Dziś jest:
Sobota, 11 lipca 2020

Ten obiekt podleciał do mojego samolotu, obserwował mnie... Czy wierzę, że był pod inteligentną kontrolą? Absolutnie tak.
/fragment relacji pilota z archiwum płk Ryszarda Grundamana/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 112


#1352 ZAGADKOWE ŚWIATŁO W LESIE (2020)

komentarze: 6 oglądane: 2935x

 Dzisiejsze "Zdjęcie Dnia" to fotografia wykonana przez fotopułapkę w lesie. Została ona zamontowana w środku lasu, daleko od zabudowań, drogi z samochodami itp. Zupełne bezludzie. I nagle pojawia się światło. 

Kamera wykonała także film z tym światłem.

 

Poniżej kilka listów z naszej ostatniej poczty. Koledzy z "Otwartego Nieba" obejrzą te zdjęcia po powrocie do Warszawy (teraz jesteśmy poza Bazą FN przez kilka dni).

From: [...]
Sent: Thursday, April 30, 2020 10:21 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject:

Dzień dobry Państwu,

Kilka dni temu byłem na "legalnym" spacerze. W pewnym momencie zauważyłem na niebie dwa ciemne punkciki, które wolno, dosyć specyficznie się przemieszczały. Nie robiłem filmu bo nie udałoby się mi ich uchwycić. Zeobiłem jednak zdjęcie. Niezbyt wyraźne bo bardzo powiększony obraz. Co myślicie ? 

From: [...]
Sent: Wednesday, April 29, 2020 7:01 AM
To: [...]
Subject: RE: UFO 24.4. ve 21:30 v Kanadě, Port Coquitlamu, Britska Columbie

Dobrý den,

Mně oba odkazy fungují, možná má Jitka Rynekrová v nastavení FB, že to je jen pro přítelé…

Zde jsou fotky

S pozdravem

[...] 

From: [....]
Sent: Wednesday, April 29, 2020 4:40 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty na wschodnim Mazowszu

Witam serdecznie Fundacją Nautilus !

W dniu 25.04.2020 r. podczas pobytu na działce na terenach wschodniego Mazowsza wykonałem kilka zdjęć np. zdjęcie P4250134 o godz. 6.57 natomiast zdjęcie P4250171 o godz. 7.50. Zdaję sobie sprawę że sporo fotek odpada z uwagi na to że analiza przeprowadzona przez Waszych specjalistów wyklucza aby były to obiekty UFO.  Ciekawy jestem jak zostaną zakwalifikowane te dwa zdjęcia które przysyłam Fundacji w załączeniu.
Pozdrawiam bardzo ciepło całą załogę.
[...] (Orion_1957) 


 

From: [...]
Sent: Wednesday, April 29, 2020 6:58 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ufo Gajków


Witam

Wysyłam zdjęcia dziwnego obiektu.
Gajków . Zdjęcia w załączniku.
Obiekt uchwycił się dopiero na zdjęciach.

Pozdrawiam

From: alert
Sent: Thursday, April 30, 2020 4:25 PM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: RE: Ufo Gajków

Witam Fundacje

Kolejny obiekt/y dzis uchwycone.

Pozdrawiam

 


Do autora zdjęć podpisującego się jako Alert z tak wyraźnymi obiektami....

...które wyróżniają się na tle wszystkich innych wyrazistością krawędzi i innymi cechami nasz kolega z Krakowa z projektu FOTO-LAB FN napisał e-mail. Jego treść poniżej.

From: Fundacja NAUTILUS [mailto:nautilus@nautilus.org.pl]
Sent: Tuesday, May 5, 2020 4:01 AM
To: 'alert' [...]
Subject: RE: Ufo Gajków

Czy możemy prosić o jakiś komentarz? /załącznik/
Najlepiej w komentarzach po publikacją jako autor zdjęć.
https://www.nautilus.org.pl/zdjecie-dnia,1352,zagadkowe-swiatlo-w-lesie-2020.html
Pzdr
Andrzej Wilczanowski, FNPoniżej odpowiedź, którą dostaliśmy od autora zdjęć.

From: alert
Sent: Tuesday, May 5, 2020 11:48 AM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: RE: Ufo Gajków

Zdjecia robione na chybil trafil nieba a po przejrzeniu wyszlo to co na zdjeciach.

Niebede odpowiadac na te komentarze bo kazdy ma prawo do wlasnych refleksji a konwersacja z mojej strony nic nieda.

Kazdy widzi to co chce zobaczyc.

Pozdrawiam.Wysłano z telefonu SamsungOD FN

Jako osoba mająca wieloletnie doświadczenie z ludźmi przysyłającymi zdjęcie z UFO zapewniam, że autorzy prawdziwych zdjęć nie mają nie tylko najmniejszego problemu z odpowiadaniem na uwagi w sprawie ich zdjęć, ale także sami zamieszczają wyjaśnienia w komentarzach chętnie, bez sztucznego zadęcia czy pół-obrażenia się. Postawa typu "ja nie będę się zniżał do odpowiedzi... jestem ponad to!" jest bardzo ważnym argumentem pokazującym, czy zdjęcie jest autentyczne, czy jest ustawką. 2o lat doświadczenia z "pocztą do FN" i zdjęciami, ale przede wszystkim z ludźmi pozwala na bardzo jasną ocenę tego typu postawy. Oznacza to dla mnie jedno - jak to ostatnio zwykło się mawiać w Polsce "temu panu już dziękujemy" ;) I takie też zalecenie pozwolę sobie umieścić w naszych wewnętrznych kanałach informacji wewnątrz FN.

A. Wilczanowski. FN Kraków, projekt FOTO LAB FN

 

[...] Gość z Warszawy cyknął ciekawą fotkę w Kampinosie: https://lh3.googleusercontent.com/d2X1TPommn9hOa-aBAiaZYopftA42FNmo1ZjVLxPuQAEtJ1l6j8395uytnzMb94JlWI2deqzQBfxidevUtGQ1nZT1hihQOAtLGndTM-lif6AsfUTZkgGqao-_A3yJqB7ps47hbiVeaA=w1280-h960-no

Tu opis: http://wilk.bikestats.pl/1843502,Krwawa-Petla.html

/poniżej opis z linku/

Szlak do Wiązowny tradycyjnie ciągnie się w nieskończoność, tutaj z kolei przecina się budowę A2, serce się kraje jak się widzi ile lasów wyrżnęli pod te budowy. W samej Wiązownie też zmiany bo tu z kolei jest S17. Na prawdziwą perełkę Krwawej, czyli dolinkę Mieni wjeżdżam już nocą, daje to sporo adrenaliny, bo często jedzie się 20-30cm od parumetrowego urwiska. Po tym w rejonie Otwocka jest wjazd na Meran, tu zaliczam glebę na chamskim korzeniu, którą Garmin określił jako "skok", bo taką funkcję liczenia skoków w MTB teraz niektóre Garminy posiadają ;). Ciągnie się ta końcówka niesamowicie, bo szlak w tym rejonie raz, że jest bardzo pokręcony, a dwa wymagający, kupa górek, piachów. Najbardziej wnerwiający odcinek całej Krwawej Pętli jest przed Pogorzelą, szlak kręci tam maksymalnie, jest wiele zwalonych drzew, nocą jedzie się to bardzo powoli. W Pogorzeli już najgorsze za mną, zostają jeszcze bunkry i końcówka do Góry, czyli sporo asfaltów i parę kilometrów wałem do mostu. W Górze Kalwarii jeszcze królewski 13% podjazd po chamskim bruku - i kończę Krwawą Pętle z czasem 18h 41min.

Od Marek coraz więcej zmian na szlaku, związanych z budowami nowy szos, najwięcej tu namieszała S8 prowadząca przy samym Horowym Bagnie. W tamtym rejonie orientuję się, że coś źle zaczynają mi się zmieniać biegi, sprawdzam napęd - i okazuje się, że łańcuch jest już prawie zerwany. W pierwszej chwili myślałem, że to game over i że w narzędziach mam tylko spinki do szosowego 11-rzędowego łańcucha, ale okazało się, że na szczęście mam i te starsze do 9-rzędowego. Przy usuwaniu walniętego ogniwka niestety wygiął mi się bolec w ściągaczu, ale na szczęście udało się to wymienić i ruszam dalej. Skala trudności szlaku zaczyna coraz bardziej rosnąć, zbliżają się tereny MPK z wieloma piaszczystymi wydmami. Do tego największa zmiana na szlaku jest na wysokości Wesołej by wyeliminować stare przejście przez bardzo ruchliwą szosę lubelską, gdzie trzeba było skakać przez barierki. Nowa wersja szlaku prowadzi do Wesołej bardzo fajnym, mocno interwałowym szlakiem po wydmach, także i na wyjeździe z Wesołej są duże górki, jednym słowem doszło parę kilometrów i to bardzo wymagających. Do Międzylesia dojeżdżam później niż planowałem (za późno wystartowałem) i już widzę, że najbardziej wymagającą część Krwawej Pętli trzeba będzie robić po ciemku, coś czego właśnie chciałem uniknąć ;)Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 2 maj 2020 06:06 | ocena: + 2

Canis | Załogant

Witam. Również uważam że zdjęcia z Gajkowa to ustawki. Sam kiedyś próbowałem robić zdjęcia różnym przedmiotom podrzucamy do góry i wychodziły bardzo podobnie.

Pt, 1 maj 2020 19:19 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

Witam Załogantów i Oficerów...Chciałbym się odnieść do zdjęć z Gajkowa...to jest wg. mnie jakiś "sabotaż" lub "fake"...dlaczego tak uważam … nie jest to chyba Załogant bo nie ma Nicku, prawdopodobnie zrobił to ktoś spoza "Okrętu" dla hecy i wysłał zdjęcia do Fundacji, potem będzie gadał jak Ją nabrał.. Ale może przejdę do merytorycznych przesłanek, że jest to zwykły fake :

1) Pierwszy raz widzę zdjęcie, aby obiekt był czerwony - przypomina Frisbee tu link na dole https://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/aportowanie/frisbee/139603

2) Dlaczego zdjęcia są robione krzywo nie trzymają "poziomu" ? to tak jakby ktoś szybko szukał kadru i chciał uchwycić spadający obiekt-czyli jednak go widział ?

3) Kąt natarcia "spodka" nie jest taki jak wielu przypadkach ... wygląda jakby frisbee było rzucone nie pod kątem (wtedy trudno byłoby utrzymać taką wysokość) tylko pod kątem 50-80 stopni do góry, a nie po największej płaszczyźnie

4) W jednym czasie (granatowy samochód prawdopodobnie stoi w tym samym miejscu i jest raczej używany bo stoi na drodze w stronę wyjazdu, ktoś kto by go garażował nie trzymałby go tak blisko wyjazdu z posesji) mamy dwa obiekty jeden śnieżnobiały a drugi czerwony- dziwne?

Załoganci napiszcie co o tym sądzicie. Autora jeśli jest Załogantem to proszę, żeby się ustosunkował do moich wątpliwości i jeśli to możliwe podał jakieś szczegóły.

Pozdrawiam Wszystkich

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 2 maj 2020 11:35 | ocena: + 2

Christian_Edwardson | Załogant

@Gorki73, Zgadzam się z Tobą w 100%. To wygląda na spisek grubymi nićmi szyty. Jedyne co mnie pociąga w tych zdjęciach to ostrość. Widać, że ktoś się bardzo starał. Z mojej osobistej praktyki nigdy nie widzę niczego przed sobą, a zdjęcia robię podobnie jak Orion w nadziei że coś wpadnie.
Pozdrawiam!

Pt, 1 maj 2020 17:32 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Jeżeli chodzi o UFO z Gajków to całkowicie jestem przekonany jak załogant 88kropka że jest to zabawka rzutka dla psa chociaż młodzi ludzie też tym się bawią. Natomiast bardzo ciekawe i tajemnicze jest zdjęcie wykonane w Kampinosie. Gratuluję osobie której udało się utrafić oczywiście przypadkiem ten obiekt. Pozdrawiam

Pt, 1 maj 2020 14:09 | brak oceny

88kropka | Załogant

Pierwszy film z foto pułapki to normalne że sarny reagują na światło,jak jadę autem jest taka sama reakcja,myślę że światło jest ziemskiego pochodzenia,zdjęcie ufo z Gajków te czerwone przypomina czerwony plastykowy talerz ktoś podrzucił i zrobił zdjęcia,psy mają takie zabawki - frisbee,podrzuca się psu aby złapały jak bumerang.

Pt, 1 maj 2020 10:06 | brak oceny

Area 51 | Załogant

UFO, UFO, UFO i...
...i ROD-s!!! ;)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112


komentarze: brak oglądane: 915x
#1375
USA: OBIEKT UFO ZAREJETROWANY W NOCY

 Nocne nagrania UFO są bardzo trudne do analizy, gdyż przeważnie widać jedynie niewyraźny jasny punkt na ciemnym tle. Czasami szczęśliwie zdarza się, że widać kształt obiektu, a nawet jakieś elementy UFO. Tak było w tym przypadku - zdjęcie zostało...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1007x
#1374
UFO OBOK KSIĘŻYCA - Archiwum FN 2020

Zagadkowy obiekt został zauważony przez autorkę dopiero na zdjęciach. Jedna z fotografii to nasze dzisiejsze "zdjęcie dnia". From: [...]Sent: Monday, May 4, 2020 2:53 PMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject: ZdjeciaCzesc,mam pare zdjec bardzo ciekawych...

czytaj dalej


komentarze: 9 oglądane: 1063x
#1373
NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1496x
#1372
DZIWNE OBIEKTY NAD SYRIĄ - maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana przez wojska tureckich żołnierzy, którzy obserwowali obszar nad Syrią w maju 2020. W pewnym momencie zauważyli bardzo intrygujące obiekty, które nie przypominały niczego, co widzieli do tej pory.24 majTurkish...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 905x
#1371
KULA 'ORBS' NAD WRAKIEM SAMOCHODU, W KTÓRYM ZGINĄŁ 17-LETNI KIEROWCA

16 czerwca 2020 po godzinie 19:00 policjanci w miejscowości Sieniawa zauważyli BMW serii 3, które gwałtownie wyjechało z przykościelnego parkingu i odjechało z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim, wzywając do zatrzymania, ale kierowca na ...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2023x
#1370
PIKTOGRAM W KSZTAŁCIE KORONAWIRUSA - hrabstwo Wiltshire, maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia kręgu zbożowego w kształcie cząsteczki koronawirusa, który został znaleziony 28 maja 2020 na terenie hrabstwa Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Zwraca uwagę niezwykła precyzja wykonania szczegółów tzw. pojedyńczych, ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1445x
#1369
FORMACJA 6 OBIEKTÓW UFO NAD GÓRAMI SOWIMI?

Nasze dzisiejsze zdjęcie dnia dostaliśmy na pocztę 11 czerwca 2020 roku i tego dnia zostało wykonane Przedstawia sześć obiektów na niebie, które widać dopiero po dużym powiększeniu zdjęcia wykonanego na terenie Gór Sowich.. Ptaki? Nie bardzo, gdyż lecą...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 2042x
#1368
UFO NA ZDJĘCIU ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ BURZY - 8 czerwca 2020

Fotografia przedstawia moment tuż przed burzą. Autor zdjęcia wykonał ją 8 czerwca 2020. Jest to jedna z dwóch fotografii wykonanych jedna po drugiej. Na jednym ze zdjęć nasz czytelnik zauważył coś ciekawego - to nasze dzisiejsze zdjęcia dnia.From: [...]...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1327x
#1367
NIEZWYKŁE UFO NAD PORTEM SAN ANTONIO (CHILE)

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego obiektu, z którego nagle zaczęła wydobywać się zagadkowa smuga. Należący do chilijskiej marynarki wojennej Airbus Cougar AS-532, zarejestrował niezidentyfikowany obiekt latający w obszarze między portem...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1813x
#1366
NIEZWYKŁY OBIEKT PRZED SAMOLOTEM NA MAPACH GOOGLE

 Niezwykły obiekt widoczny tuż przed samolotem, które został zauważony na google maps.  Jeden z czytelników przysłał nam link prowadzący do brytyjskiego serwisu, który przypomniał tę zadziwiającą sytuację na google maps.https://www.express....

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1894x
#1365
ZADZIWIAJĄCY RYSUNEK HUMANOIDA NA ŚCIANIE JASKINI W AUSTRALII

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia naskalnego rysunku wykonanego w jaskini w rejonie Zatoki Karpentaria w północnej Australii. Wśród 17 zlokalizowanych rysunków naskalnych wiele zawiera wyobrażenia obcych istot, które są dobrze znane pasjonatom paleoastronautyki...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1680x
#1364
UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ SUDÓŁ (woj. Świętokrzyskie) 31 maja 2020

 Dzisiejszym naszym zdjęciem dnia jest jedna z fotografii dziwnego obiektu, który został zauważony przez świadka 31 maja 2020 nad miejscowością Sudół. Opis całej obserwacji ponizej.-----Original Message-----From: [...]Sent: Sunday, May 31, 2020 ...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 112
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Kilka tygodni temu po medytacji doswiadczylem pewnego rodzaju wyjscia z ciala.Stanalem w pokoju i nad czyms sie zamyslilem. Nagle poczulem swoje cialo duchowe wewnatrz siebie. Po chwili to cialo duchowe wysunelo sie z ciala fizycznego i stanelo obok mnie. Sylwetka szczuplejsza,bardzo smukla w kolorze blekitnym i troche bialego.Ksztalt ,jakby sie mialo 18 lat. Bedac w ciele fizycznym patrzylem na cialo duchowe.Patrzac na siebie z pozycji ciala duchowego czulem sie soba i ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 30 cze 2020 07:04 | Witam, Czy zgłosił się może do Was ktoś kto dokonał 'jakiejś' obserwacji z powiatu cieszyńskiego w nocy 27 na 28 czerwca (noc z soboty na niedziele)?Np. z gminy Brenna, bądź dalej Ustroń, Skoczów albo sam Cieszyn etc.? Albo i Bielsko-Biała? Jeśli można oczywiście prosić. Niekoniecznie spodziewam się twierdzącej odpowiedzi, ale... nie zaszkodzi zapytać, prawda? Takiej obserwacji mógł ktoś dokonać gdzieś w godzinach pomiędzy 22:50 a 00:20Nie miałem przy sobie zegarka, więc nie potrafię ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

FORMACJA UFO NAD MORZEM - 2019

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.