Tajemnicze zagłębienia dna na Zatoce Gdańskiej.

O sprawie poinformował czytelnik serwisu FN, a oficjalna informacja jest na stronach Urzędu Morskiego w Gdyni.

Tajemnicze zagłębienia dna na Zatoce Gdańskiej.

Na dnie Zatoki Gdańskiej, w odległości około 7 km na wschód od Kępy Redłowskiej, wykryto tajemnicze zagłębienia dna. Odkrycia dokonali pracownicy Urzędu Morskiego w Gdyni, prowadząc pomiary morskie z pokładu statku „Hydrograf-10”, wyposażonego w echosondę wielowiązkową, pozwalającą dokonywać precyzyjnych pomiarów ukształtowania dna i wykrywania obiektów podwodnych, o niewielkich wymiarach, rzędu kilkunastu cm. Ciekawostką wykrytych zagłębień jest ich bliźniacze występowanie i jednakowe kształty. Dla ustalenia genezy powstania zagłębień, niezbędne są dalsze specjalistyczne badania.

Oto zdjęcia umieszczone na stronach http://www.umgdy.gov.pl

 

I jeszcze coś z innej beczki. Jest jeszcze czas wakacyjny, machina FN pracuje w trybie kanikuły, więc spokojnie możemy zobaczyć zdjęcia zaprezentowane przez serwis http://sztukatulka.pl Przypominają jako żywo… piktogramy zbożowe, choć tutaj artysta wcale się nie kryje.

 

W ramach lubelskiego Land Art Festiwalu na granicy polsko-ukraińskiej, między miejscowościami Horodyszcze (Lubelskie) a Waręż (Ukraina), powstała pierwsza transgraniczna praca zajmująca powierzchnię kilka hektarów polskiej i ukraińskiej ziemi.

Autorem tego monumentalnego obrazu przedstawiającego ryby jest lubelski artysta Jarosław Koziara.

Dodaj komentarz