Dziś jest:
Czwartek, 9 lutego 2023

I pokazujemy...
Tekst wypowiedziany przez 10-letniego chłopca podczas incydentu operacji KONTAKT.

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CZY WIERZYCIE, ŻE NOWY TESTAMENT OPISUJE PRAWDZIWE WYDARZENIA?
Śr, 17 luty 2021 04:58 komentarze: 20 czytany: 5420x

Witam Fundację! Na początku bardzo chciałem podziękować za to, co robicie. Codziennie zaglądam na pokład okrętu Nautilus i nie wyobrażam sobie, abym tego nie robił. Uważam treści prezentowane tutaj za wiarygodne i wynikające z racjonalnego podejścia do tych zjawisk. Chciałem od dawna zapytać o biblię. Czy uważacie, że jest tam prawda? Czy Chrystus rzeczywiście uzdrawiał, wskrzeszał ludzi, chodził po wodzie? Czy to jest możliwe?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Wasz wierny czytelnik [dane do wiad. FN]

 

Sprawa oceny Starego i Nowego Testamentu to dwie różne sprawy. Rozumiemy jednak, że pyta Pan o Nowy Testament opisujący życie i śmierć Jezusa z Nazaretu. Nie mamy nawet cienia wątpliwości, że opisywane wydarzenia są prawdziwe, a Jezus był tzw. Awatarem, czyli potężną istotą, która niczym Budda czy Kriszna pojawiły się na Ziemi w ludzkim ciele. Chodzenie po wodzie? Wskrzeszanie? Jasne zapowiadanie przyszłych wydarzeń? To dla takich istot naprawdę żaden problem. Pojawiają się one na Ziemi rzadko, ale kiedy przychodzą, są w stanie zmienić kierunek, w jakim podąża cywilizacja. Taka postać naszym zdaniem wkrótce pojawi się na naszej planecie i będzie to owo słynne „powtórne przyjście zbawiciela”, którego tak bardzo oczekują ludzie wyznający religie monoteistyczne.


Posiadając naszą wiedzę o świecie bardzo ciekawym doświadczeniem jest przeczytanie Nowego Testamentu (o Starym Testamencie napiszemy innym razem). Opisy tego, co robił Jezus Chrystus to absolutna klasyka możliwości Awatarów. Nie ma tam jednej rzeczy, do której można się przyczepić.

Inna sprawa, że świat podzielony jest na kilka zagonów zamieszkałych przez plemiona, które się nawzajem nienawidzą, ze sobą walczą i o zgrozo są absolutnie przekonane, że Bóg jest po ich stronie, bo reszta się myli, a tylko oni wiedzą, jak skutecznie czmychnąć do raju na wieczną labę… Jak Pan pewnie wie my prezentujemy od zawsze jasny pogląd w tej sprawie – jest reinkarnacja czyli wędrówka dusz. Dziś jesteśmy Chrześcijanami, w następnym wcieleniu Żydami, a jeszcze w następnym ateistami czy wyznawcami Mahometa. Każde z tych wcieleń nas wzbogaca, ale wszystkie religie ziemskie których doświadczamy w tych kolejnych żywotach opierają się jedynie na wierze, która z prawdziwą wiedzą ma niewiele wspólnego. Do czego to prowadzi? Zawsze do tego samego: krwi, cierpienia, ofiar, śmierci tylko po to, aby przypodobać się naszego Bogu, bo ci inni błądzą, a my mamy prawdę i jedyną drogę do anielskich pól… Ostatnio jeden z czytelników przysłał na pokład okrętu Nautilus ciekawe zdanie. Jest w nim wiele racji, prezentujemy je na koniec tej odpowiedzi.

 


 

 

From: […]
Sent: Wednesday, February 10, 2021 9:57 PM
To: FN
Subject: Załoga Nautilusa

 

Witam wszystkich serdecznie.

Nazywam się […] i pochodzę z […] woj. Śląskie. mam […] lat.

Z racji tego, iż jestem już z wami troszkę czasu chciałbym zgłosić swoją chęć przynależności do Załogi Nautilusa. Mój tok myślenia, postrzegania świata i otwartości na nowe informacje sprawia, że chcę wspomóc waszą Fundację Nautilus i jeśli się uda to chcę dołożyć choćby jedną cegiełkę aby mieć wkład w wasz rozwój. 

To co robicie to ogromny wkład w rozwój naszej cywilizacji i uświadamianie ludzi, że świat,

który nas otacza to nie tylko dom, praca, i zajęcia dnia codziennego ale coś więcej...coś co czasami przerasta naszą wyobraźnię.

Pozdrawiam was jeszcze raz i zostawiam swoje dane. 

[dane do wiad. FN] 

  

 

Szanowny Panie [dane do wiad. FN],

Pięknie dziękujemy za e-mail. Proszę nam wierzyć, że tylko dla takich osób jak Pan ta cudowna i dość zagadkowa machina jaką jest Nautilus płynie od ponad 20 lat!

Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa.

Zapisujemy kontakt do Pana. Cały czas szukamy pomysłu, jak współpracować z ludźmi, którzy zgłaszają się do nas, aby nam pomóc. Proszę spojrzeć realistycznie – serwis jest prowadzony kradnąc czas prywatny w ciągu dnia. Ledwie go wystarcza, aby odpowiedzieć na pocztę, zaktualizować teksty na stronie (i tak aktualizacja napiszemy nieskromnie – jest na poziomie mistrzostwa świata…), ale gdzie znaleźć ten czas na prowadzenie projektów z ludźmi? Pisanie e-maili do tych, którzy mogliby coś działać? Niestety to fikcja. Chyba, że wygramy w Lotto i będziemy mogli opłacać zespół ludzi. FN jest prowadzona przez czystą pasję, ale – proszę nam wierzyć – bez pieniędzy w Polsce się niczego nie zrobi, gdyż wszelkie „bo ja się interesuję” szybko okazuje się słomianym ogniem. Do tego baku trzeba by wlać czystą gotówkę i wtedy byłaby szansa, że ludziom się nie znudzi i szybko nie okaże się, że „będą mieli nowe, ważniejsze sprawy”. Tak po prostu jest z ludźmi w Polsce, którzy mają coś wykonywać społecznie "na gębę" i proszę wierzyć - ta sprawa została wielokrotnie zweryfikowana. Ordynarna forsa błyskawicznie sprawia, że nagle najbardziej zajęci wczoraj nagle doznają cudu i dysponują takimi ilościami czasu, że... wręcz nie wiedzą, co z nim robić. Widzieliśmy takie cuda wielokrotnie! ;)

Mimo zwodniczej nazwy „Fundacja” z pieniędzmi mamy niewiele wspólnego. Tylko dzięki kilku naprawdę kryształowo-diamentowym ludziom wpłacających regularnie swoje prywatne pieniądze na konto FN udaje nam się opłacić serwery, opłaty za samochód czy Bazę FN, a – proszę nam wierzyć – to są gigantyczne jak dla nas pieniądze, jeśli niczego się nie sprzedaje, a witryny jako jedyne miejsce w sieci nie mają reklam. To są trudne sprawy, ale tak wygląda rzeczywistość – 20 lat doświadczenia w pracy z ludźmi pozbawia wszelkich złudzeń, a uczy realizmu i pokory.

Na razie jest jak jest, a i tak – przyzna Pan – nie jest najgorzej, skoro wszystkie serwisy pasjonatów o zjawiskach niewyjaśnionych szybko pozdychały lub zamieniły się w jakieś upiorne rachityczne blogi, a okręt Nautilus w sieci nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zjawiska niewyjaśnione (dostajemy od naszych czytelników tyle korespondencji w tej sprawie, że można uznać tę tezę za prawdziwą).

Serdecznie pozdrawiamy, prosimy nie zapominać o okręcie Nautilus i patrzeć na nas życzliwie, bo jest tu najczystsza pasja ze wszystkich pasji tego świata! I na koniec prosimy zawsze być świadomym, że ta cała machina jest tylko i wyłącznie dla takich ludzi jak Pan.

FN


Komentarze (20)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 28 mar 2021 16:08 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

Ja polecam interpretacje bibli wedlug Neville Goddarda.
Przy okazji nalezy zastanowic sie nad jedna sprawa Skoro taki awatar ma przyjsc to dlaczego ja istnieje? po co ja jestem? zeby czcic awatara czy co?

Pt, 26 luty 2021 10:26 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Coś do obejrzenia dla wszystkich "lektura" obowiązkowa, kultowy Zeitgeist :
https://www.youtube.com/watch?v=2rqdi1Xv34o&ab_channel=CTRzMCK

Pon, 22 luty 2021 18:13 | ocena: -2

Krociech | Załogant

"Podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza, a natychmiast ustał jej upływ krwi. 45 Lecz Jezus zapytał: «Kto się Mnie dotknął?» Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: «Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają». 46 Lecz Jezus rzekł: «Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie». "

Moim zdaniem dokładnie ten fragment decyduje o prawdziwości Ewangelii. Nie całej, bo ewidentnie "dopisano" Jezusowi parę cudów ze starych legend, ale zastanówmy się: czy KTOKOLWIEK, kto chciałby przedstawić go jako niezłomnego bohatera i cudotwórcę, napisałby coś takiego? Widać tu wyraźnie -zarazem - że nie był wszechwiedzący, a jednocześnie miał jakieś "nadnaturalne" właściwości. Nikt normalny, pisząc hagiografię, nie napisałby, że w momencie, w którym główny bohater miał okazję popisać się wszechwiedzą i wszechmocą, zademonstrował dezorientację.

Poza tym dziwi mnie sposób prezentacji Ewangelii w kościele. Żyję ponad czterdzieści lat, a nie słyszałem, żeby ktokolwiek poruszył dwie kwestie:

- zwracanie przez Jezusa uwagi na "zajęcie się swoimi sprawami", do tego stopnia, że cud w Kanie zaczyna się od tekstu "to nie nasza sprawa, niech ponoszą konsekwencje"

- faktu, że Jezus tak naprawdę nie lubił ludzi. Owszem, ze względu na ich durne zachowanie, ale nie lubił i koniec. Lubił dzieci i paru wybrańców, ale ludzi nie lubił. Całość Ewangelii sprowadza się do tego, że wziął na siebie misję, bo czuł się zobowiązany, ale o ludziach częściej wypowiadał się z lekceważeniem niż z miłością.

To wszystko łącznie sprawia, że jestem skłonny wierzyć w prawdziwość Ewangelii. To NIE JEST hagiografia. Nie tak się pisze hagiografie. Z kart Ewangelii widać z wielu ujęć konkretnego, tego samego człowieka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 25 luty 2021 15:49 | ocena: -2

Ecstasy | Załogant

@Krociech, Jezusu nazywał rzeczy po imieniu. Nie lubił takich ludzi a nawet potępiał tych, którzy byli przeciwko Bogu zwłaszcza pogan i jest sytuacja, gdzie nazwał kobietę psem. Potrafił rozwalić stragany kupców i ich przepędzić ze świątyni. Kościół Katolicki poszedł obecnie za daleko w modernizm i dlatego narysował Jezusa jako takiego, który pobłaża. Nie, on przyszedł na świat aby wzniecić ogień. I każdy może wybrać, czy chce spłonąć w nim czy przeżyć. Nie ma miłosierdzia dla grzeszników, którzy odrzucają Boga.

Kolejna sprawa to jest to, iż przyszedł na ten świat jako człowiek, a więc nie był wszechwładny. Miał ludzką naturę, Tylko Ojciec czyli nasz Bóg jest wszechpotężny i poprzez niego czynił cuda. I widocznie nie rozumiesz, że Jezus nie miał być wszechwładny na tym świecie, wręcz przeciwnie. Miał stać się człowiekiem aby pokazać nam, jak żyć.

Oczywiście, że Ewangelie są prawdziwe tak jak to co się stało ponad 2000lat temu.

Pon, 22 luty 2021 14:11 | ocena: -2

sidhartha | Załogant

spox prema sai baba niebawem rozpocznie swoją misję.
aktywny bardziej stanie się też bomjon.

Sob, 20 luty 2021 13:11 | ocena: -1

sidhartha | Załogant

ludzi nie da się na siłę zmienić. to i tak nastąpi ;p
każdy będzie kiedyś awatarem , na errze to norma ;)
co do mocy od lat medytuję w lotosie i staram się być uważny za dnia, choć jeszcze mocy nie posiadłem.
podobno nirwanę porównuje się do zdmuchnięcia płomienia.
wtedy wszelkie pożądanie, pragnienie i lgnięcie zanika, znika cierpienie, choroby(zwłaszcza te fizyczne)
i wszelki dyskomfort.
stan marzenie, ale nie każdemu jest to dane.trzeba rozwijać się duchowo, no i liczyć na trochę szczęścia, fuksa.

Pt, 19 luty 2021 20:19 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Czy NT opisuje prawdziwe wydarzenia? Dla Fundacji, jak zwykle, sprawa jasna/oczywista i bezdyskusyjna.
Dla mnie nie jest to takie proste i jednoznaczne - idąc za myślą Krzysztofa Kotarbińskiego:
"Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da."
Trudno mi pojąć że Ci co poszukują nieznanego na Ziemi i w Kosmosie, lobują się w treściach spiskowych, narodach wybranych, mitach i podaniach ludowych urastających z czasem do tradycji i tabu. Tradycja - już ras wytworzona- utrzymuje się mimo zmian warunków, w których kiedyś powstała.
- Nie będziesz miał innych...
- Nie będziesz wzywał...
- Pamiętaj o dniu...
- Nie czyń podobizny...
Gdy znika uzasadnienie praktyczne tradycji - staje się ona bardziej trwała, gdyż przechodzi w strefę tabu, czyli świętości niepodlegających dyskusji.
Późniejsze pokolenia naśladują pokolenia, które przeminęły, zapominając o swojej mocy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 20 luty 2021 07:59 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@-relatysta, Oczywiście powinno być Tadeusz Kotarbiński.

Pt, 19 luty 2021 11:22 | brak oceny

sidhartha | Załogant

żeby być awatarem trzeba latami medytować, modlić się też ;)
poza tym trzeba choć odrobinę szacunku i miłości dla innych.
zresztą sidhi np.chodzenie po wodzie istnieją.
ludzie mają problem z uwierzeniem w LD o sidhi nie wspominając.

Pt, 19 luty 2021 08:13 | brak oceny

John-316 | Załogant

Wielce Szanowni Załoganci. Ten kto szuka Boga, jest bardzo blisko niego. Jak myślicie, kto stoi za tymi wszystkimi cudami? Uzdrowienia, stygmaty, objawienia, zmartwychwstania, uleczenia i wiele innych? Wszystko po to, by naprowadzić ludzkość tej smutnej planety na właściwe tory. Nie wystarczy wierzyć, trzeba wiedzieć. Wiem, że to nie takie proste, ale gdy do pewnych niewytłumaczalnych zjawisk podejdziemy bez euforii, strachu i entuzjazmu, racjonalnie, jak do codzienności, to będzie potem łatwiej zaakceptować rzeczywistość. Odnośnie informacji zawartych w biblii, podzielam zdanie FN. Pozdrawiam serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 19 luty 2021 14:35 | ocena: -1

Kepos | Załogant

@John-316, za cudami stoją Archaniołowie i Aniołowie.

Śr, 17 luty 2021 21:57 | ocena: -9

Ecstasy | Załogant

"Każde z tych wcieleń nas wzbogaca, ale wszystkie religie ziemskie których doświadczamy w tych kolejnych żywotach opierają się jedynie na wierze, która z prawdziwą wiedzą ma niewiele wspólnego. Do czego to prowadzi?"

Ehhhh... przed wielkim upadkiem idzie wielka pycha. A jakie to są niepowtarzalne dowody na istnienie reinkarnacji?
Ja jako katolik mogę podać sporo przykładów mistyków i świętych, badanych przez lekarzy, lekarzy psychiatrów i innych ludzi nauki, którzy poświadczają, że np. stygmaty są prawdziwe a ludzie Ci nie byli obłąkani.
Co więcej dam przykłady małych dzieci, które przeżyły śmierć kliniczną i opowiadają o Bogu, Jezusie Chrystusie czy piekle nie znając dogmatów wiary!!! To jest dobre i tam nie ma reinkarnacji. Jest życie z Bogiem lub bez niego po śmierci.

Co do tych trzech książek to polecam Mein Kampf i inne ateistyczne wymysły np. Marksa ile istnień te ideologie posłały ludzi na tamten świat? Sam Karolek na Ukrainie i jego chora idea socjalistyczna zabiła 14mln Ukraińców. Krzyżowcom daleko do tego.... ale jak fakty są niewygodne to tym gorzej dla faktów.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 18 luty 2021 11:35 | ocena: + 6

androzek | Załogant

@Ecstasy, I tu się zapętlimy - a jakie są dowody naukowe na istnienie Boga - żadnych , Chrystusa - 3 krótkie wzmianki historiografów - czy to dowód naukowy ? Oczywiście zakładam ,że w Boga i Chrystusa wierzysz ,powtarzam wierzysz. Stwierdzenie ,że przed wielkim upadkiem kroczy pycha dotyczy kościoła katolickiego - oczywiście mówimy o instytucji. A tak na marginesie wierzę w Boga , Chrystusa i reinkarnację i o dziwo najwięcej dowodów naukowych jest na to ostatnie zjawisko.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 18 luty 2021 23:04 | ocena: -5

Ecstasy | Załogant

@androzek, dowody na istnienie Chrystusa - http://sredniowieczny.pl/historycznosc-jezusa-dowody-pozachrzescijanskie/
nie będę dyskutować z faktami, równie dobrze można negować istnienie Juliusza Cezara.

Istnienie Boga - zgadzam się, to jest wiara ale oparta na teologii i/lub filozofii, tutaj w przyszłości może zabłysnąć jakiś fizyk

Chrystus rzekł do Pierwszego Papieża, iż ten zbuduje Jedyny Kościół Katolicki czyli uniwersalny, jako instytucja oczywiście przyznaję rację, że upada i się podnosi przez całą historię swego istnienia. Za to prawdy wiary oraz dogmaty są jak skała czyli niezmienne i na nich został zbudowany Kościół. I jasno wykluczają reinkarnację, na którą dowodów naukowych nie ma w przeciwieństwie do Największej Ofiary jaka została zesłana ludzkości:
https://gazetawroclawska.pl/cud-w-legnicy-w-hostii-odnaleziono-tkanki-ludzkiego-miesnia-sercowego/ar/9857266
Chyba, że uznamy, iż biskup wraz z komisją wycieli komuś serce i specjalnie nanieśli jego fragment na Konsekrowaną Hostię.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 19 luty 2021 07:59 | ocena: + 5

Mercykiller | Załogant

@Ecstasy, niestety dużo przed Tobą jeszcze badań historii chrześcijaństwa zanim zrozumiesz, że Jezus nie powiedział do Piotra, iż założy jego kościół katolicki tylko powiedział, że założy jego Kościół. Jeśli porównamy ten kościół tylko na podstawie listów i dziejów apostolskich z dzisiejszym kościołem katolickim to jest przepaść. W łonie ojców kościoła zarysowywały się ostre spory, często uznawane za herezje, co do kwestii zasadniczych takich jak predestynacja, natura Boga, Jezusa i Trójcy Świętej, spożywanie posiłków czy chrzest dzieci. To co obecnie jest kościołem katolickim zostało założone de facto przez cesarza Justyniana. Chociaż w mainstreamie mówi się, że barbarzyńcy byli poganami to wiele plemion germańskich wyznawało chrześcijaństwo w kanonie ustalonym przez Ariusza. Chrześcijaństwo do Chin dotarło przed katolickimi misjonarzami, którzy byli zaskoczeni, że ich wiara - oderwana od zwierzchnictwa papieża już tam jest. Ewangelikom Augsburskim w wielu kwestiach bliżej do nauk Augusytyna niż Rzymskim Katolikom, którzy uważają go za jednego z ojców swojego kościoła. W średniowieczu ludzie zabijali się m. in. o tak istotne sprawy jak to czy Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna czy od Ojca albo czy należy robić święte obrazy i korzystać z pośrednictwa świętych czy nie.
Jezus powiedział po owocach ich poznacie i ten test wypada bardzo kiepsko dla wszystkich kościołów chrześcijańskich co nie umniejsza sensu słów chrystusa. I pewnie najbardziej zaskoczy Cię to, że w Starym Testamencie coś takiego jak reinkarnacja występuje bez ogródek w stosunku do proroków a nawet na kanwie obu testamentów istnieją całe rzesze chrześcijańskich gnostyków, którzy wiedzę o reinkarnacji wyczytują z tego samego źródła, którym Ty jej zaprzeczasz. Zresztą nawet co do życia w raju Biblia nie jest jednoznaczna, raz sugerując, że trafiamy tam zaraz po śmierci a innym razem, że dopiero po wskrzeszeniu w dniu sądu ostatecznego. I najciekawsze. Widziałeś, że w Biblii nie ma ani jednego słowa o duszy nieśmiertlenej a cała ta koncepcja została żywcem zerżnięta z wywodów pogańskich-greckich filozofów?

Dużo czytaj. Pozdrawiam.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 19 luty 2021 14:51 | ocena: -4

Kepos | Załogant

@Mercykiller, To czego nie zrobił Jezus oraz Apostołowie, zrobili (zrobią) Archaniołowie i Aniołowie, którzy cały czas sprawują pieczę nad ludźmi. Jedną z ich ustaleń jest Spowiedź św.
Reinkarnacja w stosunku do Proroków polega na tym, że ten sam Duch Wyższy, który oświecał jednego Proroka - oświecał również po latach kolejnego proroka, a jest to dwoje różnych ludzi.
Słowo Dusza nieśmiertelna jest bardzo trafne (widziałem).

Pt, 19 luty 2021 23:23 | ocena: -7

Ecstasy | Załogant

@Mercykiller, oczywiście, że powiedział, iż założy Kościół Katolicki czyli w tłumaczeniu z greckiego powszechni. Katolicyzm ukształtował się z pierwotnego chrześcijaństwa i są na to dowody historyczne. Co nie zmienia faktu, że jego początek to zesłanie ducha świętego. Wtedy Apostołowie zaczęli nauczać (https://www.apostol.pl/czytelnia/rozne-artykuly/zas%C5%82anie-ducha-%C5%9Bwi%C4%99tego-pocz%C4%85tek-ko%C5%9Bcio%C5%82a). A przywódcą, który staną na czele był św Piotr.
"16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew6, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»."

Ostre spory dogmatyczne rysowały się z prostej przyczyny, szatan działał i od samego początku chciał zniszczyć Kościół. Co nie zmienia faktu, że pierwszy i jedyny kościół to Kościół Katolicki. Przetrwał wszystkie wieki pomimo zawieruch i wypada bardzo dobrze. Cały czas dokonują się cuda Eucharystyczne:
https://www.youtube.com/watch?v=wspyiwB8IvU


Co do Starego Testamentu to jest nieaktualny, w Nowym Testamencie jest jasno powiedziane, że reinkarnacja nie istnieje. A Nowy Testament to nowe dopełniające i wyjaśniające prawo dane przez Boga poprzez jego Syna dla ludzkości. I wcale mnie to nie zaskakuje, bo znam herezje gnostyckie. nie mają logicznego uzasadnienia. Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci błąd logiczny w Twoim myśleniu.
Co do trafienia do raju, już wyjaśniam bo ponownie popełniasz błąd logiczny. Trafimy tam w dzień Sądu Ostatecznego czyli zaraz po śmierci. Po drugiej stronie nie ma czasu, nie istnieje a wiec po śmierci natychmiast przestaje obowiązywać prawo fizyki jakim jest czas. Śmierć = Sąd Ostateczny i nic się nie wyklucza bo po prostu nie umiemy sobie wyobrazić jak to możliwe. Otóż gdy nie ma czasu jest to możliwe bo każde teraz to jednocześnie przyszłość i przeszłość. Dodatkowo ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną często mówią, że jest im pokazane całe ich życie jak w filmie. Mogą się cofać w czasie i przewijać do przodu lub tyłu bo czasu nie ma. Jest im pokazane ich życie "ot tak". I wystarczy, ze są martwi przez 30 sekund naszego czasu.

Co do duszy oczywiście, że jest ona nieśmiertelna, polecam:
https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/dusza-i-pieklo/czy-mt-1028-uczy-ze-dusza-przestanie-istniec-w-piekle,162.htm

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 21 luty 2021 07:06 | ocena: + 3

Caoii | Załogant

@Ecstasy,


Widzę, że podawałeś przykłady różnych cudów, takich jak ten z tkanką serca (sporo jest takich cudów, między innymi figurki płaczące krwią) i aż postanowiłem napisać komentarz aby coś ważnego Ci wyjaśnić.

Cuda zdarzają się w każdej dużej religii. Jeśli uznasz, że cud znaczy iż religia mówi prawdę to by oznaczało wówczas, że każda duża religia mówi prawdę! Nie tylko chrześcijaństwo, ale pozostałe także!

Jak to więc możliwe? Z wiedzy jaką mam wynika, że istnieje coś takiego co jest nazywane Egregorem. W dużym skrócie polega to na tym, że gdy grupa ludzi w coś wierzy to to zaczyna faktycznie istnieć w duchowym świecie. Lub też może być tak, że to jakieś istoty z duchowego świata nakierowują ludzi na wiarę w nie i tworząc swoją religię, zostając dla ludzi Bogami. I takich istot jest więcej niż jedna, stąd też każda religia jest prawdziwa, bo każdy z tych bogów faktycznie gdzieś w duchowym świecie istnieje. I rzeczywiście te istoty są na tyle potężne, że mogą być dla ludzi bogami i co więcej niektóre mają dobre intencje i generalnie pomagają ludziom. Ale nie są najpotężniejszymi istotami jakie istnieją. Warto to sobie uświadomić. Na koniec dodam, że dużo wiedzy na ten temat czerpię od ludzi którzy doświadczają OOBE, świadomego wychodzenia z ciała. Polecam zapoznać się szczególnie z Darkiem Sugierem bo on siedzi w Twojej religii i jego filmiki mogą Ci wiele wyjaśnić i poukładać. Tylko musisz się w nie porządnie zagłębić bo Darek ma taki styl nagrywania i wypowiedzi, że pojedczyńczy jego filmik jest strasznie wyrwany z kontekstu i jak ktoś go obejrzy bez znania kontekstu nakreślonego w innych filmikach to może uznać Darka za świra i w pełni to rozumiem. Trzeb obejrzeć dużo jego filmów aby zauważyć, że to co on mówi tworzy bardzo spójną i sensowną całość, a co więcej nie wyklucza się z innymi źródłami informacji, jak się nad tym głęboko zastanowić to nawet z wiedzą przekazywaną przez Fundacje Nautilus się nie wyklucza choć z pozoru się wydaje, że to zupełnie inne bajka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 21 luty 2021 08:16 | ocena: + 1

Maria_st | Załogant

@Caoii,
Bardzo dobrze napisałeś. Z jednym ale...
Nie trzeba szukać daleko / podałeś przykład Darka S. / a tylko obserwować siebie.
Ja staram się zrozumieć rzeczywistość po przez własne doświadczenia, a jeśli czegoś nie rozumiem zadaję Sobie Samej pytania i czekam na podpowiedż i to działa .
Wszystko co w okól to MY sami tworzymy zaczynając od jednej myśli...a potem się dziwimy że cos nas opętuje, że zabijamy się wzajemnie i dalej....by jakoś usprawiedliwić siebie szukamy nauczycieli, zbawicieli... gdy powinniśmy zacząć od siebie... Jesteśmy najlepszym Nauczycielem dla siebie . Trzeba tylko popracować, analizować i kontrolować swoje myśli.
Ja uważam , że słowo Bóg jakie sobie zaaplikowaliśmy długo nie pozwoli zrozumieć Siebie, zbyt dużo wytworzyliśmy barier, programów i strachu.
Religia, polityka, podziały--to jak MURY

Pt, 19 luty 2021 10:52 | brak oceny

Tomasz_J | Załogant

@androzek,
Cytat:
"A tak na marginesie wierzę w Boga , Chrystusa i reinkarnację i o dziwo najwięcej dowodów naukowych jest na to ostatnie zjawisko."

Mogę prosić o te dowody naukowe na istnienie reinkarnacji ?
Podkreślam słowo NAUKOWE, bo jedynie o takie dowody mi chodzi, skoro jest takowych najwięcej.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] 2014 rok lipiec piątek,sobota lub niedziela można to napewno sprawdzić godzina 14-16 ogladalem mecz z mistrzostw świata w tv w pewnym momencie wyszedłem na taras domu i zobaczyłem ogromny szary obiekt lśniący w słońcu nad domami był bardzo,bardzo blisko. przerazony jakimś strachem wszedłem do domu i zawołałem moją mamę żeby to zobaczyła po około 15 min z pobliskiego lotniska wojskowego wystartowało kilka samolotów. Mam 56 lat opowiedziałem o tym wraz z mamą całej mojej rodzinie. Jeśli chodzi...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Sobota, 4 lutego 2023 | 8 stycznia minęła rocznica incydentu z UFO w Zdanach. Fascynującego, poruszające do głębi swoją prawdziwością i w ogóle wszystkim, każdym elementem. Był kamieniem milowym dla mnie w zrozumieniu, jak złożone jest to zjawisko. To zdumiewające, jak wiele analogii dostrzegam z historią operacji „Kontakt”. I już wyjaśniam, dlaczego.

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.