Dziś jest:
Czwartek, 9 lutego 2023

I pokazujemy...
Tekst wypowiedziany przez 10-letniego chłopca podczas incydentu operacji KONTAKT.

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CO DALEJ Z LITEWSKIM KSIĘDZEM, KTÓRY BYŁ WZIĘTY NA OBCĄ PLANETĘ PRZEZ OBCYCH?
Wt, 4 sty 2022 03:48 komentarze: 17 czytany: 8373x

Witam Załogo Nautilusa. W którymś z programów było  o litewskim księdzu, który został zabrany na inną planetę. czy posiadacie jakieś materiały o tym przypadku?
Pozdrawiam
[dane do wiad. FN]

Witamy,
O tym księdzu dopiero napiszemy. Mamy do niego kontakt, wiemy w której parafii jest itp.. Z Watykanu dostał stanowczy nakaz, aby w tej sprawie zamilknąć. Ale on mówi, że to przeżył i przemilczenie tego byłoby grzechem.
Przesyłamy Panu artykuł, który na jego temat kiedyś ukazał się w Nieznanym Świecie.
Pozdrawiamy
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2021 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
[...] Pisze do was kolejny raz bo spora część mojego życia zajmują nie same zjawiska paranormalne a to z jakiego powodu występują, szukam przyczyn, w sobie w ludziach i naturze. Moje listy do was publikował iście kilka razy, opisy wydarzeń w moim życiu, sny które często się sprawdziły lub gdzie byli zmarli którzy mnie odwiedzali, statki powietrzne, tzw UFO (nie takie duperele jak wysyła do was 99% fascynatow) a realne spotkanie niemalże oko w oko. Dlaczego pisze?! Dlatego, że jawnym jest że ludzie powoli nabierają śmiałości o mówieniu o nieznanym. Szkoda, że nie mówią tego wprost do ludzi z imienia i nazwiska a się ukrywają, nie wiem czemu. To część naszego rozwoju i posiadania wiedzy. Jesteśmy świadkiem zmian, wielkich zmian, upadku cywilizacji (tzw końca swiata). Dla nas świat upadnie bo jesteśmy przywiązani do materializmu. Cywilizacja wymiera raz na kilkanaście tysięcy lat. Ziemia wtedy ma szansę się pozbyć "ciał obcych" W postaci pozostałości po nas-ludziach. Zacząłem się zastanawiać czy część obcych cywilizacji jest żywa tzn czy mają duszę. Z relacji wielu świadków wychodzi na to że tak jednak obojętność ich sprawia że do końca nie. Inne istoty wiedzą wiele na temat dusz, energii i demonów. Pytanie brzmi. Czy oni też mogą być opętani??Myślę że nie bo mają na tyle wewnętrznej energii by temu zapobiec. Do czego dążę? By powiedzieć wszystkim, oficjalnie, że TYLKO my tutaj chcąc przetrwać musimy zrozumieć kim jesteśmy i dlaczego jesteśmy. Niema nic materialnego co możemy zatrzymać w podróży zwanej życiem. Jednynie doświadczenia, ego i wspomnienia. Wszystko będzie weryfikowane a my chcąc nie chcąc zapłacimy za to co robimy teraz. Myślę że już niedługo..

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Sunday, January 2, 2022 8:18 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: reinkarnacja

 Dzień dobry,

 temat reinkarnacji to zdecydowanie najważniejsza ze spraw jakie poruszacie w swoim serwisie. Uznając jego prawdziwość chciałbym zapytać o pewne kwestie, na które jedynie Wy możecie znać odpowiedzi...

 1) bardzo częstą relacją osób obcujących na co dzień ze śmiercią np. pracowników hospicjów jest fakt przychodzenia po umierających bliskich przez osoby zmarłe wcześniej, przychodzą rodzice, dziadkowe, ale też dzieci, jeśli zmarły wcześniej... Takie opisy pojawiają się też w wielu rodzinach i są przekazywane w relacjach prywatnych. Pytanie brzmi czy te osoby zmarłe wcześniej mają już swoje nowe inkarnacje, nie mają nowych inkarnacji?? To wiąże się ściśle z pojęciem upływu czasu po drugiej stronie, tam jakieś pojęcie czasu jest czy też go nie ma...? Zmarli przychodzą póki nie mają nowej inkarnacji? Czy coś wiecie na ten temat i jak tłumaczycie przychodzenie zmarłych, którzy teoretycznie powinni być już "małą dziewczynką na drugim końcu świata"?

 2) czy będąc po drugiej stronie życia i używając wolnej woli, o ile ona istnieje, można odmówić dalszego wcielania się? Czy można wyłamać się z tego łańcucha i zadecydować np. aby... dalej nie istnieć?? Czy mamy jakieś sygnały z drugiej strony życia o tym, aby niektórzy w wolny sposób odmówili dalszego wcielania się albo wręcz dalszego istnienia?

 Dziękuję, że jesteście i pozdrawiam!

[dane do wiad. FN]

Dziękujemy za pytania. Odpowiedź na nie także pojawiała się wielokrotnie w serwisie. W historii FN znaliście wiele wybitnych mediów, czyli osoby, który miały dar kontaktu z osobami zmarłymi. Wszyscy oni bez wyjątku mówili o istnieniu reinkarnacji, ale jedna z takich osób przekazała nam niezwykłe ostrzeżenie.

Powiedziała, że nie wolno wzywać i wywoływać duchy "babć, dziadków i zmarłych cioć", gdyż te osoby mogą już mieć kolejne wcielenia. Ta osoba nam wytłumaczyła, że wezwany duch cioci może faktycznie pojawić się podczas seansu, gdyż ciało astralne takiej osoby zostało wezwane przez medium. Jeśli jednak taka osoba żyje i ma nowe wcielenie na Ziemi, to może fizycznie umrzeć. Dlaczego? Bo ciało astralne może nie chcieć wrócić już do swojego ciała fizycznego. Ta osoba uprzedzała, że niektóre nagłe śmierci mogą być spowodowane właśnie "wywoływaniem  ducha babci czy wujka".

 

Czy można "odmówić wcielenia"? Tu odpowiedzą także jest jasna - jak najbardziej, ale szczegóły tego są skryte przed nami mrokiem tajemnicy. Ale tak - media mówią, że jak najbardziej zdarza się, że ktoś nie zamierza przeżyć życia, które jest mu po tamtej stronie proponowane.

Warto przypomnieć bardzo ważny materiał z naszego Archiwum FN. To wywiad z nieżyjącą od wielu lat Dolores Cannon, która zajmowała się regresją hipnotyczną także osób, które miały poprzednie wcielenia na innych planetach. Ta rozmowa wiele rzeczy wyjaśnia i porządkuje - polecamy uważne jej wysłuchanie.

Kolejna sprawa to liniowe postrzeganie przez ludzi tamtego świata. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że są możliwe takie rzeczy jak... jednoczesne wcielenie duszy w więcej niż jedno ciało. Tu buntuje się tak zwany zdrowy rozsądek. Jak to? W kilka ciał? Niemożliwe! Tymczasem prosimy obejrzeć uważnie oparty na faktach film "Mały Budda", który bardzo dobrze oddaje taką sytuację.

I jeszcze jedna sprawa. Po nagłej śmierci kolejne wcielenie następuje dosyć szybko (2-4 lata), zaś w wypadku śmierci naturalnej taki okres znacznie się wydłuża. Jest to dla nas także pole pełne zagadek i tajemnic, ale staramy się powoli tę tajemnicę odsłaniać dzięki projektowi  Reguły Gry .

 Polecamy obejrzenie odcinka z naszego archiwum z serii "Jasnowidz na tropie zbrodni". Występują w nim znakomite media, które cały czas mają kontakt z duchami. Oczywiście wszyscy potwierdzają - istnieje reinkarnacja. Naprawdę polecamy poświęcić tę najbliższe kilkadziesiąt minut i uważne posłuchanie mediów z tego programu.


From: [...]
Sent: Monday, January 3, 2022 12:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Pytanie

 

Dzień dobry,

chciałabym złożyć jak najlepsze życzenia noworoczne dla całej Fundacji, na czele
z panem Kapitanem, wszystkich wiernych załogantów oraz czytelników ! 
Gdzieś wyczytałam, że 2022 rok to ma być rok "korytarza" między starą a nową rzeczywistością na planecie Ziemia/Gaja. Wszystkim życzę żeby szczęśliwie przeszli przez ten korytarz do Nowej Ziemi.

A propos', na blogu astrologa p. Piotra Gibaszewskiego https://solarius.pl 
w prognozach astrologicznych na 2022 rok jest również zakładka "Rok 2023", z taką oto prognozą odnośnie 2023r. : " Przed nami epokowe zmiany, których znaczenie, konsekwencje i wpływ na globalną sytuację będą opisywane przez długie lata .....".

 O ile pamiętam, Wy także pisaliście o tym że w 2023 r. ma się objawić na Ziemi (najprawdopodobniej w Indiach) Awatar (Mesjasz) który zmieni bieg historii ludzkości, a okręt Nautilus zamierza popłynie żeby mu się pokłonić. 

Czy coś Wam więcej wiadomo w tym temacie? Prosimy o update, zostało już tylko 12 miesięcy do tego czasu....

Jeszcze raz serdecznie Państwa pozdrawiam,
wasza załogantka [...]
(moje dane tylko  dla Waszej wiadomości)


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 14 sty 2022 18:05 | brak oceny

galgenesis | Załogant

Siema dla zainteresowanych polecam książkę o wzięciu Brazylijczyka na inną planete
Artur Barlet 'ufo z planety acart'
Pozdro

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 15 sty 2022 18:35 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@galgenesis, Jak się poczyta bardziej wnikliwie to dopatrzyć się można sporo nieścisłości, naiwności - modlitwa przed posiłkiem, no i braku Internetu. Brak nośników informacji, zaawansowanej komunikacji i takich tam. W ogóle napisane w postaci powieści, nie dokumentu.
Ale kto to wie?

Śr, 12 sty 2022 19:58 | brak oceny

pepi28@live.at | Załogant

Hallo ! Pozdrawiam Wszystkich z Wiednia . Otorz wielu ludzi zostalo zabranych z Ziemi w beskresy Kosmosu . Na Przyklad - sprawa podrozy kosmicznych Edwarda , "Billy" , Mayera ze Szwajcarii . Odbywal podroze z PLEJADANAMI (Plejary) - Ich dyskolidalnmi pojazdami/nagrania dzwiekow wydawanych przez te dyskoidalne pojazdy kosmiczne / . Kosmici sa wczesniej na planecie Ziemia - niz My ludzie /Homosapiens /. Rowniez Jezus Chrystus- po zmartwychstaniu - zostal zabrany przez statek kosmiczny - w bezmiary KOSMOSU - do Domu Oja Swego /Boga/ . Z wielu krajow - zostali zabrani ludzie w Kosmos przez roznych Kosmitow w - beskresy Kosmosu . Ludzie sa oszukiwani /niestety/- przez Ekipy Rzadzacych w roznych krajach . To - tyle - moich spostrzezen !. piotr iwanski 72j. Pensionista z 1140 Wien - Penzing .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 15 sty 2022 23:00 | brak oceny

Kasjopeja | Załogant

@pepi28@live.at, to twoje wyobrażenia i domysły czy masz na to jakieś dowody?

Śr, 12 sty 2022 19:56 | brak oceny

pepi28@live.at | Załogant

Hallo ! Pozdrawiam Wszystkich z Wiednia . Otorz wielu ludzi zostalo zabranych z Ziemi w beskresy Kosmosu . Na Przyklad - sprawa podrozy kosmicznych Edwarda , "Billy" , Mayera ze Szwajcarii . Odbywal podroze z PLEJADANAMI (Plejary) - Ich dyskolidalnmi pojazdami/nagrania dzwiekow wydawanych przez te dyskoidalne pojazdy kosmiczne / . Kosmici sa wczesniej na planecie Ziemia - niz My ludzie /Homosapiens /. Rowniez Jezus Chrystus- po zmartwychstaniu - zostal zabrany przez statek kosmiczny - w bezmiary KOSMOSU - do Domu Oja Swego /Boga/ . Z wielu krajow - zostali zabrani ludzie w Kosmos przez roznych Kosmitow w - beskresy Kosmosu . Ludzie sa oszukiwani /niestety/- przez Ekipy Rzadzacych w roznych krajach . To - tyle - moich spostrzezen !. piotr iwanski 72j. Pensionista z 1140 Wien - Penzing .

Pt, 7 sty 2022 09:39 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

"...przemilczenie tego byłoby grzechem."
Cóż można się było spodziewać po kontaktach księdza katolickiego z kosmitami?
Dokładnie tego że zbawiciel był zawsze i wszędzie, że nie będziesz miał cudzych bogów przede mną, nie będziesz brał imienia...
Nic innego jest nieważne nie istotne.
Trudno się dziwić i zadawać jakiekolwiek pytania; poczekajmy na relację jakiegoś mułły.

Czw, 6 sty 2022 20:15 | ocena: + 2

zmylna | Załogant

Do tych, których ciekawi jak to jest z tą reinkarnacją i ponownym zejściem na ziemię. Otóż dusza jako energia może się dzielić, co za tym idzie część nas może zostać "Tam", a część nas może inkarnować na ziemi. Obydwie energie to pełnoprawni "my". Zatem po śmierci możemy przeżywać już kolejną inkarnację na ziemi ale też w tym samym czasie możemy przywitać zmarłego "Tam".

Polecam książkę Michaela Newtona - Wędrówka dusz.
Tam wszystko fajnie jest opisane na podstawie sesji regresji hipnotycznej.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 7 sty 2022 17:17 | brak oceny

Tomasz_J | Załogant

@zmylna,
No tak, ale ponoć nie inkarnujemy jedynie raz po śmierci, ale ileś tam razy. Przynajmniej tak twierdzi FN. W związku z tym, to nie będą "obydwie energie", tylko powinno ich przybywać i przybywać, bez liku. Inaczej mówiąc, po pewnym czasie będzie nas "Tam" cała armia, a i tu w naszej rzeczywistości będzie nas tyle samo i ciągle po kolejnych inkarnacjach coraz więcej. Natomiast z licznych, bardzo licznych relacji z przypadków śmierci klinicznej (i wszelkich NDE) nigdy nie zdarzyło się, aby ktoś spotkał tam całą armię swoich rodziców, babć, wujków, znajomych etc. Zawsze jest to JEDNA świadomość znana jako rodzic, babcia, czy kto tam jeszcze. No jeżeli teoria o dzieleniu duszy to nie są opary absurdu, to co to jest ? Jakieś wyjaśnienie ? :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 11 sty 2022 18:48 | ocena: + 2

Radmor | Załogant

@Tomasz_J, Poza Wędrówką jest kilka książek Newtona i jego następców. Jest w nich wyjaśnione, że dusze nie tylko dzielą się na tą która inkarnuje i tą która zostaje, ale też czasem dzielą się bardziej, inkarnując jednocześnie w 2, 3 ciałach. Zawsze jednak części energii duszy zostaje w zaświatach, jeśli tak nazwać ten poziom istnienia. Co do oparów absurdu, nie reprezentujemy jako ludzie zbyt wysokiego poziomu rozwoju i po prostu większość z nas nie jest w stanie zrozumieć wielu spraw, bez względu na wysokość IQ. Jeśli nie rozumiem czegoś, nie zakładam w pierwszym rzędzie, że to bzdura, tylko że może nie jestem w stanie zrozumieć. Oczywiście, często zdarza się, że jednak bzdura, ale nie zawsze. W tym wypadku nie chodziło o posiadanie wielu ojców czy dziadków.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 14 sty 2022 10:47 | ocena: + 1

Tomasz_J | Załogant

@Radmor,
Całkowicie zgadzam się z tym, że jeżeli czegoś nie rozumiemy, to nie powinno się tego nazywać bzdurą. Jednak tu, w tym przypadku to nie jest kwestia braku rozumienia, tylko kwestia niemal powszechnego błędu popełnianego w odniesieniu do pojęcia duszy. Niemal powszechnie dusza utożsamiana jest z energią. No a energia jak wiadomo oczywiście może się dzielić, dodawać, odejmować itd. No bo i energią takie prawa rządzą.
Tu pełna zgoda. Przyjmuje się, że jeżeli dusza to energia, to i dusza może się dzielić, dodawać itd. I to wniosek skądinąd logiczny.
Tyle że tu popełniany jest elementarny błąd w definiowaniu tego czym jest dusza. Dla wielu dusza to energia i sprawa wyjaśniona. Można na bazie takiego stwierdzenia snuć niestworzone historie, jak to CZĘŚĆ duszy sobie zostaje po Tamtej Stronie, a CZĘŚĆ sobie inkarnuje i co tam jeszcze... A skoro tak piszą takie sławy jak np. Newton, to tak musi być i już.
Niewątpliwie "struktura" duszy (jeżeli w ogóle tak można to określić) bazuje na jakimś rodzaju energii, ale z absolutną pewnością nie jest to energia w naszym fizycznym rozumieniu. Już samo to powoduje, że nazywanie duszy energią, która może się dzielić, z naszego fizycznego punktu widzenia jest nieuprawnione.
Ale to, na czym bazuje "struktura" duszy nie jest równoznaczne z tym, czym w istocie jest dusza.
Tu mam wrażenie, że zwolennicy podziału dusz na części zapominają, że istota duszy jest diametralnie inna.
Zapominają, że dusza to w istocie ŚWIADOMOŚĆ (!)
ŚWIADOMOŚĆ definiuje duszę, a nie energia.
I tu dochodzimy do sedna: - czy świadomość może się podzielić na dwie, trzy lub więcej części ? Czy człowiek (obojętnie czy tu w świecie materialnym, czy po Tamtej Stronie) może mieć dwie, trzy lub więcej świadomości ?
No to właśnie nazwałem oparami absurdu. Bo jeżeli zdamy sobie sprawę z faktu czym jest świadomość, to jest to totalny absurd.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 14 sty 2022 13:34 | ocena: + 1

Radmor | Załogant

@Tomasz_J, Nie dzielę włosa na czworo, a komentarze , moim zdaniem, nie są miejscem na rozprawy naukowe typu: czym jest świadomość. Słowa "dusza" użyłem by uprościć, a nie zaciemniać. W moim komentarzu nie pisałem, co sądzę, bo "tak piszą takie sławy jak np. Newton", tylko przedstawiłem, co mówią pacjenci Newtona w stanie hipnozy. Każdy musi sam sobie wyrobić zdanie, czy wierzyć. Co do świadomości, są tacy, którzy sądzą, że Bóg to Świadomość, która się dzieli na dowolną ilość części, a my jesteśmy takimi cząsteczkami. Każdy musi sobie sam wyrobić zdanie... i nie próbować narzucać swoich przekonań innym.

Pt, 14 sty 2022 15:43 | brak oceny

Kepos | Załogant

@Tomasz_J, ja ze swej strony dodam, że Dusza jest istotą, w przypadku człowieka umieszczoną w ciele i jest ŚWIADOMOŚCIĄ.

Śr, 5 sty 2022 10:33 | brak oceny

Chronos | Załogant

Bardzo ciekawa sprawa z tym księdzem. To, co mówi na temat kolorów na innej planecie jest praktycznie tożsame z tym co napisano w Misji, a jeśli wywiad był robiony w 1992 roku to właściwie nie ma możliwości, żeby dowiedział się w ogóle o istnieniu takiej książki jak Misja (czy wyczytał o tym w jakiejś prasie ufologicznej, zwłaszcza że ponoć nie interesował się wcześniej tematem). Jeśli miałbym zmyślać historię z uprowadzeniem przez UFO i to w latach 90. to chyba akurat żywe kolory na obcej planecie byłyby ostatnim, co przyszłoby mi do głowy jeśli chodzi o opisywanie tamtego świata.
Zawsze jak czytam takie historie to wszystko brzmi tak niewiarygodnie, że aż trudno w to uwierzyć... Ale potem pewne detale wskazują, że to wcale nie musi być historia wyssana z palca.
Skoro ten ksiądz wciąż żyje i mieszka na Litwie, to czy nie moglibyście do niego pojechać i zrobić z nim wywiad?

Pon, 3 sty 2022 15:03 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

30 lat temu jak zacząłem wydawać co tak naprawdę stało się podczas seansów spirytystycznych i okultystycznych - jedna kobieta do mojego brata powiedziała - "to prawda że brat zachorował ?"

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 5 sty 2022 01:23 | brak oceny

majomir | Załogant

@Kepos,
Wydawać ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 5 sty 2022 15:24 | brak oceny

Kepos | Załogant

@majomir, bo wszystko było w wielkiej tajemnicy, uczestnicy seansów przysięgali na pasyjkę, że tego nie wydadzą, a ja powiedziałem, że to wydam.

Śr, 12 sty 2022 19:57 | brak oceny

pepi28@live.at | Załogant

@Kepos,

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Benedykt XVI jeszcze wtedy, kiedy był tylko kardynałem wypowiedział się o buddyźmie. Joseph Aloisius Ratzinger miał wypowiedzieć niezwykłe słowa: 'największym wyzwaniem dla kościoła będzie kiedyś buddyzm'. Jest bardzo prawdopodobne, że wysocy hierarchowie Watykanu są świadomi istnienia reinkarnacji, z którą kiedyś przyjdzie się zmierzyć Chrześcijaństwu.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Sobota, 4 lutego 2023 | 8 stycznia minęła rocznica incydentu z UFO w Zdanach. Fascynującego, poruszające do głębi swoją prawdziwością i w ogóle wszystkim, każdym elementem. Był kamieniem milowym dla mnie w zrozumieniu, jak złożone jest to zjawisko. To zdumiewające, jak wiele analogii dostrzegam z historią operacji „Kontakt”. I już wyjaśniam, dlaczego.

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.