Dziś jest:
Sobota, 21 maja 2022

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.
/Albert Einstein/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CZY SIŁĘ MEDIALNĄ KORONAWIRUSA MOŻNA PORÓWNAĆ (POD WZGLĘDEM ILOŚCI KOMENTARZY) Z PRZYSZŁYM, OFICJALNYM POJAWIENIEM SIĘ OBCYCH NA ZIEMI?
Pt, 27 mar 2020 20:36 komentarze: 8 czytany: 4116x

Droga Fundacjo,

Biorąc pod uwagę, że mamy w tej chwili do czynienia z sytuacją bez precedensu w czasach, w których zdecydowanej większości z nas przyszło żyć, nurtują mnie aż dwa krótkie pytania:
1. Czy Waszym zdaniem oficjalne okazanie się przedstawicieli obcej cywilizacji na naszej planecie byłoby bardziej, czy mniej komentowanym wydarzeniem w stosunku do tych związanych z istniejącą pandemią? (Całkowicie hipotetycznie, już chyba nie raz wypowadaliście się, że do takiego kontaktu jeszcze długa, o ile w ogóle możliwa droga)
Dziękujemy za przesłanie pytania. Odpowiedź w sprawie kontaktu z obcymi jest oczywista i wielokrotnie była przez nas podejmowana - na taki kontakt nie ma najmniejszych szans, dopóki planeta jest podzielona na 195 zagonów, z których niektóre są rządzone przez lokalnych watażków (według ONZ na świecie istnieje 195 państw). Jednoczenie się ludzi i pojawienie się planetarnej świadomości to proces długotrwały i niestety bolesny. Koronawirus bez dwóch zdań jest wydarzeniem, które przyspieszy pojawienie się świadomości, że jesteśmy istotami zamieszkującymi bardzo małą planetę.Naszym zdaniem proces uzyskiwania planetarnej świadomości ludzkości zajmie jeszcze kilkaset lat najmniej. Koronawirus doprowadzi wielkie zbiorowości na Ziemi do poziomu barbarzyństwa, będzie odrodzenie nacjonalizmów w najgorszej, najbardziej drapieżniczej wersji, które bez dwóch zdań doprowadzą do wojny, gdyż nacjonalizm w prawdziwej wersji (nie tej "light", która jest obecnie) zawsze prowadzi do wojny, bo wokół "są wrogowie". Po takiej wojnie dopiero musimy osiągnąć poziom całkowitego wyczerpania naturalnych zasobów, w tym ropy naftowej, której obfitość jest największym przekleństwem naszej planety. I wtedy dopiero pojawi wśród ludzi to,co my nazywamy właśnie "planetarną świadomością". Powtarzamy - to jeszcze kilkaset lat przed nami do tego momentu. I jedna uwaga - czy pamiętacie świat z roku 2019? Nowe samochody o coraz mocniejszych silnikach, wielkie stadiony wypełnione ludźmi, całkowity hedonizm (radość z życia za wszelką cenę nawet kosztem innych żywych istot) - jest wielce prawdopodobne, że ten świat już nie wróci.

2. Czy uważacie, że bieżące tragiczne wydarzenia już niebawem przyczynią się do zmniejszenia bezwzględnego konsumpcjonizmu na rzecz skłaniania się ku pozytywnym wartościom duchowym?

Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź!Nie. Koronawirus doprowadzi do nieprawdopodobnej nędzy miliardy ludzi na Ziemi - to już jest jasne, ale jego przewrotność jest na tyle niezwykła, że paraliżuje świat i gospodarkę, ale zabija umiarkowanie i nie bezpośrednio, lecz pośrednio. Prawdopodobnie obecna wersja koronawirusa jest jedynie próbą generalną. Jeśli jednak wirus zmutuje (o czym cały czas mówią naukowcy) i jego śmiertelność sięgnie wyników np. czarnej ospy w czasach Śreedniowiecza, czyli przekroczy 90 procent, wtedy bez dwóch zdań będzie to dla ludzkości wydarzenie, które musi obudzić duchowość na Ziemi. Proszę pamiętać, że według obcych cywilizacji odrodzenie duchowe na planetach barbarzyńskich (a do takiej się zaliczamy) pojawia się nie w efekcie ewolucji, ale dramatycznych i niezwykle bolesnych wydarzeń o zasięgu globalnym. Teraz mamy okazję obejrzeć jedynie próbę generalną takiego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź choć częściowo była zadowalająca.

[...]
Szanowna FN,
Czy obecna sytuacja nie zagraża Waszej działalności? Napiszcie więcej, jaki macie plan działań na ten straszny czas? moim zdaniem ta upiorna pandemia dosłownie demontuje świat kawałek po kawałku (załączam grafikę z NYTimes)
Pozdrawiam
[...]
Proszę Państwa, sytuacja jest bardzo, bardzo poważna i każdy z nas może za chwilę runąć w nieznaną przepaść. Mamy rodziny, mamy firmy, jesteśmy gdzieś tam zatrudnieni i za chwilę możemy nie mieć pracy, a niektórzy z nas także środków do życia. A więc jest identycznie jak w przypadku 97-98 procent ludzi w Polsce, którzy za chwilę zmierzą się z potężną falą tsunami w gospodarce, które zmiecie prawie wszystko.

Ludzie nie są do końca świadomi tego, co się stało skupiając się na koronawirusie, tymczasem on jest tylko zapalnikiem do prawdziwej hekatomby. Ona dopiero eksploduje i jej podmuch także dojdzie do okrętu Nautilus -  nie ma innej możliwości. Mogą być okresy bez żadnych publikacji (przez np. miesiąc i dłużej), mogą być inne rzeczy, które nawet teraz nie przychodzą nam do głowy, gdyż brakuje wyobraźni. Jedno jest bardzo pozytywne - Fundacja Nautilus jest od samego początku prowadzona bez żadnych honorariów, nikt nie pobiera pieniędzy, nikt z niej "nie kupuje dla siebie nawet jednej bułki". Zero! Jedyne koszty to serwer, opłaty za domeny, opłaty za samochód NAUT-Mobile, sprzęt i inne tego typu rzeczy. Stąd nawet całkowity brak pieniędzy nie spowoduje żadnych konsekwencji, bo na koncie mamy zebraną "żelazną rezerwę" na opłaty. Jesteśmy gotowi na nadejście tej strasznej fali...

Zobaczcie, jak w internecie ludzie prowadzący np. witryny na youtube o tematyce zbliżonej do naszej w ostatnich dniach praktycznie codziennie dają nowe materiały ze swoimi monologami, choć wielu z nich naprawdę nie ma wiele ciekawego do powiedzenia... ;) Dlaczego w ostatnim okresie są tak bardzo płodni? Bo... oni z tego żyją - dochody z reklam np. w serwisie youtube to dla nich "być albo nie być". Patrząc z tego punktu widzenia jesteśmy w sytuacji naprawdę komfortowej. Jedynie prosimy o wyrozumiałość, jeśli nagle w serwisie przez jakiś czas nie będą ukazywać się wiadomości. Mamy nadzieję, że tak nie będzie, ale... uwierzcie nam - idzie straszny czas. Koronawirus jako choroba jest najmniejszym problemem ludzkości. Fala tsunami zacznie się od gospodarki, a będzie związana z pojawieniem się "Czterech Jeźdźców Apokalipsy" (szykujemy o tym oddzielny tekst).


Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 31 mar 2020 13:42 | ocena: -1

sidhartha | Załogant

dlaczego fundacja z góry zakłada że ziemia to planeta barbarzyńska?ma bzika na tym punkcie czy co?moim zdaniem nasza planeta osiągnęła mistrzowskie wibracje :)
jedyny problem jaki widzę jest taki że ludzie wywołają 3 WŚ.
ale szanse na to są raczej znikome.co do kosmitów najbardziej podobni do mas są chyba plejadanie.tyle że oni już dawno osiągnęli 72 poziom.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 31 mar 2020 15:17 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@sidhartha, Witaj.... nie bardzo rozumiem, Ziemia z nami osiągnęła mistrzowskie wibracje ?! żarty sobie strugasz ? W całej historii Ludzkości nie było roku, żeby nie było wojen, bijatyk itp. Traktowanie Zwierząt przez ludzi jest też mistrzowskie ? Chłopie ogarnij się lub id do lekarza bo coś wydaje mi się, że dopadła Cię schizofrenia paranoidalna.

Pon, 30 mar 2020 19:37 | ocena: -2

bialy1 | Załogant

Na trudne czasy polecam "Bóg Ojciec mówi do swoich dzieci" wystarczy wpisać w google oraz "Tajemnica Szczęścia" - modlitwa, też wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nie będę podawał linków. Niech Bóg błogosławi każdemu kto to czyta.

Pon, 30 mar 2020 12:56 | ocena: + 3

magdakowalska48 | Załogant

"na taki kontakt nie ma najmniejszych szans, dopóki planeta jest podzielona na 195 zagonów" na oficjalny kontakt nie. nieoficjalny byl juz dawno

Nie, 29 mar 2020 04:27 | ocena: + 1

Caoii | Załogant

Jeślibyście z powodu problemów wynikłych z epidemii i krachu w gospodarce nie mieli czasu zajmować się serwisem tak jak obecnie to ja mogę pomóc poogarniać to i owo na stronie, albo nawet czasem napisać jakiś artykuł (niekoniecznie jako Fundacja Nautilus, może powinna pojawić się jakaś specjalna kategoria ,,artykuły napisane przez czytelników''?)

Sob, 28 mar 2020 19:38 | ocena: + 1

wojorzel | Załogant

Witam!
Cieszę się, że jest coś takiego jak Nautilus! To faktycznie światełko na wzburzonym morzu! Skoro uważacie, że idą ciężkie czasy to jak tu się zabezpieczyć i jak się przygotować? W banku nie trzymać pieniędzy? Kupić zestaw czy plecak do przetrwania? Generator prądu na paliwo lub tworzony pracą nóg ;)? Jakieś sugestie?

P.s. Tu coś dla otuchy: według przepowiedni Ks. Klimuszki najlepiej być w Polsce podczas gdy na świecie będzie źle.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 28 mar 2020 20:39 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@wojorzel, Witaj ...przed wojną lub Światowym chaosem nie ma złotego środka...nie zgromadzisz wystarczającej ilości jedzenia czy wody..możesz tylko odwlec czas w którym nastąpi koniec.

Pt, 27 mar 2020 21:55 | ocena: + 2

HARAKIRI | Załogant

Katastrofę obcego obiektu w Roswell zatuszowano raczej pod presją obcych jak sądzę po lekturze serii nollpresu i wielu innych publikacji o ufo. Obce cywilizacje są zadomowione na Ziemi i absolutnie unikają oficjalnego kontaktu. To wiązało by się z obopólnym prawem. To możecie, tego nie, zgłaszaniem każdej wizyty oraz raportowanie Ludziom. Taka formuła zapewne wykluczyła by wiele niecnych sprawek obcych. Wzięcia, zapładnianie i usuwanie embrionów ludzkich w znanym tylko im celu, wpływanie na zdarzenia historyczne, instalowanie implantów realizujących nieznane do końca Ludzkosci cele,notoryczne szpiegowanie itd. Łatwiej za kilka błyskotek danym tubylcom przekonanym o własnej nadludzkości, uzyskać całkowita swobodę w ingerencji. Wiele spraw jest ukrytych i powinniśmy dochodzić prawdy zimną racjonalna analizą. Jak jesteśmy technologicznie daleko świadczy obecny problem z wirusem. Ile informacji genetycznej jesteśmy w stanie odczytać ? Dwa, trzy procent ? O czym mowa. Obecna sytuacja weryfikuje system wartości i powoduje refleksje na temat podstawowych celów istnienia. Kto ma wybłagać u Boga cofnięcie dopuszczonej pandemii ? Co zrobiono z nauczaniem Chrystusa ? Papież No.1 or No.tfu ? Księża pławiący się w bogactwie, sodomii , pijaki, dziecioroby udające śfintych ? Dla każdego infekcja może być końcem etapu. Może pora być zamiast mieć ???

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.