Dziś jest:
Wtorek, 7 lipca 2020

Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę.
franciszkanin o. Klimuszko.

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 112


#1373 NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

komentarze: 9 oglądane: 884x

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście jest on brany za nitkę, ale to zupełnie inna sytuacja. O takim właśnie zdjęciu zamieszczamy materiał wideo po prezentacji zdjęcia. Poniżej opis przysłany przez czytelnika serwisu.

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, June 22, 2020 9:34 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: nie mam pojęcia co to

Witam ,byłem na mazurach w miejscowości Zgon z kolegą na rybach ,dnia 20.06.2020r.  Na owych zdjęciach widać jezioro a w tle czarne kropki jakby na sznurku ???? Gdy robiłem zdjęcia tego ,nie było dopiero gdy obejrzałem zdj zorientowałem się ,że coś jest nie tak


 


...i fotografia, na której znalazła się ta zagadkowa formacja.

Poniżej wspomniany materiał wideo.

ANALIZA ZDJĘĆ UFO WYKONANYCH W POLSCE W LIPCU 2013 ROKU - Baza FN, WYLATOWO 2 sierpnia 2014


 Przez ostatnie wyjazdy mamy zaległości z odpowiedziami na e-maile, a co dopiero ze wstawianiem zdjęć, które nam przysyłają czytelnicy. Ze względów czasowych musimy robić selekcję i wybieramy tylko te naszym zdaniem najciekawsze do publikacji, a do analizy zespołu projektu FOTO-LAB FN trafiają już naprawdę "the best of the best". ;)

System działa dość sprawnie i pozwala nam przynajmniej w minimalny sposób panować nad materiałem, który trafia na pokład okrętu Nautilus.

Poniżej jeszcze kilka drobiazgów z naszej ostatniej poczty wybranych trochę losowo...Witam.

Kolega "zafascynowany" patrzeniem w niebo, w czasie jednej z obserwacji,
chcąc zrobić zdjęcie nadchodzącym chmurom uchwycił "coś" w lewej części
kadru. Twierdzi, że to był moment tuż przed nadchodzącą burzą i nic na
niebie nie było - żadnych ptaków. Poprosił, żeby wysłać to zdjęcie do
Was - IMG-20200617-WA0001 i drugie z zaznaczonym n.n. elementem.
Dodatkowo przesyłam chmury zaobserwowane w dniu 01.04.2020 r. Wszystkie
zdjęcia zrobiono w Wołominie :-)

Pozdrawiam - JM
From: [...]
Sent: Wednesday, June 24, 2020 7:58 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Zdjęcie

Witam , wczoraj wysłałem dwa krótkie filmiki na których kilkukrotnie przelatuje obiekt typu cygaro ,prędkość tego obiektu jest porażająca { widać je dopiero w zwolnionym tempie } . Jednocześnie  przysyłam jedno zdjęcie bardzo ciekawe ,oceńcie sami. Poz. ,,scyzoryk,,I jeszcze informacja z naszego serwisu emilcin.com, nad którym cały czas pracujemy / ulepszamy i radzimy go monitorować, bo będzie tam się ukazywać wiele informacji, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Uwaga - serwis już otwiera się błyskawicznie!

https://www.emilcin.com/relacje,590,niezidentyfikowany-obiekt-latajacy-nad-miejscowoscia-pogorzel.html

Niezidentyfikowany obiekt latający nad miejscowością Pogorzel (obok Wieczfni Kościelnej) sfilmował jeden z czytelników serwisu naszamlawa.pl

Serwis naszamlawa.pl informuje: [...] Na 13-sekundowym nagraniu widać jak świecący obiekt ruchem jednostajnym przemieszcza się po niebie, by po chwili zniknąć za chmurami.

Na nagraniu wydaje się mały, ale faktycznie dzieliła go duża odległość od nagrywającego, a nie było możliwe większe zbliżenie telefonem, którym dokonano nagrania. [...]
Z informacji, jakie przesłał Czytelnik, wynika, że ten świecący obiekt przelatywał na niebie 22 czerwca 2020 o godzinie 20.30. Nie towarzyszyły mu żadne inne zjawiska. 

... i jeszcze taki drobiazg.


Na YouTube zamieściłem filmik,na którym przelatuje malutki obiekt, który zakłóca dźwięk w moim telefonie. Kanał "Kosh basza" 1:56... Co to jest? Tytuł filmiku Życiowa pauza, nie miałem pojęcia, że to coś nagrałem.


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 28 cze 2020 06:53 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

W nawiązaniu do zdjęcia załoganta ,,Scyzoryka" to faktycznie muszę przyznać że robi bardzo ciekawe serie zdjęć w miejscu swojego zamieszkania. Na tych fotkach widzimy od dłuższego czasu niesamowite obiekty które zarejestrował na niebie. Jedne z nich są uchwycone w pobliżu przelatujących samolotów, drugie tuż nad polami, zabudowaniami itd. Są bardzo ciekawe. Myślę że każdy powinien chwycić w dłonie aparat i zacząć robić zdjęcia. Efekt jest zapewniony. Nie zawsze widzimy obiekty ale w czasie obróbki na komputerze możemy je z łatwością wychwycić. Przy tych prędkościach jakie pokonują te tajemnicze obiekty to trudno doszukać się w nich ostrości. Dobrze że i w takiej pozycji udało nam się je uchwycić. Mogę pogratulować ,,Scyzorykowi" za jego kolejne zdjęcia do jego kolekcji. A dzięki Fundacji Nautilus możemy je wszyscy obejrzeć na stronie. I właśnie o to chodzi. Te zdjęcia są najlepszym dowodem na to że obcy byli są i będą na naszej planecie. Pozdrawiam

Sob, 27 cze 2020 07:48 | brak oceny

88kropka | Załogant

Panie scyzoryk od kiedy meszki siadające na obiektyw aparatu są obiektami UFO? Jeden wysyła wędkę z żyłką,a drugi meszki owady mierzące od 1,5 do 10 mm,ile będzie jeszcze takich zdjęć od osób które nie podchodzą poważnie do tematu NOL? Tacy ludzie jak wy ośmieszają ludzi którzy mają prawdziwe zdjęcia,i prawdziwe przeżycia z tym związane,to jest kpina.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 27 cze 2020 19:46 | brak oceny

Gorki73 | Załogant

@88kropka, Witaj muszę stanąć w obronie Scyzoryka, po pierwsze nie jest to meszka, bo przecież jakich rozmiarów by ona musiała być...proponuje zrobić mały eksperyment na obiektywie umieścić taką kropkę lub paproch i zrobić zdjęcie i w życiu nie uzyska się takiej perspektywy....to co uchwycił scyzoryk może być szybko przelatującym obiektem...osobiście czekam na ewentualna publikację na stronie FN takiego obiektu, który przeleciał obok słupów napięcia. Zrobiłem serię zdjęć (10kl/s) i poddając je analizie otrzymałem wynik przewyższający prędkość sokoła w locie pikującym. Pozdrawiam i radzę nie tak szybko ferować wyroki.

Nie, 28 cze 2020 06:31 | ocena: + 1

scyzoryk | Załogant

@88kropka, Muszę cię rozczarować nie jest to żaden meszek, jako ciekawostkę powiem ci że z tym widokiem jak się nie mylę to było ok.15 razy zdjęcie dnia. Ale nie oto chodzi kto ile , zawsze traktuję te zdjęcia jak ciekawostkę i dlatego wysyłam je nie obrobione do Fundacji bo wiem że są tam ludzie którzy wyłapią dobre zdjęcia. Jeżeli spodziewałeś się zdjęcia ostrego jak brzytwa z dyskiem i za sterami humanoid to wierz mi że to fotomontaż. Wyjdź z domu zrób kilka fotek jak leci samolot { tam najłatwiej o NOLa} przekonasz się że tych obiektów jest naprawdę dużo. Prywatnie wysyłam zdjęcia do Oriona który świetnie je obrabia.Poz. ORION

Sob, 27 cze 2020 00:26 | brak oceny

majomir | Załogant

tak to zestaw wędkarski to są ciężarki ten osobno ma na celu zatrzymanie przeponu w łowisku tak się łapie to nic nowego

Pt, 26 cze 2020 21:20 | brak oceny

Orbs222 | Załogant

No dokładnie, albo jest to linka wędkarska z ciężarkami z czymś na końcu, albo jest to linka pod dronem, który wisi w powietrzu- bo takie rzeczy też są często robione dla ściemy, jest to żałosne no ale co zrobić:] U.F.O. wraz z tajemnicą duszy ludzkiej i wędrówką dusz- to najważniejsze mechanizmy funkcjonujące we wszechświecie, w tym także dla ludzkości tu w tym piekle na ziemi! Dlatego jeśi ktoś takie "jaja" sobie robi z tak poważnych rzeczy, to szkoda nawet gadać na ten temat, bo cisną się na usta mocniejsze słowa...

Pt, 26 cze 2020 19:58 | brak oceny

Researcher | Załogant

To wygląda na wędkarską żyłkę z ciężarkami i spławikiem zresztą identyczną jaką wyciąga z wody wędkarz na pierwszym planie.

Pt, 26 cze 2020 17:04 | ocena: + 2

Dialektyka222 | Załogant

Ktoś po prostu "jaja" sobie zrobił, to jest linka wędkarska z ciężarkami i czymś zawieszonym na końcu linki:] Teraz wędki są długie, teleskopowe i można wyciągnąć na maxa, pozdr.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 26 cze 2020 17:32 | brak oceny

Orion_1957 | Załogant

@Dialektyka222, Masz rację. To jest widoczna lipa. Widoczny na zdjęciu tajemniczy obiekt to prawdopodobnie ten górny to spławik identyczny jak u osoby stojącej w wodzie która trzyma w dłoniach wędkę. Dona część pod spławikiem może być przynętą na ryby. Pozdrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112


komentarze: 2 oglądane: 926x
#1374
UFO OBOK KSIĘŻYCA - Archiwum FN 2020

Zagadkowy obiekt został zauważony przez autorkę dopiero na zdjęciach. Jedna z fotografii to nasze dzisiejsze "zdjęcie dnia". From: [...]Sent: Monday, May 4, 2020 2:53 PMTo: nautilus@nautilus.org.plSubject: ZdjeciaCzesc,mam pare zdjec bardzo ciekawych...

czytaj dalej


komentarze: 9 oglądane: 884x
#1373
NIEZWYKŁA MANIFESTACJA UFO NAD MAZURSKIM JEZIOREM - 20 czerwca 2020

Zdjęcie jest zdumiewające i warte ze wszech miar uważnego potraktowania. Już od dawna wiemy, że pionowa linia z góry prowadząca do obiektu na niebie to nie jest żadna "nitka oszusta - hochsztaplera", ale efekt powodowany przez niektóre obiekty UFO. Oczywiście...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1406x
#1372
DZIWNE OBIEKTY NAD SYRIĄ - maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana przez wojska tureckich żołnierzy, którzy obserwowali obszar nad Syrią w maju 2020. W pewnym momencie zauważyli bardzo intrygujące obiekty, które nie przypominały niczego, co widzieli do tej pory.24 majTurkish...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 827x
#1371
KULA 'ORBS' NAD WRAKIEM SAMOCHODU, W KTÓRYM ZGINĄŁ 17-LETNI KIEROWCA

16 czerwca 2020 po godzinie 19:00 policjanci w miejscowości Sieniawa zauważyli BMW serii 3, które gwałtownie wyjechało z przykościelnego parkingu i odjechało z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim, wzywając do zatrzymania, ale kierowca na ...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1774x
#1370
PIKTOGRAM W KSZTAŁCIE KORONAWIRUSA - hrabstwo Wiltshire, maj 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia kręgu zbożowego w kształcie cząsteczki koronawirusa, który został znaleziony 28 maja 2020 na terenie hrabstwa Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Zwraca uwagę niezwykła precyzja wykonania szczegółów tzw. pojedyńczych, ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1235x
#1369
FORMACJA 6 OBIEKTÓW UFO NAD GÓRAMI SOWIMI?

Nasze dzisiejsze zdjęcie dnia dostaliśmy na pocztę 11 czerwca 2020 roku i tego dnia zostało wykonane Przedstawia sześć obiektów na niebie, które widać dopiero po dużym powiększeniu zdjęcia wykonanego na terenie Gór Sowich.. Ptaki? Nie bardzo, gdyż lecą...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1959x
#1368
UFO NA ZDJĘCIU ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ BURZY - 8 czerwca 2020

Fotografia przedstawia moment tuż przed burzą. Autor zdjęcia wykonał ją 8 czerwca 2020. Jest to jedna z dwóch fotografii wykonanych jedna po drugiej. Na jednym ze zdjęć nasz czytelnik zauważył coś ciekawego - to nasze dzisiejsze zdjęcia dnia.From: [...]...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1234x
#1367
NIEZWYKŁE UFO NAD PORTEM SAN ANTONIO (CHILE)

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego obiektu, z którego nagle zaczęła wydobywać się zagadkowa smuga. Należący do chilijskiej marynarki wojennej Airbus Cougar AS-532, zarejestrował niezidentyfikowany obiekt latający w obszarze między portem...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1716x
#1366
NIEZWYKŁY OBIEKT PRZED SAMOLOTEM NA MAPACH GOOGLE

 Niezwykły obiekt widoczny tuż przed samolotem, które został zauważony na google maps.  Jeden z czytelników przysłał nam link prowadzący do brytyjskiego serwisu, który przypomniał tę zadziwiającą sytuację na google maps.https://www.express....

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1820x
#1365
ZADZIWIAJĄCY RYSUNEK HUMANOIDA NA ŚCIANIE JASKINI W AUSTRALII

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia naskalnego rysunku wykonanego w jaskini w rejonie Zatoki Karpentaria w północnej Australii. Wśród 17 zlokalizowanych rysunków naskalnych wiele zawiera wyobrażenia obcych istot, które są dobrze znane pasjonatom paleoastronautyki...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1599x
#1364
UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ SUDÓŁ (woj. Świętokrzyskie) 31 maja 2020

 Dzisiejszym naszym zdjęciem dnia jest jedna z fotografii dziwnego obiektu, który został zauważony przez świadka 31 maja 2020 nad miejscowością Sudół. Opis całej obserwacji ponizej.-----Original Message-----From: [...]Sent: Sunday, May 31, 2020 ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1754x
#1363
CZYTELNICY FN OBSERWOWALI HALO WOKÓŁ SŁOŃCA 23 MAJA 2020 - najciekawsze zdjęcia

 Do naszego okienka "ZDJĘCIE DNIA" dzisiaj trafiają fotografie przysłane przez czytelników serwisu, którzy obserwowali bardzo efektowne "słoneczne halo" wokół Słonca, które 23 maja 2020 można było zobaczyć nad Polską. Czym jest „halo słoneczne”? ...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 112
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 112

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 30 cze 2020 07:04 | Witam, Czy zgłosił się może do Was ktoś kto dokonał 'jakiejś' obserwacji z powiatu cieszyńskiego w nocy 27 na 28 czerwca (noc z soboty na niedziele)?Np. z gminy Brenna, bądź dalej Ustroń, Skoczów albo sam Cieszyn etc.? Albo i Bielsko-Biała? Jeśli można oczywiście prosić. Niekoniecznie spodziewam się twierdzącej odpowiedzi, ale... nie zaszkodzi zapytać, prawda? Takiej obserwacji mógł ktoś dokonać gdzieś w godzinach pomiędzy 22:50 a 00:20Nie miałem przy sobie zegarka, więc nie potrafię ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - ten fenomen z roku na rok staje się coraz bardziej rzeczywisty

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.