Dziś jest:
Środa, 7 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

XXI Piętro
HISTORIE PRZESŁANE PRZEZ ZAŁOGANTÓW
Wyślij swoją historię - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "XXI Piętro": xxi@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Tajemniczy obiekt w Warszawie w dn.18/04/2020
Sob, 16 maj 2020 08:18 | komentarze: 8 czytany: 4965x

Dzień dobry moja 13 letna córka opisała zdarzenie jakie miało miejsce w Łodzi na osiedlu Dąbrowa. Wracałam późnym wieczorem ( prawdopodobnie to byłkoniec września lub października tego roku) od babci, która mieszka dwa bloki dalej i spojrzałam odruchowo w niebo - zobaczyłam, jakbu znad chmur ktoś oświetlał ziemię, coś latało bez żadnego układu typu ósemki, koła nad początek chmurami i zdawało mi się, że te tajemnicze światła przeszły kawałek za mną. Przeraziło mnie to i  solidnie przyspieszając kroku wpadłam do domu i opowiedziałam z wielkim strachem o wszystkim mamie. Moja mama szybko się ubrała i poszłyśmy to sprawdzić, szłyśmy w kierunku szkoły na Gałczyńskiego w Łodzi. Mama zaczęła dokładnie obserwować, czy ruchy świateł są regularne, czy zataczają koła, ale koła latały bez żadnego układu. Nagle, gdy doszłyśmy do szkoły zatrzymałyśmy się i pomyślałyśmy, że należy zabrać z domu telefon, aby nagrać to zdarzenie. Nie zdążyłyśmy jednak, ponieważ światła ustawiły się w półokręgu ( było ich ok. 7), nagle z dwóch boków tego ustawienia wyleciały dwa światła, które zleciały na dół, zderzyły się ze sobą w ułamku sekund tak szybko, że gdy podniosłyśmy wzrok na półokrąg świateł wszystko zniknęło i światło zgasło. Wróciłyśmy do domu zaskoczone całą sytuacją. Po dziesięciu minutach musiałyśmy wyprowadzić na spacer psa ( godzina po 21). Z ciekawościa patrzyłyśmy w niebo, lecz było pozbawione wszelkiego zachmurzenia, ale po tajemniczych okręgach nie było ani śladu. Co widziałyśmy, nie wiemy do dziś.

[...]


From: [...]
Sent: Wednesday, May 13, 2020 1:24 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Tajemniczy obiekt w Warszawie w dn.18/04/2020

Szanowna Redakcjo,

Przesyłam opis zdarzenia, którego byłam świadkiem:

Załączam ilustracje dokumentujące, czyli moje fotomontaże, jak to coś wyglądało. Zdjęcia okolicy zdarzenia zrobiłam któregoś z następnych dni i nałożyłam na zdjęcia mój fotomontaż.

Czas i miejsce: 18 kwietnia 2020 r., godz. między 22-23, okres kwarantanny, miejsce wyjazdu z ulicy Trojdena w ulicę Żwirki i Wigury w Warszawie. Byłam w tym miejscu sama, nie było żadnego innego człowieka, robiłam nocny marsz kondycyjny po osiedlu. Wychodzę zza budynku mieszkalnego na Trojdena, patrzę w stronę ulicy Żwirki i Wigury i widzę:

Obiekt przemieszczał się bardzo powoli, ale płynnym ruchem wzdłuż ulicy Żwirki i Wigury w kierunku Centrum W-wy. Był to idealnie równy w kształcie czarny prostopadłościan, bo obiekt widziałam z boku jako prostokąt. Był jak równa geometryczna bryła. Obiekt nie miał żadnych ściętych ścian, żadnych opływowych kształtów tak jak mają samochody. Nie miał okien i drzwi, ani żadnych świateł i odblasków na powierzchni. To była głęboka, idealna czerń jego pokrycia. Tylko u dołu, przy obu końcach były dwa jasne małe punkty świetlne, ale nie były to fragmenty kół, bo nie było żadnych kół widać. To po prostu był czarny prostopadłościan, który przemieszczał się w jakiś sposób do przodu i miał dwa światełka u dołu. Obiekt był bardzo długi - conajmniej około dwie długości samochodu osobowego i wysokości samochodu osobowego, lub trochę niższy. Nie wydawał żadnych dźwięków, np. hałasu silnika. Przemieszczał się w idealnej ciszy. W tym czasie gdy to było, nie jechał żaden samochód, jakby było jakieś zamrożenie czasu. Było jakoś inaczej, jakby przesunięcie czy zastygnięcie w czasie. Trwała całkowita cisza. Odniosłam momentalnie wrażenie, że ten obiekt przemieszcza się tak powoli, bo skanuje otoczenie. Tak mnie zdziwiło to co zobaczyłam, wręcz przestraszyłam się, że miałam odruch automatyczny, nie wsparty logiką: chwilę szłam, chwilę patrzyłam w osłupieniu i następnie szybkim krokiem wykręciłam w tył zwrot i wróciłam z powrotem za budynek, żeby nie patrzeć. Zatem dłużej już się nie przyglądałam. Poszłam na spacer po osiedlu w inne miejsce.

Teraz to miejsce mnie przyciąga. Jestem tam prawie codziennie, będąc na spacerze. Mam w pamięci fakt, że byłam świadkiem czegoś, co trudno wytłumaczyć. Że wzdłuż jezdni przemieszczało się coś, co nie było samochodem.

...
Z poważaniem,
[...]

/poniżej dwa zdjęcia przysłane przez naszą czytelniczkę/

Komentarze (8)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 20 maj 2020 18:45 | ocena: + 1

Bella-1 | Załogant

Chętnie dowiedziałabym się, gdzie konkretnie stała osoba, która zobaczyła pojazd. Znam tę okolicę i po przeczytaniu pierwszej, dłuższej wersji posta, mam pytanie. Autorka pisała, że wyszła zza bloku na Trojdena, a to by znaczyło, że nie mogła widzieć ulicy na lewo do pasów, tam gdzie na fotomontażu umieściła czarny pojazd, bo zasłania ją blok. Może stała gdzie indziej?
Dlaczego to jest ważne? Bo jeśli stała tam gdzie myślę, jak to opisała w dłuższej wersji posta, to widziała środek i koniec przemieszczającego się pojazdu. Nie przód. A to mogło znaczyć, że kontener był holowany przez zwykły samochód.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 21 maj 2020 05:13 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

@Bella-1, Myślę że autor tej informacji skoro wyszedł zza budynku Księcia Trojdena prawdopodobnie nr 59 to skierował się tą ulicą do ul. Żwirki i Wigury do przejścia dla pieszych które jest po prawej stronie. Będąc tuż przed w/w główną ulicą mógł już wtedy zaobserwować opisany obiekt który podążał w kierunku Centrum Śródmieścia w lewą stroną tzn. sunął pasem jezdni po przeciwnej stronie od strony Okęcia czy też z kierunku Dzielnicy Mokotów. Oczywiście autor mógł jak najbardziej widzieć ten obiekt. Chciałbym również zaznaczyć że po lewej stronie u zbiegu ul. Księcia Trojdena z ul. Żwirki i Wigury usytuowana jest latarnia na której zamontowana jest kamera obrotowa miejska.
Pozwala ona śledzić skrzyżowanie przecinających się ulic. Prawdopodobnie kamera ta zarejestrowała ten obiekt. Nie wiem tylko czy jeszcze jest zapis na tej kamerze bo prawdopodobnie obraz jest tylko przez miesiąc ( Kamera zapętlona na miesiąc i wraca do codziennej rejestracji ). Pozdrawiam

Pon, 18 maj 2020 06:52 | brak oceny

Krociech | Załogant

Jest jeszcze bardzo ciekawa sprawa - po zwiększeniu ekspozycji/nasycenia do ekstremalnych wartości w prostym programie graficznym za przednim "kołem" pojawia się taki jakby płomyk, na obydwu zdjęciach bardzo podobny. Sprawdźcie sobie. Całość idealnie pasowałaby na kampanię reklamową jakiegoś sprzętu Hi-Fi - gdyby nie to, że medium jakby nie to - taka informacja na FB, młodzieżowym komunikatorze etc. kończyłaby sprawę, ale nie tutaj. Im bardziej na to patrzę, tym bardziej mi się wydaje, że to jedno z najbardziej niezwykłych zdjęć UFO (to leci...), jakie kiedykolwiek wykonano.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 20 maj 2020 18:36 | ocena: + 2

Bella-1 | Załogant

@Krociech, Autorka wyraźnie napisała, że z braku zdjęcia, zrobiła poglądowy fotomontaż, wklejając ciemny kształt, podobny do zaobserwowanego, na zdjęcie ulicy.

Sob, 16 maj 2020 19:33 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Może to był pojazd z dalekiej przyszłości.....???

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 maj 2020 18:27 | ocena: + 1

Taki_Jeden | Załogant

@speedy29, cos lub ktos upodabnia sie,kamufluje sie i przebywa w naszym otoczeniu.

Sob, 16 maj 2020 08:43 | ocena: + 3

Orion_1957 | Załogant

Mogę powiedzieć tylko jedno - szkoda że mnie nie było w tym miejscu. Oczywiście wiem że takie wydarzenie można upolować ale żeby to zobaczyć to niestety musimy często spoglądać na granatowe niebo. Wiem dobrze jak to cieszy i zmienia człowieka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 17 maj 2020 00:13 | ocena: + 1

Taki_Jeden | Załogant

@Orion_1957,gdybym ja obserwowal taki obiekt bez wahania bym biegl w jego kierunku.

podobny czarny prostakat byl w krakowie wczoraj i pojawil sie w momenccie wylaczania oswietlenia,moze monitoring miejski lub osiedlowy cos zlapal..on pojawil sie na sciezce rowerowej kolo mostu kotlarskiego,myslalem ze to hulajnogi elektryczne ale swiatelka byly slabe i w sumie 4 bo 2 z prawej dwa z lewej bo byly widoczne gdy zakrecal ale tam jest tylko ulica sciezka rowerowa zjazd na dol i przeslo mostu,przy zakrecie musialby zderzyc sie z tym przeslem,,obiekt ok 40m dlugosci 2m wysokosci szerokosc chyba 3 lub 4 metry bo byl spory odstep miedzy prawa a lewa strona...

obiekt byl bezglosny sunal po chodniku zwirze i ulicy,przy skrecaniu nie zachodzil,autobus wyjezdzajacy ze sciezki rowerowej napewno to nie byl..

w tamtym roku na ulicy zolkiewskiego jechalo auto w ktorym zamiast kierownicy byl ekran lcd,samochod to byla czerwona scoda octavia.mistrz tuningu czy samochod google?

i cos jeszcze nad starym miastem przelecialy zywo zielone obiekty 26 sztuk,lecialy z strony dworca pkp skrecily przed teatrem slowackiego w kierunku florianskiej i zrobily kolejny chyba w strone szewskiej ale stracilem je z oczu bo zaslanialy budynki...obiekty byly b.male ale widoczne przez lornetke...takie same przelecialy tak samo w 2019 roku.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.