Dziś jest:
Wtorek, 31 stycznia 2023

Nie ma śmierci, gdyż życie duszy trwa wiecznie. To, co nazywamy śmiercią, jest jedynie śmiechem małego dziecka.
/hinduskie/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

CZY OBCE CYWILIZACJE MOGĄ WPŁYNĄĆ NA POWSTRZYMANIE TRZECIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ?
Nie, 13 mar 2022 08:42 komentarze: 13 czytany: 5872x

[...] Dzień dobry , Chciałem się podzielić dziś taka moją refleksją. Istnieje pogląd, że obce cywilizacje mają kontakt z rządami największych państw na świecie ( USA, ROSJA, WIELKA BRYTANIA, CHINY itd) po obecnej sytuacji jestem niemal, że w 100% pewny, że są to bzdury... Nie wyobrażam sobie sytuacji w której państwa mające kontakt z cywilizacjami o milion razy bardziej rozwiniętą świadomością mogły by nadal postępować w sposób jaki aktualnie obserwujemy.
Być może któreś z cywilizacji jak z Thiahooba w sytuacji krytycznych sa w stanie mentalnie wpłynąć na danego polityka śmiem wątpić, że teraz to się dzieje... Jestem ciekawy Waszego zdania na ten temat.

Pozdrawiam

[...]


Dziękujemy za pytanie. Oczywiście, że ma Pan rację - te brednie o kontaktach "UFO z rządami" zatruły umysły tylu ludzi, którzy przesyłali sobie z wypiekami linki do tych idiotyzmów... FN chyba jako jedyna w polskiej ezoteryce ostrzegała, że tzw. wariackie, agresywno-szaleńcze teorie spiskowe są jak heroina. Oszałamiają, wielu początkowo zachwycają wprowadzając w euforię i uzależniają, ale na koniec powodują spustoszenie bredniami w umysłach i są tak naprawdę niewarte funta kłaków...

Czy obcy w jakikolwiek sposób ingerują w to, co teraz dzieje się na Ziemi? Naszym zdaniem nie - to jest wykluczone ze stu powodów! Rozwinięcie tej odpowiedzi zajęłoby zbyt dużo czasu, którego nie mamy. Proszę nam wybaczyć!

 

[...]

Szanowna redakcji N,

czy uważacie, że zamach na Putina zrobiony przez jego współpracowników może zatrzymać wojnę? Co o tym myślicie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

pzdr.

[...]

 

Absolutnie nie! Z tą tezą wydają się zgadzać nasi czytelnicy w naszej najnowszej ECHO-SONDZIE.

https://nautilus.org.pl/echosonda,728,ponad-70-procent-rosjan-popiera-atak-na-ukraine-przyjmujac-w.html

Ponad 70 procent Rosjan popiera atak na Ukrainę przyjmując w pełni narrację państwowej propagandy, że jest to "walka z faszystami i narkomanami w Ukrainie". Czy wierzysz, że śmierć Władimira Putina powstrzyma Rosję i zakończy wojnę?


I jeszcze jedna uwaga. My (Europa, Ukraina, świat zachodnich demokracji) nie walczymy z Putinem... my walczymy z kacapem!! Co to jest kacap? To stan umysłu 70 procent Rosjan. W Polsce to coś nazywamy "kołtunem", ale wersja rosyjska tego "nowotworu umysłu" jest agresywniejsza wielokrotnie i jest gotowa zabijać dla "wielkiej Rosji".  Co to znaczy? Ta historia nie zakończy się dobrze Panie i Panowie... Prosimy w spokoju obejrzeć wideo poniżej, które jest kwintesencją "UMYSŁU kacapa", który właśnie wyruszył wyzwalać świat w swojej nacjonalistyczno-psychiatrycznej krucjacie. I nic go nie zatrzyma!


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 28 mar 2022 15:27 | ocena: + 3

Gnievmir | Załogant

Po przeczytaniu artykułu jak i komentarzy nie znalazłem odpowiedzi na tytułowe pytanie więc ja spróbuję to zrobić. Oczywistym jest, że nie jestem w stanie dać jakiejkolwiek gwarancji, że "obce cywilizacje powstrzymają III WŚ", nie mniej istnieją pewne poszlaki sugerujące, że mogą powstrzymać nuklearną zagładę. Przytoczę 2 przypadki:
1) Zapewne większość słyszała o przypadkach dezaktywacji wojskowych instalacji nuklearnych przez obiekty UFO. Znane są zarówno przypadki chwilowego jak i permanentnego unieszkodliwienia. W pierwszym wypadku padała instalacja, w drugim pluton w głowicach podlegał transmutacji w inną, nieradioaktywną substancję w formie białego proszku (wybaczcie, ale teraz nie pamiętam w co był zmieniany).

2) W wielu wierzeniach jak i religiach na całym świecie istnieje mit o "powrocie bogów". Także w Chrześcijaństwie, gdzie to zdarzenie nosi miano Paruzji. Np. w Chrześcijaństwie opierając się na Ewangeliach istnieje takie stwierdzenie, że "gdyby Ojciec nie skrócił owych dni nikt by nie ocalał".

Nie mam pojęcia czym bądź kim są "bogowie", nie mniej sądzę, że jest to jakaś cywilizacja/inteligencja, niekoniecznie materialna (np orby raczej nie mają natury materialnej).
Z innych fragmentów opisów można wnosić, że to "żółte coś" opisane zarówno w różnych przepowiedniach jak i artykułach na stronie Nautilusa może być efektem tejże "interwencji". Czy tak będzie? Nie wiem i sądzę, że nikt tego nie wie. Jedynie wskazałem na możliwości, których nikt nie wymienił.

Czw, 24 mar 2022 16:59 | ocena: + 1

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy!
Przytoczę jeszcze jedna ważną wypowiedź, która koreluje z spostrzeżeniami zawartymi w moim poście, zamieszczonym
pod tym artykułem w dniu 20.03.2022 r., w kwestii stanowiska
mocarstw atomowych względem wypowiedzi polityków
rosyjskich i samego Putina:
Pytanie:
Co jeszcze powinno zrobić w takim razie NATO, żeby powstrzymać agresję Rosji?

"...Putin sam powiedział, że nie może dopuścić do tego, żeby rakiety natowskie stacjonowały w Ukrainie i mogły w kilka minut dolecieć do Moskwy. Dlatego NATO powinno zainstalować rakiety na terenie Łotwy i Estonii. Wtedy rzeczywiście będą miały bardzo blisko do Moskwy. Na tego bandziora trzeba stosować właśnie takie metody. W tym rejonie muszą stacjonować wojska NATO, które będą miały zadania ofensywne, a Rosjanie muszą być świadomi, że Moskwa jest w zasięgu szybkich pocisków, które mogą ją zaatakować..."
(4 dni później z wywiadu dla Onetu z 24.03.2022 r. płk Derlatka
b. szef wywiadu RP)

Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Nie, 20 mar 2022 17:05 | ocena: + 3

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy.
Myślę, podobnie jak inni Załoganci, że wysoko rozwinięte Cywilizacje
pozaziemskie nie zamierzają bezpośrednio angażować się w sprawy
związane z potencjałem militarnym będącym na wyposażeniu sił
wojskowych niektórych państw. Nie oznacza to, że nie wykorzystają
swojej wiedzy i możliwości w celu ochrony ludzkości przed zagładą?
"...Według najnowszej oceny Agencji Wywiadu Obronnego Pentagonu można się spodziewać, że jeśli Ukraina w dalszym ciągu będzie stawiała silny opór wobec rosyjskiej inwazji, niszcząc jej siły konwencjonalne, Putin zagrozi bronią nuklearną Zachodowi..."
To, oczywiście,  bardzo groźna  perspektywa , która  każdego człowieka przyprawia o dreszcze i  wywołuje duży niepokój. Wszyscy chcieliby tego uniknąć, a politycy i rządzący w krajach zachodnich starają się, na wszelkie sposoby, zapobiec wybuchowi konfliktu zbrojnego na skalę światową.
Dotychczasowe sankcje ekonomiczne jako instrument przeciwdziałania międzynarodowemu zagrożeniu ze strony  Rosji, mogą nie wystarczyć, by powstrzymać dalszą agresję militarną i zagrożenie bronią masowego
rażenia. Cóż więc pozostanie, gdy dalsze zabiegi dyplomatyczne i próby powstrzymania szaleńca ze wschodu, nie przyniosą oczekiwanych efektów?
Według mnie, zachodni politycy i decydenci, szczególnie mocarstw nuklearnych ( USA, WIELKA BRYTANIA, FRANCJA,  ), powinni bardziej zdecydowanie zareagować na groźby użycia takiego rodzaju broni wobec krajów zachodnich.  Trzeba w sposób jasny i wyraźny przestrzec agresora, że jakakolwiek próba użycia tej groźnej broni, spotka się z błyskawiczną reakcją mocarstw zachodnich z całą siłą i bezwzględnością. Niech dotrze do Kremla wieść, że Moskwa zniknie z powierzchni, a reszta kraju będzie w gruzach. Wiem, że może to nieść ze sobą pewne zagrożenie dla pokoju światowego, ale nie można pozwalać na to, aby bandzior wybijał nam zęby i groził natychmiastową śmiercią, a świat będzie czekać  aż nas wykończy? Taka wyraźna i zdecydowana przestroga może odebrać tej bestii chęć  do " napinania muskułów ". Naród rosyjski powinien dowiedzieć się, co może mu zgotować szalony i nieprzewidywalny
przywódca.  Muszą znaleźć się pilnie rozwiązania tego zagrożenia, a
chorego przywódcę Rosji, pozbawić jak najszybciej władzy, co wydaje
się możliwe przez odpowiednie działanie wybranych Ziemian ?
Oby jednak zwyciężył zdrowy rozsądek i ludzki rozum i nigdy nie doszło do  tego, czego spodziewa się Agencja Wywiadu Obronnego Pentagonu.
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 21 mar 2022 13:28 | brak oceny

poza_czasem | Załogant

@Ordep,
"...Według najnowszej oceny Agencji Wywiadu Obronnego Pentagonu "
i tu się zastanów. Twoje wizje są intrygujące bo widzę to o czym piszesz. Ale kwestie analityczne podlegają analitykom. A ci robią analizy na zlecenie. Nie wchodź w to lepiej.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 23 mar 2022 15:30 | ocena: + 1

Ordep | Załogant

@poza_czasem, Szanowny Załogancie,
niewątpliwie pewne zagadnienia są analizowane na podstawie
zgromadzonych danych, które są niedostępne przeciętnemu
człowiekowi. Stąd może wynikać trudność w ocenie zagadnienia. Umiejętności analityczne to nie tylko zrozumienie i rozwiązywanie problemów na podstawie informacji, które są dla nas dostępne. Jak można wywnioskować – osoba posiadająca je powinna być doskonałym obserwatorem, zauważać pewne niuanse i szczegóły, mieć szeroką perspektywę i łączyć fakty.
Wydaje mi się, że zostałem źle zrozumiany. Po prostu przytoczyłem
tylko informację publiczną tej Agencji Pentagonu i jak każdy z nas
niepokoję się tym. Moim celem jest raczej przewidywanie pewnych
zjawisk i słuchanie swojej intuicji w niezwykle ważnych dla świata
problemach. Istotą moich dociekań są różne zjawiska i anomalia
występujące w otaczającej nas rzeczywistości. Jestem realistą, ale
też bacznie obserwuję bieg aktualnych wydarzeń na świecie, co
pozwala mi lepiej oceniać zbliżającą się przyszłość i rzeczywistość.
Dziękuję za cenne uwagi i spostrzeżenia. Zawsze biorę pod uwagę
wszelkie oceny i poglądy innych ludzi, ponieważ jest to też istotne
i ważne w rozważaniach nad czekającą przyszłością i losem nas
wszystkich.
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Wt, 15 mar 2022 20:40 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Holzma - wypraszam to sobie.... .

Wt, 15 mar 2022 19:31 | ocena: + 1

SovietVixen | Załogant

Paradoksalnie, taka atomowa wymiana pomogla by zresetowac swiat, jesli ten w swoim szalenstwie zajedzie juz za daleko.

Pon, 14 mar 2022 08:26 | ocena: + 2

sidhartha | Załogant

wojny nuklearnej raczej nie zapobiegną, choć mogliby z najmniejszą łatwością to zrobić, ale mogą zapobiec zagładzie naszej cywilizacji, mają takie umysły i technologie, ale oni są wysoko rozwinięci duchowo, jak i technologicznie, szczególnie plejadanie nas chronią, bo mają w tym "interes"
są ludzie dobrzy, to prawda, ale są też głupcy.
minie tysiące lat zanim dorównamy obcym(szczególnie tym rozwiniętym duchowo)
na kontakt jest jeszcze za wcześnie, i bóg raczy wiedzieć kiedy ludzkość będzie gotowa.
99% ludzi to prymitywy, graniczy z cudem spotkanie kogoś ze zdrowym rozsądkiem(człowieka uduchowionego)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 19 mar 2022 11:15 | brak oceny

monopix | Załogant

@sidhartha,

99%.. optymista ;)

będzie katharsis, oczyszczenie, co już raczej powinno być oczywiste dla ludzie którzy mają troche oleju w głowie.
W sumie jestem ciekaw, czy zdołam to przeżyć.. a w sumie nie wiem czy chce ;) (dla tych 99% napisze, że sama akcja będzie szybka, ale to co przyjdzie po niej bedzie tym co zmieni ludzi.. duża nauka dzielenia się, dawania.. współodczuwania)

Dzięki powyższemu, byłbym większym optymistą, co do daty kontaktu.

Jeśli człowierk osiągnie równowagę, to rozwój duchowy jest bardzo szybki. Oczyszczenie wciśnie sporą ilość ludzi w równowagę, a to zacznie przejawiać się w zmianach cywilizacji.


Tak troche a popos, to w języku polskim jest zastanawiająco dobrze opisany ten proces i to w punkt.

mamy słówka: "waga, równowaga, uważność, uwaga, powaga"

uwaga - przedrostek "u" odnosi sie do czegoś na skraju, Przykłądem jest ukraj (u + kraj) i od tego mamy ukrainę. Inaczszej mówiąc "uwaga" to stan braku równowagi, gdy waga jest w swojej skrajnej pozycji.

równowaga - gdy wszystko ma swoją równą wagę. W tym stanie świadomość jest naturalna, lekkość, poczucie spełnienia i wdzięczności. Miłość.

uważność -stan, gdy jesteśmy świadomi stanu uwagi. Gdy jesteśmy świadomi braku równowagi. Stwierdzenie "bądz uważny" powinno być rozumiane jako: Zdaj sobie sprawę, ze jesteś w nierównowadzę (coś odpychasz, a cosineego przyciągasz - pragniesz

powaga - stan po uwadzę. "Po" stanie "uwagi" następuje stan spięcia, braku zadowolenia, braku miłości..

waga - centrum, środek, wokół którego wszystko się "obraca".


To taka ciekawostka z ostatnich moich przemyśleń o procesie uwalniania vs. język poslki ;)

Śr, 23 mar 2022 13:26 | brak oceny

Kepos | Załogant

@sidhartha, gdyby to od samych ludzi zależało - nie byłoby wojen. Przywódcy, którzy prowadzą wojny są tylko figurantami.

Nie, 13 mar 2022 14:07 | ocena: + 6

maxxx | Załogant

Nikt nie powinien ingerować, bo eksperyment Ziemia powinien mieć wolną wolę.
Bo tylko wtedy prawdziwy duch się rodzi, gdy damy mu wolność.
Naszego eksperymentu pilnuje wiele wysoko rozwiniętych cywilizacji i może na ich oczach wszystko sami rozwalimy...
Może nie zasługujemy na wolną wolę, większość z nas - i to głównie tych którzy są liderami tego systemu na Ziemi.

Jest niewesoło, na prawdę system zrobił z nas szkodników i niszczymy sami piękną Gaję !
Bo niszczymy siebie wzajemnie zawiedzionymi oczekiwaniami, zazdrością, butą i po prostu nieraz zwykłym chamstwem !
Ja wiem, nie wszyscy są tacy !
Jest całe mnóstwo wspaniałych ludzi, miłosiernych i szczodrych, tolerancyjnych i pokornych, którzy z wielką cierpliwością znoszą to wszystko...
Ale ciągle jest ich za mało by się przebić

System jest opanowany przez wielu psychopatów, którzy nie potrafią nikomu okazywać pozytywnych uczuć bezinteresownie, poza swoim potomstwem i może poza kimś z połączenia z seksem.

Dajemy wspaniały przykład innym jako naród tak niesamowicie pomagając Ukrainie i może to jest ten zalążek dla Unii E, dla świata !
Tak trzeba postępować ! Pomagam ludziom których nawet nie znam, okazuje im szacunek, zrozumienie i wybaczenie. Bo krzywd między nami a Ukrainą było bardzo wiele. Wybaczamy i to jest piękne !
Brawo
Może to jest zalążek do zmian na świecie ? Może to poruszy wadliwy system, który prowadzi do katastrofy.

Dziękuję Bogu, że wiem, że jest cel wyższy tego eksperymentu.
Pozdrawiam serdecznie

Nie, 13 mar 2022 12:59 | ocena: + 2

Ordep | Załogant

Szanowni Załoganci i Czytelnicy.
W grudniu 2020 roku gen. Haim Eshed, szef izraelskiego programu
kosmicznego wyjawił, że rządy USA i Izraela nawiązały tajny kontakt
z przedstawicielami Federacji Obcych Sił Galaktycznych i posiadają
wiedzę na temat niezwykłych technologii i osiągnięć Obcych w wielu dziedzinach militarnych. Współpracują z przedstawicielami Obcej
Cywilizacji. Nie zgodziłem się i nie zgadzam z tymi rewelacjami,
bo po prostu przeczą one zdrowemu rozsądkowi i właściwemu rozumowaniu, gdyż dotychczas, w najnowszej historii świata, żadne
mocarstwo nie nawiązało takiego bezpośredniego kontaktu z Obcymi.
To dopiero ma nastąpić i to najprawdopodobniej około 2024 roku.
Proszę nie straszyć obywateli tego świata. Nie będzie żadnego Armagedonu, bo każda próba wywołania konfliktu zbrojnego na światową skalę, skończy się tragicznie dla sił niszczycielskich i ich przywódców . Ludzkość nie jest zagrożona, bo wszyscy przywódcy największych mocarstw i arsenał jądrowy tych państw są pod szczególną obserwacją Sił Galaktycznych i najnowszych technologii Cywilizacji pozaziemskiej, która w sposób niezwykle delikatny i dyskretny interesuje się sytuacją na trzeciej planecie od Słońca. Już niebawem ludzkość zauważy i odnotuje wzrost zjawisk związanych z niesłychaną Misją, która spowoduje niewyobrażalne zmiany i przeobrażenia na naszym Globie. To z roku na rok nabierze wyjątkowego przyspieszenia, gdyż już dotychczasowe rozpoznanie pozwala Obcym na realizację planu ujawnienia Ich obecności w przestrzeni okołoziemskiej. To ma przecież czemuś służyć, skoro od wielu już lat przygotowują ludzkość do tego przeżycia. Najprawdopodobniej około 2024 roku dojdzie jednak do tego niesamowitego wydarzenia, które pojawi się z przestrzeni kosmicznej. Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 13 mar 2022 18:42 | ocena: + 2

Holzma | Załogant

Nie mam cienia wątpliwości jeśli chodzi o bycie ICH na naszej planecie i wokół niej. Co don ingerencji?? Mocno bym się zdziwił gdyby nagle starali siie nam pomóc. Natura oczyszcza się sama, tak będzie i teraz. Nowotwór społeczny, tzw ludzie są już od dawna namierzani. Mieliśmy kilka razy szanse i non stop dajemy dupy. Nie trzeba szukać w wojnach.. Patrzcie np na gloryfikowanie ciała zamiast duszy. Apki typu fb insta itp.... Ludzie nie mają nic do powiedzenia i do zaoferowania oprócz ładnej buzi, dupy, klaty czy fiuta w wypadku facetów. To chore.jestesmy wrzodem na dupie ziemi

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

- Nikt nie jest dziś w stanie przewidzieć, kiedy wojna w Ukrainie się skończy. Putin może ją zakończyć już dziś. Ale on nie przygotowuje się do pokoju. My widzimy coś przeciwnego - tak o działaniach Kremla mówił sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg w czasie wizyty w Korei Południowej wezwał kraj do zwiększenia pomocy dla Ukrainy i ostrzegł, że Rosja przygotowuje się do jeszcze większej wojny.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.