Dziś jest:
Sobota, 23 stycznia 2021

Życie to momenty szczęśliwe i te gorsze, które następują po sobie niczym kolejne przychodzące fale. Nie złorzecz, tylko rozkoszuj się tymi falami niczym serfer, który traktuje je jak wyzwanie, ale także radość ze ślizgania się po ich szczytach.
Alan Wilson Watts – brytyjski filozof

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 119


#1373 NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

komentarze: 9 oglądane: 9831x

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście jest on brany za nitkę, ale to zupełnie inna sytuacja. O takim właśnie zdjęciu zamieszczamy materiał wideo po prezentacji zdjęcia. Poniżej opis przysłany przez czytelnika serwisu.

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, June 22, 2020 9:34 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: nie mam pojęcia co to

Witam ,byłem na mazurach w miejscowości Zgon z kolegą na rybach ,dnia 20.06.2020r.  Na owych zdjęciach widać jezioro a w tle czarne kropki jakby na sznurku ???? Gdy robiłem zdjęcia tego ,nie było dopiero gdy obejrzałem zdj zorientowałem się ,że coś jest nie tak


 


...i fotografia, na której znalazła się ta zagadkowa formacja.

Poniżej wspomniany materiał wideo.

ANALIZA ZDJĘĆ UFO WYKONANYCH W POLSCE W LIPCU 2013 ROKU - Baza FN, WYLATOWO 2 sierpnia 2014From: [...]
Sent: Saturday, July 4, 2020 12:02 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Re: Identyfikacja obiektu na zdjęciu

 

Dosylam jeszcze przykladowy obrazek, jak taki fragment żyłki wygląda.

Zródło: 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/letnie-lowienie-na-splawik/652878

 

pt., 3 lip 2020, 23:55 użytkownik napisał:

Dobry wieczór,

Obiekt na tym zdjęciu to prawdopodobnie żyłka wętkarska z ciężarkiem i gruntem. Nad wodą, gdzie są wętkarze, można znaleźč sporo takich "zaczepów", tu wygląda na to, że źyľka zaczepiona jest na gałęzi drzewa. Autor zdjecia mógľ tego faktycznie nie zauważyć.

Pozdawiam,

 Przez ostatnie wyjazdy mamy zaległości z odpowiedziami na e-maile, a co dopiero ze wstawianiem zdjęć, które nam przysyłają czytelnicy. Ze względów czasowych musimy robić selekcję i wybieramy tylko te naszym zdaniem najciekawsze do publikacji, a do analizy zespołu projektu FOTO-LAB FN trafiają już naprawdę "the best of the best". ;)

System działa dość sprawnie i pozwala nam przynajmniej w minimalny sposób panować nad materiałem, który trafia na pokład okrętu Nautilus.

Poniżej jeszcze kilka drobiazgów z naszej ostatniej poczty wybranych trochę losowo...Witam.

Kolega "zafascynowany" patrzeniem w niebo, w czasie jednej z obserwacji,
chcąc zrobić zdjęcie nadchodzącym chmurom uchwycił "coś" w lewej części
kadru. Twierdzi, że to był moment tuż przed nadchodzącą burzą i nic na
niebie nie było - żadnych ptaków. Poprosił, żeby wysłać to zdjęcie do
Was - IMG-20200617-WA0001 i drugie z zaznaczonym n.n. elementem.
Dodatkowo przesyłam chmury zaobserwowane w dniu 01.04.2020 r. Wszystkie
zdjęcia zrobiono w Wołominie :-)

Pozdrawiam - JM
From: [...]
Sent: Wednesday, June 24, 2020 7:58 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie

Witam , wczoraj wysłałem dwa krótkie filmiki na których kilkukrotnie przelatuje obiekt typu cygaro ,prędkość tego obiektu jest porażająca { widać je dopiero w zwolnionym tempie } . Jednocześnie  przysyłam jedno zdjęcie bardzo ciekawe ,oceńcie sami. Poz. ,,scyzoryk,,I jeszcze informacja z naszego serwisu emilcin.com, nad którym cały czas pracujemy / ulepszamy i radzimy go monitorować, bo będzie tam się ukazywać wiele informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Uwaga - serwis już otwiera się błyskawicznie!

https://www.emilcin.com/relacje,590,niezidentyfikowany-obiekt-latajacy-nad-miejscowoscia-pogorzel.html

Niezidentyfikowany obiekt latający nad miejscowością Pogorzel (obok Wieczfni Kościelnej) sfilmował jeden z czytelników serwisu naszamlawa.pl

Serwis naszamlawa.pl informuje: [...] Na 13-sekundowym nagraniu widać jak świecący obiekt ruchem jednostajnym przemieszcza się po niebie, by po chwili zniknąć za chmurami.

Na nagraniu wydaje się mały, ale faktycznie dzieliła go duża odległość od nagrywającego, a nie było możliwe większe zbliżenie telefonem, którym dokonano nagrania. [...]
Z informacji, jakie przesłał Czytelnik, wynika, że ten świecący obiekt przelatywał na niebie 22 czerwca 2020 o godzinie 20.30. Nie towarzyszyły mu żadne inne zjawiska. 

... i jeszcze taki drobiazg.


Na YouTube zamieściłem filmik,na którym przelatuje malutki obiekt, który zakłóca dźwięk w moim telefonie. Kanał "Kosh basza" 1:56... Co to jest? Tytuł filmiku Życiowa pauza, nie miałem pojęcia, że to coś nagrałem.


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 28 cze 2020 06:53 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

W nawiązaniu do zdjęcia załoganta ,,Scyzoryka" to faktycznie muszę przyznać że robi bardzo ciekawe serie zdjęć w miejscu swojego zamieszkania. Na tych fotkach widzimy od dłuższego czasu niesamowite obiekty które zarejestrował na niebie. Jedne z nich są uchwycone w pobliżu przelatujących samolotów, drugie tuż nad polami, zabudowaniami itd. Są bardzo ciekawe. Myślę że każdy powinien chwycić w dłonie aparat i zacząć robić zdjęcia. Efekt jest zapewniony. Nie zawsze widzimy obiekty ale w czasie obróbki na komputerze możemy je z łatwością wychwycić. Przy tych prędkościach jakie pokonują te tajemnicze obiekty to trudno doszukać się w nich ostrości. Dobrze że i w takiej pozycji udało nam się je uchwycić. Mogę pogratulować ,,Scyzorykowi" za jego kolejne zdjęcia do jego kolekcji. A dzięki Fundacji Nautilus możemy je wszyscy obejrzeć na stronie. I właśnie o to chodzi. Te zdjęcia są najlepszym dowodem na to że obcy byli są i będą na naszej planecie. Pozdrawiam

Sob, 27 cze 2020 07:48 | brak oceny

88kropka | Załogant

Panie scyzoryk od kiedy meszki siadające na obiektyw aparatu są obiektami UFO? Jeden wysyła wędkę z żyłką,a drugi meszki owady mierzące od 1,5 do 10 mm,ile będzie jeszcze takich zdjęć od osób które nie podchodzą poważnie do tematu NOL? Tacy ludzie jak wy ośmieszają ludzi którzy mają prawdziwe zdjęcia,i prawdziwe przeżycia z tym związane,to jest kpina.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 27 cze 2020 19:46 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@88kropka, Witaj muszę stanąć w obronie Scyzoryka, po pierwsze nie jest to meszka, bo przecież jakich rozmiarów by ona musiała być...proponuje zrobić mały eksperyment na obiektywie umieścić taką kropkę lub paproch i zrobić zdjęcie i w życiu nie uzyska się takiej perspektywy....to co uchwycił scyzoryk może być szybko przelatującym obiektem...osobiście czekam na ewentualna publikację na stronie FN takiego obiektu, który przeleciał obok słupów napięcia. Zrobiłem serię zdjęć (10kl/s) i poddając je analizie otrzymałem wynik przewyższający prędkość sokoła w locie pikującym. Pozdrawiam i radzę nie tak szybko ferować wyroki.

Nie, 28 cze 2020 06:31 | brak oceny

scyzoryk | Załogant

@88kropka, Muszę cię rozczarować nie jest to żaden meszek, jako ciekawostkę powiem ci że z tym widokiem jak się nie mylę to było ok.15 razy zdjęcie dnia. Ale nie oto chodzi kto ile , zawsze traktuję te zdjęcia jak ciekawostkę i dlatego wysyłam je nie obrobione do Fundacji bo wiem że są tam ludzie którzy wyłapią dobre zdjęcia. Jeżeli spodziewałeś się zdjęcia ostrego jak brzytwa z dyskiem i za sterami humanoid to wierz mi że to fotomontaż. Wyjdź z domu zrób kilka fotek jak leci samolot { tam najłatwiej o NOLa} przekonasz się że tych obiektów jest naprawdę dużo. Prywatnie wysyłam zdjęcia do Oriona który świetnie je obrabia.Poz. ORION

Sob, 27 cze 2020 00:26 | brak oceny

majomir | Załogant

tak to zestaw wędkarski to są ciężarki ten osobno ma na celu zatrzymanie przeponu w łowisku tak się łapie to nic nowego

Pt, 26 cze 2020 21:20 | ocena: -1

Orbs222 | Załogant

No dokładnie, albo jest to linka wędkarska z ciężarkami z czymś na końcu, albo jest to linka pod dronem, który wisi w powietrzu- bo takie rzeczy też są często robione dla ściemy, jest to żałosne no ale co zrobić:] U.F.O. wraz z tajemnicą duszy ludzkiej i wędrówką dusz- to najważniejsze mechanizmy funkcjonujące we wszechświecie, w tym także dla ludzkości tu w tym piekle na ziemi! Dlatego jeśi ktoś takie "jaja" sobie robi z tak poważnych rzeczy, to szkoda nawet gadać na ten temat, bo cisną się na usta mocniejsze słowa...

Pt, 26 cze 2020 19:58 | brak oceny

Researcher | Załogant

To wygląda na wędkarską żyłkę z ciężarkami i spławikiem zresztą identyczną jaką wyciąga z wody wędkarz na pierwszym planie.

Pt, 26 cze 2020 17:04 | ocena: + 2

Dialektyka222 | Załogant

Ktoś po prostu "jaja" sobie zrobił, to jest linka wędkarska z ciężarkami i czymś zawieszonym na końcu linki:] Teraz wędki są długie, teleskopowe i można wyciągnąć na maxa, pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 26 cze 2020 17:32 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

@Dialektyka222, Masz rację. To jest widoczna lipa. Widoczny na zdjęciu tajemniczy obiekt to prawdopodobnie ten górny to spławik identyczny jak u osoby stojącej w wodzie która trzyma w dłoniach wędkę. Dona część pod spławikiem może być przynętą na ryby. Pozdrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 119


komentarze: +1 oglądane: 180x
#1459
OBIEKT UFO NA BEZCHMURNYM NIEBIE (USA) ... E-mail z 14 stycznia 2021

[...] Witam całą załogę! Jestem waszym pilnym obserwatorem, słuchałem jeszcze Pana Roberta w latach 90 w Nautilusie radia Zet Piszę w imieniu kolegi, który jest dość zajętym człowiekiem, a poza tym myślę, że nie do końca ma mobilizację żeby komuś opisywać...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 500x
#1458
KULA ORBS W SZAŁASIE Z GAŁĘZI - FN 2021

 W ostatnich dniach na pocztę FN przyszło sporo zdjęć obiektów typu 'orb' (z ang. sfera, kula). To duchowe byty, które bardzo często pojawiają się na zdjęciach czy filmach. Są niewidoczne dla ludzkiego oka, ale wychwytuje je matryca aparatu fotograficznego...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 359x
#1457
JASNA KRESKA NA NOCNYM NIEBIE - FN 2021

W styczniu na pocztę FN zostały przysłane kolejne zdjęcia, które zaintrygowały czytelników. Jedno z nich jest naszym dzisiejszym "Zdjęciem Dnia" - przedstawia jasną kreskę na nocnym niebie. Oczywiście nigdy nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 818x
#1455
DZIWNE SMUGI I... PSINKA - FN 2021

[...] Witam, Przesyłam kilka zdjęć zrobionych ostatnio , przedstawiają pojawiającą się się znikąd i nagle mgłę, niewidoczną gołym okiem. Często towarzyszą jej kule. Jedno ze zdjęć wykonałam telefonem - Przedstawia pieska  w towarzystwie smug, pozostałe...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1113x
#1454
'UFO ROZPADŁO SIĘ NA TRZY CZĘŚCI' - FOTOGRAFIA Z PROJEKTU 'OTWARTE NIEBO'

Zdjęcie przedstawia obiekt UFO, który był obserwowany przez pasażera samolotu lecącego z Korei Południowej do Tajlandii.  Autor zdjęcia Kim Lucas podróżował w 2019 roku. Nagle zauważył coś, co początkowo wziął za samolot. Postanowił zrobić zdjęcie...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 817x
#1453
DWA ZDJĘCIA JEDNO PO DRUGIM, A NA JEDNYM Z NICH... UFO - FN 2021

Witam rok temu (2019 - przyp. FN) 1-go września robiłem dzieciom zdjęcia na tle lecącego balonu później po czasie jak zgrałem zdjęcia na koputer zobaczyłem na drugim zdjęciu podłużny obiekt w kształcie cygara być może to jak to mówią artefakt obrazu ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1249x
#1452
OSTRAWA 18.09.2015 godz. 11:12 - zdjęcie do projektu OTWARTE NIEBO

 Dzień dobry. Podczas pokazów lotniczych "Dni NATO" w Ostrawie, podczas lotu samolotu Saab AJS-37 Viggen (Swedish Air Force Historical Flight) złapał się w kadr inny obiekt latający nieznanego pochodzenia. Zdjęcie wykonano dn. 18.09.2015 godz. 11...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 916x
#1451
'DYM Z KOMINA' PO POŻARZE W MAŁDYTACH - FN 2021

Na stronie w portalu społecznościowym facebook Ochotniczej Straży Pożarnej w Małdytach opublikowano ciekawe zdjęcie. Zostało opisane jako "dym z komina", ale internauci dopatrzyli się tam kształtu anioła.[...] A oto coś takiego powstało przy ostatnim...

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1249x
#1450
UFO OBOK SMUGI KONDENSACYJNEJ - Brno, Czechy

 Naszym "Zdjęciem Dnia" jest fotografia wykonana w Czechach w okolicach Brna. Przedstawia ciekawy obiekt o dyskoidalnym kształcie, który znajduje się w pobliżu smugi kondensacyjnej, którą na niebie pozostawił samolot. Autorem zdjęcia jest mieszkanka...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1019x
#1449
Kula nad dekoracją świąteczną - grudzień 2020

[...] Witam serdecznie w Nowym Roku.Podczas  ostatnich Świąt Bożego Narodzenia wykonałam zdjęcia dekoracji świątecznych w Łowiczu i na jednym z nich pojawiła się duża kula.Pozdrawiam i życzę pomyślności w 2021 roku.Dziękuję za pomoc niezawodnemu...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1885x
#1448
DZIWNY 'BŁYSK Z NIEBA' - 25 grudnia 2020

[...] Witam serdecznie.Przesłalem fotkę z nagrania monitoringu.Udało mi się z nagrania na podczerwień zrobić stop klatkę.Był to błysk z nieba w kierunku ziemi, który trwał ułamek sekundy.Wydaje mi się to dziwne dlatego postanowiłem się skontaktować i...

czytaj dalej


komentarze: 8 oglądane: 2469x
#1447
DZIWNY OBIEKT NAD GŁOWĄ KAPŁANA - FN 2020

 Czasami na zdjęciach wychodzą obiekty związane z energiami duchowymi. Jedno z najciekawszych zdjęć dotarło na pokład okrętu Nautilus w ostatnich tygodniach.  Widać na nim kapłana, który dotyka figury Matki Boskiej. Na zdjęciu widać nad głową...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 119
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 119

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 12 sty 2021 05:38 | 29 grudnia 2020 nad Nowym Sączem jeden z naszych czytelników zauważył na niebie bardzo ciekawe zjawisko. Bardzo wysoko na jasnym, bezchmurnym niebie poruszały się dwie białe kule. Oba obiekty były w bliskiej odległości i na kolejnych zdjęciach wykonanych przez świadka obserwacji widać, że poruszają się zachowując taką samą pozycję.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

WIZJA O CHŁOPCU, KTÓRY ZAMORDUJE CZŁOWIEKA

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.