Dziś jest:
Wtorek, 18 stycznia 2022

“Niebezpieczeństwo nie leży w śmierci ciała fizycznego, jak wierzą miliony: niebezpieczeństwo leży w sposobie, w jaki człowiek żyje.”
cytat z książki Misja Michela Desmarquet (1931-2018)

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

DLACZEGO HINDUSI MAJĄ ZA NIC REINKARNACJĘ, W KTÓRĄ RZEKOMO WIERZĄ?
Nie, 8 lis 2020 22:01 komentarze: 7 czytany: 4881x

[...] Jedna z waszych tez jest to, ze przyjecie reinkarnacji jako faktu znacznie poprawilo by ten swiat (tak w skrocie).
Jednak jak to sie ma do Indii, gdzie wiekszosc wierzy w wedrowke dusz i karme, a jednak jest tam bardzo duzo biedy, ogromna przepasc miedzy bogatymi a biednymi, ogolnie dziki kapitalizm, mieso nadal jest spozywane, a przestepczosc dosc wysoka? [...]

Reinkarnacja jest jednym z elementów duchowości, ale niestety nie jedynym. Zarówno ateistyczne "było nic - jest człowiek - będzie nic", jak i dziecinno-naiwne "jedno życie - potem sąd - potem wieczna laba" ma katastrofalne skutki w traktowaniu przez ludzi Ziemi jako chwilowego przystanku, który się opuszcza i pies z nim tańcował, co tam będzie, jak mnie i tak nie będzie... Ale pokonaniu próżniaczej, drapieżniczej natury człowieka wymaga nie tylko świadomości istnienia wędrówki dusz, ale także wyższej wibracji całej grupy. Wtedy zarówno rywalizacja, zaciekła chęć pokonania wydumanych lub prawdziwych wrogów, posiadania przedmiotów jest silniejsza niż rozsądek. Indie są znakomitym przykładem tego, że duchowość to wiele różnych rzeczy, które połączone razem dają gwarancję przejścia z etapu cywilizacji "barbarzyńsko-egoistycznego" do holistycznego, postrzegającego świat jako jeden wspólny system oparty o ducha, a nie o materię (materia też jest emanacją energii duchowej, choć tej o najniższej wibracji, najbardziej prymitywnej ze wszystkich istniejących we wszechświecie).

Indie to bardzo dobry przykład tego, że wiara w reinkarnację nie wystarcza, aby stworzyć harmonię i spokój wszystkich żywych istot, która jest tak typowa dla planet o wyższym od Ziemi poziomie rozwoju.


[...] Witam serdecznie :)

Zastanawiam się, czy czasem za noszeniem maseczek a tym samym zasłanianie twarzy też nie ma jakiegoś innego ukrytego "przesłania" . Przecież widzimy tylko oczy osoby, z którą rozmawiamy , mijamy w sklepie czy na ulicy , a przecież mówi się, iż oczy to zwierciadło duszy ? Co fundacja o tym sądzi ?

 


Ciekawa teoria... ;) Jeden z czytelników uważa, że nawet piosenka POLA była prorocza. Dlaczego? Prosimy posłuchać...

Witam serdecznie,

Gdzie w Waszym serwisie odnajdę list Pana Piotra z Lublina z wizjami dotyczącymi przyszłości? Ponoć został tutaj gdzieś opublikowany ale Was serwis jest tak rozległy i tak strasznie rozbudowany, że nie jestem w stanie nigdzie tego listu odnaleźć... Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Wasz nowy załogantWitamy,
Rzeczywiście wiele tekstów "gdzieś jest", ale nawet załoga N ma kłopoty z ustaleniem ich miejsca w serwisie (co innego Archiwum FN). Naszym zdaniem można go znaleźć w serwisie www.messing.org.pl, albo w starych wiadomościach działy MESSING ON-LINE w naszej KAJUCIE ZAŁOGI w serwisie nautilus.org.pl.
Pozdrawiamy
FN


 


From:[...]
Sent: Tuesday, November 3, 2020 2:23 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: CoronoVirusy

Witam FN! Swego czasu pisałem do pewnego Pana który zajmuje się różną tematyką co skąd dlaczego i wysunąłem pewną hipotezę na to iż te wszystkie coronovirusy uwalniają się z topniejących lodowców np. arktycznych.Może macie u siebie w zbiorach podobną hipotezę. Pozdr.


Witamy,
Bardzo ciekawa hipoteza. Już kiedyś pisaliśmy o tym, ale było to wiele lat temu. Pzdr
FN

Z POCZTY DO FN: [...] Witam cenię Wasz serwis ponieważ nie ma w nim wszędobylskich i nachalnych reklam przez które nie można nic zobaczyć w innych serwisach o podobnej tematyce. Tak między nami - na [...] ludziom są wpajane głupowate [...] reklamy które tylko [..] i zniechęcają danych widzów serwisów www do oglądania ich stron. Wyobraźcie sobie - temat Fizyka kwantowa i w koło opisu reklamy majtek, zegarków, chińskich [...] wyrobów z aliexpress, kluczy nasadowych które zębami można przegryźć i nie nadających się do zjedzenia artykułów. Ten świat jest [...] i wypełniony [...] po uszy. [...]Dziękujemy za te słowa. Mamy nadzieję, że także inni nasi czytelnicy to dostrzegają i doceniają wyjątkowość serwisu FN!
Pzdr
FN


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 19 lis 2020 14:01 | ocena: + 2

walkirr | Załogant

może na takiej zasadzie jak Polacy mieniący się katolikami mają chrystusowe nauki o miłosierdziu, pokorze i nadstawianiu drugiego policzka za nic. Hindusów jest ponad miliard, trudno żeby wszyscy, co do jednego byli surowymi wyznawcami swojej religii, jej nakazów i zasad. Tylko dziecko moze tak postrzegac świat i zadawac idiotyczne i naiwne pytania

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 lis 2020 15:36 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

@walkirr, " ...idiotyczne i naiwne pytania"
Nie ma takich pytań, są tylko głupie lub nie wyjaśniające dostatecznie odpowiedzi.
W zasadzie Twa odpowiedź jest prawdziwa i prawie wystarczająca; jednakże lansując taką wizję świata - uzależnioną od reinkarnacji - musimy się zastanowić czy nie "skończymy" jak Hindusi tolerujący od wieków system kastowy, nierówności społeczne i ekonomiczne. Jednym słowem czy to nie jest ślepa uliczka dla naszego rozwoju/przyszłości.

Wt, 17 lis 2020 08:57 | ocena: -1

Kepos | Załogant

Człowiek posiada znikomą moc. Całkowita moc człowieka pochodzi od Anioła Stróża. Marzeniem każdego Ducha (Anioł) jest posiadać większą moc oraz imię.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 20 lis 2020 23:09 | brak oceny

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, a moim marzeniem jest zeby ty i tobie podobni przestali sie tu pojawiac. idzcie sobie trollowac gdzie indziej

Pon, 9 lis 2020 22:19 | ocena: + 2

maxxx | Załogant

Jak zawsze nie wystarczy klepać modlitwy i wykonywać pewne obrządki religijne, by być zjednoczonym ze swoim wyznaniem.
To że ktoś się podpisuje pod kanonami pewnej obowiązującej religii, to nie oznacza z automatu, że je prawidłowo praktykuje. .

Jesli ktoś świadomie krzywdzi i twierdzi że rozumie i identyfikuje się z procesem reinkarnacji..., to plecie trzy po trzy...!

Dla mnie to po prostu niewierzący

A wpisują się na listę obecności tylko po to by zyskać poważanie, aplauz i mieć możliwość własnej ucieczki jakby się wszystko waliło.


Reinkarnacja jesli ją prawidłowo zrozumieć niesie ze sobą poważne konsekwencje. Trzeba żyć na ile się da w czystości myślenia, mowy i czynu.

Wiedza o niej to za mało, trzeba nosić tę ideę w sercu, by mogła mieć wpływ na własne życie. Na rozwój duchowy.
W Indiach żyje wiele świętych, oświeconych ludzi, ale jest też tam zamęt i barbarzyństwo. Stamtąd pochodzi wielu ciekawych nauczycieli duchowych.
Kraj z którego pochodzi Budda.
Kraj pełen kontrastów.
Prawidłowy kierunek rozwoju wskazał Jezus. Miłość
Jeśli chcesz jakąś wzniosłą ideę urzeczywistnić w swoim życiu, to musisz ją polubieć, dostrzec w niej wartość, pokochać !
Pozdrawiam

Nie, 8 lis 2020 21:32 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Jeden zwrot piosenki można na siłę dopasować do aktualnej sytuacji, ale sens i przesłanie utworu jest całkiem inne:
"Utwór mówi o sytuacji politycznej, zarówno krajowej jak i międzynarodowej, w Polsce. Tytułowa Pola to personifikacja Polski jako kraju i narodu. Podmiot wzywa do "obudzenia się" z marazmu i nieświadomości, iluzji tworzonej przez "spikera z łapanki", który wciska Poli kit, tworzy mity. Z drugiej strony mamy odniesienie do jednostki, która ma swoje troski, problemy, jej świat nie jest idealny, codziennie ucieka od dodatkowych problemów, zakrywa twarz, udając, że nie widzi lub nie chcąc widzieć co dzieje się dookoła niej. Osoba mówiąca w utworze prosi i nakazuje - "Pola musisz z kolan wstać (...), widząc, że nie może już niżej upaść - "bo tu już nie ma z czego brać" a naokoło czuje wyłącznie rozprzestrzeniające się skrajnie negatywne emocje, które według Podmiotu mogą być przyczyną wojny domowej. Muniek przyznaje, że Pola/Polska nie jest najpiękniejsza, wiele brakuje jej do ideału, ale jest też "na kontynencie" samotna, co może odnosić się do sytuacji przede wszystkim politycznej kraju na arenie międzynarodowej. Pola jest według Podmiotu ciągle oszukiwana, brutalnie wykorzystywana, ale ma w sobie również siłę, która pozwoli jej się uwolnić - "O Pola nie,dasz radę wierzę w ciebie..."

Pt, 6 lis 2020 12:45 | ocena: -5

Kepos | Załogant

Z powodu wyznawania reinkarnacji u Hindusów ich Duchy (Anioł Stróż) mają urobionych ludzi, żeby się dobrze zachowywali bo czeka ich gorsze wcielenie. A tak naprawdę wcielani wielokrotnie są Aniołowie Stróżowie lecz bez wymazywania im świadomości.
Romowie to naród, który pochodzi z Indii. Ich Aniołowie Stróżowie mieli zostać potępieni, ale Bóg postanowił inaczej i otrzymali ludzi do wcielenia.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

'Istnieje realne ryzyko nowego konfliktu w Europie' - ostrzegał po spotkaniu NATO-Rosja Jens Stoltenberg. W Europie nie gaśnie obawa o ewentualny atak Rosji na Ukrainę. - Jesteśmy w momencie krytycznym i dlatego musimy rozmawiać z Rosją. Musimy przekazać jej, że nie pójdziemy na ustępstwa - podkreślił szef NATO w rozmowie z polskimi mediami.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 10 sty 2022 04:17 | Witam 19:30 Szydłowiec koło Radomia zauważyłem koło 10 obiektow które skupiały sie koło księżyca poźniej 3 z nich poruszały sie w kwadratach tak jakby skanowały obszary podczas gdy inne obiekty zastygły w miejscu udajac gwiazdy,gdy te 3 obiekty skonczyły wszystkie na raz kierowały się razem na Radom,cała obserwacja trwała ponad 30 min

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 26 grudnia 2021 | Motyl jest zwierzątkiem (owadem) przepięknym, ale także magicznym. Jestem przekonany, że są takie momenty w życiu, kiedy pojawia się nieprzypadkowo i jest znakiem. Kiedy piszę te słowa śmieję się, bo gdybym takie zdanie o „nieprzypadkowym pojawianiu się motyli” przeczytał 30 lat temu pewnie tylko z politowaniem pokiwałbym głową, w jakie bzdury ludzie wierzą… Ale przez te trzydzieści lat wydarzyło ...

czytaj dalej

FILM FN

11 stycznia 2022 zmarł Lech Chaciński, który 11 sierpnia 2003 roku przeżył jedno z najbardziej nieprawdopodobnych Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia z UFO...

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.