Dziś jest:
Czwartek, 2 lutego 2023
Badałem przypadki uprowadzeń przez UFO w takich krajach jak Zimbabwe, Arabia Saudyjska czy Nowa Gwinea. Zjawisko uprowadzeń przez UFO jest po prostu prawdziwe.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/
Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl
Witam,kilka miesięcy temu z żoną podczas wakacji na Kujawach zwiedziliśmy położone w lesie "polskie piramidy". Zrobilo to na nas wrazenie ze wzgledu na swa struktura i wielkosc owych kamieni.(Nie ma porownania do egipskich n.p. no ale jesli ktos kiedys mial przyjemnosc zciagac kamien traktorem z pola wie o czym mowa,plus fakt ,iz na kujawskiej ziemi jest b.malo kamieni zwlaszcza tych glazowatych ze wzg.na lodowiec,ktory tam przeszedl) Czy F.Nautilus badala obiekt??Pozdrawiam serdecznie.
Dziękujemy za przesłania pytanie. Odpowiedź jest b. prosta - nie mieliśmy ani okazji badać tego miejsca, ani nawet tam nie byliśmy. W przyszłym roku postaramy się uwzględnić ten punkt na mapie trasy naszego konwoju po Polsce Północnej.
Poniżej kilka podstawowych informacji o tzw. "Piramidach Kujawskich".
Kujawach koło Izbicy Kujawskiej można zobaczyć tzw. „Polskie piramidy”. To wznoszone przed tysiącami lat i wykonane z wielkich głazów grobowce, w których pochowano być może pierwszych władców Kujaw. Co prawda nie są tak potężne jak te wznoszone dla faraona Cheopsa i jego następców w Egipcie, ale pierwsze piramidy egipskie pojawiły się tysiąc lat później. Podobne budowle są w Wietrzychowicach, Sarnowie i Gaju.
„Kujawskie piramidy” to wielkie grobowce kamienne wzniesione na planie wydłużonego trójkąta. Najokazalsze z nich osiągały na naszych ziemiach ponad 100 m długości, a w najwyższym punkcie – przy jednym z boków – dochodziły do 5 m wysokości. W ich wnętrzu, w kamiennych komorach, od IV do III tysiąclecia p.n.e. grzebano zmarłych. Kultura megalityczna dotarła do nas najprawdopodobniej z wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, gdzie powstało ich najwięcej, m.in. tak znani „krewniacy” polskich piramid, jak Stonehenge w Anglii czy grobowiec w Newgrange w Irlandii.
Nakład pracy oraz wysiłek potrzebny do wzniesienia grobowca musiał być ogromny i wymagał bardzo sprawnej organizacji. Całkiem możliwe, że wykorzystywano siłę pociągową zwierząt. Widoczna jest też nadzwyczajna troska konstruktorów o trwałość budowli, mającej, z założenia, oprzeć się niszczącej sile czasu. Dzięki temu grobowce kujawskie dotrwały do dnia dzisiejszego i są świadectwem fascynujących dokonań cywilizacji z epoki kamiennej.
Adam Myrta, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Izbicy, opiekun Parku Kulturowego w Wietrzychowicach, wskazuje na ciekawy fakt: pradawni mieszkańcy tych okolic doskonale znali się na medycynie. Dwie czaszki noszą bowiem ślady zagojonych ran po trepanacji. Ludzie ci przeżyli operacje, zmarli znacznie później. Być może pacjentów odurzano dymem z palonych liści konopi indyjskich, bowiem archeolodzy znaleźli w ziemi nasiona tej rośliny.
źródło: Polskie Radio / Odkrywcy.pl / Pomorska.pl
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie