Dziś jest:
Czwartek, 1 października 2020

Boże, użycz mi pogody ducha
Abym godził się z tym czego nie mogę zmienić
Odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i
Mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
/modlitwa, którą kończą się spotkania grupa wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniami/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 115


#1385 NASA: Obiekt 10 razy większy od Ziemi na tarczy Słońca

komentarze: 1 oglądane: 2570x

NASA zaobserwowała tajemniczy obiekt 10 razy większy od Ziemi na tle tarczy Słońca. Naukowcy przekonują, że to zwykła anomalia, ale zwolennicy teorii spiskowych głoszą, że jest to ogromny statek kosmiczny obcych.  Obiekt został uchwycony przez sondę Solar and Heliospheric Observatory (SOHO). Według ufologa Scotta Waringa, zaobserwowane UFO jest co najmniej "10 razy większe od Ziemi". Zdjęcie tego obiektu jest naszym dzisiejszym "zdjęciem dnia".
Promień Ziemi wynosi 6371 km, podczas gdy tajemniczy obiekt jest długi na co najmniej 63 370 km. Waring przekonuje, że UFO pochodzi z wnętrza Słońca, gdzie "żywi się" energią naszej gwiazdy.

- Dodałem światło do zdjęcia i je wyostrzyłem. Widać, że wokół kadłuba zbiera się "czerwony materiał". Mogą być to specjalne cząstki pochodzące ze Słońca, które UFO wykorzystuje jako energię - napisał na swoim blogu Scott Waring.

Ufolog wyjaśnił także, co statek kosmiczny w kształcie sześcianu miałby robić w pobliżu Słońca. Wszystko z powodu energii.

- Uważamy, że celem sześcianów ma być gromadzenie energii pochodzącej ze Słońca. Prawdopodobnie istnieją jakieś szczególne cząstki, których jeszcze nie znamy. Sześciany prawdopodobnie gromadzą te cząsteczki - dodał Waring.
Naukowcy, którzy pracowali dla NASA w przeszłości, mają znacznie prostsze wytłumaczenie dla wszystkich dziwacznych obserwacji UFO. James Oberg, były inżynier NASA, twierdzi, że to nic innego jak "kosmiczny łupież" unoszący się przed kamerą. Mogą być to dowolne cząsteczki - np. odpryski farby, elementy izolacji statku kosmicznego czy płatki lodu.

- Mam wystarczająco dużo doświadczenia z prawdziwymi statkami kosmicznymi, aby zdać sobie sprawę, że to, co widzimy na wielu filmach, nie jest niczym ponad "normą". To obiekty powstałe w całkowicie prozaicznych zjawiskach występujących w nieziemskich warunkach - powiedział Oberg.


Żródło: https://nt.interia.pl

 

Niedziela, 2 sierpnia 2020 roku tuż po zachodzie Słońca (godz. 20.29). W okolicach Starego Miasta w Zamościu do Bastionu III w okolicy Bramy Szczebrzeskiej zbliża się dziwny obiekt. Początkowo wydaje się że to ptak, ale bliżej przypomina raczej unoszącą się  czarną kartkę papieru która zniża się bezszelestnie do ok 5 metrów nad obserwatorem, jakby chciała opaść. Zawisa jednak w powietrzu a następnie powoli unosi się i oddala w kierunku północno - zachodnim i dalej na północ. Obiekt zwiększa swoje rozmiary. W tym momencie rejestruje go kamera. W tle nagrania komentarz - rozmowa telefoniczna z obserwatorem. Pogoda bezwietrzna, a obiekt porusza się bezgłośnie w kierunku przeciwnym do chmur. Obraca się wokół osi pionowej i unosi się do góry. Nie widać efektów konwekcji termicznej na niebie. 

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Monday, August 3, 2020 1:22 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Szybki obiekt

 

Witam Fundacje Nautilus. Jakiś czas temu wysłałem do Was zdjęcie z bocianami i UFO. Dzisiaj wysyłam 2 zdjęcia ( z czego jedno z nich jest obrabiane w programie do zdjęć, w celu dokładniejszego przyjrzenia się temu obiektowi). Zdjęcie było zrobione 27 lipca. Obok mojej pracy znajduje się firma, która buduje/wykańcza jachty, łodzie itp.

Tego dnia dwa duże dźwigi podnosiły dużą łódź/ jacht. Zainteresowało mnie to i zrobiłem kilka zdjęć. Wieczorem pokazywałem zdjęcia dziewczynie i dostrzegłem świetlisty obiekt. Zdjęcie podobnie jak w przypadku bociany i Ufo zrobione w trybie Live. Po powiększeniu widać z jaką prędkością ten obiekt leci, tzn. po przytrzymaniu palcem tego zdjęcia. Później moja dziewczyna bawiła się różnymi opcjami w telefonie aby zobaczyć ten obiekt. Najlepiej widzieliśmy na szarym, czarnym tle. Obiekt jest rozświetlony albo tak słońce go podkreśla. Ale jak zaznaczam duża prędkość jego była.

Obiekt jest po prawej stronie nad chmurami. Wiem, że takich zdjęć macie pełno i chyba nic nie wnoszą do tematu ale cieszy mnie fakt, że udało mi się ponownie „ Coś” uchwycić i nie jest to szara kropka z 10 czy nastu km . Jeśli chcecie , zdjęcie można opublikować.

Pozdrawiam, stary czytelnik i załogant w jednym. 

From: [...]
Sent: Sunday, August 2, 2020 11:35 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obserwacja.

 

Dzień dobry.

Pisze do Pana bo jestem Pana ogromnym fanem i szanuję to co Pan robi.Wracalem wczoraj późną nocą do domu i zauważyłem dziwne światło na niebie. Raczej za duże jak na gwiazdę. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają Ale to był trójkątny kształt.Moze się mylę ale chyba nawet planety tak nie mogą wyglądać. Mieszkam w Siedlcach a to był kierunek na wschód od Warszawy. Obiekt był nieruchomy.Dolaczam zdjęcia.Pozdrawiam serdecznie
 

From: [...]
Sent: Saturday, August 1, 2020 8:54 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obserwacja latającego talerza nad Warszawą? 26 lipca 2020

 

Dzień dobry

 W internecie zamieszczono ciekawy film z obiektem UFO. Obserwacja miała miejsce 26 lipca 2020. Podobno jest wielu świadków. W komentarzach ktoś napisał że też widział ten obiekt lecący nad Warszawą. Poniżej link do filmu

 https://www.youtube.com/watch?v=pz4ULzimSHA 

 Pozdrawiam 

 

 

-----Original Message-----
From: [...]
Sent: Saturday, August 1, 2020 12:15 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: : Niezidentyfikowane obiekty

 

 Dzień dobry .[...]  kłania się z tej strony. w Załącznikach przesyłam zdjęcia z obserwacji od kilku dni co dzieje się na niebie w Wieruszowie koło Świdnicy dolnośląskie.

W dniu 26 lipca szczególnie ,ponieważ było kilka obiektów. 2 świeciły bardzo jasnym światłem a dwa bardzo daleko słabo widoczne ale przez lornetkę dało się zobaczyć ze świeciły jak światła dyskotekowe jak kula na dyskotece świeci różnymi kolorami taka te dwa obiekty świeciły. Niestety tych dwóch kolorowo świecących obiektów nie udało mi się sfotografować mimo,że stały w miejscu ponieważ nie mam dobrego sprzętu wszystkie zdjęcia i filmiki robię komórką nie jestem zawodowym fotografem Pozdrawiam serdecznie [...]


From:[...]
Sent: Saturday, August 1, 2020 12:18 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Tajemniczy obiekt na terenach wschodniego Mazowsza

 

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
Chciałbym opowiedzieć o zdarzeniu jakie miało miejsce w dniu 29.07.2020 r. o godz. 18.50 podczas mojego pobytu na działce na terenach wschodniego Mazowsza. Właśnie zakończyłem prace ogrodnicze na działce i w ramach odpoczynku postanowiłem trochę posiedzieć na leżaku. W pewnym momencie zauważyłem na błękitnym niebie sunący z południa - jakby od Lublina w kierunku północny wschód ( rzeka Bug , miejsc. Drohiczyn )  biały obiekt który leciał dość nisko na wysokości białych pierzastych obłoków rozrzuconych po niebie. Obiekt ten który na wstępie wziąłem za samolot okazał się czymś przypominającym wydłużony tic-tac, leciał bardzo wolno, bezszelestnie nie zostawiając za sobą żadnych smug.W związku z zaistniałą sytuacją poprosiłem stojącą obok mnie żonę by zwróciła uwagę na ten obiekt a ja w tym czasie udałem się po sprzęt by zarejestrować ten dziwny ale widoczny gołym okiem przelot. Gdy wróciłem na miejsce obserwacji żona powiadomiła mnie że obiekt ten schował się za pierzastą chmurę która właśnie była na linii jego lotu. Sama się zdziwiła ponieważ obiekt ten uznała na początku za samolot ale kiedy utknął w chmurze to zmieniła zdanie. Śledziłem widoczną chmurę dłuższy czas ale ona też powoli  zaczęła się przesuwać w kierunku północnego wschodu - obiektu już nie nie było. Coś niesamowitego - tajemniczy obiekt płynie po niebie i tak na prawdę nie wiadomo czy ktoś jeszcze zwrócił na niego uwagę.
Na zdjęciu wizualizacja obiektu na tle chmury  za którą zniknął wspomniany obiekt.

[...]

( Orion_1957 )Komentarze (1)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 9 sie 2020 15:12 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

Kwadrat to borg albo hellraiser

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115


komentarze: +1 oglądane: 579x
#1408
OBSERWACJA TRÓJKĄTNEGO UFO NAD NELLIS (Nevada, USA) 27 września 2020

 Obiekt był widoczny na niebie w postaci jasnego punktu przemieszczającego się z dużą prędkością. Fotografie obiektu po powiększeniu pokazują, że UFO miało kształt trójkąta. Jedno ze zdjęć tego obiektu jest naszym 'zdjęcien dnia'. Nie można wykluczyć...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 658x
#1407
UFO W KSZTAŁCIE DYSKU - FOTOGRAFIA WYKONANA Z POKŁADU SAMOLOTU (lata 80-te) ARCHIWUM FN

Zdjęcie zostało wykonane zwykłym aparatem fotograficznym na kliszę w latach 80-tych. Trafiło na pokład okrętu Nautilus niedawno i już jest w katalogu UFO-ŚWIAT. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Dostaliśmy sporą ilość fotografii UFO ze świata z lat 1920...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 286x
#1406
UFO NAD ARIZONĄ (USA) 14 kwietnia 2020

Zdjęcie pokazuje dziwne zjawisko na niebie, które było widziane nad Arizoną 14 kwietnia 2020. To nasze dzisiejsze zdjęcie dnia.Podczas tej manifestacji nagrano także filmy. Poniżej jeden z nich.Podobna obserwacja UFO miała miejsce w latach pięćdziesiątych...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 587x
#1405
UFO - 21 września 2020

Naszym zdjęciem dnia jest fotografia pokazująca metaliczny obiekt unoszący się na niebie. Do zdjęcia był dołączony bardzo lakoniczny opis, ale wynika z niego, że fotografia została wykonana 21 września 2020. From: [...]Sent: Tuesday, September 22...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 549x
#1404
UFO NAD PISZCZACEM (WOJ. LUBELSKIE) - 10 września 2020

Zdjęcie zostało przysłane przez naszego stałego czytelnika, który - jak opisał w e-mailu - do tej pory wykonywał jedynie zdjęcia obiektów typu "orbs", ale nie UFO. Wiele wskazuje na to, że tym razem może to być prawdziwy Niezidentyfikowany Obiekt Latający...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 530x
#1403
OPALIZUJĄCY NA ZIELONO LATAJĄCY DYSK NAD LIVERPOOLEM (WIELKA BRYTANIA) - 7 sierpnia 2020

Zdjęcia zostały wykonane przez świadka, który zauważył dziwnie wyglądający, dyskoidalny obiekt przemieszczający się po niebie nad Liverpoolem (Wielka Brytania). Miało to miejsce 7 sierpnia 2020 ok. 2:45 w nocy. Obiekt miał dużą prędkość, wyraźnie dyskoidalny...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1046x
#1402
ZAGADKOWY OKRĄG Z CHMUR NAD JEROZOLIMĄ – zdjęcie z Projektu ATLAS CHMUR

O tym niezwykłym zjawisku poinformował nas jeden z czytelników serwisu. 1 października 2016 roku nad Jerozolimą (Izrael) pojawił się okrąg z jasnej smugi. Było to dzień po pogrzebie Szimona Pereza, dziewiątego prezydenta Izraela (w latach 2007-2014). ...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 687x
#1401
UFO W KSZTAŁCIE DYSKU NAD RUKERSDORF (NIEMCY) - obserwacja 9 września 2020

9 września 2020 kilkanaście osób było świadkami przelotu UFO nad miejscowością Rukersdorf w Niemczech. Obiekt miał dyskoidalny kształ, połyskiwał metalicznie i przemieszczał się bardzo szybko. Oto jedno ze zdjęć obiektu wykonane podczas tej manifestacji...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 679x
#1400
DWA OBIEKTY UFO NAD TURCJĄ - zdjęcie z wakacji sierpień 2020

[...] Po powrocie z Turcji odkryłem fotkę z dwoma, niewielkimi obiektami na niebie. Wyglądają, jak dwa myśliwce w szyku, ale nie przypominam sobie, by coś tam wtedy latało. Może Czytelnicy ocenią czy to zjawisko naturalne (mucha, samolot) czy też może...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 646x
#1399
UFO W KSZTAŁCIE SPODKA NAD ARIZONĄ - to był obiekt typu 'fastwalker' 11 czerwca 2020

 Te obiekty przemieszczają się błyskawicznie. Ludzkie oko nie jest w stanie ich wychwycić, ale aparat fotograficzny lub kamera wideo jak najbardziej. Ich przeloty są znane na całym świecie i nazywają się "fastwalkers' (szybcy podróżnicy - przyp. ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 943x
#1398
Phoenix Lights 2.0 widziane nad Kolumbią

 Dziwne zjawisko na niebie było obserwowane nad Kolumbią. Zdjęcie pokazujące punkty błyskawicznie przemieszczające się po niebie obiegły światowe media. Według ekspertów cytowanych przez Daily Mail można wykluczyć satelity starlink, gdyż one poruszają...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1018x
#1397
NIEZWYKŁA CHMURA - zdjęcie z projektu ATLAS CHMUR

Dostaliśmy nową partię zdjęć chmur do naszego projektu ATLAS CHMUR. Przed umieszczeniem fotografii w katalogu jedno ze zdjęć jest naszym dzisiejszym zdjęciem dnia. From: Sent: Sunday, September 6, 2020 11:13 AMTo: Redakcja FNSubject: chmurzyska......

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 115
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 115

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 września wieczorem nasza ekipa projektu MESSING FN obejrzała w kinie najnowszy film o możliwym uderzeniu w Ziemię małej komety, czyli 'Greenland' (2020). Jeśli ktoś jest zainteresowany naszą krótką refleksją po tym seansie - zapraszamy do odwiedzenia naszego działu RECENZJE (ikonka z plakatem filmu na dole ekranu głównego po lewej stronie). ....  .....

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 29 wrz 2020 04:10 | Obserwacja miała miejsce w Będzinie (woj. śląskie) a zjawisko zaczęło się w poniedziałek 21.09. ok. 21:00 i trwało przynajmniej ok. godziny. Wg znajomej zauważyła 'gwiazdę' większą i świecącą wyraznie mocniej od innych. Na powiększeniu zauważyła, że zmieniała ona kształt. Przesyłam filmiki i zdjęcia.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 26 września 2020 | Moje przypadkowe spotkanie przed wieżowcem firmy (w której pracuję) z Krzysztofem Jackowskim było tak zdumiewające, że można je śmiało uznać za potwierdzenie tezy, którą od kilku lat jasnowidz głosi publicznie. Zgodnie z nią świat jest rodzajem gry komputerowej, którą ktoś stworzył i czasami delikatnie potrafi przestawiać figury na szachownicy tworząc coś, co ludzie uznają za nieprawdopodobny zbieg...

czytaj dalej

FILM FN

UFO JAKO 'KSIĘŻYC ZE ZNAKIEM PLUS'?- niezwykła manifestacja na nocnym niebie w 1951 roku

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.