Dziś jest:
Czwartek, 4 marca 2021

Wszechświat dobrze wiedział, że pojawimy się tu.
/Freeman John Dyson z Princeton University/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 121


#1459 OBIEKT UFO NA BEZCHMURNYM NIEBIE (USA) ... E-mail z 14 stycznia 2021

komentarze: 9 oglądane: 3849x

[...] Witam całą załogę! Jestem waszym pilnym obserwatorem, słuchałem jeszcze Pana Roberta w latach 90 w Nautilusie radia Zet Piszę w imieniu kolegi, który jest dość zajętym człowiekiem, a poza tym myślę, że nie do końca ma mobilizację żeby komuś opisywać swoje doświadczenia. A to dlatego, że niejednokrotnie widział obiekty i nie musi nikomu udowadniać i tłumaczyć się że widział „Coś” i tłumaczyć że to były obiekty pozaziemskie. Po dłuższym czasie umawiania się, udało nam się w końcu spotkać na kilka godzin przeglądnąć i wybrać kilka zdjęć, aby wysłać je do Was.
Jakiś czas temu zmarł mu tato. W tej chwili ma z nim kontakt i można powiedzieć, że regularnie z nim „rozmawia”. Na moje oko jest to gość który przyciąga do siebie „dziwne” zjawiska.  Poza zdjęciami które wysyłam w załączniku jakieś 6 miesięcy temu wysłał mi również sms-em zdjęcie które zrobił z okna swojego domu w kierunku pola. Widoczne na nim była kula jasno żółto czerwona z dodatkowym „ogonem”.
Zdjęcie wykonał w podobny sposób jak chłopak i ojciec chłopca z projektu kontakt. Również miał potrzebę zrobienia zdjęcia, ale podczas robienia zdjęcia nie widział obiektu tylko puste pole. Niestety zdjęcia nie ma ponieważ jego telefon się uszkodził, a ja zmieniłem telefon i również go nie mogę znaleźć (choć może uda mi się gdzieś je odnaleźć).
Ale trochę o zdjęciach które wysyłam.
Kolega mieszkał przez około 15 lat w USA i właśnie tam miały miejsce różne jego obserwacje. Po kolejnej obserwacji specjalnie kupił aparat, aby mógł robić zdjęcia obiektom. Aparat który robi kilka klatek na sekundę. Wybraliśmy cztery bloki zdjęć. W załącznikach przesyłam tylko kilka zdjęć, ale każdy blok ma od 216 do prawie 500 zdjęć robionych jednym naciśnięciem migawki przez kilka minut.
Myślę, że może to być dosyć ciekawy materiał do analizy. My mamy tylko zwykły komputer i zwykły program do zbliżania zdjęć, a mimo to widać naprawdę ciekawe obiekty. Obiekty abo zmieniają swoje kształty, albo widać inne obiekty (małe kropki na naszym komputerze białe i czarne) wokół głównego obiektu.
Kolega Marcin, bo tak ma na imię w razie waszego zainteresowania jest jak najbardziej otwarty na rozmowy i dywagacje na temat zdjęć lub innych jego doświadczeń.
Trzy bloki były robione dokładnie z tego samego miejsca (jego mieszkania), jeden w innym mieście. Wszystkie w 2014r.
Każdy z bloków nazwaliśmy inaczej. Natomiast przy robieniu zdjęć (blok nazwany UFO duchy) kolega odczuwał nie pozytywną energie, niepokój, podenerwowanie. Podobne uczucia miał po jakim czasie kiedy znów przeglądał te zdjęcia.
  Każdy z bloków prześlę w osobnym mailu z małym dodatkowym opisem.
Przesyłam całość relacji w jego imieniu (powiedzmy jako skryba) Wszelkie dane kolegi udostępnię na wasze żądanie.

Pierwszy blok :
UFO z pilotem – wszystkich wykonanych zdjęć 216szt data :17.02.2014 Pierwsze zdjęcie: 16:58-54 sek Ostatnie zdjecie: 17:01-22 sek


/powiększenie obiektu poniżej/


Drugi blok:
UFO Balony (tu nie jestesmy pewni czy to nie sa po prostu balony) wszystkich zdjęć -339szt
data: 20.02.2014
Pierwsze zdjecie:12:11-12sek
Ostatnie zdjecie:12:15-06sek
Powiększenie obiektu poniżej. 

 

 

Powiększenie obiektu z jednego ze zdjęć.
Trzeci blok:
UFO Duchy - wszystkich zdjęć 157 zdjęć
data: 24.04.2014
Pierwsze zdjęcie: 10:52-30sek
ostatnie zdjecie: 10:58-40sek

 


Powiększenie obiektu poniżej.


 


Powiększenie obiektu poniżej.Powiększenie obiektu poniżej.
Czwarty blok:
UFO plamka - wszystkich zdjęć 498szt
data:23.12.2014
pierwsze zdjęcie:13:23-21sek
ostatnie zdjęcie: 13:30-06sek

Próbuję przesłać zdjęcia, ale są za duże także będę je przesyłał w częściach. Dla każdego bloku mam po 10 - 15 zdjęć
 

/powiększenie obiektu poniżej/--
Pozdrawiam
[...] e-mail dostaliśmy 14 stycznia 2021


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Śr, 27 sty 2021 16:43 | brak oceny

John-316 | Załogant

Jeśli chodzi o zdjęcia obiektu nazwanego ,,ufo z pilotem" oraz obiektu z bloku trzeciego, to wg mnie jest to tic tac. Na zdjęciach z bloku trzeciego nawet przyjął taką pozycję, jak na materiałach US Navy.

Nie, 24 sty 2021 09:06 | ocena: + 1

Researcher | Załogant

Z opisu wynika, że autor praktykuje dość popularny w USA summoning UFO — spopularyzowana wśród pasjonatów skywatchingu nie tylko w USA, ale też w innych krajach forma zwabiania i rejestracji UFO. Zdjęcia bardzo interesujące i świetnej jakości — klasyczne anomalie balonowe manifestujące się na telepatyczne wezwanie (tzw. summoning UFO) - sam obserwuję i badam ten fenomen od kilku lat i wraz z całą rzeszą zaprzyjaźnionych przyzywaczy UFO z całego świata doszliśmy już do kilku obiecujących teorii próbujących wyjaśnić ten fenomen. Z pewnością manifestacje tych anomalii powiązane są bezpośrednio z obserwatorem będącym w stanie ściągnąć je w swoje pobliże poprzez wprowadzenie siebie w stan głębokiego relaksu, swego rodzaju medytacji i wyrażenie w określony punkt nieba telepatycznej afirmacji. Nie wiadomo jednak, czy za te nagłe pojawienia się w pobliżu summonera takich anomalii nie odpowiada zjawisko aerokinezy, czy jakiś inny atmosferyczny fenomen teleportacji zwykłych balonów, czy może (co często można odczuć podczas takich sesji obserwacyjnych) działanie nieznanej inteligencji — spora część tego typu anomalii ma niewytłumaczalne kształty i swym zachowaniem się w locie przeczy teorii o ich ziemskim pochodzeniu. Ciekawy jestem czy autor próbował kiedyś nagrać te obiekty? Jeszcze raz podkreślam — materiał fotograficzny pierwsza klasa! Jeśli kolega jest zainteresowany wymianą doświadczeń, zapraszam: https://www.youtube.com/channel/UCvEzMvzb_2sfOeZlxBMCrTQ

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 26 sty 2021 09:06 | brak oceny

John-316 | Załogant

@Researcher, wynika z tego, co piszesz, że jeśli tylko mocno się skupisz, to mając przy tym odrobinę szczęścia, możesz przywołać obiekt ufo? Wydaje mi się, że w ten sposób można przywołać obiekt typu orbs, ale nie obcą cywilizację. Niby w jakim celu mieliby na czyjeś widzimisię pokonywać miliony/miliardy kilometrów. Tylko po to by zaspokoić czyjąś ciekawość lub potrzebę zobaczenia ufo?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 26 sty 2021 10:24 | ocena: + 1

Researcher | Załogant

@John-316, W skrócie nie chodzi tutaj o samo skupienie się, ale raczej o wyostrzenie percepcji poprzez długotrwałą medytację i wyciszenie umysłu, długofalowym procesie otwarcia umysłu na inną rzeczywistość co sprawia, że dostrzega się wtedy paranormalną aktywność wokół nas, nie tylko na niebie. Anomalie w tym orbsy oczywiście przejawiają atrybuty obcych, inteligentnych bytów, ale odnośnie ich natury możemy jak dotąd spekulować. Klasyczne UFO (spodki, cygara) jak najbardziej również wchodzą w interakcję podczas takich praktyk — oni nie pokonują milionów lat świetlnych z jakimś tam trudem; robią to przysłowiowo za pstryknięciem palców, a człowiek to zdaje się główny powód ich przybycia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 27 sty 2021 08:34 | ocena: + 2

John-316 | Załogant

@Researcher, uczepiłem się tematu, bo wydaje mi się, że coś jest na rzeczy. Nie wydaje mi się, bym posiadał umiejętność, czy dar medytacji. Brak mi cierpliwości. Natomiast często spoglądam na niebo z nadzieją, że coś ciekawego zobaczę. Zobaczyłem coś już sześć razy. I nie jest to tak, że widzę to za każdym razem. Wydaje mi się, że nie ode mnie to zależy. Ale do rzeczy. Za pierwszym, czy drugim razem mogłem mieć wątpliwości, czy to nie złudzenie, przywidzenie itd, ale za trzecim i kolejnym już nie. Wpatrując się na niebo w kierunku wschodnim (ciężko dokładniej określić azymut, ale jest to do zrobienia) po około 30 sekundach pojawia się błysk. Coś jak białe światło samolotu, flesz na niebie. Tylko, że żadnego samolotu tam nie ma. Z początku myślałem, że to właśnie widzę, jednokrotny błysk, bo potem samolot znikł np za chmurą. Nic z tych rzeczy. Widziałem to nocą dwukrotnie, a cztery razy w dzień. I odbieram to, jak telepatyczny sygnał mówiący:
- Spokojnie chłopie, my tu jesteśmy! Pozdrawiamy! Wiemy o was wszystko.
To mi na razie wystarczy, bo wiem że oni są i mają duży wpływ na naszą egzystencję. Widząc odtajnianie przez niektóre państwa tematyki kontaktów z obcymi cywilizacjami, należy mieć nadzieję, że niebawem prawda wyjdzie na jaw. Ta przed, którą kościół trzęsie portkami (pod sutanną) zwłaszcza. Pozdrawiam serdecznie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 27 sty 2021 16:02 | ocena: + 1

Researcher | Załogant

@John-316, Sama ciekawość i chęć zobaczenia UFO często też jest wystarczającym impulsem myślowym, który inicjuje manifestację anomalii lub UFO — zauważyliśmy to w naszym środowisku skywatcherów już niejednokrotnie. Na wszelkie wątpliwości typu: „Wow, co to było?”, jakie pojawiają się w chwilach obserwacji z natury ulotnych, paranormalnych zdarzeń jest tylko jedno rozwiązanie — rejestracja filmowa lub fotograficzna. Inaczej wspomnienia z obserwacji UFO z czasem zatracają się, a tym samym rosną wątpliwości. Te dzienne błyski na niebie, które tak często obserwujesz, są warte takiej próby nagrania lub sfotografowania — to mogą być właśnie tego typu fantastyczne anomalie, jakie widzimy na powyższych zdjęciach kolegi, które dają o sobie znać obserwatorowi. Pozdrawiam!

Sob, 23 sty 2021 21:53 | brak oceny

Papa117 | Załogant

Gratuluje autorowi wykonania tak dobrych zdjęć.
Ja osobiście też posiadam w swojej kolekcji parę kluczowych zdjęć po których moje podejście jest tak Mocne i Zdecydowane że nie widzę nawet sensu kogoś przekonywać do tego zjawiska. Taki sceptyk musiał by sam do tego dojść żeby to zrozumieć.
W zasadzie gdy piszę tę parę zdań to jestem przekonany że gdzieś w Polsce nad wioską czy miastem, pewien obiekt sobie wisi i obserwuję nasze zachowania i myśli aby za chwile z zebranymi danymi od nas odlecieć na swoją planetę mieszcząca się gdzieś w odległej galaktyce.
Pozdrawiam Papa117

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 sty 2021 16:25 | brak oceny

-relatysta | Załogant

@Papa117, Bardzo możliwe, że tak jak piszesz, gdzieś coś wisi i obserwuje; tylko co i poco obserwować w kółko i w kółko. Jak chłop za stodołom doi krowę, jakiej techniki używa, czy sprzedał stary traktor? Pasjonujące ale to już byyyyło nie raz...
Jak żyć, jak tu żyć z taką świadomością. :)

Sob, 23 sty 2021 10:53 | ocena: + 1

Pedro-52 | Załogant

Pragnę przypomnieć moje wizje senne, które opisałem dość szczegółowo w materiale przesłanym do Fundacji Nautilus w 2017 roku ( znajduje się na stronach XXI piętra z 11.08.2017)
Z przytoczonego fragmentu wynika wyraźnie, że był to pojazd Obcych o takim właśnie wyglądzie, jak na ostatniej fotografii.
"...Nagle zauważyłem pojazd pozaziemski, który jakby przemieszczał się po nocnym niebie. Co jakąś chwilę zatrzymywał się niby, po czym, nagle przyspieszał i ruchem obrotowym, w jednej niemalże chwili, potrafił przemieścić się daleko, w innym kierunku. Patrząc od dołu na ten pojazd, widać było, że jego podstawa jest okrągła i mocno rozświetlona, jakby dużych rozmiarów spiralą, która żażyła się na czerwono, cały czas obracając się wokół własnej osi. Ludzie byli przerażeni, zaczęli uciekać do swoich domów. Po krótkiej obserwacji, schowałem się również w pomieszczeniu, w którym akurat pracowałem. Przeczuwałem jednak, że pojazd wyląduje i z dużym napięciem czekałem, co będzie dalej.
Po krótkim czasie, otworzyły się drzwi do pomieszczenia, w którym właśnie przebywałem. W wejściu zobaczyłem Przybysza, ubranego w srebrny, wyraźnie lśniący kombinezon, jakby platynowy i taki mieniący się. Byłem bardzo podekscytowany i wystraszony, nie wiedziałem, jak się mam zachować. W jednej niemalże chwili stanąłem naprzeciw tego Przybysza, składając do siebie ręce, podobnie, jak robią to Japończycy. Wykonałem ukłon i w sposób pokorny przywitałem Go. Ten niezwykły gość skinął w moim kierunku głową i wszedł do pomieszczenia. Zaczął interesować się, co robimy, jakie mamy urządzenia i sprzęt, był zainteresowany na jakim poziomie żyjemy. To było takie bardzo wymowne, jakby potwierdzało, że sprawdzają poziom naszego rozwoju cywilizacyjnego.
W niedługim czasie pojawiło się wokół mnie więcej Obcych, wśród nich były również kobiety. Jedna z nich zbliżyła się do mnie i mnie objęła, dotykając swoją twarzą mojego policzka. Powiedziała wyraźnie, że czuje, jak emanuje między nami Miłość i silna wielowiekowa więź, co jest dobrą oznaką. Osobiście poczułem również przypływ niezwykłego i nieznanego mi dotąd uczucia, nawet przewyższającego Miłość międzyludzką. Coś takiego ogarnęło mnie właśnie w tym momencie. Nigdy dotychczas nie przeżyłem czegoś podobnego. Ze swojej strony zaproponowałem przybyłym gościom zorganizowanie jakiegoś, wspólnego, miłego spotkania z Ziemianami. Oni odpowiedzieli słowami, cyt:” "my zapraszamy do naszego KOŁA KWADRYGI na godzinę 18.00." Początkowo nie wiedziałem, co miało to oznaczać. Później zdałem sobie sprawę, że chodziło o ich pojazd. Nazywali go Kwadrygą.
Najmilsze pozdrowienia. Pedro

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 121


komentarze: +2 oglądane: 293x
#1478
MAŁY BIAŁY OBIEKT OBOK SAMOLOTU - USA 2021

Kolejne zdjęcie do projektu OTWARTE NIEBO pokazujące mały biały obiekt obok samolotu. Jest to jedno z wielu zdjęć, które zostały wykonane tego dnia. Osoba fotografująca nie widziała żadnego obiektu. O tym, że jest coś w pobliżu maszyny okazało się dopiero...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 766x
#1477
INTRYGUJĄCE ZJAWISKO NA NIEBIE NAD KOŁOBRZEGIEM - 19.02.2021

20 lutego dostaliśmy na pocztę FN bardzo ciekawe zgłoszenie i zdjęcie czegoś, co nazywa się smugą kondensacyjną po przelocie samolotu. Dlaczego jednak ta smuga jest warta uwagi? Powód jest prosty: wygląda rzeczywiście tak intrygująco, że jej zdjęcie ...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 398x
#1476
ZAGADKOWY OBIEKT NA NIEBIE - 28 stycznia 2021, Ypsilanti (Michigan, Stany Zjednoczone)

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego zjawiska, które było widoczne przez ok. minutę na niebie nad miejscowością (Ypsilanti, Michigan) Stany Zjednoczone. Według świadków obiekt nie był efektem lotu samolotu odrzutowego czy rakiety. Zdjęcia...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 798x
#1475
KULA 'ORB' OBOK CIAŁ ZABITYCH LUDZI - Archiwum FN

Zdjęcie przedstawia obiekt 'Orb' na starej fotografii sprzed kilkudziesięciu lat. Ze starymi zdjęciami zawsze jest kłopot, bo nigdy nie można być pewnym, czy rzeczywiście przedstawia coś z zakresu zjawisk, jakimi zajmuje się FN, czy może jest to po prostu...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1723x
#1474
CZŁOWIEK NA SFINKSIE (Egipt) - wczesne lata XX wieku.

Niezwykłe zdjęcie pokazujące człowieka, który wspiął się na Sfinksa. Naszym zdaniem jest to początek XX wieku, czyli lata 1900-1920. From: [...]Sent: Monday, January 25, 2021 10:17 PMTo: FNSubject: z dalekiego EgiptuImportance: HighWitam, natknalem...

czytaj dalej


komentarze: 6 oglądane: 882x
#1473
KULA 'ORBS' NAD KOTKIEM - FN 2021

 Zdjęcie dnia FN to ukłon w stronę Międzynarodowego Dnia Kota, który zawsze obchodzony jest 17 lutego. Na zdjęciu kotek, nad którym okazało się, że była bardzo efektowna kula 'orbs'. Zdjęcie zostało przysłane na naszą pocztę.Poniżej jeszcze kilka...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 650x
#1472
DZIWNE OBIEKTY NAD LOS ANGELES - 2021

 Wielu mieszkańców Los Angeles (USA) obserwowało nad miastem jasne punkty poruszające się w jednakowej odległości od siebie. Zrobiono zdjęcia i filmy. Jedna z takich fotografii to naszej dzisiejsze "Zdjęcie Dnia".Góra i niebo zapłonęły jednocześnie...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 957x
#1471
KULA 'ORBS' NAD DZIECKIEM - Wielka Brytania, luty 2021

 Matka obserwowała swoje dziecko na kamerze domowego monitoringu. W pewnym momencie zauważyła, że nad kołyską zawisła jasna kula. Natychmiast zaczęła filmować ekran - tak powstał materiał wideo, który obiegł brytyjskie media.

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1373x
#1470
UFO OBOK ŚMIGŁOWCÓW - Ostrawa, 20 września 2019

 [...] Dzień dobry. Przesyłam zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu w pobliżu lecących śmigłowców. Zdjęcie wykonano 20.09.2019. godz.10:51 w Ostrawie.Pozdrawiam serdecznie:)[dane do wiad. FN] From: [...]Sent: Thursday, February 11, 2021 7:07...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 1379x
#1469
II AIR FESTIVAL ŚWIDNIK 2019

 Zdjęcie przedstawia ciekawy efekt w pobliżu helikoptera, który został sfotografowany podczas II AIR FESTIVAL ŚWIDNIK w 2019 roku. Fotografię przysłał jeden z naszych czytelników.Poniżej kilka zdjęć z naszej ostatniej poczty.https://www.complex....

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 913x
#1468
INTRYGUJĄCY OBIEKT ZAREJESTROWANY PRZEZ KAMERĘ MONITORINGU - Zabrze, 2021

Witam.  Jestem państwa stałym czytelnikiem i załogantem, wczoraj znajomy który mieszka w starej kamienicy wysłał do mnie filmik który przesyłam w załączniku. W godzinach późno wieczornych słyszał odgłosy na korytarzu kilkukrotnie sprawdzał i nikogo...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1739x
#1467
KOT I KULE ORBS - Czechy, Brno FN

 Kolejna bardzo ciekawa fotografia z Republiki Czeskiej. Przedstawia kota, obok którego widać kule typu "orb", w tym jedna w ruchu. Od dawna najciekawsze są oczywiście filmy pokazujące przeloty tych kul, a także bardzo często koty lub psy, które...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 121
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 121

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[...] Szanowna Fundacjo! Z dużym zainteresowaniem przeczytałem artykuł przedstawiający okoliczności zdarzeń, polegających na pojawianiu się na ciele wybranych osób, tajemniczych znaków w postaci elementów okręgów i ich promieni. Postać tych znaków przypomina mi kodowane charakterystyki promieniowania (pasmo reprezentowane kołowo/moc). Tym samym można potraktować te znaki jako przedstawienie za pomocą umownego kodu zmiany charakterystyki energetycznej danego człowieka po jej przestrojeniu. Takie...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.