Wstrząsająca historia opowiedziana przez mieszkańca Zabrza.

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy rzeczywiście jest prawdą to, że istnieje owa „karma”, o której od wieków mówią Hindusi czy ludzie wyznający wschodnie systemy wierzeń.

Karma zakłada bowiem, że istnieje „pewna niepojęta ludzkim umysłem sprawiedliwość”, która obserwuje nasze życie, ocenia je i powoduje, że zło zawsze spotka się ze „skutkiem”. Wcześniej czy później, w tym czy w następnym wcieleniu – zawsze każdy czyniący zło będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów. Żadna niegodziwość, żadne okrucieństwo wobec istot żywych nie „ujdzie płazem”. Człowiek nikczemny i okrutny, powodujący cierpienia istot czujących ból będzie musiał sam zmierzyć się z tym, co kiedyś robił innym. Takie jest prawo Boga, prawo wszechświata, prawo istniejące od zawsze i dotyczące wszystkich i wszystkiego, nieskończenie sprawiedliwe i nieskończenie idealne w swoim działaniu. Nazywane jest „prawem karmy”.

Na pokładzie Nautilus od wielu lat mówimy o tym, że są konkretne przypadki świadczące absolutnie, niezbicie i bezdyskusyjnie o tym, że to prawo jest faktem. Nie jest tak,  że człowiekowi nikczemnemu „wszystko zło zostanie odpuszczone”, gdyż jest to bagaż swoich czynów, z którymi on będzie się musiał zmierzyć. Jest to swoista lekcja, którą „ktoś” daje człowiekowi. To nie jest „zemsta czy kara” – to konsekwencja! To jedno z wielkich odkryć, które przez wszystkie lata działania FN zostało ponad wszelką wątpliwość ustalone przez nasz zespół. Oczywiście, trzeba mieć „otwarty umysł”, aby dostrzec owe unikalne prawo, które reguluje nasze życie. Ludzie nie mają wglądu w historie „kolejnych inkarnacji ludzkiej duszy”, stąd nie jest to dla nich jasne i oczywiste. Ale zdarzają się historie, które pozwalają dostrzec je w sposób nie pozostawiający nawet cienia wątpliwości. Jedną z takich historii udało nam się udokumentować podczas pobytu FN w Zabrzu.

Historia dotyczy okrutnego chłopca, który na początku ub. wieku mieszkał na Śląsku. Z sadyzmu i chęci zadania nieobjętego umysłem bólu żywym istotom chłopiec ten wydłubywał ptakom oczy, po czym wypuszczał je na wolność. Robił tak przez wiele lat! Jego sadyzm – wydawało się – ujdzie bezkarnie, bo przecież „to tylko ptaki”. Ale w tym przypadku zadziałało owo ulotne, niezwykłe i zagadkowe prawo wszechświata, które dało temu człowiekowi niezwykły znak.

Kiedy już urodziły się wnuki tego okrutnego człowieka okazało się, że ich oczy są… zarośnięte! Tę nieprawdopodobną historię opowiedział Piotr Byhr, mieszkaniec Zabrza. Oto zapis wideo:

 

Wszystkie ludzkie czyny są zapisywane w „wielkiej księdze wszechświata”, wszystkie zostaną osądzone w sposób, którego ludzki umysł nie obejmie. Nie ma zła, które ujdzie bezkarnie, i dobra, które nie zostanie docenione. Jakże niezwykle brzmią słowa ze świętych ksiąg wielkich światowych religii, które mówią o „niebie i piekle”. Jest to jednak alegoria, przenośnia do tego, co oznacza „czynienie zła” i „czynienie dobra”. Historia z chłopcem wykłuwającym oczy ptakom jest tego najlepszym przykładem.

 

Sens życia, ważne pytania, a także… prawa istniejące od zawsze dla wszystkich żywych istot. 5 listopada w Zabrzu miał miejsce wyjątkowy wykład FN.

Takie wykłady mają miejsce bardzo rzadko, gdyż nikt z Fundacji Nautilus nie ma po prostu czasu z powodu tysiąca spraw, na które się składa nasze życie. Tym razem Robert Bernatowicz zrobił wyjątek i po raz drugi w tym roku spotkał się z mieszkańcami Zabrza. Podczas pierwszego wykładu/prezentacji były pokazywane najciekawsze historie ze swoistego „polskiego Archiwum X”, którym są materiały zebrane przez Fundację Nautilus przez prawie 10 lat jej istnienia w Polsce. Jak wyraził się sam autor prelekcji „w Zabrzu został zrobiony eksperyment” i po raz pierwszy prezentacja dotyczyła spraw, które przeważnie nie są poruszane na tego typu spotkaniach. Relacje ludzi dotyczące ich spotkania z „niepojętym i niezrozumiałym” elementem naszego życia pozwalają bowiem zbudować sobie obraz świata, dają możliwość próby sformułowania odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy jest życie po śmierci? Jak wygląda moment przekraczania bariery tego i innego świata? Czy jest Bóg? Jakie są prawa regulujące życie wszystkich żywych istot? Robert Bernatowicz wielokrotnie zaznaczał, że jego wnioski dotyczące tych ważnych zagadnień nie wynikają z założeń tej czy innej religii, a jedynie są konsekwencją materiału zebranego przez tyle lat funkcjonowania tak unikalnej organizacji, jaką jest Fundacja Nautilus. Przez ponad dwie godziny uczestnicy mogli zobaczyć zdjęcia dzieci, które pamiętają swoje wcześniejsze wcielenie i których opowieści o „przeszłym życiu” doprowadziły ich rodziców prawie do zawału. Była mowa o istotach prawie doskonałych, które potrafią wcielać się w ludzkie powłoki i posiadają moc wpływania na pozornie przypadkowe wydarzenia w życiu pojedynczych ludzi. Słowo „Bóg” padało bardzo często i z pewnością był to „test”, jak tego typu wykład zostanie przyjęty przez uczestników spotkania, gdyż w naszym społeczeństwie mówienie o tego typu zagadnieniach w innym miejscu niż sale świątyń może być postrzegane… dość osobliwie. Były to jednak obawy niepotrzebne, gdyż przedstawione tezy i „dowody z Archiwum FN” zrobiły na zebranych wrażenie. Oczywiście najbardziej interesujące były relacje o momencie „pojawienia się światła i tunelu”, który jest najważniejszym (po urodzinach) momentem ludzkiego życia. Była historia o człowieku, który w stanie śmierci klinicznej miał spotkanie z „istotą ze światła”, która pozwoliła mu zadać jedno pytanie na temat dowolny, a on zapytał… o teorię Einsteina. I uzyskał odpowiedź!

Na koniec wykładu w Zabrzu prezes FN pokazał zdjęcia z lądowania obiektu UFO, które miało miejsce w październiku tego roku pod Łodzią. Dziekujemy wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie.

 

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Dlaczego niektórzy ludzie są tępi, a inni inteligentni? Buddha objaśnił, że niektórzy ludzie niepragnący wiedzy, nie mają woli zadawania pytań, nie chcą poznać naturę rzeczy. Bez świadomości czym jest właściwe prowadzenie się, ci pozbawieni wiedzy ludzie podejmują niewłaściwe działania i z tego powodu mogą odrodzić się w czterech niższych stanach. A jeśli odradzają się jako ludzie, są wówczas tępi. Ci, którzy pragną wiedzy, którzy zapytują o naturę rzeczy, odradzają się w świecie dewów. A jeśli odrodzą się jako ludzie, są inteligentni. Więc jeśli chcesz być inteligentny w przyszłym życiu, nie wahaj się zadawać pytań.

    Fragment za:
    http://sasana.wikidot.com/akt-woli

    Pomyślnych wiatrów!

  2. Rodzi się pytanie, kogo dotknęła karma jego, czy jego wnuki?. Bo jeżeli jest to sprawiedliwość w ludzkim mniemaniu to tylko współczuć tym dzieciom.

Dodaj komentarz