Dziś jest:
Sobota, 21 maja 2022

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.
/Albert Einstein/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

DLACZEGO NIE WIERZYCIE W WYBUCHY W TUPOLEWIE?
Pt, 10 kwi 2020 07:03 komentarze: 53 czytany: 6173x

[…] Szanowna FN, Moja koleżanka uczestniczyła jako studentka w wykładzie jednego z waszych kolegów z Fundacji Nautilus i on został zapytany po wykładzie o Smoleńsk i podobno bardzo długo i bardzo ciekawie analizował poszczególne tezy o wybuchach w Tupolewie udowadniając, że nie było żadnych wybuchów. Antoni Macierewicz wiceprezes partii rządzącej właśnie kilka dni temu powtórzył na antenie Radia Maryja, że były dwa wybuchy na pokładzie Tupolewa, czyli nawet o jotę nie zmienił tego, co tworzy tak zwany mit smoleńskiego zamachu. Czy możecie odpowiedzieć na pytanie o te wybuchy. Nie chodzi mi o to, dlaczego uważacie teorie o zamachu za bzdurę, bo wiem, że nie macie za dużo czasu na odpowiedzi, ale napiszcie o tych wybuchach. Dlaczego uważacie, że ich nie było?Wśród naszej załogi są piloci wojskowi, którzy w sprawie Smoleńska wiedzą naprawdę bardzo dużo i ich ocena dla teorii zamachowej jest jednoznaczna. Nie chcemy rzeczywiście o tym długo się rozpisywać z wielu powodów, ale sprawę tych słynnych wybuchów przecina jednoznacznie badanie zwłok. Kiedy w samolocie wybucha bomba (niezależnie, w którym miejscu maszyny) powstaje przez ułamek sekundy ogromne ciśnienie w samolocie, który jest przecież szczelną i zamkniętą rurą. To sprawia, że pękają bębenki uszne osób wewnątrz samolotu. Ani jedna osoba nie miała żadnych uszkodzeń tego typu, co oznacza w sposób jednoznaczny, że żadnych wybuchów nie było. Na koniec zapisu rozmów w kokpicie rozlega się przeraźliwy okrzyk „k….!” i następnie słychać trzask uderzenia samolotu i następnie przeraźliwy krzyk osób z kokpitu (mamy taki zapis), co jest zupełnie niewyobrażalne. Nie ma bowiem takiej możliwości, aby ludzie z uszkodzonymi bębenkami tuż po wybuchu mogli wypowiedzieć jakiekolwiek słowo… Takich spraw są setki. W ogóle nie ma o czym mówić. Ta sprawa powinna być oddzielona od polityki, ale niestety w naszym kraju przedstawianie swojego zdania w sprawie Smoleńska jest niczym jednoznaczna deklaracja polityczna. I to jest dramatem Polski. Niestety - nie jedynym.

Zapis rozmów z kokpitu poniżej.
[...] Dzień dobry!

Droga Fundacjo Nautilus,
Przed wczoraj odbył się bardzo ciekawy wywiad, który był nadawany na żywo na kanale London Real na YouTube.
Podczas transmisji na żywo, wywiad został zdjęty. Gdy London Real postanowiło umieścić cały wywiad na swoim kanale, YouTube zablokował ten film. Mało tego, platforma Vimeo gdzie również można udostępniać filmy, też zablokowała ten materiał.
Proszę Was o jedno zanim zaczniecie komentować że to terorie spiskowe, że bzdury i nie trzyma się kupy... obejrzyjcie ten wywiad. Niestety tylko po angielsku.
Wywiad był udostępniony na Facebook'u skąd również został usunięty. Nie wiem ile prawdy jest w tym wywiadzie, ale bez powodu ten materiał nie był by tak blokowany. Gdy odbywała się emisja tego wywiadu na żywo, był on na drugim miejscu wg liczby oglądalności tego dnia na YT. Proszę Was, obejrzyjcie. Co z tym dalej zrobie to wasza sprawa.

Mimo wszystko chciałbym Wam podziękować za to co robicie. Czytam Was prawie codziennie.

Oto wywiad:

https://www.davidicke.com/article/567418/david-icke-live-london-real-today-330pm-uk

Udało mi się go ściągnąć na telefon. Nie wiadomo czy nie będzie dalej blokowany.

Pozdrawiam!

[…]Poniżej odpowiedź naszej koleżanki na tego e-maila.


Witamy,
Dziękujemy za wiadomość. Kilka lat temu Dawid Icke publicznie wypowiadał się o tym, jak to jego ‚sprawdzone źródła’ zdemaskowały Smoleńsk jako spisek „wiadomych sił”.
W naszych szeregach są piloci, w tym jeden z tego nieszczęsnego 36 Pułku Lotnictwa, który po przesłuchaniu zapisu z kokpitu powiedział, że gdyby do tej katastrofy nie doszło trzeba by powołać komisję, dlaczego do niej nie doszło.
Kiedy obejrzał wywiad z Icke na temat Smoleńska powiedział na temat tego pana i jego źródeł kilka słów, ale są one tak niecenzuralne, że nie dadzą się cytować. Od tego czasu uważamy p. Icke za… i niestety znów muszę tylko wykropkować.
My jesteśmy niszowym portalem, kierujemy przekaz do małej grupy osób, każdy tekst czyta ok. tysiąca osób, nawet mniej - nasz wpływ na świadomość ludzi w Polsce jest bliski zeru. Ale są serwisy na youtube, w których królują teorie uważane przez nas za … (i także to wykropkuję), które słuchają z wypiekami dosłownie setki tysięcy w Polsce.
Proszę z nimi nawiązać kontakt i ich informować o kolejnych ustaleniach p. Icke’a, choć nawet to jest zbyteczne, bo właśnie wszystkie o tym wywiadzie trąbią na lewo i prawo. ;)
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
[…], FN


I jeszcze jedno pytanie "z demonem w tle". ;)

 


From: […]
Sent: Thursday, April 9, 2020 10:10 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: REGUŁY ŻYCIA

Witam,

W ostatnim materiale przedstawiacie Państwo relację dziecka.  Jest tam ciekawy fragment:
" XX. To znaczy on tak powiedział, że Bóg to jest … ja to panu prześlę, mam to nagrane, poszukam.  Bóg to jest ten, co rządzi wszystkimi duchami. Ale mówi, duchy to są różne. Bo są dobre duchy i złe duchy. Ale on mówi – ja wiem jak to działa – zły duch zawsze wygra. Chyba , że… on opisuje to tak filozoficznie jak na swój wiek to wszystko. Opowiada…"

"Zły duch zawsze wygra." Trochę niepokojąco to brzmi. Czy Redakcja Nautilusa ma może coś więcej na ten temat? Czy dziecko wyjaśnia czemu zły duch zawsze wygrywa? Trochę to pachnie Archontami często pojawiającymi się w regresjach hipnotycznych lub może nawet opętaniem...
--
Pozdrawiam serdecznie

[…]Wie Pan, co jest ciekawe? W naszych wykładach o „życiu po śmierci” bardzo często używamy sformułowania „zły duch zawsze wygrywa”. W jakim znaczeniu? Kiedy ostrzegamy przed zabawami w wywoływanie duchów i tablice „Ouija”. Zawsze bowiem jest tak, że zamiast dobrych duchów, które przywołują bawiący się ludzie przychodzą duchy złe, które są akurat w pobliżu. I taki zły duch zawsze wygrywa. Ale to jest uwaga na marginesie.

Wracając do Pana pytania – determinacja ludzi zakochanych na zabój w jakieś teorii jest taka, że są oni gotowi uchwycić się jednego słowa, zdania, jakiegoś drobiazgu, który biorą w rękę i jak maczugą wymachują przekonując, że to jest dowód, że jednak mają rację.
Podobnie jest z reinkarnacją. Jeśli ktoś w ogóle nie bierze po uwagę ani zebranych przez nas historii reinkarnacyjnych, ani tym bardziej zagadnienia „dziecka umierającego bez grzechu na raka w wieku trzech lat” (co naszym zdaniem jest dowodem na reinkarnację), to trzeba szukać czegokolwiek.
Od lat dostajemy jeden argument – jest jedno życie, potem sąd, potem raj, piekło lub czyściec. Mówicie o reinkarnacji? A… to znaczy, że przejęły was w swoje łapy demony, bo one to wszystko wymyśliły. To jedno zdanie wypowiedziane przez to dziecko pewnie przez takich ludzi byłoby natychmiast uznane za dowód, że „to wszystko demony”. Wcześniej było o Antonim Macierewiczu i jego komisji. Tam jest taka sytuacja, że jak coś im się nie zgadzało i wykazywało, że nie było żadnego zamachu, to wtedy wstawiali wybuch. W ten sposób w grę zaczęło wchodzić nawet kilkanaście wybuchów, bo one właśnie były wstawiane wszędzie tam, gdzie dowody rzeczowe jednoznacznie pokazywały uszkodzenia samolotu na skutek uderzenia w ziemię. W tej sprawie jest tak samo. Coś nie pasuje? A, to wstawimy „demona” i sprawa załatwiona, a nikt z demonami nie dyskutuje. Tak ten mechanizm działa.


Komentarze (53)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 14 kwi 2020 00:07 | ocena: + 7

green | Załogant

Gorki73, jak zauważyłeś, mam krytyczny stosunek do tego wszystkiego co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej. Jednak mimo wszystko nie mam najmniejszego zamiaru (ani ochoty) aby prawić tutaj morały i kogokolwiek pouczać. Wychodzę z prostego założenia, że każdy, bez względu na poglądy, ma prawo mieć własne zdanie, nawet jeżeli jest ono z mojego punktu widzenia np. głupie. Jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza i uważa, że jest inaczej, to ja to z założenia szanuję i akceptuję. Jednocześnie tego samego oczekuję od drugiej strony... I nawet jeżeli zostanę skrytykowany, staram się to przyjąć na klatę, przemyśleć wszystko (bo może mają rację?) i iść dalej. Po prostu! Życie nauczyło mnie tego aby mieć do wszystkiego i wszystkich dystans. Uwierz mi, nie ma najmniejszego sensu przekonywać innych do swoich racji. Jak przyjdzie odpowiedni czas to może to wszystko zrozumieją. A jak nie to trudno! Świat się od tego nie zawali! Pozdrawiam wszystkich załogantów... również tych którzy "obdarowali" mnie minusami :) Trzymajcie się ciepło!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 kwi 2020 02:46 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@green, Masz racje i szanuję to co powiedziałeś, tylko nurtuje mnie jeden szkopuł w tym wszystkim, czy nam, jako istotom myślącym (tu chcę podkreślić, że mam na myśli wszystkich ludzi na Ziemi) wypada przechodzić obojętnie wobec oszustw, krętactwa, prostactwa i wszelkiej niesprawiedliwości na tym Świecie, nie wspominając jeszcze o tym co co robimy naszym mniejszym Braciom !? Moim skromnym zdaniem nie, bo nie żyjemy tu tylko dla siebie i dla naszych często egoistycznych pobudek i zachcianek. Wiem Świata, nie jestem w stanie zmienić, ale nie poddaję się-to jest silniejsze ode mnie ! Pisząc różne rzeczy nie tylko te o katastrofie liczę, że może ktoś zastanowi się nad tym, że je np. mięso. Czy warto? myślę, że tak! Czy zapatrzonemu człowiekowi w jakieś ideologie bez pokrycia nie warto spróbować wytłumaczyć pewne rzeczy, które go niszczą lub które go zamykają lub izolują w pewnym sensie w jego życiu? -najczęściej nawet nie wie o tym...... myślę, że warto ! W każdym razie dziękuje za rozmowę i odwagę, że podjąłeś ten trudny w Polsce temat jakim jest Smoleńsk. Pozdrawiam serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 kwi 2020 08:49 | ocena: + 3

green | Załogant

@Gorki73, Czy pamiętasz tego Amerykanina który nie tak dawno wystrzelił się rakietą aby dowieść, że ziemia jest płaska? On również był święcie przekonany o słuszności swoich poglądów. Gotowy był nawet zaryzykować własne zdrowie i życie aby udowodnić sobie i innym, że ma rację. Na nic zdały się lata edukacji i nieustanne tłumaczenia jak bardzo się myli. Dla niego ziemia była płaska i kropka! Żadna siła nie była w stanie wybić mu tego z głowy. Czy w tak skrajnym przypadku, próba przemówienia do jego rozumu ma sens? Śmiem wątpić... Zwłaszcza, że jak już wcześniej wspomniałem, nie zamierzam nikogo na siłę zmieniać. Jeżeli w drugiej osobie nie widzę potrzeby merytorycznej dyskusji i zrozumienia to najzwyczajniej w świecie odpuszczam. W DIALOGU (bo o nim tu chyba wszystkim chodzi) najważniejsze nie jest przekonanie innych do swoich racji ale przede wszystkim próba wymiany myśli miedzy stronami. Poza tym, każdy człowiek, przynajmniej w teorii, ma rozum i wolną wolę i dla mnie jest to świętość - nie mam zamiaru w to ingerować. Również dziękuję i pozdrawiam! - oczywiście bez względu na poglądy ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 kwi 2020 15:50 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

@green, Witaj Green bardzo dobry przykład z Tym Amerykaninem w zasadzie nie wiadomo co Tym nieszczęśnikiem kierowało ? nie mógł przecież być takim do końca głupkiem bo przecież, wtedy rakiety by nie chciał zbudować, ale czy to ważne jest teraz. Poniósł największą cenę za swoje poglądy -widziałem ten filmik był to dla mnie szok jak można się na takie coś pisać!

Pon, 13 kwi 2020 20:55 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam ponownie Załogantów i zarazem wzywam do "pojedynku" na merytoryczne argumenty w sprawie Katastrofy/Spisku Smoleńskim ! Szczególnie zapraszam wszystkich "mistyków" oraz wszystkich wyznawców teorii spiskowych aby nie bali się stanąć oko w oko ze mną do tegoż pojedynku na tematy jak mniemam doskonale WAM znane. Proponuję następujący plan turnieju a mianowicie zmierzymy się, powtarzam oko w oko na temat: 1) wybuchających parówek, 2) sztucznej mgły, 3)broni elektromagnetycznej, 4) dwóch ładunków wybuchowych - umieszczonych w skrzydłach samolotu a na koniec zkończenie turnieju proponuję teorię o celowym wprowadzeniu w błąd całej Załogi Polskich Pilotów przez Rosyjskich kontrolerów lotu - podczas podchodzenia do lądowania. Decyzję, wprawdzie szaleńczą z mojej strony podjąłem dlatego, ponieważ widzę, że część z WAS ma za małe "jaja" żeby coś mądrego napisać a jedynie co potraficie to napisać " wydaje mi się" -co jest już swoistym intelektualnym wyzwaniem dla niektórych z WAS, ale lepszym niż dawanie bezpłciowych "-" Na koniec chciałbym WAM Wszystkim powiedzieć co myślę o tym z punktu widzenia mojego pojmowania śmierci, że każda tragedia czy to robotnika na budowie, czy to prezydenta lecącego w trakcie pracy na obchody, jest dramatem dla ich rodzin ich bliskich, z tą różnicą że jeden pozostawia bliskim marne odszkodowanie z ZUSu i leży na zwykłym cmentarzu, a drugi leży obok Królów a jego bliskim wypłacane są milionowe odszkodowania. Wobec Karmy czy jak kto woli BOGA jesteśmy równi i każdemu jest przypisane inne przeznaczenie-związane przypuszczalnie z poprzednim wcieleniem. Na tym kończę i czekam na bynajmniej jednego śmiałka, który podniesie rękawicę rzuconą przezemnie.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Wt, 14 kwi 2020 14:54 | ocena: + 5

Christian_Edwardson | Załogant

@Gorki73, Temat wybuchów wziął się chyba z opowiadania montażysty Wiśniewskiego, który stał w oknie i jak zeznał usłyszał ryczący samolot i coś co przypominało wybuch, czy dwa wybuchy, po czym jak pies ogrodnika pobiegł z kamerą przez bagno na miejsce i kręcił to, co pozostało z samolotu (wtedy jeszcze nie wiedział że to nasz) i dalej zeznał że ognia tam nie było wielkiego. Po czym go wyprowadzono, a sprzęt zarekwirowano. Doskonale było widać mgliste powietrze, tylko tu trzeba dodać że to co wystarcza spacerującemu człowiekowi do obserwacji terenu w porównaniu z tym co widać przy prędkości kilkaset km/h to dwie różne rzeczy. Tego spiskowcy nie biorą pod uwagę. Nie chcę tu wysuwać oskarżeń, ale do katastrofy moim zdaniem przyłożył rękę pilot Jaka 40, mówiąc jest pi.....ato, ale możecie próbować, bo mi się udało. Do twojej listy dorzuciłbym pkt.5) brzoza - drzewo które powinien samolot ściąć bez problemu. To że PO z PiS-em nie przepadają za sobą to wiadomo, a ta katastrofa i wszystko co się wokół niej dzieje tylko pogłębia ten podział i o to chodzi jednym i drugim. A Rosja mając skłóconego wewnętrznie, czyli słabego sąsiada jest na wygranej pozycji. W tym celu przetrzymuje zwłoki samolotu tłumacząc się toczącym się śledztwem. Kto tego nie widzi, temu okulista już nie pomoże.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 kwi 2020 16:25 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Christian_Edwardson, Już myślałem, że Tym śmiałkiem, który podniósł przeze mnie rzuconą rękawicę jesteś TY Czcigodny Christianie....ale widzę, że nie....czekam dalej na Tego śmiałka, który się odważy to zrobić. Ps. zapomniałem rzeczywiście o brzozie -to byłaby znamienita potyczka. Pozdrawiam Cię ;)

Wt, 14 kwi 2020 17:20 | brak oceny

Ojtam | Załogant

@Gorki73, Synku po twoich żałosnych komentarzach, które obnażają twoj poziom intelektualny, zaproszenie do merytorycznego pojedynku brzmi jak słaby żart. Emeryturę ci Jarek zabrał, że tak jadem plujesz.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Wt, 14 kwi 2020 17:49 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Ojtam, @Ojtam, No to Stan ! Waszmość Pan włada językiem jak cepem !

Wt, 14 kwi 2020 18:50 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@Ojtam, Witam Cię ponownie, chciałbym Ci przypomnieć, że my tu na pokładzie jako zwykli/niezwykli załoganci mamy odgórnie przykazane od Jaśnie Kapitana Roberta i Jego Szlachetnej Świty Oficerskiej nakaz zwracania się do drugiego z szacunkiem tzn. najczęściej komunikujemy się do siebie przez duże litery. Czyli piszemy Ci, Ty ... użyty zwrot Synku nie jest zbyt grzeczny i w niektórych stronach Świata, gdzie wychowali się co niektórzy Załoganci może być odebrany pogardliwie. Pozdrawiam Cię serdecznie, życząc abyś Sobie te prawdy przyjął do serca i obyś Sobie i innym nie zaszkodził ;)

Śr, 15 kwi 2020 07:10 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

@Ojtam, Witam Cię załogancie. Cieszymy się Wszyscy że mamy kolejnego nowego załoganta. W nawiązaniu do Twojej odpowiedzi jaką udzieliłeś już pierwszego dnia załogantowi Gorkiemu to muszę przyznać szczerze że przegiąłeś pałkę. Ja osobiście nigdy bym nie nazwał kogoś SB-kiem. Przecież nie znasz tego człowieka a wygadujesz bzdury. Mogłeś przecież w inny sposób odpowiedzieć na komentarz. Skąd wiadomo czy Ty sam nie straciłeś pracy a może Ciebie spotkała nieprzyjemna historia z emeryturą. Ja o to nie pytam. Jeżeli tak to Ci współczuję. Wszyscy w Fundacji jesteśmy po to by się wspierać i sobie pomagać bo taka jest nasza rola na okręcie którym płyniemy. To co powiedziałeś naszemu załogantowi będzie przez nas zapamiętane. To boli. Nie należy obrażać ludzi których osobiście nie znamy . Wiemy natomiast jaki wkład wnoszą do Fundacji Nautilus i takim właśnie jest załogant Gorki73. Pamiętaj, że czytają nas tysiące osób i dla mnie jest czymś niedopuszczalnym by w ten sposób potraktować jednego z nas. Wszyscy wiemy że różne są koleje naszego losu, każdy ma jakąś swoją życiową historię ale każdy z nas jest człowiekiem któremu należy się szacunek. Nie ma miejsca w Fundacji na szkalowanie ludzi, poniżania ich i obrażania. Ale przecież w komentarzach możemy mieć różne zdania i o to w tym chodzi by to pokazać pod kolejnymi artykułami. Myślę, że lepiej kogoś przeprosić za niefortunne słowa niż brnąć dalej. Pamiętaj że każdy jest tu mile widzialny i ten młody czy również ten starszy wiekiem załogant bo w życiu liczy się człowiek i jego pozytywne podejście do świata. Pozdrawiam

Pon, 13 kwi 2020 13:37 | ocena: -2

green | Załogant

W kwestii katastrofy jedni kierują się (niestety) wiarą i z uporem maniaka tworzą jakieś pokraczne wizje wybuchów, spisków, zamachów... Inni natomiast wolą kierować się WIEDZĄ która niestety może być dla co poniektórych, zwłaszcza z przyczyn politycznych, bardzo niewygodna i trudna do przyjęcia. W myśl zasady - "Jeśli fakty przeczą mojej teorii, tym gorzej dla faktów", politycy i wyznawcy jedynie słusznej partii tworzą jakąś alternatywną rzeczywistości opartą na domysłach, uprzedzeniach i teoriach spiskowych. Jeżeli ludzie nie zerwą się ze smyczy polityków i partyjnych demagogów, jeszcze długo w Polsce będziemy unosili się w oparach groteski i absurdu.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Pon, 13 kwi 2020 15:16 | ocena: -4

Gorki73 | Załogant

@green, Święta prawda o czym piszesz, tylko uważaj, bo zaraz posypia się gromy na Ciebie w postaci "-" i to bez żadnych uzasadnień :) . Zawsze mówiłem, że wiedzę zdobywa się ciężką pracą w szkole, w życiu itd...co niektórzy, żeby obejść tą wymagającą intelektualnego wysiłku ścieżkę wolą iść na "skróty" i słuchać "wybrańców narodu" bez żadnej dozy krytycyzmu do ich "objawień" lub chorej jazni. Polecam niektórym załogantom książkę Andrzeja Dragan " Kwantechizm" nie milić z Katechizmem :), gdzie Autor, ceniony naukowiec, wykazuje czym dzisiaj jest nauka i jak umysł nawet naukowców może podążać na manowce. Dlatego czasami wypowiedziami na naszym Okręcie i w życiu poza nim czuję się jak "outsider" lub banita. Ktoś kiedyś powiedział: że "prawda nawet jak ją zabetonujesz to tak wyjdzie na jaw" i tego się póki co trzymam. Pozdrawiam Cię, bardzo serdecznie.

Pon, 13 kwi 2020 18:23 | ocena: -7

Gorki73 | Załogant

@green, Mówiłem Ci green wyznawcy teorii spiskowych się obudzili ! Niech "walą" bez zastanowienia się ! Wierzą w te brednie od Macierewicza i spółki i to jest najważniejsze dla nich !! ..."prawda w oczy kole". Ciekawe kiedy amunicja się Im skończy? ...przewiduję, że wtedy kiedy przywódca "duchowy" odejdzie na już tak zasłużona emeryturę i odciąży budżet państwa przez swoją osobistą ochronę, na którą wydaje 100tys miesięcznie :) i to z ich podatków - to mnie najbardziej bawi ! A może wtedy kiedy stracą pracę lub 500+ lub 13 emeryturę lub zabraknie pieniędzy na leczenie w służbie zdrowia ! Pozdrawiam Cię serdecznie trzymaj się...niech wala dalej :)

Pon, 13 kwi 2020 19:39 | ocena: -4

Gorki73 | Załogant

Green Może te "minusy" dają "roboty" zaprogramowane przez Komitet Centralny Biura Poselskiego Jarosława pod egidą MON lub jaśnie Oświeconej komisji śledczej Antoniego ? Widzę, że technologia jeszcze nie jest w pełni opanowana, bo brak jakieś merytorycznej dyskusji, no ale myślę, że i tak zabraknie im "amunicji" Życzę wszystkim Załogantom dającym minusy, bez opamiętania dużo wytrwałości w tym co robicie i zalecam robić sobie przerwy na odpoczynek i czasami wykonać kilka zadań z matematyki lub pograć w szachy, bo to wymaga pewnej dyscypliny i logiki, może się czegoś nauczycie:) Walcie śmiało dalej a prawda Tak wyjdzie niebawem na wierzch. Pozdrawiam

Nie, 12 kwi 2020 14:42 | brak oceny

adrianekleo | Załogant

Dlaczego nie było zamachu? Ktoś posadził za sterami pilota z gónianymi kwalifikacjami i niskim nalotem nie latajacego w warunkach szcególnych, który nie miał pojęcia o topografi terenu wokół lotniska i katastrofa gotowa. To tak jak w wyścigu Paryz-Dakkar posadzić Malysza.

A zwolennikom PIS radzę opierać się w wyciąganiu wniosków na logice faktów, a nie na zasadzie, "czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko". To tylko świadczy o spustoszeniach w mózgu dokonanych przez wprowadzone lekcje religi w szkołach.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 15:20 | ocena: + 3

Orbs222 | Załogant

@adrianekleo, Poza tym wszystko w porządku z tobą? No jak można takie bzdury wypisywać??? Wez się ogarnij człowieku...

Nie, 12 kwi 2020 10:32 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Z publikowanych licznie zapisów rozmów z "wierzą" kontroli, wynika że "zamachowcy" pięć razy namawiali/prosili załogę by odleciała bo nie ma warunków do lądowania. Ale gdzie tam, Polak potrafi latać na...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 10:48 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

@-relatysta, tak masz rację mówili, że nie ma warunków do lądowania...ale czy ta argumentacja trafi do "pislamistów" wątpię, oni mają skażony umysł większym g...nem niż ten cały koronawirus...pozdrawiam Cię, Załogant "gorszego" sortu.

Nie, 12 kwi 2020 10:06 | ocena: -1

Gorki73 | Załogant

Załoganci Nigdy bym nie przypuszczał, że wśród załogi naszego okrętu jest tylu zwolenników ideologii PISu ! dajecie minusy bo nie umiecie nawet tego rzeczowo uzasadnić to jest żenujące. Zadaję sobie pytanie czy człowieka naprawdę można kupić za tak niewiele... za 500+ i obietnice wzięte z gruszki na wierzbie... Koronowirus jest problemem ogólnoświatowym, ale stan umysłu niektórych sprzedajnych, egoistycznych Polaków również. Z tego nic dobrego nie będzie. Dalej napieprzajcie na tych z "gorszego" sortu, ale potem nie płaczcie, że wam do pierwszego nie starcza i Wasze dzieci będą musiały emigrować lub spłacać te wszystkie obietnice ….czas pokaże kto miał racje i to niebawem.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 11:42 | ocena: + 3

cicinho | Załogant

@Gorki73, przestan po co mieszasz do tego polityke i uzywasz tego typu zwrotow jak pislamisci psychicznie chory antoni i wyznawcy pisu - to tylko swiadczy o Twoim poziomie - sam sprowadzasz sie do pozycji nizszego gorszego sortu i po co? Poprawila Ci sie samoocena ? Czy wtedy Twoje wywody maja wiekszy sens i posluch ? Zarzucasz mi ze mowie ze byly wybuchy - ja nigdzie tego nie napisalem! Albo masz trudnosci z czytaniem ze zrozumieniem albo chcesz zeby swiat byl taki jaki chcesz zeby byl. Przeczytaj jeszcze raz to co napisalem i sprobuj sie do tego odniesc merytorycznie, bez wyzwisk i mieszania do tego polityki. Inaczej to nie ma sensu... ruski sie ciesza a Polacy kloca sie bo jeden cos zaslyszal a drugiemu sie wydaje ze jest madrzejszy niz ten drugi. I tak od 10lat...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 12:36 | ocena: -3

Gorki73 | Załogant

@cicinho, Uważam, że to do Was nic nie trafia ! podobnie jak do Islamistów (te słowo ma dwa znaczenia-sprawdz sobie) to co powie Mułła jest święte, podobnie jak Wam powie Jarek jest święte. O gorszym sorcie mówił wasz przywódca "duchowy" zakompleksiony prezes, który na niczym się nie zna chyba, że na historii. Dyskusję i to bez żadnych merytorycznych argumentów prowadzicie Wy-wyznawcy PISu i to jest fakt. To prawda, że Rosjanie cieszą się bardzo (chodzi mi tu o władzę) z tego jak Polska jest rządzona no i dodam, że 100najlepszych agentów rosyjskich nie zrobiłaby tego co Macierewicz ze służbami i armią, pozbawiając ją dobrych i doświadczonych dowódców. Nie przeszkadza mi to, że masz odmienne poglądy, ale nie umiem znieść jak ktoś się wypowiada, że wie lepiej nie patrząc na fakty w postaci nagrań i tego co mają do powiedzenia eksperci i piloci. Gdyby tak miały wyglądać dyskusje naukowe to rzeczywiście trzeba przyjąć, że Ziemia jest płaska. Pozdrawiam

Nie, 12 kwi 2020 06:31 | ocena: + 1

majomir | Załogant

i jeszcze jedno
jak czytam że to był ZWYKŁY wypadek bo Jarosław Kaczyński ,ludzie dajcie spokój sami się ośmieszanie a poza tym to nie był precedens takie zamachy na samolot z niewygodnymi się już zdarzały to nie był pierwszy raz

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 07:26 | ocena: -2

Gorki73 | Załogant

@majomir, Witaj ośmieszasz się przede wszystkim TY. To nie był zwykły wypadek to była katastrofa na własne życzenie ! Posłuchaj najpierw nagrań, wypowiedzi ekspertów - nie tych od psychicznie chorego Antoniego a potem pisz . Wytłumacz mi czy jest to normalne jeśli przyrządy w samolocie mówią mi "pull up" a pilot słucha Pana Błasika, który bezprawnie znajduje się w kabinie pilotów jako ich zwierzchnik i mówi "dacie radę" to co to oznacza wg. Ciebie zamach? czy ignorancję do zaistniałych warunków lotu w trakcie podchodzenia do lądownia. Nawet Fundacja opisała Ci dokładnie jak to wyglądało a TY dalej wierzysz w brednie, które Ci podsyłają Jarosław i spółka. Jeszcze jedno mogę powiedzieć Ci ,co dla mnie jest szokujące i smutne zarazem, że nikomu, nawet komunistom nie udało się tak podzielić narodu jak PISowi co widać doskonale w wypowiedziach na stronach Fundacji.

Sob, 11 kwi 2020 19:07 | ocena: + 6

cicinho | Załogant

Tak jak kilku zalogantow jest pewnych ze zadnych wybuchow nie bylo tak kilku innych moze byc przekonanych ze wybuchy byly. Niestety nie bylo jak do tej pory sledztwa z prawdziwego zdarzenia i przede wszystkim wrak jest w rekach rosyjskich a nie polskich i ze wzgledu na zaniechania poprzedniej ekipy rzadzacej bedzie bardzo trudno nam go kiedykolwiek odzyskac a to przeciez polska wlasnosc. Zaloganci gorki i john wypowiadaja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy i strone rosyjska maja w powazaniu - bynajmniej tak stwierdzam - albo nie znacie historii albo ja ignorujecie - rosjanom czy tez ruskom jakkolwiek by ich nie okreslil nie nalezy wierzyc nawet na krok, wystarczy znac choc troche historii, opinie jakie glosicie uwazam za skandaliczne i nigdy sie z nimi nie zgodze. Reasumujac jesli kiedykolwiek wrak wroci do naszej ojczyzny nalezy go zbadac i ulozyc na szkielecie w przestrzeni- zaloze sie ze polowy czesci nie bedzie - o czym my mowimy, w jednej trumnie byly czesci kilku osob - bylo tak wiele razy i wy wierzycie rosjanom?! Skandal... przepraszam za interpunkcje ale co prawda nie udzielam sie na forum jednak tym razem nie wytrzymalem - musialem to napisac - co prawda tym zalogantom co to twierdza ze wybuchu nie bylo bo tak powiedzieli ruski i tak moje slowa w zrozumieniu tego co tam sie stalo nie pomoga ale moze choc raz sie zastanowia nad tym co wypisuja. Ja nie twierdze ze wybuchy byly albo ze ich nie bylo - nie bylo rzetelnego sledztwa - wiec nie mozemy tego stwierdzic. Wesolych swiat !

Rozwiń odpowiedzi (3)

Nie, 12 kwi 2020 06:12 | ocena: + 1

J_Krakow | Załogant

@cicinho, Przeczytałem ten komentarz i dosłownie szlag mnie trafił, jak kłamstwa głoszone przez szczujnie tego zawistnego, zakłamanego zasrańca z Żoliborza głęboko wniknęły w ludzkie umysły. Po co bredzisz, że nie było "śledztwa z prawdziwego zdarzenia"? A czym do k... nędzy grupa najlepszych polskich prokuratorów zajmuje się pod wodzą prok. Pasionka zajmuje się od 10 lat?!!! Grają w bingo? Prowadzą śledztwo, zarówno prokuratorzy wojskowi, jak i cywilni, które wykazało jednoznacznie, że nie ma jednej (słonie jednej!) przesłanki, że był ten ukochany przez smoleńskich wariatów "wybuch, dwa lub trzy". Bo przecież pisowiec nie może zginąć tak po prostu w wypadku komunikacyjnym spowodowanym butą, arogancją wobec wszystkich zasad i bezczelnością, ale musi "polec w zamachu". Ta bezczelność tego gangu znowu pokazała się dwa dni temu, kiedy cały naród nie może odwiedzać bliskich na cmentarzu, a ta załupieżona sierota wjeżdża odwiedzić grób matki na Powązkach samochodem. Bo on "bez żadnego trybu". I to lądowaniu ku zagładzie też było "bez żadnego trybu". Z tyłu za Protasiukiem stał Błasik, szef calych wojsk lotniczych i najpierw szaleńczo zachęcał "Zmieścisz się... śmiało!", a potem odliczał wysokość "100... 50...". Wszystko słychać, z zapisu rozmów z kokpitu wieje grozą, tragedia wisi w powietrzu, bo chłopaki za sterami wobec przełożonego chcą się wykazać, że nie są cieniakami i nie wymiękną tak szybko, po czym słychać przerażające "kuuuur....aaaaa" i słychać trzask łamiących się blach i wręcz wycie ginących ludzi. Wszystko jest oczywiste, wszystko jest jasne. Moi koledzy piloci słuchając zapisu z kokpitu mówili, że jeszcze tak oczywistego wypadku lotniczego z oczywistych powodów łamania wszelkich procederu i "bez żadnego trybu" jeszcze nie widzieli, a barany przejęły brednie tego gangu i dawaj ględzić, że "oni nie wiedzą, co tam się stało", a w ogóle "to nic w tej sprawie nie jest jasne". Do k... nędzy: co dla ciebie baranie nie jest jasne?!!! Ja rozumiem, że to samo bredzi Adrian, który też powiedział właśnie, że "on nie wie, co się stało w Smoleńsku", ale na miłość boską: czy ten naród jest naprawdę tak głupi, że kupować tę zakłamaną brednię tych obłudników?! Ja rozumiem problem ludzi, którzy głosowali na ten gang ze Smoleńskiem. Uznanie bowiem ustaleń najlepszych ludzi od wypadków lotniczych (a tacy byli w komisji Millera w odróżnienia od tego stada wariatów Antoniego) byłoby przyznaniem, że państwem rządzą najwięksi kłamcy w historii Polski. Co zostaje? Opowiadanie tych dub smalonych o tym, że "nie było prawdziwego śledztwa" i że k... mać "oni w zasadzie o tym wypadku nic nie wiedzą". Efekt jest tego taki, że 31 procent suwerena wprost mówi mózgozajobem pisowskim, że "były wybuchy", a 12 procent, "że nie wie, co się stało". Czyli 43 procent narodu zwariowało. Dziwnym trafem pokrywa się to w 100 procentach z poparciem dla PiS-u w sondażach. Kraj zwariował przez ten gang. Pokolenia będą musiały przeminąć, zanim te szkody zrobione przez JK znikną.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 12 kwi 2020 09:48 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

Witaj załogancie. Całkowicie popieram Twój komentarz. Wszystko jest prawdą ale dla części społeczeństwa słowa partii rządzącej są priorytetem. Jak łatwo jest podzielić ten naród. Ktoś kiedyś powiedział że Polak lubi mieć bat nad głową i do tego chyba zmierzamy.@J_Krakow,

Nie, 12 kwi 2020 10:38 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@J_Krakow, Zgadzam się w 100% z Tobą ale nie wiem czy do "pislamistów" coś dotrze, oni i tak kierują się inną logiką opartą na TKM. Przedstawiłeś w sposób rzetelny opis zdarzenia związanym z katastrofą, ale co niektórzy wiedzą i tak lepiej i szukają nadal spisku...nie wiem czy to wszystko wróci kiedyś do normy. Pozdrawiam serdecznie

Nie, 12 kwi 2020 07:52 | ocena: -2

Gorki73 | Załogant

@cicinho, Wypowiadasz się "Zaloganci gorki i john wypowiadaja sie jakby pozjadali wszystkie rozumy" ...wiesz żeby to ocenić trzeba mieć swoisty miernik a nie podejście, że jak się z kimś nie zgadzam to daję mu minusa bez zastanowienia i uzasadnienia, bo mnie prawie się tak wydaje, powtarzam "wydaje się" ignorując rzeczowe fakty ! Powiem Ci i chciałbym żebyś się zastanowił nad takim faktem, który jest dla mnie oczywisty, a mianowicie "rozum człowieka nie zależy od jego woli". Co do Załogantów to niektórzy z nich, ciężko zapracowali na stan swoich umysłów... niektórzy przeczytali nie tylko jedną książkę do nabożeństwa w swoim życiu. Nie oglądają telewizji i nie czytają "Życia na gorąco" czy "Pudelka".

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 13:05 | ocena: + 3

jotko49 | Załogant

@Gorki73, W latach 68-70 byłem mechanikiem Mig19, widziałem kilka rozpieprzonych odrzutowców w tym podwozie mojego...nieważne.
Temat próbują rozważyć w swym pojmowaniu Polacy.
A tu okazuje się że wśród nich są "pislamowcy", więc wszystko jasne. Ci nie mają prawa do wypowiedzi i swego zdania etc.
POwiedz mi jaśnie oświecony kto na tym traci a kto zyskuje. O poglądy pytać nie muszę lecz myślałem że w tym temacie rozum winien zwyciężyć, niestety przegrywa a w każdym bądż razie kuleje gdy "mądrzy i oświeceni" niczym stado utartą ścieżką podąża do uśmiechniętego wodza po przeciwnym skraju przepaści...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 12 kwi 2020 14:32 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@jotko49, No to jak byłeś mechanikiem i widziałeś rozpieprzone podwozia to może mnie oświecisz co na ten temat katastrofy powiesz. Co teraz wg. Ciebie jest lepiej niż było? jest wszystko super? co dzieje się z naszym Państwem ...na siłę chcą robić wybory nie patrząc na koronowirusa, bo przecież władzę trzeba za wszelką cenę utrzymać i pieniążki? Prezesik łamie zasady odwiedzając "służbowo" grób Matki to jest w porządku !? Nie widzicie tego? ślepi jesteście ! Możesz mieć swoje zdanie ale poparte faktami i rzeczowymi dowodami, a nie tym co banda niedouczonych partyjniaków z Pis Wam powie. Czekam na jakieś Twoje wywody na temat podwozia tylko ciężko będzie porównywać dwie masy Tu-154 i Miga-19 , rozmiary i uskrzydlenie samolotu jest również inne to jakby porównywać zderzenie TIRa i malucha i wyciągać wnioski, ale mimo tego czekam pochwal się lub napisz do dowództwa Fundacji jak to widzisz

Nie, 12 kwi 2020 14:54 | ocena: + 4

Einstein | Załogant

@jotko49, Dokładnie tak jak mówisz, tak się zastanawiam co siedzi w tych pełnych nienawiści głowach, przepełnionych jadem, chamstwem, wulgarnością itd... Nawet w okresie Świąt nie mogą się powstrzymać od swoich chorych, nienawistnych wywodów... Myślę, że nie należy z nimi polemizować, nie są tego warci, pozdrawiam

Nie, 12 kwi 2020 10:01 | ocena: + 5

Einstein | Załogant

@cicinho, Tak, masz rację w 100%, dokładnie taka jest PRAWDA!!!, a wszyscy którzy krytykują w sposób wulgarny i ohydny Twój komentarz są maluczcy, przesiąknięci jadem, nienawiścią, chorą ideologią! Nie odpowiadaj na ich zaczepki, bo nie są tego warci. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 kwi 2020 10:11 | ocena: -5

Gorki73 | Załogant

@Einstein, Zmień nick bo takie nazwisko nie przystoi do takich wypowiedzi i braku logiki :). Uzasadnij i podaj choć jeden przykład w czym ma rację @cicinho ? że to był zamach? skąd czerpiesz wiedzę z TV trwam czy siedzisz w komisji "smoleńskiej" u Antka...

Sob, 11 kwi 2020 17:38 | ocena: + 5

Arkturianin222 | Załogant

Skandalem, wielkim wstydem i nikczemnością jest to, że istnieją ludzie, którzy potrafią szydzić z tej narodowej tragedii! Nigdy na świecie, żadne państwo w jednej chwili nie utraciło niemal całej swojej elity. Ale wy maluczcy, którzy szydzicie z tej ogromnej tragedii narodowej-jesteście tak mali w tym co prezentujecie, że nie warto sie wami zajmować, nie macie pojęcia o sprawach duchowych, energetycznych, czyli najważniejszych dla ludzkości! Żyjecie tylko fizycznością i chorą ideologią, nienawiścią [niczym nie uzasadnioną] do drugiego człowieka! Ale nie martwcie się, przyszłe wcielenie tuz , tuż.... karma taka a nie inna będzie oczywista jeśli "nie pójdziecie po rozum do głowy"...

Rozwiń odpowiedzi (3)

Sob, 11 kwi 2020 18:18 | ocena: -4

Gorki73 | Załogant

@Arkturianin222 o jakim skandalu mówisz ? skandalem jest cały PIS łącznie z prezesem, który nic nie robi sobie z prawa, które jego partia ustanawia i mało tego swoją postawą permanentnie kłóci cały naród ! nie Widzisz tego ? Co do karmy to ja bym się bardziej martwił o karmę rządzących a nie o swoją.... uczciwie zpier….lam w pracy i przez całe życie i cieszę się że jestem zdrowy i mogę uczestniczyć choćby w niektórych projektach Fundacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Sob, 11 kwi 2020 20:58 | ocena: -6

Gorki73 | Załogant

@Arkturianin222, kogo nazywasz elitą ? rządzących ? bo jak tak, to życzę dobrego samopoczucia. Co do Twojego stwierdzenia "nie pójdziecie po rozum do głowy"... to powiem tak "rozum człowieka nie zależy od jego woli " :) to jest dla mnie pewne !

Nie, 12 kwi 2020 07:18 | ocena: -4

najsampierw | Załogant

@Arkturianin222, Jesteś po prostu bezczelny, naprawdę. To, że nie wierzę w ten pseudonaukowy bełkot serwowany nam od 10 lat przez polityków PiS, czyni mnie szydercą i bydlakiem bez sumienia? To oni zbijają polityczną śmietankę z tej tragedii i chcą wydusić z tego ile się tylko da. ps tak na marginesie Jak mógł startować po śmierci brata na urząd prezydenta? Dokładnie pamiętam ten niesmak, to było naprawdę słabe i żenujące. Gdzie była żałoba i zaduma, gdzie był w tym honor? Liczyła się tylko władza i chore małostkowe ambicje.

Sob, 11 kwi 2020 17:06 | ocena: + 3

Orbs222 | Załogant

Ojej ..., wy na prawdę wierzycie w to co piszecie? To oczywiste, że były wybuchy na pokładzie przed sama katastrofą, nie wiadomo tylko czy "wewnętrzne"? czy spowodowane czynnikami zewnętrznymi? Samolot, który spada z kilkudziesięciu metrów- nigdy nie rozsypał by sie na tysiące części! Tam musiała zadziałać siła wybuchu- nie ma innego wyjścia. Tak doświadczony pilot jak kpt. Arkadiusz Protasiuk- chyba nie uważacie, ze popełnił by tak karygodny błąd! , chciał poderwać maszynę, ale było za pózno- nie było juz skrzydła i części kadłuba. Gdyby tam nie było żadnego wybuchu, to wrak, oraz skrzynki czarne mielibyśmy w Polsce już 10 lat temu! Komuś widocznie bardzo zależy, żeby prawda nie wyszła oficjalnie nigdy na jaw.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 11 kwi 2020 18:26 | ocena: -5

Gorki73 | Załogant

@Orbs222, Ooooooooo widzę , że wypowiada się ekspert d/s naprężeń w aluminium lotniczym i ekspert od wysokoenergetycznych zderzeń ! Jeśli potrafisz to oblicz pęd, energię oraz przeciążenie G ciała o masie 45ton, które porusza się z szybkością 270k/h i zatrzymało się w niecałą sekundę ! Ps. może być w jednostkach SI

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

RODZINA WAWRZONKÓW O EMILCINIE

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.