośnie!
Tymczasem w odpowiedzi na Państwa apel postanowiłem wziąć się za policzenie szerokości wypustki obiektu. Z moich pomiarów i obliczeń (zaznaczam, że nie jest to moją specjalnością, ale chcę Państwu pomóc, jak potrafię) wynika, że szerokość wypustki może wynosić w przybliżeniu 0,26 milimetra. Mam nadzieję, że Państwa wynik jest podobny. Jeżeli mniej więcej tak i rzeczywiście mowa w tym przypadku o ułamku milimetra, to mamy kolejny dowód na autentyczność tego obiektu. Jednakże na to dowodów jest już wystarczająco wiele.
Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla Pana Roberta, Pani Beaty i pozostałych członków FN,
[…]