Dziś jest:
Sobota, 11 lipca 2020

Ten obiekt podleciał do mojego samolotu, obserwował mnie... Czy wierzę, że był pod inteligentną kontrolą? Absolutnie tak.
/fragment relacji pilota z archiwum płk Ryszarda Grundamana/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 112


#1351 OBIEKT UFO NAD UTAH (2019) - zdjęcie z projektu FOTO-LAB FN

komentarze: 3 oglądane: 1893x

 Naszym dzisiejszym zdjęciem dnia jest fotografia z naszego projektu FOTO-LAB FN, do którego trafiają najciekawsze fotografie Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Materiał dostaliśmy w ramach naszej wymiany informacji z kolegami z amerykańskiej organizacji MUFON. Fotografia została wykonana z samolotu, którym autor zdjęcia leciał nad narodowym parkiem "Zion" nad Utah (USA) 19 sierpnia 2020 roku.
 

Relacja autora filmu także trafiła do naszego projektu. Zapewnia, że UFO nie było żadnym "źle zidentyfikowanym samolotem" czy "dronem, od którego odbijało się światło słoneczne". Jest przekonany, że tego dnia obserwował coś wyjątkowego. Używając swojego telefonu komórkowego nagrał także krótki film z tym obiektem.

 

 

Otrzymaliśmy e-mail, na który odpowiemy w naszym okienku ZDJĘCIE DNIA.

 From: [...]
Sent: Tuesday, April 28, 2020 9:33 PM
To: Nautilus FN
Subject: UFO


Witam FN,

Jestem fanem Waszej stronki, ale pisze w innej sprawie. Czy znacie słynną niewidomą jasnowidz Babę Wangę? Ta niezwykła kobieta nie żyje oczywiście od wielu lat, ale miała dar jasnowidzenia i kiedyś została zapytana o UFO. Powiedziała, że za pomocą swoich zdolności pozazmysłowych ona widzi te obiekty i że nad naszymi głowami cały czas są przeloty obiektów spoza ziemi, w których są zalogi lub też są to tylko sondy. W każdym razie powiedziała, że wystarczy chwilę poczekać, a za chwilę przelatuje UFO, które ona widzi.

 

 Jeśli ta kobieta ma rację, to praktycznie każdy, kto skieruje w niebo aparat i przez godzinę będzie co kilka minut robił zdjęcie ma 99,99 procent szans, że sfotografuje dziwne rzeczy, obiekty itp. Czy zgadzacie się z tym? I drugie pytanie: ile ze zdjęć prezentowanych przez Was tutaj uważacie za prawdziwe UFO? Pozdrawiam [dane do wiad. FN]

 

Dziękujemy za e-mail. Zgadzamy się z Babą Wangą, że tych obiektów nad naszymi głowami jest - jak wyraził się nasz kolega z projektu "Otwarte Niebo" - masakryczna ilość. Wystarczy tłuc dzień po dniu zdjęcia nieba, aby dostrzec na co którymś coś intrygującego. Oczywiście takie działanie jest pozbawione sensu, choć nie ma cienia wątpliwości, że część z nich to rzeczywiście prawdziwe UFO.

W naszym projekcie "Otwarte Niebo" koncentrujemy się tylko i wyłącznie na zdjęciach, które mają swoją historię, kiedy świadek np. widział obiekt, nagrał także film itp. Takie zdjęcia zdarzają rzadko, choć... to też pojęcie względne. Dlaczego? Bo właśnie podliczyliśmy, że w naszym katalogu do bardziej uważnej analizy czeka ponad 90 zdjęć. To pokazuje skalę zjawiska.

Na pytanie "ile zdjęć prezentowanych przez FN uważamy za prawdziwe UFO" od lat mówimy to samo. Na świecie przyjęło się, że mniej więcej 3-4 procent to fotografie prawdziwych Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Ta proporcja z pewnością także obowiązuje tutaj. Zwracamy uwagę, że to i tak jest to gigantyczna ilość prawdziwych zdjęć UFO nawet przy założeniu przyjętym przez nas 30 lat temu, że mniej więcej co 25-30 zdjęcie przysłane do nas przedstawia prawdziwy pojazd obcej cywilizacji, bo tak naprawdę to jest dla nas prawdziwe UFO.

Poniżej kilka zgłoszeń z naszej ostatniej poczty.

From: [...]
Sent: Monday, April 27, 2020 10:49 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Powrót z działki

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
Chciałbym opowiedzieć Państwu oraz załogantom o pewnym dziwnym przypadku dot. snu który opisywałem na stronie Fundacji w dniu 22.04.2019 r. pt. ,,To tylko sen". Opis ten jest umieszczony na XXI piętrze. W dniu 25.04.2020 r. wracałem ze swojej działki z terenu wschodniego Mazowsza. Miałem do wyboru dwie drogi którymi mogę wrócić do domu tj. jedna prowadzi przez Siedlce a druga przez Sokołów Podlaski. Wybrałem tą drugą dlaczego tego nie wiem, tak jakoś wyszło mimo że przejazd jest dłuższy o 15 km. Obie trasy są malownicze zwłaszcza teraz kiedy przyroda zaczyna się budzić z ,, zimowego,, snu. Chciałbym nadmienić że opisywany sen miał miejsce właśnie na jednym z odcinków tej trasy.
Jakoś dziwnie się stało że tuż przed dojazdem do wskazanego miejsca ( 300 m ) zatrzymałem się samochodem i przez szybę zrobiłem jedno zdjęcie. Pomyślałem że w związku z tym że jadę właśnie tą trasą to zrobię kilka fotek by dołączyć je do swojego archiwum. Oczywiście ma to związek ze snem kiedy to opisywałem w nim obiekt obcej cywilizacji i siebie na ich pokładzie. Po chwili dojechałem do właściwego miejsca gdzie to wszystko się wydarzyło. To prywatny teren, ogrodzony i usytuowany na skraju lasu może też będącego w prywatnych rękach. Ale miejsce to  jest oddalone od zabudowań mieszkalnych i wygląda na mało uczęszczane przez miejscowych. Skoro to wszystko tu się wydarzyło ( ten sen ) to postanowiłem zrobić kilka zdjęć - dlaczego ? bo mnie bardzo kusiło aby je zrobić. Niczego nie widziałem podczas fotografowania podczas dojazdu  jak też z samego miejsca które zostało opisane w artykule. Tak mi się wydaje jakby ten mój powrót do domu był skierowany właśnie tą trasą. Dlaczego ? tego nie wiem. Szybko podjąłem decyzję o wybranej trasie. Proszę więc spojrzeć na zdjęcia co udało się zarejestrować.

Pozdrawiam ( Orion_1957)


From:[...]
Sent: Monday, April 27, 2020 12:59 PM
To: Nautilus Ufo <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: UFO

Witam
Zachodniopomorskie
Godz.12:30
Wykonuję zawsze co najmniej trzy zdjęcia w jednej pozycji.
Na jednym zdjęciu pojawił się obiekt którego gołym okiem niewidziałem a patrzyłem w niebo.
Dwa dni wcześniej sfotografowałem podobny nad moim domem i w zeszłym roku też.
Pozdrawiam.

Zachodniopomorskie godz13:45

  

From: [...]
Sent: Monday, July 15, 2019 1:34 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Kuliste obiekty - zdjęcie

Witam serdecznie,
Przesyłam zdjęcie na którym widnieją niemożliwe do określenia przeze mnie obiekty na niebie. Zdjęcie zostało zrobione 13.06.2019 ok 20:30 na Trębach Starych. Jest to miejscowość położona w Powidzkim Parku Krajobrazowym, w którego granicach leży także słynne ze względu na pojawiające się od lat kręgi w zbożu – Wylatowo. Przy sąsiednim jeziorze znajduje się amerykańska baza wojskowa (Powidz), zaś w nocy  6 lipca w Orchowie (kilka km od miejsca wykonania zdjęcia) powstały nowe kręgi w zbożu. Te okolice od lat są znane z działalności UFO. Zarówno lokalsi, jak i turyści- każdy ma jakąś swoją „osobliwą” historię. Sama wielokrotnie doświadczyłam „dziwnych świateł” patrząc nocą w gwiazdy, ale ze względu na częste przeloty różnych samolotów z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego, trudno było odróżnić co jest maszyną wojskową, a co obiektem pozaziemskim.
Dla mnie działalność UFO na tym terenie jest faktem. Przez lata, nie tylko widziałam ale i czułam dziwne rzeczy w tych okolicach, nie zwykłam jednak zbyt często o tym rozmawiać. Pierwszy raz udało mi się coś uwiecznić i to zdjęcie naprawdę mnie zastanawia. Wykonane było po deszczu, pod gołym niebem, ale w momencie ich robienia NA PEWNO nie padało (grafik z którym konsultowałam zdjęcia twierdzi, że to krople wody). Nie wiem, na ile aparat telefonu (Huwawei P20) byłby w stanie wychwycić pojedyncze krople padające z nieba, tym bardziej, ze powtarzam z całą pewnością. Od dobrych kilkunastu minut nie padało. Obiekty zauważyłam dopiero na zdjęciu. Podczas fotografowania skupiałam się na osobliwych chmurach i nie widziałam nic co by zwróciło moją uwagę.  Tego dnia wiał silny wiatr. Na zjawisko trafiłam przeglądając galerię dużo później.
Opis zdjęć:
1.    Lokalizacja z której wykonano zdjęcie. Strzałka pokazuje kierunek fotografowania.
2.    Zdjęcie: Obiekt widoczny w centrum zdjęcia, po lewej stronie od dwóch iglaków, w formie odbijającej światło kuli. Powyżej obiektu, na tle białej chmury – formacja trzech mniejszych/dalszych obiektów (widać w przybliżeniu)
3.    Zbliżenie - zaznaczenie obiektów
W razie pytań, proszę o kontakt.
Pozdrawiam, [...] z Kalisza
 
 


From: [...]
Sent: Sunday, April 26, 2020 9:34 PM
To: FN
Subject: mam taki sam obiekt jak na stronie Fundacji :)!

hej
 
robiłam fotki nieba  (zresztą jak zwykle) pojawiło się extra oprócz chmur.. [...]
Przesyłam Ci to tylko dlatego, że identyczny obiekt jest na stronie Fundacji (4-ta fotka od dołu strony ):  https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,1350,ciekawostka-na-zapisie-z-monitoringu.html
 
From: [...]
Sent: Monday, April 27, 2020 4:53 PM
To: FN
Subject:

hejka!
 
a to fotki z dziś...przedmiotem był samolot..czarne kropki w bonusie..
 
[...]
 I na koniec zdjęcia tej samej autorki - jeden obiekt na trzech fotografiach wykonanych w serii.

From: [..]
Sent: Tuesday, April 28, 2020 10:45 PM
To: RFN
Subject:

[...]  te fotki były robione serią, jedna po drugiej w bardzo szybkim tempie, obawiam się coś naturalnego nie dałoby rady sie tak szybko przemieścic [...] ..
Fotki są bez żadnej korekty.
 [...]


Poniżej powiększenie fragmentu jednego ze zdjęć.
Komentarze (3)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 30 kwi 2020 07:30 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Bardzo ciekawe zdjęcie z Zachodniopomorskiego i z Kalisza. Kiedy zdjęcie jest dość ostre to jego obróbka jest już prosta. Można wówczas dostrzec dokładnie zarys obiektu. Szkoda że nie możemy zobaczyć tych obiektów gołym okiem mimo że ze zdjęć wynika że są dość sporych rozmiarów. Ale na wszystko przyjdzie pora. Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 kwi 2020 18:24 | brak oceny

scyzoryk | Załogant

Mam pytanie do załoganta Orion_1957, czy zdjęcia które robisz są z tego samego miejsca? i czy powtórzył ci się obiekt w tym samym miejscu?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 30 kwi 2020 19:12 | ocena: + 1

Orion_1957 | Załogant

Witam Cię.Jak oglądasz moje fotki a są one podpisane to zapewne zwróciłeś uwagę że niektóre z nich są podobne. Tak to się zgadza. Sporo zdjęć robię na swojej działce i zdarza się że w tych miejscach obiekty się powtarzają tzn. są ale o innym wyglądzie ale i bywają podobne do poprzednich które np. zostały zrobione miesiąc temu, tydzień, lub rok temu. Często chodzę na spacery z psem i oczywiście z aparatem z którym się nie rozstaję. Zdjęcia robię też w miejscu zamieszkania w Warszawie. Zastanawiam jak to się dzieje że te obiekty pokazują mi się w tych samych miejscach np. na działce. To jest kierunek wschodniego Mazowsza niedaleko miejsc. Zdany ( znany przypadek z UFO) Ale powiem że mnie interesuje każdy rejon z samej ciekawości czy właśnie tam coś trafię. Lubię robić fotki kiedy niebo jest błękitne a na nim suną białe kłębiaste obłoki. Jakimś dziwnym trafem się tak ustawiam że trafiam obiekty. Dużo wpada rzeczy dziwnych których nie pokazuję bo czasami są za małe lub zbyt dziwne. Podobał mi się ten Twój ostatni jakby w kształcie łodzi podwodnej bardzo ciekawy. Ale kiedyś opisywałem sen i właśnie w tym miejscu trafiłem obiekt a dot. to snu o UFO. Jest na stronie nawet jest informacja o tym pod ostatnim zdjęciu. Jak chcesz o coś mnie zapytać to bardzo proszę chętnie wymienimy się informacjami. Mam nadzieję że trafię obiekt tuż nad ziemią. Pozdrawiam Cię. @scyzoryk,

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112


komentarze: brak oglądane: 911x
#1375
USA: OBIEKT UFO ZAREJETROWANY W NOCY

 Nocne nagrania UFO są bardzo trudne do analizy, gdyż przeważnie widać jedynie niewyraźny jasny punkt na ciemnym tle. Czasami szczęśliwie zdarza się, że widać kształt obiektu, a nawet jakieś elementy UFO. Tak było w tym przypadku - zdjęcie zostało...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1007x
#1374
UFO OBOK KSIĘŻYCA - Archiwum FN 2020

Zagadkowy obiekt został zauważony przez autorkę dopiero na zdjęciach. Jedna z fotografii to nasze dzisiejsze "zdjęcie dnia". From: [...]Sent: Monday, May 4, 2020 2:53 PMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject: ZdjeciaCzesc,mam pare zdjec bardzo ciekawych...

czytaj dalej


komentarze: 9 oglądane: 1063x
#1373
NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1495x
#1372
DZIWNE OBIEKTY NAD SYRIĄ - maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana przez wojska tureckich żołnierzy, którzy obserwowali obszar nad Syrią w maju 2020. W pewnym momencie zauważyli bardzo intrygujące obiekty, które nie przypominały niczego, co widzieli do tej pory.24 majTurkish...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 905x
#1371
KULA 'ORBS' NAD WRAKIEM SAMOCHODU, W KTÓRYM ZGINĄŁ 17-LETNI KIEROWCA

16 czerwca 2020 po godzinie 19:00 policjanci w miejscowości Sieniawa zauważyli BMW serii 3, które gwałtownie wyjechało z przykościelnego parkingu i odjechało z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim, wzywając do zatrzymania, ale kierowca na ...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2022x
#1370
PIKTOGRAM W KSZTAŁCIE KORONAWIRUSA - hrabstwo Wiltshire, maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia kręgu zbożowego w kształcie cząsteczki koronawirusa, który został znaleziony 28 maja 2020 na terenie hrabstwa Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Zwraca uwagę niezwykła precyzja wykonania szczegółów tzw. pojedyńczych, ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1445x
#1369
FORMACJA 6 OBIEKTÓW UFO NAD GÓRAMI SOWIMI?

Nasze dzisiejsze zdjęcie dnia dostaliśmy na pocztę 11 czerwca 2020 roku i tego dnia zostało wykonane Przedstawia sześć obiektów na niebie, które widać dopiero po dużym powiększeniu zdjęcia wykonanego na terenie Gór Sowich.. Ptaki? Nie bardzo, gdyż lecą...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2041x
#1368
UFO NA ZDJĘCIU ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ BURZY - 8 czerwca 2020

Fotografia przedstawia moment tuż przed burzą. Autor zdjęcia wykonał ją 8 czerwca 2020. Jest to jedna z dwóch fotografii wykonanych jedna po drugiej. Na jednym ze zdjęć nasz czytelnik zauważył coś ciekawego - to nasze dzisiejsze zdjęcia dnia.From: [...]...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1327x
#1367
NIEZWYKŁE UFO NAD PORTEM SAN ANTONIO (CHILE)

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego obiektu, z którego nagle zaczęła wydobywać się zagadkowa smuga. Należący do chilijskiej marynarki wojennej Airbus Cougar AS-532, zarejestrował niezidentyfikowany obiekt latający w obszarze między portem...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1813x
#1366
NIEZWYKŁY OBIEKT PRZED SAMOLOTEM NA MAPACH GOOGLE

 Niezwykły obiekt widoczny tuż przed samolotem, które został zauważony na google maps.  Jeden z czytelników przysłał nam link prowadzący do brytyjskiego serwisu, który przypomniał tę zadziwiającą sytuację na google maps.https://www.express....

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1894x
#1365
ZADZIWIAJĄCY RYSUNEK HUMANOIDA NA ŚCIANIE JASKINI W AUSTRALII

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia naskalnego rysunku wykonanego w jaskini w rejonie Zatoki Karpentaria w północnej Australii. Wśród 17 zlokalizowanych rysunków naskalnych wiele zawiera wyobrażenia obcych istot, które są dobrze znane pasjonatom paleoastronautyki...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1680x
#1364
UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ SUDÓŁ (woj. Świętokrzyskie) 31 maja 2020

 Dzisiejszym naszym zdjęciem dnia jest jedna z fotografii dziwnego obiektu, który został zauważony przez świadka 31 maja 2020 nad miejscowością Sudół. Opis całej obserwacji ponizej.-----Original Message-----From: [...]Sent: Sunday, May 31, 2020 ...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 112
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Czy wierzycie w opowiesci Boba Lazara? Moim zdaniem musialby byc chory psychicznie, by przez tyle lat opowiadac o tych rzeczach. Chcialbym, by to nie byla prawda, ze jestesmy w posiadaniu tych spodkow. Ludzkosc jest za durna na taka technologie i gotowa jest uzyc jej w kolejnych wojnach. Cos jednak karze mi w to wierzyc. Pozdrawiam Załogę! [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 30 cze 2020 07:04 | Witam, Czy zgłosił się może do Was ktoś kto dokonał 'jakiejś' obserwacji z powiatu cieszyńskiego w nocy 27 na 28 czerwca (noc z soboty na niedziele)?Np. z gminy Brenna, bądź dalej Ustroń, Skoczów albo sam Cieszyn etc.? Albo i Bielsko-Biała? Jeśli można oczywiście prosić. Niekoniecznie spodziewam się twierdzącej odpowiedzi, ale... nie zaszkodzi zapytać, prawda? Takiej obserwacji mógł ktoś dokonać gdzieś w godzinach pomiędzy 22:50 a 00:20Nie miałem przy sobie zegarka, więc nie potrafię ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

FORMACJA UFO NAD MORZEM - 2019

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.