Dziś jest:
Czwartek, 19 września 2019

Ich dowódca zdecydował, że wszystkie te wydarzenia zostaną wymazane z naszej pamięci. Pomyślałam wtedy - przecież to niemożliwe... ja to wszystko zapamiętam! Ale myliłam się. /fragment wywiadu z Betty Hill po seansie hipnozy, CE III miało miejsce 19 września 1961/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 102


#1200 KOT I NIEZWYKŁA SMUGA - FN 2019

komentarze: 3 oglądane: 1695x

Nasze dzisiejsze "Zdjęcie Dnia" jest wyjątkowe z wielu powodów. Pierwszy - zdjęcie zostało niezwykle precyzyjnie opisane przez naszego czytelnika, co naprawdę zdarza się bardzo rzadko. Przeważnie zdjęcia przysyłane do nas mają jedno lub dwu-zdaniowy opis i... tyle. Tym razem jest inaczej, a opis jest bardzo precyzyjny. Druga sprawa to samo zdjęcie. To jasne, ze na zdjęciu nie jest żadna "zwykła smuga wynikająca z błędu fotograficznego", ale energia niewidoczna dla oka, którą wychwyciła matryca aparatu fotograficznego. Takich zdjęć mamy sporo, ale to jest wyjątkowe z powodu... kota. Ta niezwykła energia dociera bowiem do tego urokliwego stworzonka i wydaje się "zawijać" wokół niego, co dokładnie jest widoczne na tym powiększeniu fragmentu zdjęcia (na nosku zwierzęcia jest wyraźna linia wykonana przez smugę). 

Zdjęcie zostało poddane obróbce graficznej naszym programem wyostrzającym.

 

 

---------------- COMMON ----------------
Version: 2.3
Date/Time: 01 Jul 2019 09:14:19 +0200
User Name: ADMIN

---------------- KERNEL ----------------
Kernel Size: 100 x 100 px
Kernel Metric: 38 % (indicates how sharp the input image. 100% - sharp, 0% - blurry)

----------- BLUR PARAMETERS ------------
Defect Type: Auto-detect Blur
Blur Size: 100 px
Aggressive Detection: No
Analyzing Region: Not selected (all image)

----------- POST PROCESSING ------------
Smoothness: 60 % (Medium)

 


A teraz czas na opis zdjęcia przez autora.

 From: [dane do wiiad. FN]
Sent: Sunday, June 30, 2019 10:00 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie z opisem

Dzień dobry, Nautilusie!

Ponad cztery lata minęły od czasu wykonania zdjęcia, które przesyłam w załączniku. Przez ten czas wielokrotnie myślałem o tym, by wysłać do Was to zdjęcie lub do jakiejkolwiek innej grupy badawczej i… do tej pory tego nie uczyniłem. Teraz to robię, wyczerpałem bowiem wszystkie możliwości samodzielnego rozwiązania zagadki tego zdjęcia.Być może po tym wstępie już otworzyliście załącznik (DSCF3580.JPG) i widzicie, co znajduje się na fotografii. Na pierwszy rzut oka nie ma tu nic spektakularnego: fragment pokoju, kot wylegujący się na telewizorze i jakiś „nabazgrany” szlaczek. Drugi załącznik to fotografia pomocnicza, której zadanie wyjaśnię w toku listu.Zanim przejdziemy dalej, chciałbym uwypuklić pewną kwestię. Domyślam się, że zdjęcie zostanie ostatecznie przez Was opublikowane, choć nie spodziewam się jakiegoś lawinowego odzewu w postaci „burzy mózgów internautów” – właśnie ze względu na mało widowiskowy charakter zdjęcia. Lub inaczej: zdjęcie może być odbierane na pierwszy rzut oka jako tani trik i większość obserwatorów na tym pierwszym rzucie oka poprzestanie. Z pewnością więc pojawią się opinie, że zdjęcie jest efektem graficznej manipulacji, mikro wyładowania elektrycznego wewnątrz aparatu bądź też po prostu na obiektywie znajdował się włos lub jakieś włókno.

Istnieje myślenie wielotorowe i jednotorowe. Jako zwolennik tego pierwszego, nie udzielam się już od dawna na żadnych forach, bo czytanie czyichś opinii, bazujących na jednym tylko punkcie widzenia lub wręcz na papugowaniu zasłyszanych czy wyczytanych cudzych kwestii, bez ich zrozumienia – jest dla mnie męczącą stratą czasu. Z tych samych przyczyn nie wezmę udziału w ewentualnej dyskusji nad tym zdjęciem. Przykład myślenia jednotorowego załączam nieco niżej, gdyż wysłałem swego czasu fotografię do znajomego zawodowego fotografa. Jego komentarz spowodował, że opadły mi ręce… :) Ale dojdźmy do tego po kolei.

W miarę własnych możliwości organoleptycznych oraz interpretacyjnych przeprowadziłem analizę tego zdjęcia – na tyle szczegółową, na ile potrafiłem. Wyłoniła ona następujące fakty… Powtórzę dla zaakcentowania: teraz będzie o FAKTACH, nie o przypuszczeniach:

1) Na zdjęciu widoczna jest biała wstęga. Można to nazwać szlaczkiem, zygzakiem… przyjmijmy roboczo nazwę wstęga dla wygody i czytelności dalszego opisu.
2) W niektórych swoich fragmentach wstęga całkowicie przesłania obraz na zdjęciu, a w innych ten obraz przez nią prześwituje.

3) W niektórych miejscach daje się zauważyć włóknistą strukturę wstęgi.

4) Odcinki poziome wstęgi są „gęstsze” i bardziej przesłaniają obraz, natomiast pionowe są bardziej prześwitujące.

5) Początek wstęgi znajduje się DOKŁADNIE w narożniku telewizora. W tym miejscu znajduje się również obiekt przypominający hipotetyczne zjawisko, określane jako ORB. Posiada on średnicę identyczną, jak początek wstęgi, jego geometryczny środek znajduje się w narożniku telewizora, a jego prawe półkole nakłada się na początek wstęgi.

6) Kształt wstęgi NIE JEST PRZYPADKOWY. Prześledźmy go, zaczynając od narożnika telewizora. Na prawo od regału z telewizorem stoją kolejno: mała szafa i duża szafa. Na uchwycie lewych drzwiczek małej szafy wisi pluszowy koń, a na uchwycie prawych drzwiczek – niebieska poduszka. Co robi wstęga? Na początku skierowana jest niemal poziomo w prawą stronę. Pierwszy wyraźny zygzak następuje pod lewą (dla obserwatora) nogą konia. Tak jakby wstęga „zainteresowała się” wystającym kształtem, a następnie „rozmyśliła się”, by podjąć dalszą wędrówkę w prawo. Za chwilę jednak mamy jeszcze większy zygzak: wstęga „opływa” prawą nogę konia. Kolejne zygzaki to: brzeg niebieskiej poduszki oraz krawędź dużej szafy. Innych „wystających” rzeczy na tym odcinku nie ma. Ergo: wstęga na swojej drodze REAGUJE NA WSZYSTKIE NAPOTKANE ELEMENTY OTOCZENIA.

7) Wstęga posiada wyraźnie widoczne na powiększeniu FIOLETOWE BRZEGI. Na odcinku prawej nogi konia ten brzeg przechodzi w kolor granatowy.
8) Nie wiem, czy dobrze to ujmę, ale wstęga układa się W POPRZEK PERSPEKTYWY ZDJĘCIA. Wyjaśniam: pierwszy plan na zdjęciu to telewizor. Zarówno on, jak i część regału z lewej strony, znajdują się BLIŻEJ obiektywu, niż duża szafa. A jak jest ze wstęgą? Zachęcam do wykonania obrotu zdjęcia o 90 stopni w prawo. W tym momencie widać wyraźnie, że dolna część wstęgi sprawia wrażenie, jakby była dużo bliżej, niż jej górna część. A więc przy normalnym widoku prawa strona wstęgi znajdowałaby się bliżej obiektywu, niż lewa. Czy to tylko złudzenie optyczne? Gdy patrzymy na obrócone o 90 stopni zdjęcie, to owo złudzenie jest na tyle silne, że wręcz sugeruje, jakby duża szafa znajdowała się bliżej obiektywu, niż telewizor. Wystarczy jednak zakryć czymś wstęgę na ekranie, by perspektywa powróciła do ładu i obojętnie, czy zdjęcie będziemy oglądać normalnie, czy obrócone, telewizor pozostanie na pierwszym planie, a duża szafa na drugim.

8 b) Postanowiłem ten fakt wyodrębnić jako osobny podpunkt, aby go lepiej uwidocznić. Wstęga jest szersza z prawej strony. Na tę informację warto spojrzeć nie tylko pod kątem punktu 8, odnoszącego się do perspektywy. Wstęga może być po prostu szersza „fizycznie” od tej strony i dlatego sprawia wrażenie, że ten jej odcinek znajduje się bliżej.

9) Rzeczy nieistotne: kot ma białe oczy, bo taki efekt często występuje na zdjęciach z fleszem. Błysk na szybie drzwiczek szafki z lewej strony to właśnie błysk flesza. W telewizji leciało akurat jakieś tandetne filmidło z pogranicza horroru i s-f – to także nie ma najmniejszego znaczenia.


Tak wyglądają fakty i są one ponad wszelką dyskusją.

Jak wyglądają okoliczności? Nie noszą one znamion sensacji i stanowią jedynie opis sytuacyjny.

Zdjęcie wykonane zostało przez moja znajomą. Ja byłem obecny w tym czasie w pokoju. Siedziałem dokładnie tak, jak osoba znajdująca się na fotografii pomocniczej, o której wykonanie poprosiłem znajomą po pewnym czasie. Osoba na fotografii pomocniczej, to jej mąż. Praktycznie kilka sekund od wykonania zdjęcia, znajoma powiedziała do mnie: „Zobacz, sfotografowałam ducha!”. Miałem więc wgląd w fotografię bezpośrednio po jej wykonaniu, tym samym odpada podejrzenie, że to ja padłem ofiarą oszustwa. Naturalnie dla sceptyków pozostanie otwartą kwestia, czy to nie ja sfabrykowałem zdjęcie, ale do tego powrócimy za chwilę.

Należy także wspomnieć, iż nie było to jedyne zdjęcie wykonane wówczas. Kilka zdjęć zostało zrobionych wcześniej i również kilka później. Na żadnym z pozostałych nie wystąpił podobny fenomen.

Wydawało mi się rzeczą istotną, by zasięgnąć opinii profesjonalnego fotografa, o czym wspomniałem wcześniej. Z racji uprawianego zawodu (jestem copywriterem) utrzymuję kontakty z przedstawicielami różnych profesji, znalazł się również fotograf. Wysłałem do niego zdjęcie z opisem okoliczności i prośbą, by spróbował wyjaśnić zaistniałą na zdjęciu anomalię. A oto jego odpowiedź:

Witam
Wszystko jasne :)
Uprzedzam ze to tylko moja teoria, wysnuta na podstawie własnych doświadczeń, absolutnie nie wiedza akademicko-fotograficzna)

Tego typu zjawiska fotograficzne moga powstać w 2 przypadkach:
- bardzo długi czas otwarcia migawki,
- naswietlenie 2 klatek na 1 zdjeciu

Zrobiłem zrzut metadanych zdjęcia (załącznik).
Wynika z nich ze czas otwarcia migawki wynosił 45 sekund .... nie jest to normalne, chyba że robimy niebo/gwiazdy nocą i tak ustawimy aparat.
Podejrzewam że stało się to przypadkowo. (moze jakiś błąd aparatu)
Jednak przy tak długim czasie otwarcia migawki każdy ruch przed obiektywem objawia się jak coś rozmytego. (duch)
Moze nawet ruszony był sam aparat w tym czasie, skierowany np na zyrandol ... podczas gdy obraz był cały czas reejstrowany.
Dokładne nie mam pojecia co zarejestrował aparat.
To że całosc scenki jest w miare ostra,(co przy tak długim czasie nie powinno miec miejsca - choćby obraz w tv)
pewnie jest zaslugą lampy błyskowej która błysneła, rozswietliła pokój i taki obraz został zerejestrowany w danym momencie ...
a smuga rejstrowana była przez pozostałe 45sek.

Taka teoria :)

Powyższy tekst skopiowałem bezpośrednio z mojej poczty.

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego w metadanych u fotografa wyświetlił się 45-sekundowy czas otwarcia migawki… Ale faktycznie się wyświetlił. W załączniku znajduje się ten screen, który został mi przysłany (1.jpg.)
Załączam również screena z wyświetlonych na moim komputerze metadanych (Screenshot at 2019-06-30 07-47-52.png). Jak z nich wynika, czas otwarcia migawki to 1/45 s, a nie 45 s. Taka drobna różnica… :)Pomijając jednak to, co pokazują jedne i drugie metadane, przecież nie byłoby najmniejszych szans, by przy otwartej przez 45 sekund migawce uchwycić kadr z filmu na ekranie telewizora. Jedyne słuszne stwierdzenie ze strony fotografa to takie, że nie ma pojęcia, co tak naprawdę jest na zdjęciu. Natomiast jego próba wyjaśnienia, to właśnie efekt myślenia jednotorowego, ponieważ fotograf skupił się na wskazaniach metadanych w jego komputerze, całkowicie ignorując fakt, że kłócą się one z tym, co widać na zdjęciu.

Zachęcam teraz do powiększenia zdjęcia. Gdy przyjrzymy się pierwszemu etapowi drogi wstęgi od narożnika telewizora, to okaże się, że nie jest on taki idealnie prosty. Bardzo delikatny zygzak pojawia się już na wysokości lewego brzegu małej szafy. Przeskoczmy teraz do prawego brzegu fotografii: wstęga jest ucięta, ale przy samym brzegu widać, że wstęga robi tam kolejny zakręt w górę. Dlaczego? Do wyjaśnienia posłuży fotografia pomocnicza. Została ona wykonana na moją prośbę dużo później. Już inny telewizor, ale koń i poduszka „na posterunku”, choć poduszka odrobinę inaczej wisi. Kot, a konkretnie kotka, bohaterka drugoplanowa zdjęcia, tym razem na biurku. To, co istotne: DRZWI OD POKOJU. One są praktycznie cały czas w ten sposób otwarte, więc stanowiły dla wstęgi kolejną przeszkodę do ominięcia. Niewykluczone jednak, że mogło chodzić o uchwyty drzwiczek dużej szafy, które znajdowały się na drodze wstęgi wcześniej, niż krawędź drzwi.

Osobną kwestią jest opływanie przez wstęgę poduszki. Według mojej oceny, wstęga częściowo opływa poduszkę, a częściowo przenika przez nią.

Moja interpretacja zdjęcia

Na początek może, czym zdjęcie NIE JEST. Nie jest to żaden włos, ani włókno na obiektywie, ani też „wyładowanie wewnątrz aparatu”, ani żadne inne przypadkowe zjawisko. Powody zostały wyraźnie przedstawione w punktach 5 i 6, a prawdopodobieństwo, że „przypadkowe coś” nawiązałoby tak precyzyjnie do elementów zdjęcia jest mniej więcej takie, jak to, że życie na Ziemi powstało przypadkowo.

Najprawdopodobniej można także wykluczyć techniczną manipulację. Tutaj nie muszę przekonywać z wiadomych powodów samego siebie, ale piszę to w celach obiektywnej analizy. Nie jestem żadnym specem od grafiki. Trochę bawiłem się GIMPem… No, powiedzmy, że trochę więcej, niż trochę. Nie sądzę, by udało się uzyskać sztucznie efekt spełniający te same kryteria. Dotyczy to punktów 2, 3, 4 oraz 7. Zachęcam jednak osoby posiadające wiedzę oraz umiejętności do spróbowania swych sił. Zachęcam także do wszelkich prób manipulacji widmem kolorów na zdjęciu. Trochę nad tym siedziałem i zauważyłem, że przy zmianach kolorystycznych uwypukla się zarówno włóknista struktura wstęgi, jak też uwidaczniają się bardziej jej brzegi.

Czym wobec tego jest wstęga?

Moim zdaniem jest to ślad ruchu jakiegoś obiektu. Pamiętajmy, że czas otwarcia migawki wynosił 1/45 s. Czy ciało fizyczne mogłoby w takim czasie dokonywać podobnych zygzaków? Myślę, że na 100% nie. Co pozostaje? Ciało energetyczne.
Posunę się dalej w spekulacjach: to mogła być manifestacja w świecie fizycznym ciała energetycznego, którego właściwym środowiskiem byłyby częstotliwości raczej astralne.
Ruch tego ciała przebiegał niemal na pewno od telewizora w prawo. Wystarczy prześledzić trajektorię i napotkane przeszkody. Wszelkie zygzaki maja sens przy ruchu w prawo. W odwrotną stronę stają się irracjonalne.

I to w zasadzie wszystko.

Pozdrawiam
[dane do wiad. FN]

W tej sprawie dostaliśmy ciekawego e-maila od naszego stałego załoganta.

 

Witam Fundację!!!

Piszę Do Was ponieważ bardzo zainteresowało mnie ostatnie zdjęcie z kotem oraz kulą orbs w postaci widocznej smugi.
Najbardziej zaciekawił mnie opis samego autora zdjęcia , który opisując czy też analizując zdjęcie wspomniał o kolorach wokół smugi.To przypomniało mi moje dawne " eksperymenty" z aurą kolorów.Mianowicie z moich doświadczeń wynika np. kolor niebieski na białym tle daje żółtą barwe aury, ale już na tle innego koloru ta aura będzie zupełnie inna ! Kula na rogu telewizora wydaje sie mieć zółty kolor bądz pochodny , na nodze kucyka jest juz granatowy/ciemny niebieski ! Widzę tutaj bardzo duże podobieństwo patrząc przez pryzmat moich doświadczeń z aurą kolorów :)

Pozdrawiam Paweł
Zdjęcie jest bardzo ciekawe i trafia do naszego projektu FOTO LAB FN. Ludzie z projektu są teraz na wakacjach, ale po ich powrocie będzie dokonana nasza wewnętrzna analiza tej bardzo ciekawej fotografii. Najbardziej ciekawej przez to, co się dzieje "wokół kotka"...

Wnioski i podejrzenia autora e-maila są słuszne - smuga jest pozostałością po przelocie kuli "Orbs" - takich fotografii mamy naprawdę dziesiątki. Struktura, krawędzie i "wewnętrzna budowa" takich smug pokazują, że jest to to samo zjawisko, choć złapane "w różnych momentach".Wracając na chwilę do zdjęcia "pofałdowanej smugi" - kluczem może być tutaj kotek. Zwierzęta mają dar postrzegania pozazmysłowego rozwinięty w stopniu nieosiągalnym przez ludzi. Bardzo często to właśnie przy nich pojawiają się niewidzialne gołym okiem byty i energie, które potem można oglądać na zdjęciach.
-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, January 05, 2015 9:38 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie


Witam.

Przesyłam Państwu zdjęcie zrobione pod koniec grudnia na którym są moje psy. Nad suczką , która po ciężkiej operacji miała usunięte dzień prędzej szwy unosi się orb.  Najdziwniejszy jest ten biały sznur energii z lewej strony zdjęcia. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam.

Pozdrawiam

[...]


 

Dostaliśmy ciekawy opis takiej sytuacji, który dotyczył kota naszego czytelnika. Oto fragment:

[…] Z kątem sąsiadów był bardzo zaprzyjaźniony. Odwiedzał ich dom, a tamten kot wpadał do nas. Widać było, że oba koty traktują siebie jak rodzinę choć rodziną nie byli. Kiedy kot sąsiadów zachorował, wtedy nasz Miniuś był bardzo smutny. Widać było, że bardzo przeżywa to, że jego przyjaciel ma tak ciężką chorobę. […] Tego dnia w nocy wydarzyło się coś dziwnego. Była godzina 1-sza w nocy, kiedy usłyszeliśmy miauczenie naszego kota. Był w kuchni, a moja żona zapaliła światło. Zobaczyliśmy niezwykłą scenę: Miniuś wokół czegoś niewidzialnego chodził, miał podniesiony do góry ogon i zachowywał się tak, jakby coś tam stało, a oczywiście my niczego nie widzieliśmy. Trwało to chwilę, po czym podszedł do nas i zaczął się łasić, a następnie jak zawsze wskoczył na łóżko i poszedł spać. Rano dowiedzieliśmy się, że mniej więcej o tej godzinie ukochany kotek sąsiadów zakończył życie. Nie wierzę, że to mógł być po prostu przypadek z zachowaniem naszego Miniusia, lecz duch jego przyjaciela przyszedł się z nim pożegnać. Dodam tylko, że od tego czasu nasz kotek przestał być smutny i zaczął normalnie jeść, co przez ostatnie dwa tygodnie stanowiło problem”. […]

 

Piękna historia, która natychmiast trafia do naszego archiwum. I jeszcze ciekawostka, o której poinformował nas jeden z czytelników. 12 lutego 2011 lutego zostało nagrane dziwne zachowanie kotka, który nagle zaczął wykazywać lekki niepokój. Obserwujący tę scenę zaczął nagrywać ją na wideo. Oglądając uważnie film na ekranie monitora zauważył, że nagle obok kota przelatuje jakaś niebieska energia.

Oto kolejne klatki filmu, na których ten obiekt jest widoczny:

Zdjęcia

I wreszcie sam film.

 ...poniżej screeny z tego filmu.


Nasi „bracia mniejsi”… jak ludzie mogą nie dostrzegać tego, że te istoty mają taką samą duszę jak my, choć na troszkę niższym od naszego poziomu rozwoju duchowego? Cierpią, tak jak my płaczą, tak jak my rozpaczają po stracie bliskich istot, a także potrafią obdarzać innych miłością i przyjaźnią – także ludzi, którzy potrafią być wobec nich tak okrutni. Poniżej pięknie zdjęcie z naszego archiwum z katalogu „NASI BRACIA MNIEJSI”. Zdjęcie wyjątkowe, gdyż pokazuje wspaniałą relację słonia z małym dzieckiem.

Fotografia została wykonana w 1986 roku przez Johna Drysdalle`a, a pokazuje parę największych przyjaciół – cyrkowego słonia i małą córkę trenera słonia.Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 1 lip 2019 16:31 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam ponownie. Jestem pod wrażeniem filmu z kotkiem i opisu Jego właścicieli, zastanawiam się teraz nad tym wszystkim, otworzyły mi się jakby szerzej "oczy' zadaję sobie pytania; czy wszystkie istoty żywe mają jakąś duszę? -nie wchodźmy w szczegóły czym jest dusza, czy to co zaobserwował kotek i kamera zarazem jest tym samym co nasz gatunek posiada? czy naszą duszę można jakoś łączyć w całość z tą co posiadają zwierzęta? Czy np. kot, którego mam przy sobie w domu jest jakąś reinkarnacją innego zwierzęcia czy może Człowieka? ... Pamiętam jak niedawno czytałem wspaniały artykuł Fundacji na temat ostatniego pożegnanie pieska z właścicielką, której w chwili, kiedy jej Przyjaciel zginął nie było przy nim ...zaczynam łączyć fakty i jestem pod wrażeniem, dochodzę do wniosku że to wszystko prawda. Teraz zastanawiam się czy dobrze robię jedząc mięso.... muszę ochłonąć....Bardzo dziękuję Fundacji za takie nie-ufologiczne tematy, one rozwijają naszą duchowość i stosunek do "Braci Mniejszych" ! Myślę, że to powinno być nauczane od najmłodszych lat w przedszkolu, pokazywane w szkołach na lekcjach biologii, najlepiej religii - w to ostatnie osobiście bardzo wątpię. Ludzie, może jakaś ich część stałaby się lepsza w stosunku do Zwierząt, zniknęłyby wreszcie fermy lisów, norek, rzeźnie itp. Może i wtedy ludzie dla samych siebie byliby lepsi.....zastanowili by się dwa razy w momencie kiedy chcą zadać komuś ból fizyczny czy psychiczny.... Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Fundacji Nautilus za tak piękne tematy i zainteresowanie Załogantów tą tematyką.....Ps idę filmować mojego Kotka :)

Pon, 1 lip 2019 14:33 | ocena: + 1

Gorki73 | Załogant

Witam po raz drugi Załogantów po obejrzeniu dodatkowego materiału w postaci filmu z kotem jestem teraz przekonany, że napady "szału" mojej Kotki np w nocy, jest spowodowane takim zjawiskiem jak ORBS, zachowanie kotka z filmu jest bardzo podobne do mojego. Mój zachowuje się bardziej agresywnie tzn. ma oczy są szeroko otwarte a on cały jakby przygotowywał się do polowania ! No i te przeraźliwe mruczenie ! Teraz będę to nagrywał jak znów wpadnie w ten "szał" . Jakby nie było, przeraża mnie to, że "coś" może się przemieszczać po moim mieszkaniu !

Pon, 1 lip 2019 05:54 | ocena: + 3

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów ! Zaczynam się głęboko zastanawiać oglądając to zdjęcie dnia, nad faktem, że czasami mój kot z niewiadomych przyczyn w dzień, częściej w nocy- dostaje jakiegoś pędu (szału) jakby coś gonił (wydaje przy tym pomruk jakby był niezadowolony), chowa się pod łóżko, za szafę, pod stół wydając nadal odgłosy a jego źrenice są otwarte na "maksa"- jest pobudzony raczej bym powiedział zdenerwowany ! Jak podchodzę do niego zobaczyć co się stało czy czegoś nie chwycił ? to wylatuje znów jak z procy - znów z tym pomrukiem i biegnie z jednego pokoju do drugiego, robi takie 2-3 rundy. Ja przestaję się nim interesować a on przerywa wydawać dźwięki i kończą się "łowy". Dla uściślenia dodam, że kot to kotka i ma 13 lat ! - to chyba już jej powinny przejść jakieś kocie harce ? Czy Ona tak przypadkiem nie widzi ORBS'ów ...hm jeszcze tego brakuje, żebym zainstalował kamerkę na podczerwień do monitorowania kota :). Pozdrawiam Wszystkich Załogantów.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 102


komentarze: brak oglądane: 379x
#1242
CHMURA W KSZTAŁCIE LATAJĄCEGO SPODKA, A OBOK... OBIEKT UFO NA NIEBIE - FN 2019

[...] zrobilem to zdjecie specjalnie sie zatrzymujac samochodem na poboczu w tamtym momencie tak szaro podejzanie sie zrobilo a tak ze inny kierowca sie zatzymal i patrzylismy na to zjawisko z fascynacja wyglada to jak obiekt latajacy ukryty za wytwozona...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 405x
#1241
NIEZWYKŁA ENERGIA OBOK DZIECKA - FN 2019

Zdjęcie przyszło niedawno na naszą pocztę. Zostało wykonane w domu prawdopodobnie z użyciem lampy błyskowej. Autor fotografii już po jej wykonaniu zauważył ciekawą, białą energię obok dziecka. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia. Bardzo podobne energie...

czytaj dalej


komentarze: 7 oglądane: 577x
#1240
Obiekt typu 'orbs' obok ludzi w w Archikatedrze Oliwskiej

 Witam, Wysyłam do państwa kolejne zdjęcia zrobione dn.14.08.2019, godz.10:59 w Archikatedrze Oliwskiej (Aparat PANASONIC DC-FZ82)  Wcześniej wysłałem zdjęcie z obiektem "orbs" które zostało zrobione w Gdańsku przy ul. Grząska dn.15.08.2019...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 552x
#1239
UFO OBOK CHMURY W KSZTAŁCIE... SPODKA - FN 2019

 Witam serdecznie :) Zrobiłam dzisiaj (8-go września - przyp. FN) zdjęcie czegoś na niebie . Spojrzałam w okno i spodobała mi się chmura w kształcie spodka .Postanowiłam zrobić zdjęcie i otworzyłam okno żeby nie robić zdjęcia przez szybę . Wrzuciłam...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 930x
#1238
UFO NA NIEBIE TUŻ PRZED BURZĄ

[...] Zdjęcia wykonane były aparatem w telefonie Samsung S5 jak dobrze pamiętam. Ze względu na ciekawy wygląd chmury burzowej postanowiłem uchwycić błyskawicę. Robiłem zdjęcia jedno po drugim w szybkim tempie. W trakcie oglądania oprócz błyskawica zauważyłem...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 492x
#1237
UFO I TĘCZA

 Nasze zdjęcie dnia zostało wykonane w Giżycku. Przedstawia piękną tęczę po burzy, a obok - obiekt UFO. Próbowaliśmy wyostrzyć to na naszym programie graficznym i wychodzi jednak, że obiekt ma kształt dysku.I jeszcze kilka zdjęć z naszej ostatniej...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 695x
#1236
UFO NA STARYCH PRZEDWOJENNYCH FOTOGRAFIACH - FN 2019

[...]Witam, i pozdrawiam z Giżycka, na FB znalazłem 3 intrygujące mnie fotki . Są to zdjęcia Giżycka z lat przedwojennych. Na zdjęciu nr.1 widać  kule, która jest jak by dalej za masztem, zdjęcie nr.2 pokazuje jak by coś nad drzewem i zdjęcie nr...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 542x
#1235
UFO na zdjęciu z Instagrama - 2019

 Nasi czytelnicy potrafią dostrzec obiekty UFO na najdziwniejszych zdjęciach. Tym razem w centrum uwagi jednego z czytelników znalazło się zdjęcie z Instagrama. Okazało się, że jest na nim coś na niebie, co jak najbardziej może być obiektem UFO. ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 786x
#1234
KOT I OBIEKT TYPU RODS - FN 2019

 Nasz czytelnik zapytał nas, czy jest to obiekt typu orbs, a tymczasem udało mu się sfotografować coś, co na całym świecie nazywane jest 'rods' (z ang. pałeczki). Zdjęcie pokazuje jeden z takich obiektów obok kota pijącego wodę z basenu. To nasze...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 430x
#1233
UFO nad formacją samolotów - Wawer k. Warszawy 2019

 Zdjęcie trafiło do naszego projektu OTWARTE NIEBO. Jest tam bardzo duży zbiór zdjęć samolotów, obok których autorzy fotografii zauważyli coś więcej. Wiemy dobrze, że UFO bardzo często pojawia się obok naszych ziemskich pojazdów latających, gdyż...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 573x
#1232
BOCIAN I UFO - FN 2019

 Bociany właśnie opuszczają Polskę, więc zdjęcie jest jak najbardziej na czasie. Przedstawia obiekt, który znajduje się na niebie za bocian siedzącym na dachu. Opis do zdjęcia poniżej.From: [...]Sent: Monday, August 26, 2019 5:38 PMTo: nautilus@...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 758x
#1231
UFO NAD SALONEM SAMOCHODOWYM - FN 2019

Nasze "zdjęcie dnia" to fotografia zamieszczona na portalu sprzedaży samochodów otomoto. Na jednym ze zdjęć na niebie widać obiekt przypominający cylinder. W opisie do zdjęcia autor zgłoszenia zauważył, że kolejna fotografia wykonana z tego samego miejsca...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 102
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 102

szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Tym razem nie będzie jednego 'tematu wiodącego', a kilka. Przedstawimy najnowsze informacje w sprawie kilku wybranych naszych projektów, a także postaramy się odpowiedzieć na wybrane pytania naszych sympatyków. Do usłyszenia 22 września o godz. 21.00!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przyznała, że trzy zarejestrowanie na materiałach filmowych spotkania amerykańskich pilotów z zagadkowymi obiektami są autentyczne i pochodzą z należących do armii myśliwców m.in. F/A-18E. Pentagon zobowiązał się, że teraz każdy tego typu incydent będzie indywidualnie analizowany przez specjalny wydział. Eksperci mają prowadzić szczegółowe śledztwa. Jeśli zdarzenia te nie będą związane z bezpieczeństwem narodowym, zostaną podane do wiadomości publicznej...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 17 wrz 2019 09:18 | Witam, Dnia 13.09 o godz 18:40 wyszedłem na balkon (3 -pietro) obejrzeć na chwile zachód słonca, w pewnej chwili od strony południowej wysoko na niebie zauważyłem bardzo jasną, jak wczesniej myślałem gwiazdę która po chwili przygasła o połowę i zmieniła kolor na czerwony i szybkim ruchem ruszyła w kierunku północnym.Chciałbym dodać że tego wieczoru chmury były bardzo rozrzedzone lecąca kula mocna przeswitywała przez nie. cała obserwacja trwała około 10 sek. Co ciekawe żona dzień wczesniej też...

Dziennik Pokładowy

Środa, 4 września 2019 | Kluczem do uratowania świata jest życie zgodnie z zasadami Kreacji! – niezwykłe przesłanie od obcych cywilizacji do mieszkańców Ziemi.

czytaj dalej

FILM FN

US NAVY OFICJALNIE POTWIERDZA PRAWDZIWOŚĆ TRZECH FILMÓW Z UFO

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.